صفحه 8 از 60 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_italy نمایش پست ها
    سلام.من میخوام برای دکترا در رشته مدیریت فناوری اطلاعات از مکزیک پذیرش بگیرم.یه سوال داشتم؟
    چقدر احتمال گرفتن فاند و کمک هزینه وجود داره و چه مقدار(تقریبی)؟
    چون 1 سال اروپا بودم و خوندم ولی به دلیل مشکلات ارز ادامه ندادم.حتما مهمه که کمک هزینه بگیرم.
    و اینکه شهریه دانشگاه برای دکترا در رشته های مدیریت تقریبا چقدر هست؟ممنون از شما
    چون باید خیلی سریع تصمیم بگیرم ممنون میشم راهنماییم کنید.2تا گزینه هم مد نظرم هست:
    National Autonomous University of Mexico 2. Tecnologico de Monterrey (ITESM
    رشته فن آوری اطلاعات توی مکزیک رشته خیلی قدرت مندی هست تقریبا 99 درصد می تونید فاند بگیرید من توصیه می کنم حتی بجای این فاند دولتی برید سراغ فاند های که خود دانشگاه می ده مبلغش بیشتره
    لطفا استاد توی این دانشگاه ها پیدا کنید وباهاشون مکاتبه کنید
    این دانشگاه رو یک چک بکن این مرکز علمی خیلی مشهوریه فاند های خوبی هم می ده اساتیدش خدا هستن حداقل اونهای که استاد من بودن بهترین های مکزیک بودن توی شهر گوادالاخار هست این دانشگاه
    این رو هم چک کن

یک چیز جالبی بهت بگم اگر پذیرش بگیری یک سال هم می فرستنت با هزینه خودشون اروپا که معمولا سال آخر هم هست

دوباره می گم مطمئن باش فاند برای دکترا می گیری

شرمنده این هم ممنون میشم جواب بدین:
    برای دکترای مدیریت مکزیک یا برزیل؟البته باز هم با توجه به بحث کمک هزینه
    من در مورد برزیل هیچ اطلاعی ندارم ببخشید
    اما مکزیک بودم و فکر می کنم گزینه خیلی خوبی هست.من شدیدا از تحصیل توی مکزیک راضی هستم
    می دونم مکزیک برای مقطع دکترا حتما ساپورت مالی خواهید داشت بعلاوه موقیت کار

Junior Member

ونوس جان سلام . ممنون از اینکه دوباره وقت گذاشتی و سوالارو جواب دادی .شما به اون آقای اریک توی گواناخواتو ایمیل دادی ؟ اگه آره .جوابشون چی بود در رابطه با مراحل اپلای کردن برای لیسانس .

Junior Member

البته هر وقت جواب دادا ، چون تعطیلات بوده .
    خلاصه هر چی شد بگو تا خانواده ای رو از نگرانی نجات بدی!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management

سلام.خیلی از ونوس عزیز ممنون که انقدر اطلاعات مفید میده به بچه های این فروم.
    من که میخوام برای دکترای مدیریت فناوری اطلاعات اقدام کنم باید اسپانیایی بدونم یا دکترا به زبان انگلیسی هست؟چون من اسپانیایی هیچی نمیدونم!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط venoous نمایش پست ها
    ممنون

من جواب شما رو خیلی مفصل توی خصوصی دادم دوست داشتی اینجا اطلاعاتش رو خلاصه برای دیگران به اشتراک بزار البته به غیر از جواب سوال های خصوصی

