صفحه 43 از 60 نخستنخست ... 333435363738394041424344454647484950515253 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 421 تا 430 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

من روندی که برا اومدن به مکزیک گذروندم، چند روز دیگه میذارم، پس یه لطف کنید در این چند روز نپرسید تا در یک فرصت مناسب با جزییات بیشتر بگم چون هفت خان رستمو طی کردم تا رسیدم به مکزیک. ولی بهتره حرف آقا احسانو گوش کنید ودر درجه اول کشورهای درجه اول دنیا رو مد نظر بگیرید و روی زبان کار کنید و به بهترین کشورهای دنیا برید. زیادم به معدل توجه نکنید که مثلا من معدلم پایین هست و نمیتونم به یه کشور پیشرفته برم، هر ایرانی لیاقت و توانایی اینو داره که در بهترین دانشگاههای دنیا تحصیل کنه ولی گاهی اوقات شرایط ایجاب میکنه که انسان از یه مکان به یه مکان دیگه جابه جا بشه و موندن بیشتر جایز نیست در این شرایط مکزیک میتونه یه گزینه باشه و صد در صد روحیه و شرایط انسان خیلی برا تصمیم گیری مهم هست و هرکس فقط خودش میتونه بهترین تصمیمو بگیره مثلا من نمیتونم هوای سرد یا مردم سردی مثل سوئدو تحمل کنم پس مکزیکو به سوئد ترجیح میدم هرچندمکزیک پرسرو صدا هست و زیاد قانونمند نیست. من اینجا تا الان احساس غربت و دل تنگی و از این چیزا نکردم نمیدونم به خاطر مردمش هست یا به خاطر شرایط خودم، چون من بعد از فارغ التحصیلی در درجه اول تلاش کردم که ایران بمونم ولی هرکاری کردم نشد درنتیجه وقتی میخاستم بیام هیچ احساس تعلق و دل تنگی نداشتم. باز هم در کل کسانی مثل آقا احسان که در کشور کانادا هستن با توجه به توضیحاتی که من در مورد مکزیک دادم بهتر میتونن مقایسه کنن و بقیه رو راهنمایی کنن.

یه نفر هم داخل فروم درباره رشته مواد در مکزیک پرسیده بود. امروز من اتفاقی یه نفرو دیدم و وقتی ازش پرسیدم رشتش چیه گفت استاد بخش مواد هستم پس میتونه در دانشگاههای مکزیک رشته مواد پیدا کنه ولی سعی کنید اگر میخاید برا مکزیک اقدام کنید روی چند شهر اصلی و چند دانشگاه اصلی مکزیک تمرکز کنید بقیه شهرها و دانشگاهها ریسکشون بالا هست.
    ویرایش توسط dariush81 : October 2nd, 2014 در ساعت 11:02 AM

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط lkarimi86 نمایش پست ها
    من روندی که برا اومدن به مکزیک گذروندم، چند روز دیگه میذارم، پس یه لطف کنید در این چند روز نپرسید تا در یک فرصت مناسب با جزییات بیشتر بگم چون هفت خان رستمو طی کردم تا رسیدم به مکزیک. ولی بهتره حرف آقا احسانو گوش کنید ودر درجه اول کشورهای درجه اول دنیا رو مد نظر بگیرید و روی زبان کار کنید و به بهترین کشورهای دنیا برید. زیادم به معدل توجه نکنید که مثلا من معدلم پایین هست و نمیتونم به یه کشور پیشرفته برم، هر ایرانی لیاقت و توانایی اینو داره که در بهترین دانشگاههای دنیا تحصیل کنه ولی گاهی اوقات شرایط ایجاب میکنه که انسان از یه مکان به یه مکان دیگه جابه جا بشه و موندن بیشتر جایز نیست در این شرایط مکزیک میتونه یه گزینه باشه و صد در صد روحیه و شرایط انسان خیلی برا تصمیم گیری مهم هست و هرکس فقط خودش میتونه بهترین تصمیمو بگیره مثلا من نمیتونم هوای سرد یا مردم سردی مثل سوئدو تحمل کنم پس مکزیکو به سوئد ترجیح میدم هرچندمکزیک پرسرو صدا هست و زیاد قانونمند نیست. من اینجا تا الان احساس غربت و دل تنگی و از این چیزا نکردم نمیدونم به خاطر مردمش هست یا به خاطر شرایط خودم، چون من بعد از فارغ التحصیلی در درجه اول تلاش کردم که ایران بمونم ولی هرکاری کردم نشد درنتیجه وقتی میخاستم بیام هیچ احساس تعلق و دل تنگی نداشتم. باز هم در کل کسانی مثل آقا احسان که در کشور کانادا هستن با توجه به توضیحاتی که من در مورد مکزیک دادم بهتر میتونن مقایسه کنن و بقیه رو راهنمایی کنن.

