صفحه 114 از 123 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ وی

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadnejadl نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من رسیدم المان امیدوارم همه کارشون درست شه. از دوستانی که قبلا این پروسه رو طی کردن سوالی داشتم. اولین کارهایی که باید انجام بدم چیا هستند؟ الان تو یک خوابگاه sub tenant هستم. یعنی یه دانشجویی یک ماه اتاقشو بهم اجاره داده با این میشه این چیزی که میگن ملده رو انجام داد یانه؟ حساب بانکی رو کجا باید باز کنم که مارمزدهای پایین تری داشته باشه؟ باید برم اداره مهاجرت واسه اینکه ویزای سه ماهه رو تبدیل کنم به اقامت؟ و هر چیزی که بنظرتون میرسه باید انجام بدم ممنون میشم کمک کنید.
    توی انجمن بحث های زیادی شده. بگردید ...
    نامه از صاحبخونه یا فردی که قانونا می تونه نیازه در اکثر شهر ها و اجاره نامه. ممکنه با یکماه اجاره غیر رسمی شهرداری ملده نکنه.
    حساب بانکی رو دقت کنید. مخصوصا اگر دانشجو هستید. خیلی از بانک های مطرح برای ایرانی ها مخصوصا بدون درآمد ثابت و اقامت دائم حساب بانکی باز نمی کنن اما این ریجکتی ها توی شوفای شما ثبت می شه و ممکنه بعدا باعث دردسر شما بشه. از دوستانتون که اخیرا با شرایط شما حساب بانکی باز کردن پیگیر باشید کدوم بانک بوده و از همون بانک اقدام کنید. از یک یا نهایتا هم ۲ تا بانک حساب باز کنید. n26 خوبه و تا جایی که می دونم برای دانشجو ها هم باز می کنه. البته احتمالا باید ویزای موقت رو به طولانی مدت تبدیل کنید بعد ... n26 رایگانه اما محدودیت هایی داره. مثلا ۵ بار در ماه می تونید به صورت رایگان پول برداشت کنید. شعبه فیزیکی نداره اما نرم افزار بسیار عالی و انگلیسی داره و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا ب

سلام، بنده پذیرشی از دانشگاه TU Freiberg دریافت کردم، اونها در پذیرشم ذکر کردن که باید موقع ثبت نام نمره آیلتس 6.5 داشته باشم که دارم و فرستادم قبلا واسشون، و اینکه باید نمره GRE رو تا فوریه 2018 بهشون تحویل بدم که ندارم و باید امتحان بدم، الان سوالی که واسم پیشم اومده اینه، سفارت الان مدرک GRE رو ازم میخواد یا لازم نیست این مدرک رو ارائه بدم؟ نمیخوام اینکه مدرک GRE رو الان ندارم واسم دردسر شه، اگر واقعا لازمه برم زودتر امتحان بدم و مدرکشو بگیرم و با نمره GRE برم سفارت، اگر لازم نیست با خیال راحتتر چند ماه دیگه برم امتحان بدم (پذیرشم برای وینتر 2017 هست)

سلام دوستان
    با این ویزای اقامتی که میگیریم در المان میشه به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا سفر کرد یا نه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    university of konstanz-sports science

سلام دوستان
    با این ویزای اقامتی که میگیریم در المان میشه به کشورهای عضو شینگن بدون ویزا سفر کرد یا نه؟
    کاملا واضحه که میشه دوست عزیز

سلام دوستان
    من تقریبا به سختی یه خونه پیدا کردم که صاحبخونه یکی از اتاقهاشو اجاره داده. برگه ملده رو هم امضا کرد. رفتم برا ثبت ادرس که فکر کنم همون ملده هست. مرده یه چیزایی گفت که ما باید چک کنیم اول ببینیم این فرد مجاز هست خونه رو کرا یه بده. گفت در 80 درصد موارد مشکلی نیست ادرس رو ثبت کرد و یه برگه بهم داد. و گفت سه هفته دیگه با یه سری مدارک و 100 یورو بیا واسه تمدید ویزا. شما میدونید این مشکل چیه؟ و من بعدا فهمیدم که صاحبخونه ام خودش تو این خونه مستاجره. اینجا یعنی مستاجر میتونه اتاق خونه رو اجاره بده؟؟؟؟؟؟؟؟ من یه اپشن دیگه هم دارم که باید تا فردا جواب بدم. دوستانی که تجربه بیشتری از زندگی تو المان دارن لطفا راهنمایی کنن.