یک مورد که توی خصوصی ننوشته بودید این خرید وسایل هست
    من زیاد نمی تونم منبع خوبی برای این مقایسه قیمت با ایران باشم چون سالهای سال هست که ایران رو حتی ندیدم برای همین با این چیزهای که از ایران می شنوم برام قیمت های خیلی عجیبه ایران
    ولی می تونم با قیمت های امریکا مقایسه کنم لپ تاپ و گوشی وسایل برقی قیمتش خیلی زیاد با امریکا تفاوت نداره امان اقساط خریدن هم دارن مثلا موبایل اپل بگرید با پلن اینترنت و خط ماهاینه مثلا ششصد پزو که میشه پنجاه و خرده ای دلار امریکا هم تقریبا همینه حالا یک کم بالا پایین تر که من خودم فکر می کنم قیمت های امریکا کمی مناسبتر مخابرات مکزیک مخابرات گرونی هستش اما باید وارد باشید مثلا تل مکس بخرید چون اغلب مکزیک ها اینو دارن پس زنگ زدن به موبایل براتون نخرش خوب می افته بعد نمی دونم پروموشن های مختلف دارن و تخفیف های خوب اینا ولی باید همیشه کردیت داشته باشید که بتونید از ایران بهتون زنگ بزنن

من مووی استار داشتم و دارم رومینگ به کشورهای دیگه داره البته بالای هم داره بعد از ایران زنگ می زدن اصلا هزینه ای برام نمی افتاد حتی هیچ وقت کردیت نداشتم چون به کسی تقریبا زنگ نمی زدم روی موبایل هم واتس اپ و وایبر نصب بود با همونا زنگ می زدم.

اینترنت وایرلس هم که همه جا تو خونه و دانشگاه و غیره خوب هست دیگه. اینترنت هم نا محدود یعنی سریال و فیلم و تلوزیون ایران رو می تونید انلاین توی خونه ببیند

این
    لینک شرکت تلفن من با قیمت هاش و تخفیف هاش

این هم شرکت تل مکس با پلن های مختلف

این فروشگاه انلاین مال همون شرکت تل مکس
    این قیمت تبلت هاست البته اکثرا اقساط هست که قیمتش هم بیشتر میشه با قسط

کامپیوتر توی مکزیک کیبورد و سیستم عامل اسپانیایی هست خوب برای کسی که اسپانیایی بلد نیست یک کم سخته کامپیوتری که الان دارم باهاش تایپ می کنم از مکزیک خریدم برای همین اینجا هیچ کس جز خودم باهاش نمی تونه کار کنه

این یک سایت مثل آمازون ورژن مکزیکیه می تونی قیمت ها رو توش چک کنی

قیمت ها به پزو هست اشتباه نکنی فک کنی دلاره هااااااا
    هر دلار تقریبا دوازده یا سیزده پزو هست

مثلا این قیمت تبلت ها و موبایل ها ست قیمت ها رو برای اینکه حدودی بدونی گذاشتم اما ممکنه از این هم ارزونتر بتونی بخری مثلا بری یک فروشگاه یا از بست بای بخری

اینو ببین قیمت موبایل اپل با پلن 12 ماهه و 24 و 36
    اینم وسایل الکترونیکی قسطی

خلاصه خودتون مقایسه کنید اینجا بگید ایران ارزون تره یا مکزیک

یک نکنه مهم دیگه برق مکزیک 110 یعنی از ایران وسایل برقی بیارید اغلب کار نمیکنه من یک سونا برقی برام هدیه اوردن از ایران هیچ وقت نتونستم استفاده کنم
    سشوار دویست پزو مکزیک خوب اونجا بخرید بهتره دیگه
    ریش تراش در همون حد ششصد پزو باید باشه(من نخریدم تا حالا)

ایران اینا چنده؟

ونوس جان خیلی خیلی ممنون بابت جواب کاملتون.

