صفحه 55 از 60 نخستنخست ... 545464748495051525354555657585960 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
    بنده برای متوجه شدن از شرایط خودم بمنظور گرفتن بورسیه به چندتا از دانشگاههای مکزیک اعم از: (universidad De Guadalajara Tecnológico De Monterrey ، Universidad De Valle De Mexico) ایمیل به زبان انگلیسی فرستادم ولی متاسفانه تا به الان با گذشتن 2هفته هیچ ایمیلی دریافت نکردم
    بنده خلاصه ای از CV خود را در زیر بازگو می کنم از دوستانی که در مکزیک تحصیل میکنند یا کسانیکه تجربه دارند ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنند که آیا امکان گرفتن پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک را دارم
    بنده 29 ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد واحد سمنان هستم.
    معدل:
    فوق دیپلم (غیرانتفاعی گیلان):14/32
    لیسانس (ازاد سمنان): 14/75

و. دارای مدارک زیر می باشم:

زبان:

1_ IELTS: 6
    Esterni: 39 -2 (ایتالیایی)
    3-در سطح A1 آشنایی با زبان اسپانیایی (بدون مدرک زبان)

نرم افزارهای مهندسی:

1-مدرک نرم افزار AutoCAD ( سازمان فنی و حرفه ای)
    2-مدرک نرم افزار Abaqus( سازمان فنی و حرفه ای)
    3-مدرک بازرسی جوش VT( سازمان جوش ایران)
    4-مدرک نرم افزار Catia( انجمن قالبسازان ایران)
    کلیه مدارک قابل ترجمه در دادگستری هستند

سابقه کاری:

-به مدت یکسال در یک شرکت خصوصی شهر تهران (تکنسین تاسیسات) + دوسال و نیم سابقه بیمه
    -عضو نظام مهندسی تهران
    ( دوتا مقاله ISI )

آیا لازم هست مدرک زبان اسپانیایی داشته باشم؟
    ممنون میشم اطلاعاتی رو در اختیارم قرار بدید...چون در اینترنت هیچ منبع موثقی وجود ندارد که بتوانم اطلاعاتی کسب بکنمبا تشکر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در آمريكاي مرکزی و جنوبی | شیلی | برزیل | آرژانتین و ...

دوست عزیز سلام. اطلاعاتتون خیلی مفیده امادر مورد کالج زبان اسپانیایی در مکزیک چیزی نگفتید؟ از این طریق هم میشه اومد مکزیک ؟ واسه بررسی شرایط . ...

Junior Member

سلام. شما در مورد کالج زبان اسپانیایی در مکزیک چیزی میدونید؟ اصلا برگذار میشه؟

Junior Member

یه موسسه ای هست بنام IMAC، می تونید به فارسی هم واژل اموزشگاه زبان اسپانیایی در مکزیک رو سرچ کنید تا اسم همه موسسه ها، قیمت ها و محل اسکانشون رو ببینید. موسسه معتبریه. من پارسال اقدام کرده بودم، پول هم ریختم ولی در نهایت گفتند که اموزشگاه اعلام کرده که امسال نامه پذیرش نمیدن و اونها هم همه پول رو بدون کم و کسری بازپس فرستادن . اما یه سوالی که هست اینکه نمیدونم آیا سفارت مکزیک از طریق پذیرش از اموزشگاه زبان ویزا میده و اینکه پس از کسب ویزا پلیس مهاجرت مکزیک هم این نوع پذیرش رو قبول می کنه یا نه؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    بنده برای متوجه شدن از شرایط خودم بمنظور گرفتن بورسیه به چندتا از دانشگاههای مکزیک اعم از: (universidad De Guadalajara Tecnológico De Monterrey ، Universidad De Valle De Mexico) ایمیل به زبان انگلیسی فرستادم ولی متاسفانه تا به الان با گذشتن 2هفته هیچ ایمیلی دریافت نکردم
    بنده خلاصه ای از CV خود را در زیر بازگو می کنم از دوستانی که در مکزیک تحصیل میکنند یا کسانیکه تجربه دارند ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنند که آیا امکان گرفتن پذیرش همراه با بورسیه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس در رشته مهندسی مکانیک را دارم
    بنده 29 ساله فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک مقطع کارشناسی ناپیوسته از دانشگاه آزاد واحد سمنان هستم.
    معدل:

زبان:

نرم افزارهای مهندسی:

سابقه کاری:

-به مدت یکسال در یک شرکت خصوصی شهر تهران (تکنسین تاسیسات) + دوسال و نیم سابقه بیمه
    -عضو نظام مهندسی تهران
    ( دوتا مقاله ISI )