Senior Member bayazee آواتار ها

سلام دوستان
    من تقریبا به سختی یه خونه پیدا کردم که صاحبخونه یکی از اتاقهاشو اجاره داده. برگه ملده رو هم امضا کرد. رفتم برا ثبت ادرس که فکر کنم همون ملده هست. مرده یه چیزایی گفت که ما باید چک کنیم اول ببینیم این فرد مجاز هست خونه رو کرا یه بده. گفت در 80 درصد موارد مشکلی نیست ادرس رو ثبت کرد و یه برگه بهم داد. و گفت سه هفته دیگه با یه سری مدارک و 100 یورو بیا واسه تمدید ویزا. شما میدونید این مشکل چیه؟ و من بعدا فهمیدم که صاحبخونه ام خودش تو این خونه مستاجره. اینجا یعنی مستاجر میتونه اتاق خونه رو اجاره بده؟؟؟؟؟؟؟؟ من یه اپشن دیگه هم دارم که باید تا فردا جواب بدم. دوستانی که تجربه بیشتری از زندگی تو المان دارن لطفا راهنمایی کنن.
    ممکنه شدنی باشه اما دقت کنید که برخی مواقع مستاجر بدون اطلاع صاحب خونه یک اتاق رو اجاره می ده که اگر صاحبخونه متوجه بشه ممکنه توی دردسر بیافتین. چند مورد رو من شنیدم ...

Senior Member

سلام دوستان
    اگه تو ویزا زده اعتبار برای المان . نه نمیتونید سفر کنید. اول باید اون ویزا رو تبدیل کنید به اقامت بلند مدت .کارت اقامت بگیرید بعد میتونید به شنگن سفر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    اگه تو ویزا زده اعتبار برای المان . نه نمیتونید سفر کنید. اول باید اون ویزا رو تبدیل کنید به اقامت بلند مدت .کارت اقامت بگیرید بعد میتونید به شنگن سفر کنید.
    سلام
    ممنون دوستان بله اینو نوشته دقت نکرده بودم: gültig für valable pour valid for deutschland

منظورتون از تبدیل ویزا به اقامت بلند مدت یعنی همین تمدید ویزا است دیگه؟ تو اداره مهاجرت یا بین الملل انجام میشه؟ برا همه یکسانه شرایط؟ چون من اقدام کردم برا تمدید ویزا ولی گفتن احتمالا تا اخر جون طول بکشه. میخوام واسه کنگره ثبت کنم واسه فرانسه پس بعد تمدید میتونم برم؟ الکی پول ندم واسه ثبت نام اگر نمیتونم برم.

Junior Member

سلام دوستان

من منتظر صدور ویزام بودم ولی از سفارت تماس گرفتند که هر چه زودتر نامه پذیرش جدید و یک نامه که ذکر کنه درمورد سطح زبان انگلیسیم براشون ببرم. چون دانشگاه ما نامه دستی صادر نمیکرد یک ایمیل به سفارت زد و سطح زبان انگلیسیم و همچنین اخرین مهلت ورودم به دانشگاه رو که اخر اپریل بود را اعلام کرد. حالا امروز نامه پذیرشم رو که از سایت دانشگاه دانلود کردم و یک کپی از ایمیلی که دانشگاه فرستاده بود رو بردم سفارت و انها دو ست از مدارک گرفتند و گفتند که باید دوباره بررسی بشه و من خیلی ناراحت شدم که هنوز از ویزا خبری نیست.

مگه سفارت وقتی نامه پذیرش جدید را بخواد ویزا نباید سریع بعداش صادر بشه؟؟؟
    به من که گفتند که باید دوباره استعلام بگیرند که خیلی مسخرس!! من تا اخر اپریل بیشتر وقت ندارم حالا به نظر شما و با توجه به شلوغی سفارت .. امید هست که سفارت دوباره این مدارک رو سریع چک کنه و ویزام رو تو این چند هفته اینده بده !!؟؟

Banned

با سلام
    من از دانشگاه Bonn پذیرش گرفتم و الان منتظر وقت سفارت هستم. من یه همراه همسرم میخوایم بریم المان ولی همسرم پذیرش نداره و به همراه من داره میاد(البته تحصیلات اکادمیک بسیار قوی داره) میخواستم بدونم برای بحث مالی من باید یدونه 8000 یورو برای اثبات به سفارت ارایه بدم یا 2تا (برای همسرم)؟ و اینکه بیمه دانشجویی از کجا باید تهیه کنم؟
    ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)