یه نفر هم داخل فروم درباره رشته مواد در مکزیک پرسیده بود. امروز من اتفاقی یه نفرو دیدم و وقتی ازش پرسیدم رشتش چیه گفت استاد بخش مواد هستم پس میتونه در دانشگاههای مکزیک رشته مواد پیدا کنه ولی سعی کنید اگر میخاید برا مکزیک اقدام کنید روی چند شهر اصلی و چند دانشگاه اصلی مکزیک تمرکز کنید بقیه شهرها و دانشگاهها ریسکشون بالا هست.
    از توضيحاتتون خيلي لذت بردم. اميدوارم موفق باشيد.
    فقط لطف كنيد بگيد چه رشته وگرايشي هستيد و ديدگاه همين چند وقتتان رو در مورد سطح علمي، امكانات، پژوهشها و.. دپارتمان اين رشته بيان كنيد تا دوستان استفاده كنند.

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

دانشگاههای مکزیک کلا روی مخابرات، الکترونیک، کامپیوتر، بهینه سازی و گرایشهای مرتبط با اینها قوی هستند.

سلام دوباره به همه دوستان
    من اول چندتا نکته میگم که کامل کننده مطالب قبلی باشه و بعد درباره روند اومدن به مکزیک.

در مورد آب و برق و گاز: اینجا آب باید بخرید. ولتاژ برقش 110 هست، اگه دقت کرده باشید سر دو شاخه لپ تاپ یه تبدیل هست که اونو بردارید میشه برق مکزیک و لپ تاپتون کار میکنه، برا بقیه وسایل برقی هم اینجا یه تبدیل میگیرید و برا همه وسیله هاتون استفاده میکنید. من هر وسیله برقی که آوردم با این تبدیل کار کرد و مشکلی نداشت. در مورد گاز، مونتری لوله کشی گاز داره ولی بعضی شهرهای مکزیک گاز نداره وباید کپسول بخرید.

میزان بورس: اگه از طرف شرکتهای بورس، فاند بگیرید. برا ارشد حدود 8000 پزو هست و برا دکترا حدود 12000 پزو .

پوشاک : من فکر میکردم چین فقط بازارهای ایرانو پر کرده ولی اینجا که اومدم تازه متوجه شدم چین وسایل خوبشو برا ما میفرسته. اینجا پیدا کردن لباس با کیفیت خوب، یه کم مشکله، شاید هم من هنوز بلد نیستم ولی در کل لباسهایی که تنشون هست زیاد با کیفیت نیست و بیشتر چینی هست. از نظر لوازم التحریر هم اصلا کیفیت و تنوع ایرانو نداره، از خودکار و مدادایی که ما بچه بودیم استفاده میکردیم، از اونا استفاده میکنن.

رستوران ها: در کل غذاهاشون با ذائقه ما سازگاره فقط یه کم چرب تر از غذاهای ایران هست ولی میشه به راحتی خورد و خوب هست.

یادگیری زبان اسپانیایی: دانشگا به ما گفته که ترم دیگه برامون کلاس اسپانیایی برگزار میکنه، این با توجه به دانشگاهها متفاوته ولی زبانشون شباهت زیادی به انگلیسی داره و یادگیریش زیاد سخت نیست. بعضی از کلماتشون شبیه به انگلیسی نوشته میشه با یه کم اختلاف ولی متفاوت خونده میشه، در نتیجه آوای متفاوت با انگلیسی ایجاد میکنه البته بعضی از کلماتشون هم کاملا با انگلیسی متفاوته و مثل زبان فارسی صرف فعل دارن و مثل زبان عربی مونث و مذکر ولی کلماتشون به همون صورت که نوشته میشه، خونده هم میشه.

امروز ایران روز عرفه هست دیگه، پس این قسمتو با بخشی از دعای امام حسین در عرفه شروع میکنم.