ممنون میشم اطلاعاتی رو در اختیارم قرار بدید...چون در اینترنت هیچ منبع موثقی وجود ندارد که بتوانم اطلاعاتی کسب بکنمبا تشکر

دوست عزیز شما اگه با کوردیناتور دانشکده ها و اساتید مربوط به کارتون در تماس باشید و انها بپذیرنتون بورس کوناسیت باهاش هست البته بعد از طی کردن مراحل اولیه و نزدیک شدن به پذیرشتون میتونین در مورد ساپورت مالی هم از اونها بپرسین مبلغ بورسش خیلی مناسبه

پیش فرض معدل پایین‌های عاشق تحصیل در خارج بخوانند!

نوزدهمین گفتار از سلسله مطالب راهنمای عملی تحصیل و بورسیه در خارج از کشور که در سرویس تحصیل و مهاجرت کجارو ارائه می‌شود، امروز به موضوع معدل پایین برخی از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور اشاره می‌کند. در این گفتار، نکاتی برای متقاضیانی که معدل پایین دارند و از این ضعف، به عنوان یک عامل بازدارنده در مسیر پذیرش تحصیلی و بورسیه یاد می‌کنند، ارائه می‌کنیم تا این دسته از عزیزان، به دنبال راه حل‌های جایگزین جهت جبران نمره پایین معدل خود باشند. تجربه نشان می‌دهد که متقاضیان نمره پایین هم توانسته اند از دانشگاه‌های خوبی، پذیرش و بورسیه تحصیلی بگیرند.
    اگر تا کنون از همراهان سلسله مطالب راهنمای تحصیل در خارج از کشور باشید که هر روز در پرتال کجاروارائه می‌شود، متوجه شده ‌اید که این جستارها می‌کشود تا درباره اصول و مبانی اپلای و تحصیل و بورسیه در دانشگاه‌های خارج از کشور، به مخاطبان ایرانی به خصوص همراهان همیشگی کجارو، اطلاعات به روز و متنوعی ارائه کند. بسیاری تصور دارند که موضوع تحصیل در خارج از کشور فقط به پر کردن چند فرم و گرفتن پذیرش و ویزا و اقامت و تحصیل در کشور مربوطه خلاصه می‌شود و همه این‌ها را می‌شود ظرف چند روز فراگرفت. در حالی که تجربه نشان می‌دهد، شمار زیادی از کسانی که نمی‌توانند دانشگاه‌های مورد نظر را پیدا کرده و حتی در کشور مقصد تحصیل کنند، نکات مهمی‌را در این فرآیند نیاموخته‌اند.

معدل پایین‌ها نگران نباشند!

برخی از علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور، به دلیل معدل پایین و ضعف تحصیلی، اشتیاق چندانی به تحصیل در خارج از کشور ندارند و یا اگر در این باره خواهان تحقیق و اقدام باشند، به واسطه کارنامه ضعیف، اعتماد به نفسی ندارند. در حالی که تجریه نشان می‌دهد، پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های خارج از کشور، تنها متکی به نمرات عالیه در مقاطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد نیست و حتی این موضوع شرط لازم نیز نمی‌باشد. در بررسی اپلیکیشن یک متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور، admission officer تنها به نمرات تحصیلی شما کار ندارد، بلکه نگاه کلی یا holistic view صورت می‌گیرد بر روی تقاضانامه متقاضی. علتش هم این هست که تنها معدل شما نمی‌تواند به دانشگاه تضمین بدهد که شما در فرآیند تحصیل در دانشگاه مقصد، موفق خواهید بود. معدل خوب، یک المان خوب هست. اما همه داستان نیست. همه داستان، از رزومه و توصیه نامه و بیانیه هدف و پروپزال و عقبه علمی‌دانشجو مشخص می‌شود که در نهایت دانشگاه را به این نتیجه می‌رساند که به فلان متقاضی پذیرش بدهید و به دیگری ندهد. داستان این هست. پس، در این حین، فقط تمرکز بر روی معدل نیست و مسائل دیگر هم اهمیت خاصی دارد و بعضا اهمیت بالا دارند.

