صفحه 9 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 594

موضوع: تحصيل در مكزيك

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصيل در مكزيك

دوستان سلام...دانشگاههای مکزیک تبادل دانشجو با دانشگاههای آمریکای شمالی دارن؟؟تعاملات علمیشون در چه حده؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed059 نمایش پست ها
    دوستان سلام...دانشگاههای مکزیک تبادل دانشجو با دانشگاههای آمریکای شمالی دارن؟؟تعاملات علمیشون در چه حده؟؟
    بله دارند با تمام دانشگاه های دنیا فقط هر دانشگاهی با دانشگاه های خاصی در هر کشوری و رشته های خاصی که سطحش مطابق با استاندارد اونهاس دانشجو می فرستن مثلا دانشگاه گوادالاخارا رشته فن اوری اطلاعات با دانشگاه یو سی ال ای دانشگاه آستین و چند دانشگاه دیگه امریکا مبادله دانشجو می کرد.
    یک سال اخر تحصیل رو می تونی از توی لیست دانشگاه ها یکی رو انتخاب کنی و با هماهنگی دانشگاه ویزای جی وان امریکا بگیری و بری

اما این برای دانشجویان مکزیکی هست برای دانشجویان خارجی که خودشون با ویزای دانشجوی وارد خاک مکزیک میشن من خیلی بعید می دونم بخصوص اگر با فاند مکزیک درس می خونید.اینها رو قبل از گرفتن پذیرش توی مکاتباتتون بنویسد و ازشون بپرسید.

اما توریستی بله می تونید از همون مکزیک اقدام کنید و درخواست ویزای توریستی کنید.

اینجا لیست دانشگاه های امریکای شمالی که با دانشگاه گوادالاخارا مبادله دانشجو دارن رو می زارم بقیه دانشگاه های معتبر و لیست هاش رو شما لطفا جستجو کنید و اینجا به اشتراک بزارید.

UNIVERSIDADES INTERNACIONALES PARA MOVILIDAD DE POSGRADO

PROGRAMA PIME AMÉRICA DEL NORTE

Canadá:

University of Alberta

Estados Unidos:

University of California, Los Ángeles (MBA limitado)

University of New Mexico

University of Texas at Austin (a discreción, solamente economía y finanzas)

Universidad Interamericana de Puerto Rico

Virginia Commonwealth University

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed059 نمایش پست ها
    در حد بسیار زیاد. به خصوص دانشگاه های ایالت های جنوب. من خودم دانشجوی دانشگاه نیومکزیکو هستم و حدود 70 درصد دانشجوهای خارجی این دانشگاه دانشجوهای Exchange آمریکای لاتین به خصوص مکزیک هستن.
    اگر با تبعیض جنسیتی زیاد آشنا نیستید، مستند (2011) Miss Representation را ببینید تا با شدت این نوع تبعیض در آمریکا بیشتر آشنا شوید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management

National Autonomous University of Mexico - Tecnologico de Monterrey
    سلام دوستان.من برای دکترای مدیریت فناوری اطلاعات میخوام اقدام کنم ولی پون مشمول هستم متاسفانه باید از دانشگاهی پذیرش بگیرم که مورد تایید وزارت علوم ایران باشه تا اجازه خروج بهم بدن.در حال حاضر فقط 2 دانشگاه بالا که نوشتم مورد تاییده.گرفتن کمک هزینه هم برام خیلی مهمه.کدوم دانشگاه بهتره برای من؟جاب اینه که دانشگاهی مثل گودالاخارا هم مورد تایید نیست!!!!ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط venoous نمایش پست ها
    آزمون ورودی دانشگاه های مکزیک

توی خصوصی برای دوست خوبم توضیح دادم برای شما هم مجدد می گم .این آزمون که اسمش EXANI هست و توسط مرکز آزمون های CENEVAL برگذار میشه .(چیزی شبیه کنکور سراسری ایران)

بخشی از تصمیم گیری برای پذیریش قطعی شما محسوب میشه و بعد از اینکه پذیرش گرفتید و دانشجو شدید حتی توی کنترل پنل سایت دانشگاه قسمت لاگین خودتون این رو می نویسن این آزمون رو می تونید چیزی ترکیب شده از تافل و جی ار ای بدونید .راحت و ساده است و من بعید می دونم کسی برای دکترا یا فوق این آزمون رو قبول نشه.
    برای دوست خوبمون هم توضیح دادم من خیلی بعید می دونم بهتون پذیریش بدن ویزا دانشجوی بدن بکشنتون اونجا بعد بگن قبول نشدی برو خونه تون.
    من به عنوان یک مکزیکی دراین آزمون شرکت کردم و نمی دونم برای خارجی ها چطوره آیا سفارت مکزیک در ایران برای شما آزمون برگذار میشه؟یا باید برید مکزیک بعد اونجا امتحان بدید؟
    اینا رو خودتون تحقیق کنید و برای بقیه اینجا به اشتراک بزارید