«خدایا، تو پناهگاه منی، زمانی که راهها با همه وسعتشان درمانده ام کنند و زمین با همه پهناوریش بر من تنگ گیرد»

من با دانشگاه مستقیم مکاتبه نکردم، آگهی بورسشونو در یه سایت دیدم و مدارکمو اپلای کردم و دعوت به مصاحبه شدم که در ابتدا با دوتا استادم مصاحبه دادم و بعد از اون فرم پرکردنا و امتحاناتشون شروع شد.
    اینو هم در نظر بگیرید که روندی که من میگم مربوط به این دانشگا و این بخش بود ولی دانشگاههای دیگه ممکنه روند متفاوتی داشته باشن.

روند پذیرش دانشگا: حدود چند هفته بعد از مصاحبه باید یه امتحان میدادم که بخش عمومی و تخصصی داشت و از درسهای کارشناسی و ارشد بود. امتحان در سه روز برگزار شد و سوالات تشریحی بود. هر روز یک سری سوال ایمیل میکردن و 24 ساعت وقت داشتم که سوالاتو جواب بدم و جوابو براشون ایمیل کنم، سوالات سخت نبود ولی باید به کتابها مسلط بودم و نیازی هم نبود که به همه سوالات جواب بدم. من به سوالات یکی از درسها اصلا جواب ندادم و در حین چند هفته بین مصاحبه و امتحان هم فرم های مختلف میفرستادن که پر میکردم. بعد از امتحانات یه مصاحبه دیگه با بخش پذیرش دانشگا دادم و بعد از اون یه امتحان اطلاعات عمومی که این امتحان به زبان اسپانیایی بود و به صورت آنلاین برگزار شد و من برا جواب دادن به سوالات از ترنسلیتور گوگل استفاده کردم و سوالاتو ترجمه کردم البته استادم قبلش گفته بود که نمره این امتحان مهم نیست فقط باید شرکت کنید و بین همه اینها پر کردن فرم های مختلف برا بخش پذیرش و بورس و...

ویزا: برا ویزای مکزیک باید یه ایمیل به آدرس ایمیل سفارت مکزیک(داخل سایت سفارت مکزیک ایمیلو نوشته) برا تعیین وقت بفرستید که حدود یه هفته طول میکشه که جواب بدن و بهتون یه وقت بدن و اصولا یه وقت برا چند روز بعد از دریافت ایمیل بهتون میدن و بعد از رفتن به مصاحبه روند معمولش اینه که حداکثر 10 روز کاری طول میکشه تا ویزاتون آماده بشه ولی سفارت مکزیک شلوغ نیست و اگه در ایمیل توضیح بدید که وقت ندارید و میخاید زوتر مصاحبه بیاد، یه روزه هم بهتون وقت مصاحبه میده و یه روزه هم ویزا. برا تایید مدارک هم همینطور اگه عجله داشته باشید یه روزه وقت میدن و یکی دو روزه هم تایید میکنن ولی شما بنارو براین نذارید که سفارت حتما همه مواردی که من گفتم یه روز انجام میده مثلا من برا تعیین وقت ویزا براشون توضیح دادم که باید زوتر بیام مصاحبه، یه روزه بهم وقت دادن ولی ویزام 10 روز کاری که میشه 2 هفته طول کشید و برا تایید مدارکم یه هفته طول کشید که بهم وقت دادن ولی چون مدارکمو احتیاج داشتم، دو روزه برام تایید کردن. قوانین سفارتها میتونه تغییر کنه، اینهایی که من گفتم مربوط به زمانی بود که من رفتم برای ویزا. مدارک برای ویزا و شماره سفارت و جزییات دیگه قبلا در فروم گفته شده.
    ویرایش توسط lkarimi86 : October 4th, 2014 در ساعت 04:59 AM