من یه مقایسه می خوام انجام بدم با سایت مووی استار که شما اشتراک گذاشتید، مثلا توی این سایت قیمت iphone 5s 16G با پلن 24 ماهه رو گذاشته 10599 پزو که میشه 815$ دلار که با دلار الان (1$=3000 تومان) میشه تقریبا 2450000 تومان، اگر ماهیانه شارژ نداشته باشی یعنی همونطور که شما گفتید فقط از وایبر و ... استفاده کنی و اگر بهت زنگم بزنن و هزینه هم برات نیفته، خوبه. توی ایران الان ایفون 5اس 16گیگ 2 میلیون و 250 هزار تومان هست تقریبا که میشه 750$ دلار، حالا اینجا اگر بخوای یه سیم کارت دائمی همراه اول هم بخری الان میشه 160 هزار تومان، اگر هم تقریبا بخوای ماهی حداقل 20 هزار تومان حرف بزنی روی هم میشه 2250000+160000+(20*24)=2890000. البته می تونی یه سیم کارت اعتباری ایرانسل هم بگیری که دوتاش میشه 5000 تومان ولی باید ماهیانه نسبت به صحبتی که می کنی شارژ کنی. در کل به نظر میاد برای دو سال، پلن اونجا بهتر باشه ،راجع به قیمت ریش تراش الان فکر می کنم بین 250 تا 400 هزار تومان بشه تو برند براون بگیری، سشوار و نمی دونم دقیقا ولی فکر می کنم از 70 تومان هست تا 300 تومان. اگر دوستان هم نظری دارن ممنون میشم که اشتراک بذارن.

اینم چیزایی که واقعا زحمت کشیدید توی خصوصی گذاشته بودید:

اگر دانشگاه گواناخواتو رشته روانشناسی رو بورس می ده حتی توی شهر لیون حتما برو و معطلش نکن شهر خوبیه و فکر نکن خیلی دور افتاده است ببین شهر های امریکا و مکزیک مثل ایران نیست که شهرستانش خیلی با شهرش فرق کنه مگر اینکه شهرستان روستا باشه نه شهرستان مثل اون شهر چاقو که توی پست ها نوشتم سیوولو، ولی لیون شهر خوبیه بعدش به گودالاخارا اینقدر نزدیک که ماشین بخر راحت برو و بیا اما می دونی همون فاند چقدر کمک خرجت و راحتی باهاش. بچه های این دانشگاه به شدت با سواد هستن و جزء یکی از بهترین و با سواد ترین دانشگاه های مکزیک هستش یعنی کیفیت این دانشگاه نه تنها از دانشگاه گوادالاخارا و مکزیک سیتی کم نداره بلکه بعضی رشته ها بالاتر هم هست.
    بانک بنا مکس خوبه ولی اگر بورس داشته باشی خودشون احتمالا سانتاندر برات حساب باز می کنن کلا بانک های مکزیک همه خدمات کم و بیش شبیه همه فقط خیلی حسابت رو هر روز چک کن
    دانشگاه از 20 ژانویه به بعد تقریبا شروع به کار می کنن اما قبلش باز میشن شما از یک ده روز دیگه نامه نگاری هات رو شروع کن

زبان اسپانیایی رو خیلی خیلی خیلی بخون قبل از رفتن اینو جدی بگیر وقتی رفتی متوجه میشی چقدر تاثیر داره در موفقیتت
    نمی دونم امکاناتت درچه حد اینترنت پر سرعت داری یا نه اما توصیه می کنم این سریال های مکزیکی رو ببین توی یوتیوب هست یا اکثرشون سایت داره می تونم برات بذارم، محتوای سریال رو فراموش کن همش عوام پسند هست ولی زبان عامیانه رو توی این سریال ها یاد می گیری.

آهنگ هاشون رو گوش کن سعی کن اینقدر خودت رو برای رفتن اماده کنی که وقتی اونجا بودی جا نخوری تفاوت زیادی با ایران داره

اسپانیایی رو خیلی جدی بگیر خیلی .کلید فقط زبان اسپانیایی هست و بس

https://www.youtube.com/watch?v=AvGkEyQFLko

https://www.youtube.com/watch?v=kjBuMmSZesE

https://www.youtube.com/watch?v=tGOcxlUYULg

این سه تا سریال سه تا تم مختلف دارن و توی مکزیک جزء سریال های پر بیننده بودن
    اگر تونستی دانلود کن و نیگاه کن