این لینک دانشگاه آی پی ان رو ببینید می تونید از همینا سوال رو بپرسید
    http://www.cicataqro.ipn.mx/wps/inde...mid=76&lang=en

این توضیح رو هم بخونید:

Applicants must also take the following tests:

1. National Postgraduate Enrollment Exam (EXANI III) (for Mexican students only). This exam is similar to the Graduate Record Examination (GRE) in the US. It is given by the National Evaluation Center for Higher Education (CENEVAL). The INSP establishes minimum scores required for acceptance.

2. General Exam (for international students only). The thematic content of this exam is similar to that of the CENEVAL exam, which foreign students are not eligible to take.

3. Institutional diagnostic exams in mathematics and psychometrics. Both of these exams are delivered online. The mathematics exam, developed by the Faculty College for Biostatistics, tests knowledge of math concepts and skills. The psychometric exam evaluates candidates’ interests, skills and analytical abilities.

4. Specific exams. Some programs administer additional exams specific to their area.

In addition, every applicant is interviewed by at least two members of the Faculty College that oversees the program for which he or she is applying. Students may also be asked to complete additional requirements, depending on the department to which they are applying. (For example, some departments may ask for more advanced mathematics evaluations, presentation of research protocols, etc.)

آخرش هم گفته حتی باید مصاحبه هم بشید توسط دوتا از استادها .خوب اینا غیر حضوری انجام میشه یا حضوری رو باید بپرسید.

اما قانون کلی همینی هست که اینجا نوشته.من سعی می کنم از دوستان خارجی ام که از کشور های دیگه اومدن این مراحل پذیرش رو گذروندن سوال کنم.
    متاسفانه دوستان ایرانی که من میشناسم اصلا حاضر نیستن هیچ توضیحی در مورد نحوه پذیرش شدنشون و تشریف بردنشون به مکزیک بدن .دلیلش رو می دونید چی بهم جواب دادن؟
    بی کاری اینقدر اطلاع رسانی می کنی ایرانی بیاد اینجا رو هم شلوغ کنه.

پ ن: علی آقا ممنون اطلاعاتت رو به اشتراک می ذاری.اگر موبایل رو با پلن بخری دیگه قیمت خود گوشی 750 نیست ارزون تر میشه.پلن هم شامل مثلا 900 دقیقه رایگان ماهانه و اینترنت و سه شماره تماس داخل مکزیک مجانی میشه . یک خدماتی های دیگه که من یادم نمی اید چی بود.وقتی تشریف بردید هر شرکت تلفنی برید براتون کامل توضیح می دن
    خواهش می کنم ونوس جان. مهم اینکه که شما دقیقا بر خلاف نظر اون دسته از دوستان دارید با بخشندگی زندگی می کنید، این یعنی همون بینش (Attitude). بگذریم، در ضمن این امتحان CENEVAL برای مقطع لیسانسم برگذار میشه. فکر نکنم که این امتحان اینجا برگذار شه، با سفارت که صحبت میکردم حرفی از این امتحان نزد، فقط گفت که باید اول از دانشگاه مورد نظرت پذیرش بگیری، بعد باید از سفارت درخواست وقت مصاحبه کنی که توی این مصاحبه باید کل مدارکی که ازت میخوان همراهت باشه، اگر هم نقص داشته باشه، به گفته سفارت یه کم کارت عقب میفته.

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_italy نمایش پست ها
    National Autonomous University of Mexico - Tecnologico de Monterrey
    سلام دوستان.من برای دکترای مدیریت فناوری اطلاعات میخوام اقدام کنم ولی پون مشمول هستم متاسفانه باید از دانشگاهی پذیرش بگیرم که مورد تایید وزارت علوم ایران باشه تا اجازه خروج بهم بدن.در حال حاضر فقط 2 دانشگاه بالا که نوشتم مورد تاییده.گرفتن کمک هزینه هم برام خیلی مهمه.کدوم دانشگاه بهتره برای من؟جاب اینه که دانشگاهی مثل گودالاخارا هم مورد تایید نیست!!!!ممنون
    می تونم ازتون خواهش کنم اطلاعات بدون سند دقیق اینجا به اشتراک نذارید؟
    میشه بفرماید از چه منبعی این خبر رو آوردید؟

دانشگاه گودالاخارا اولین دانشگاه مورد تایید وزارت علوم هست و این زمانی اتفاق افتاد که آقای خاتمی رئیس جمهور ایران سالها پیش به کشور مکزیک و اون شهر سفر کرد و این توافق انجام شد.