ترجمه مدارک: دانشگا از من خاست که تمام مدارک راهنمایی تا ارشد و شناسنامه رو ترجمه اسپانیایی کنم و سفارت مکزیک همه رو تایید کنه و میدونید که در ایران مدارک راهنمایی یه کم خنده دار و غیر قابل دست رسه. مدارک راهنماییو پیدا کردم و مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی هم از دانشگا کارشناسی گرفتم که مدرک دیپلمم موقت بود و مجبور شدم برم مدرسه دبیرستانم و اصل دیپلمو بگیرم و بعد از جمع آوری مدارک راهنمایی و دبیرستان بعضی مهر آموزش و پرورش ناحیه میخاست که بعد از آموزش و پرورش ناحیه، آموزش و پرورش کل استان هم باید مدارکو مهر میکرد. تنها خوش شانشی که من آوردم این بود که مدرسه راهنمایی، دبیرستان، دانشگا کارشناسی و مجل زندگیم یه شهر بود و من مجبور نشدم شهرهای مختلف رفت و آمد کنم ولی برا ترجمه مدارکم به اسپانیایی مجبور شدم اونا رو پست کنم تهران که اونجا برام ترجمه کنن و حدود یه تومن برا ترجمه مدارکم دادم و سفارت هم برا تایید اونا حدود 500 تومن گرفت البته این اعدادی که میگم همه تقریبی هست. سفارت برا تایید مدارک به ازای هر مهر وزارت امور خارجه یه مهر میزنه و اگه اشتباه نکنم حدود 36 دلار میگیره و مدارک من 5 تا پک بود(راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی، کارشناسی، ارشد، شناسنامه) که میشد حدود 500 تومن. فک میکنم بهتره برا مکزیک حتی اگه دانشگاه هم چیزی نگه حداقل شناسنامه رو ترجمه اسپانیایی و تایید سفارت کنید ولی باز اگه کسی خاست به مکزیک بیاد بهتره در این مورد از استادش بپرسه. همراه من یه ایرانی دیگه هم میخاست به مکزیک بیاد که برا ترجمه مدارکش به جای دارالترجمه خودش مستقیم اونها رو به مترجم داد و بعد از ترجمه به دادگستری و امورخارجه برد و مهر کرد تا براش ارزون تر بشه ولی نمیدونم چقد شد و واقعا این شدنیه یا نه ولی برا من که تهران نبودم دارالترجمه راحت تر بود. به نظرم کلا سه تا مترجم اسپانیایی بیشتر در تهران نیست که تمام داالترجمه ها با این سه تا کار میکنن و شماره یکیشون(فک کنم آقای رحیمی) پشت در سفارت اسپانیا زده. برا تایید مدارک، من خودم مدارکو بردم ولی دوستم از سفارت اونا رو برام گرفت و نیازی نبود که خودم باشم ولی باز میتونید هرسوالی داشتید زنگ بزنید سفارت مکزیک بپرسید.

بلیط: یکی از قشنگ ترین مراحل من بلیط بود البته من صبر کردم که بورسیم قطعی بشه و بعد از دریافت ایمیل تایید بورسیه، برا بلیط اقدام کردم. من مجبور شدم که بلیط از لوفتانزا (قبلا در این فروم سایت لوفتانزا و مدارک برا بلیط و... گفته شده) با قیمت حدود 5 میلیون بگیرم تا شرکت لوفتانزا خودش برام ویزای ترانزیت هواپمایی برا استاپ در فرودگاه فرانکفورت بگیره که برا ویزای ترانزیت هم سفارت آلمان 60 یورو گرفت.
    این قسمتو خوب توضیح میدم چون من خودم نمیدونستم و مجبور شدم حدود یه هفته سرچ کنم و به همه ایمیل بفرستم وزنگ بزنم تا مطمئن بشم.
    اگه یه نگا به این صفحه
    http://www.germany-visa.org/airport-transit-visa/
    بندازید (این صفحه رو یه نفر در قسمت ویزای بین راه در همین سایت گذاشته بود) متوجه میشید که ایرانیها و چند کشور دیگه، برا استاپ در فرودگاه کشورهای عضو شنگن و انگلیس باید یه ویزا به اسم ویزای ترانزیت فرودگاهی بگیرن مگر اینکه ویزای کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، استرالیا، انگلیس، ژاپن ویکی دوتا کشور دیگه داشته باشن که دراین صورت ترانزیت فرودگاهی نیازی ندارن و هیچ ایرانی حتی با ویزای این کشورها نمیتونه در دو کشور عضو شنگن به طور همزمان بدون ویزای شنگن استاپ داشته باشه هیچ فرقی هم نمیکنه این توقف چقد باشه، یه آژانس به من گفت توقف کمتر از 4 ساعت، ترانزیت نمیخاد و من دوستمو سفارت آلمان فرستادم و مستقیم از سفارت پرسید که گفتن هیج فرقی نمیکنه، زمانش چقد باشه، حتما باید ترانزیت بگیرید.
    پس برا اومدن به مکزیک دو راه هست یا یه بلیط میگیرید با یک استاپ در یک کشور عضو شنگن و یه ترانزیت فرودگاهی از کشوری که استاپ دارید میگیرید یا یه بلیط با بیشتر از یه استاپ در شنگن و یه ویزای شنگن از کشوری که اولین مرز ورودتون به شنگن هست میگیرید مثلا یه بلیط میگیرید با یه استاپ در ایتالیا و یه استاپ در امستردام، چون اولین مرز ورودتون به شنگن ایتالیا هست یه ویزای شنگن از سفارت ایتالیا میگیرد. یه چیزم که توجه کنید از قطر ایر بلیط برا مکزیک نگیرید چون استاپ های قطر ایر همه در آمریکا هست و بدون ویزای امریکا کسی نمیتونه در آمریکا استاپ داشته باشه.
    اصولا ویزای ترانزیتو یه روزه میدن ولی بعضی سفارتا وقت قبلی برا ترانزیت میخاد و بعضی نمیخاد زمانی که خانم llmoh وبقیه میخاستن به مکزیک بیان سفارت آلمان برا ترانزیت وقت قبلی نمیخاست ولی وقتی من میخاستم بیام، سفارت آلمان برا ترانزیت وقت قبلی میخاست که وقتهای سفارت آلمان هم دوماهه بود در نتیجه من مجبور شدم از لوفتانزا بلیط بگیرم چون شرکت لوفتانزا بدون وقت قبلی چند روزه از سفارت آلمان ویزای ترانزیت میگیره.
    اینم اضافه کنم که سفارت آلمان ممکنه ترانزیت نده، با توجه به شرایطتون سعی کنید بلیطی بگیرید که برا استاپتون به سفارتی برید که راحت تر ترانزیت بده. برای من تا نامه پذیرش دانشگا رو دید(داخل نامه ذکر شده بود که با فاند پذیرش گرفتم) دیگه بقیه مدارک دانشگاهیمو گفت نیازی نیست و یه روزه ترانزیتو بهم داد. مدارک ترانزیت هم قبلا در فروم گفته شده.
    امیدوارم یه روزی بیاد که جداقل ایران از لیست این گشورها برداشته بشه(یه نگا به لیست این کشورها که بندازید متوجه میشید)