سلام.خیلی از ونوس عزیز ممنون که انقدر اطلاعات مفید میده به بچه های این فروم.
    من که میخوام برای دکترای مدیریت فناوری اطلاعات اقدام کنم باید اسپانیایی بدونم یا دکترا به زبان انگلیسی هست؟چون من اسپانیایی هیچی نمیدونم!
    خواهش می کنم آقا امیدوارم مطالب به دردتون بخوره برید و شماها از اونجا اطلاعات بیشتری در اختیار دیگران بزارید

برای مقطع دکترا و فوق لیسانس همنطور که سفارت هم گفته دانستن زبان اسپانیایی مورد درخواست دانشگاه نیست استاد ها همه اینگلیسی می دونن خیلی از استاد ها خارجی هستن .توی دانشگاه من اغلب فرانسوی و امریکای بودن .دانشجوهای خارجی هم زبان اسپانیایی چندانی نمی دونن توی یکی از ویدئوها ی که گذاشتم می بیند خیلی ها شون اصلا یک کلمه اسپانیایی نمی دونن .پس مشکلی نخواهید داشت

امااااااااااااااا

تاکید من روی دونستن زبان اسپانیایی برای راحتی خودتونه و پیدا کردن موقعیت های بهتر چه برای شغل چه برای تحصیل هست. شما فکر کن یک خارجی بیاد ایران فارسی بلد باشه چقدر می تونه توی مردم راحت تر باشه تا اینکه فقط اینگلیسی حرف بزنه.

شما شروع کن اسپانیایی رو از الان بعد توی محیط با داشتن یک دوست دختر مکزیکی یا یک صاحب خونه سن بالا که وقت داره کلی اسپانیایی ات پیشرفت می کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrrr نمایش پست ها
    ونوس جان سلام . ممنون از اینکه دوباره وقت گذاشتی و سوالارو جواب دادی .شما به اون آقای اریک توی گواناخواتو ایمیل دادی ؟ اگه آره .جوابشون چی بود در رابطه با مراحل اپلای کردن برای لیسانس .
    سپهر عزیز هنوز جواب ایمیل رو نداده.تا بیست ژانویه صبر می کنیم بعد بهش زنگ می زنم

چند تا سوال دوستان توی خصوصی از من پرسیده بودن ازشون عذر خواهی می کنم و اینجا جواب میدم شاید برای خیلی های دیگه هم این سوال ها پیش بیاد.

اب هوا در مکزیک

دوست خوبی که پرسیده بودید مکزیک هواش گرم هست؟
    مکزیک کشور بسیار بزرگ و کشیده ای هست اگر توی نقشه قاره امریکا نگاه کنید متوجه میشید مساحتش مقداری از ایران هم بیشتره شما با یک جستجو می تونید جواب این سوالتون رو پیدا کنید.مکزیک مثل ایران همه آب هوا رو داره نواحی نزدیک تگزاس و جنوب کالیفرنیا بله هوا خشک گرم و بیابانی هست یعنی سواحل کالیفرنیای جنوبی که تشریف ببرید خیلی جالب جلو روی شما اقیانوس هست و پشت سرتون فقط بیابان
    اما جنوب غربی وضعیت ساحلش کاملا متفاوت بسیار سر سبز کوهستانی و هوای خنک
    برف و باران خیلی از شهر های مکزیک دارند شهر مکزیک و سیتی و گودالاخارا تقریبا تمام سال سر سبز و بارانی هست اما برف نمی اد شهر کولیما به کوهای زیبای برفی مشهوره.