من نامه رسمی و مهر شده وزارت علوم رو اینجا به اشتراک می زارم طبق این نامه رسمی اولین دانشگاه تایید شده وزارت علوم در این لیست دانشگاه گوادالاخارا و دومین دانشگاه اتونوما که باز هم در همون شهر هست.

2009-11-01 (2).jpg

شما می فرماید وزارت علوم نظرشون تغییر کرده؟
    اگر اینجوریه لطف میکنید سند و نامه رسمی وزارت علوم رو برای ما به اشتراک بزارید؟

پ ن: دانشگاه
    Tecnologico de Monterrey چند تا هستند کدومش رو می خوای بری؟
    ویرایش توسط venoous : January 3rd, 2014 در ساعت 11:36 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط abi110 نمایش پست ها
    خواهش می کنم ونوس جان. مهم اینکه که شما دقیقا بر خلاف نظر اون دسته از دوستان دارید با بخشندگی زندگی می کنید، این یعنی همون بینش (Attitude). بگذریم، در ضمن این امتحان CENEVAL برای مقطع لیسانسم برگذار میشه. فکر نکنم که این امتحان اینجا برگذار شه، با سفارت که صحبت میکردم حرفی از این امتحان نزد، فقط گفت که باید اول از دانشگاه مورد نظرت پذیرش بگیری، بعد باید از سفارت درخواست وقت مصاحبه کنی که توی این مصاحبه باید کل مدارکی که ازت میخوان همراهت باشه، اگر هم نقص داشته باشه، به گفته سفارت یه کم کارت عقب میفته.
    علی جان این همنطور که شما فرمودید این آزمون برای همه مقاطع قبلا هم فکر کنم گفتم دقیقا شبیه کنکور ما هست و همونطور توی مقطع لیسانس رقابت وحشتناک سخت تر برای همین بازار دانشگاه های خصوصی مثل پنل امریکن و تک د مونتری خیلی داغ تره برای مقطع لیسانس هر کی این آزمون ورودی رو قبول نمیشه می ره دانشگاه خصوصی

چقدر خوب میشه شما این نحوه برگذاری آزمون رو تحقیق کنی و برای دوستان با استناد و لینک های دقیق توضیح بدید.ممنون میشم ازت .

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_p نمایش پست ها
    در حد بسیار زیاد. به خصوص دانشگاه های ایالت های جنوب. من خودم دانشجوی دانشگاه نیومکزیکو هستم و حدود 70 درصد دانشجوهای خارجی این دانشگاه دانشجوهای Exchange آمریکای لاتین به خصوص مکزیک هستن.
    دقیقا حق با شماست خیلی مبادله دانشجو می کنن.اگر دقت کردید دانشگاه نیومکزیکو توی لیستی که من گذاشتم هست
    اما اونا همشون ملیت مکزیکی دارن و با پاسپورت مکزیکی می ان آمریکا
    کسی که خودش با ویزای دانشجوی مکزیک هست چی ؟اونم کسی که فاند دولت مکزیک رو گرفته
    این رو باید تحقیق کرد

امیر جان اگر دوست مکزیکی داری یک کمی ازشون اطلاعات در مورد دانشگاه های که بودن و سطح علمی اش و وضعیت کشورشون بگیر و برای دوستان اینجا بگو شاید بهشون این اطلاعات کمک کنه
    ویرایش توسط venoous : January 3rd, 2014 در ساعت 11:33 AM

این لیست همه دانشگاهای دنیا که دانشگاه گوادالاخارا باهاشون مبادله دانشجو داره .

فایل پیوست 24987

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management

سلام به ونوس عزیز.این لینک وزارت علوم که نوشته دانشگاه های مورد تایید از نظر ایران بعد از سپتامبر 2013
    http://www.msrt.ir/sites/Grad_Dept/D...202013%29.aspx
    جالب اینکه جزو دانشگاه های ممتاز هم دیگه نیستند (البته از نظر وزارت علوم ایران!!!!!!) و جزو گروه خوب هستند.اونم فقط 2تا دانشگاه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)