برا بقیه سفر من مشکلی نداشتم. برا استاپ در آلمان، استاپ کمتر از 2-3 ساعت نگیرید، بهتره. بعضی از بلیطها دو تا ساک 23 کیلو میتونستن با پروازهای لوفتانزا قسمت بار تحویل بدن و یه هشت کیلو هم برا داخل هواپیما بیارن ولی بلیط من یه 23 کیلو بیشتر نبود و یه هشت کیلو هم داخل هواپیما، اینم دقت کنید که بلیطی بگیرید که حداقل بتونید دو تا 23 کیلو بیارید. من انواع داروها رو داشتم و همچنین داروهای گیاهی که آوردنشون به مکزیک ممنوع هست ولی هیج فرودگاهی وسایلمو باز نکرد فقط فرودگا مکزیک یه نگا به ساکی که داخل هواپیما برده بودم انداخت و گفت برو . من همه داروهای گیاهی و داروهای دیگه رو روی ساکم گذاشتم که حداقل اگه بخان بگردن همه ساکمو به هم نریزن و گفتم نهایتش اینه که همه رو میریزن دور ولی این دلبل براین نمیشه که بقیه هم این ریسکو کنن. هم کلاسی من که دو هفته زوتر از من به مکزیک رفته بود و یه هندی بود میگفت فرودگاه مکزیک چند ساعت اونو نگه داشته و گفتن اگه مدارک پذیرش دانشگا همراهش نباشه باید برگرده. من هیچ وقت نویسنده خوبی نبودم ببخشید هرجا بد نوشتم.

ره نبردیم به مقصود خود اندر شیراز
    خرم آن روز که حافظ ره بغداد کند

I wish the best for everyone

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

با سلام
    من لیسانس برق- الکترونیک دارم با معدل 17.5 از دانشگاه دولتی. ta خیلی از درسا هم بودم. با خیلی از نرم افزار های رشتمونم اشنایی دارم تو بعضی هاشونم قوی.
    برا سال بعد میخوام درخواست بدم.
    میخوام از همین الان شروع کنم رزومه ام و قوی کنم برا سال بعد./
    اگه میشه لطف کنید بگید چی کارایی باید بکنم . چی رو باید به رزومه ام اضافه کنم .. در کل چیکارا میتونم بکنم؟؟؟
    اگه بخوام دوباره برا لیسانس بخونم باید چیکار کنم .

Junior Member

سلام به دوستان و اساتید گرامی
    کسی میدونه برای شرکت در کلاس های آموزش اسپانیایی که در کالج ها و یا موسسات زبان مکزیک برگذار میشه چه نوع ویزایی میدن؟ و آیا سخت گیری می کنن یا نه؟ و چه مدارکی برای اخذ این نوع ویزا نیازه؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)