این لینک سایت رسمی سازمان هواشناسی مکزیک

این نقشه گستردگی و انواع آب هوا در مکزیک هست
    ویرایش توسط daniyal_arj : January 12th, 2014 در ساعت 01:23 AM

آزمون ورودی دانشگاه های مکزیک

توی خصوصی برای دوست خوبم توضیح دادم برای شما هم مجدد می گم .این آزمون که اسمش EXANI هست و توسط مرکز آزمون های CENEVAL برگذار میشه .(چیزی شبیه کنکور سراسری ایران)

بخشی از تصمیم گیری برای پذیریش قطعی شما محسوب میشه و بعد از اینکه پذیرش گرفتید و دانشجو شدید حتی توی کنترل پنل سایت دانشگاه قسمت لاگین خودتون این رو می نویسن این آزمون رو می تونید چیزی ترکیب شده از تافل و جی ار ای بدونید .راحت و ساده است و من بعید می دونم کسی برای دکترا یا فوق این آزمون رو قبول نشه.
    برای دوست خوبمون هم توضیح دادم من خیلی بعید می دونم بهتون پذیریش بدن ویزا دانشجوی بدن بکشنتون اونجا بعد بگن قبول نشدی برو خونه تون.
    من به عنوان یک مکزیکی دراین آزمون شرکت کردم و نمی دونم برای خارجی ها چطوره آیا سفارت مکزیک در ایران برای شما آزمون برگذار میشه؟یا باید برید مکزیک بعد اونجا امتحان بدید؟
    اینا رو خودتون تحقیق کنید و برای بقیه اینجا به اشتراک بزارید

این لینک دانشگاه آی پی ان رو ببینید می تونید از همینا سوال رو بپرسید
    http://www.cicataqro.ipn.mx/wps/inde...mid=76&lang=en

این توضیح رو هم بخونید:

Applicants must also take the following tests:

1. National Postgraduate Enrollment Exam (EXANI III) (for Mexican students only). This exam is similar to the Graduate Record Examination (GRE) in the US. It is given by the National Evaluation Center for Higher Education (CENEVAL). The INSP establishes minimum scores required for acceptance.

2. General Exam (for international students only). The thematic content of this exam is similar to that of the CENEVAL exam, which foreign students are not eligible to take.

3. Institutional diagnostic exams in mathematics and psychometrics. Both of these exams are delivered online. The mathematics exam, developed by the Faculty College for Biostatistics, tests knowledge of math concepts and skills. The psychometric exam evaluates candidates’ interests, skills and analytical abilities.

4. Specific exams. Some programs administer additional exams specific to their area.

In addition, every applicant is interviewed by at least two members of the Faculty College that oversees the program for which he or she is applying. Students may also be asked to complete additional requirements, depending on the department to which they are applying. (For example, some departments may ask for more advanced mathematics evaluations, presentation of research protocols, etc.)

آخرش هم گفته حتی باید مصاحبه هم بشید توسط دوتا از استادها .خوب اینا غیر حضوری انجام میشه یا حضوری رو باید بپرسید.

اما قانون کلی همینی هست که اینجا نوشته.من سعی می کنم از دوستان خارجی ام که از کشور های دیگه اومدن این مراحل پذیرش رو گذروندن سوال کنم.
    متاسفانه دوستان ایرانی که من میشناسم اصلا حاضر نیستن هیچ توضیحی در مورد نحوه پذیرش شدنشون و تشریف بردنشون به مکزیک بدن .دلیلش رو می دونید چی بهم جواب دادن؟
    بی کاری اینقدر اطلاع رسانی می کنی ایرانی بیاد اینجا رو هم شلوغ کنه.

پ ن: علی آقا ممنون اطلاعاتت رو به اشتراک می ذاری.اگر موبایل رو با پلن بخری دیگه قیمت خود گوشی 750 نیست ارزون تر میشه.پلن هم شامل مثلا 900 دقیقه رایگان ماهانه و اینترنت و سه شماره تماس داخل مکزیک مجانی میشه . یک خدماتی های دیگه که من یادم نمی اید چی بود.وقتی تشریف بردید هر شرکت تلفنی برید براتون کامل توضیح می دن
    ویرایش توسط venoous : January 2nd, 2014 در ساعت 01:27 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)