این که شما از معدل پایینی در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد خود برخوردار بوده ‌اید و از آن به عنوان یک ضعف بزرگ در راه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور نام ببرید، برداشت نادرستی است. داوطلبان زیادی هستند که معدل پایینی دارند اما توانسته اند از دانشگاه‌های معتبر اروپایی، پذیرش تحصیلی و حتی بورس دریافت کنند. معدل پایین قطعا شانس شما را برای اخذ پذیرش در رشته‌های پر مخاطب که رقابت شدیدی بین آن‌ها همواره در میان متقضیان از سراسر جهان است، کاهش خواهد داد و اساتید دانشگاه‌ها را برای سرپرستی پایان نامه شما در مقاطع دکترا و اعطای کمک‌های تحصیلی، تشویق نخواهد کرد. اما آیا همه رشته‌های دانشگاهی، جراحی مغز و اعصاب، دندانپزشکی، روان شناسی بالینی، حقوق، مهندسی هوا فضا، انرژی هسته ای یا MBA هست؟ یا همه دانشگاه‌ها به آکسفورد و کمبریج انگلیس، یا اوپسالا و KTH سوئد و سوربن و لیون فرانسه خلاصه می‌شود؟ قطعا این طور نیست و صدها رشته ای که در هزار دانشگاه و مرکز آموزش عالی قاره اروپا و آمریکا و حتی آسیا در مقاطع مختلف تحصیلی تدریس می‌شود، فرصت‌های زیادی را برای متقاضیان به رشته‌های گوناگون تحصیلی در در سراسر جهان فراهم کرده اند که بر اساس توان مندی و قابلیت‌های فردی و علمی‌داوطلبان، می‌تواند مورد انتخاب آنان قرار گیرد. با همه این اوصاف، راه حل‌های زیادی برای کم کردن اثر منفی معدل پایین در پرونده تحصیلی شما موجود است که برای رفع این نقیصه بهتر است به توصیه‌هایی که در ادامه ارائه شده است، توجه کنید:

۲۱ نکته مهم برای کسانی که معدل پایین دارند!

نکته ۱: به این موضوع توجه کنید که نه معدل بالا و نه معدل پایین، شرط لازم یا شرط کافی برای دریافت پذیرش تحصیلی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در هیچ یک از قاره‌های جهان برای اخذ بورس تحصیلی نیست. معدل دوره‌هایی که گذرانده ‌اید، تنها یک عنصر از عناصر مورد نیاز برای قبولی می‌باشد. در هیچ حالتی، با اتکای صرف به معدل خود، پرونده تحصیلی ناقص را به دانشگاه‌ها ارسال نکنید. دانشگاه ب‌اید به یک جمع بندی درست از پرونده تحصیلی شما برای اعطای پذیرش به شما برسد و این جمع بندی، معدل مدار نیست! پس، حتی اگر معدل کارشناسی شما ۱۲ هست و یا در کارشناسی ارشد معدل ۱۳ گرفته ‌اید، نگران پذیرش در مقطع دکترا نباشید. حتی بهترین دانشگاه‌های آمریکا و نه TOP۱۰۰‌ها می‌تواند جای شما باشد. خیلی‌ها رفتند، پس شما هم می‌توانید اقدام کنید. نکته ۲: قطعا متقاضیانی که معدل ۴ از ۵ یا ۱۷ از ۲۰ در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارند، شانس بیش تری برای مجاب کردن دانشگاه مورد نظر خود برای اعطای پذیرش تحصیل دارند، اما در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌های اروپا و آمریکا که رقابت بسیار شدیدی بین متقاضیان وجود دارد، معدل ۱۹ از ۲۰ هم نمی‌تواند به تنهایی برگ برنده ای محسوب شود. همواره سعی کنید پرونده تحصیلی خود را بر اساس هجده گفتار قبلی، قوی و حرفه ای به دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنید تا پرونده قابل دفاعی از شما در دانشگاه‌ها ثبت شود. نکته ۳: اگر در هر مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معدل پایینی کسب کرده ‌اید و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکترا دارید، در انتخاب رشته و دانشگاه بیش تر دقت کنید تا زمان و هزینه زیادی را برای ارتباط با دانشگاه‌ها جهت اخذ پذیرش از دست ندهید. چون دانشگاه‌ها معمولا هزینه۱ ای بابت بررسی مدارک شما اخذ می‌کنند، با توجه به افزایش نرخ ارز در سال‌های اخیر، صرفه جویی ارزی را فراموش نکنید. دانشگاهی که بابت تحصیل شما شهریه۲ دریافت می‌کنند ،معمولا مخاطب کم تری دارند و شانس شما در این نوع دانشگاه‌ها بالا می‌باشد. البته این موضوع هیچ تضمینی بابت پذیرش شما ایجاد نمی‌کند. نکته ۴: داوطلبانی که معمولا چندین مقاله در جورنال‌های نمایه شده در ISI منتشر کرده اند یا از تجربه کاری مستدل و حرفه ای برخوردار هستند، می‌توانند تاثیر معدل پایین خود را با رزومه قوی و توصیه نامه‌های مستند و دقیق کاهش دهند. به این موضوع خوب توجه کنید و تلاش کنید در صورتی که معدل قابل قبولی ندارید، با روش‌های دیگری جبران کنید. نکته ۵:‌ نمره زبان بالا و هم چنین انتشار مقالات تحقیقاتی در نشریات خارج از کشور، ضعیف معدل شما را تا حد زیادی جبران می‌کند. نکته ۶: شرکت فعالانه در کنفرانس‌های بین المللی و انتشار مقالات خود در جورنال‌ها و CD‌های این رویدادها، فرصت خوبی است برای نشان دادن روحیه تحقیقاتی و پژوهش محور شما در زمینه تخصصی خود به دانشگاه‌های غربی و حتی آسیایی و کاهش ذهنیت منفی آن‌ها نسبت به معدل ضعیف شما. نکته ۴ و ۵ را دوباره مطالعه کنید. نکته ۷: اگر شما قصد دارید در زمینه روانشناسی بالینی یا مدیریت زنجیره تامین یا تربیت بدنی در مقطع فوق لیسانس یا دکترا پذیرش بگیرید و از معدل پایین رنج می‌برید، تلاش کنید در دوره‌های تخصصی کوتاه مدت یا بلند مدت در داخل یا خارج از کشور در زمینه‌های روان شناسی در یک مرکز تحقیقی پزشکی، مدیریت خدمات یا مدیریت عملیات یا مربی گری حرفه ای در یک رشته خاص ورزشی، شرکت کنید و یا مدیریت کارگاه‌های آموزشی را در کنفرانس‌های داخلی یا خارجی بر عهده بگیرید. شرکت‌ها یا انجمن‌های معتبر بین المللی زیادی در سه زمینه فوق الذکر در دنیا فعال هستند که برنامه‌های مختلف و متنوعی را برای علاقمندان در قابل کنفرانس، کارگاه، دوره آموزشی مشترک، فرصت‌های کارآموزی و غیره برگزار می‌کنند. این رویدادها، فرصت‌های آرمانی برای شما جهت کاهش ضریب تاثیر معدل پایین در پرونده تحصیلی می‌باشد. شرکت در کنفرانس‌هایی که در این زمینه در دنیا برگزار می‌شوند یا عضویت در انجمن‌های تخصصی بین المللی و شرکت در کارگاه‌های چند روزه، تاثیر زیادی در تقویت رزومه تحصیلی شما خواهد داشت. همواره به ALLCONFERENCES.COM مراجعه کنید! نکته ۸: قطعا داوطلبی که ماه‌ها با گروهی از اساتید در یک دانشگاه خاص بر اساس زمینه مورد علاقه خود، در تعامل علمی‌و تبادل اطلاعاتی هست، شانس بیش تری برای متقاعد کردن یکی از این اساتید برای سرپرستی پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکترای خود در آینده خواهد داشت، هر چند که از معدل پایین برخوردار باشد. این موضوع مهم اما ساده را فراموش نکنید. این روش، شانس دریافت ADMISSION LETTER را ارتقا می‌دهد. نکته ۹: ب‌اید توجه کنید که به هر حال، برخی از اساتید، فرصت زیادی برای باز کردن ای میل‌های متعددی که روزانه از سوی دانشجویان برای آنان ارسال می‌شود را نداشته و یا علاقه ای به پاسخ دادن به پرسش‌ها و درخواست‌های روتین دانشجویان ندارند. شما بهتر است در صورتی که قصد دارید با مجموعه ای از اساتید هدف خود در تعامل باشید برای اهداف آینده !، درخواست‌های خود را هدفمند کرده و آن‌ها را به نشانی اساتید مورد نظر پست کنید. شما با این کار، هزینه ای متقبل شده ‌اید، اما مخاطب خود را متقاعد کرده ‌اید که در برنامه و هدف خود جدی هستید و مستند و مستدل سخن می‌گویید. از سوی دیگر، شانس دیده شدن کار شما و مطالعه برنامه کاری شما برای مخاطب، قویا افزایش می‌یابد. چرا که همه نامه مکتوب ارسالی را مطالعه می‌کنند، اما پست الکترونیک ارسال شده ای که از بد حادثه در فولدر۳ spam ذخیره شده است خیر! همه این‌ها ترفندی برای کاهش ضریب تاثیر معدل ... .. است.
    البته نه شرط کافی است، نه شرط لازم! نکته ۱۰: تصور کنید داوطلبی در رشته کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی، دارای معدل ۱۳ از یک دانشگاه متوسط در ایران است اما ۵ مقاله در نشریات معتبر علمی‌منتشر کرده است و یکی از آن‌ها نیز ۱۰ بار توسط دیگر مقالات، استناد شده است. داوطلب دیگری نیز در همین رشته، مدرک کارشناسی ارشد با معدل ۱۹ از بهترین دانشگاه ایران دارد اما از یک مقاله علمی‌برخوردار است.

Junior Member

سلام دوست گرامی مکزیک کشور ارزانیه و بورس خوبی هم میده برای پیدا کردن استاد راهنما باید به وبسایت دانشکده مربوطه برید و اساتیدی که زمینه کاریشون با شما یکسانه ایمیل بزنید و یا به اساتیدی که زمینه کاریشون را دوست دارین . ضمننا با کوردیناتور دانشکده هم میتونید تماس بگیرید. شهر مکزیکو سیتی مثل همه پایتخت ها هزینه مسکن بالاست ولی دانشکده عالی است .
    از گوگل برای ترجمه کل وبسایت استفاده کن. دانشگاهای مورد تایید ایران را تویه وبسایت وزارت علوم میتونید ببینید.

Junior Member

سلام هموطن گرامی من دانشجوی دکترا در مکزیک هستم خوشحال میشم با هم در تماس باشیم
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mexicoinfo نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز
    من همين الان عضو سايت شدم و بلند بودن مطلب شما توجهم را جلب كرد،
    من مقيم مكزيكوسيتى هستم هم درس خوندم اينجا هم شاغلم و فكر ميكنم شما اطلاعات كافى نداشتيد. همه جاى دنيا هم خوب هست هم بد اما اين نحوه تعريف شما از يك كشورى كه فقط تو گوگل مپ مشاهده اش كريديد نا عادلاله است.

من نميدونم چه اطلاعاتى نياز داشته ايد براى سفر به مكزيك كه كسى كمكتون نكرده اما اگه سوالى هست كه من بتونم كمك كنم خوشال ميشم راهنمايى كنم.
    عزيزانى بودن كه قصد سفر به مكزيك رو داشتن و من تونستم كمكشون كنم چه براى تحصيل و چه براى اقامت

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط europa0007 نمایش پست ها
    معدل:

زبان:

نرم افزارهای مهندسی:

سابقه کاری:

-عضو نظام مهندسی تهران
    ( دوتا مقاله ISI )

دوست گرامی شما دانشی که اندوختید بیش از حد نیازه من با نصف دانش شما بورسی مکزیک را دارم فقط با دانشگاهها در تماس باشید با اساتید مربوطه یا کوردیناتور

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaemihossein نمایش پست ها
    سلام مجتبی عزیز ممنون از جوابهای کامل و با حوصله ای که دادی انتخاب من برای مکزیک به چند دلیل کلیه : ارزان بودن کشور, راحت تر پذیرش گرفتن و بورسیه گرفتن, نزدیکی به امریکا و اینکه میتونه سکوی پرتاب باشه (متاهل هستم و در صورت پذیرش قصد بازگشت به ایران رو ندارم) * راستش نمیدونم چطور استاد راهنما پیدا کنم و چگونه باهاش ارتباط برقرار کنم؟ اخه سایت دانشگاه UNAM که میرم قسمتی که مربوط به دانشکده معماریه به زبان اسپنیشه (اگه شما و بقیه دوستان امکانشو دارید راهنماییم کنید) * من هدفم همین دانشگاه (UNAM) و شهر مکزیکوسیتیه؛ ولی میدونم نباید همه تخم مرغامو تو یه سبد بچینم؛ یعنی باید ابتدا ببینم بجز این دانشگاه تو مکزیکوسیتی چه دانشگاههای معتبری هست که دکترای معماری دارند (و البته مهم بورس گرفتنه) و مرحله بعد همین موضوع رو در مورد دیگر شهرها بررسی کنم
    سلام دوست گرامی مکزیک کشور ارزانیه و بورس خوبی هم میده برای پیدا کردن استاد راهنما باید به وبسایت دانشکده مربوطه برید و اساتیدی که زمینه کاریشون با شما یکسانه ایمیل بزنید و یا به اساتیدی که زمینه کاریشون را دوست دارین . ضمننا با کوردیناتور دانشکده هم میتونید تماس بگیرید. شهر مکزیکو سیتی مثل همه پایتخت ها هزینه مسکن بالاست ولی دانشگاه عالیی است .
    از گوگل برای ترجمه کل وبسایت استفاده کن. دانشگاهای مورد تایید ایران را تویه وبسایت وزارت علوم میتونید ببینید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)