صفحه 106 از 123 نخستنخست ... 65696979899100101102103104105106107108109110111112113114115116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,051 تا 1,060 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط milad689 نمایش پست ها
    بزارید سئوالم رو اینطوری بپرسم. آیا کنسول میتونه نوع ویزا رو بنا به درخواست شخص و کارفرمای المانی از دانشجویی به کاری تبدیل کنه؟ البته با توجه به اینکه از اول وقت ویزای کاری برای مصاحبه گرفته شده باشه و کارمندای سفارت اشتباه کردن و مدارک رو برای ویزای دانشجویی تحویل گرفتن.
    مگه میشه کارمندای سفارت اشتباه کنند ؟ مگه میشه شما وقت ویزای کاری بگیرید بعد مدارکتون رو برای ویزای دانشجویی بگیرند؟ اصلا باجه ویزای دانشجویی با ویزای کاری جداست. من که اولین باره همچین چیزی میشنوم. بهر حال نه شما نمیتونید تایپ ویزاتون رو عوض کنید. واسه هر ویزایی که وقت گرفتید و درخواست دادید مدارکتون واسه همون ویزا بررسی میشه. اگه میخوایین تایپ ویزاتون رو عوض کنید باید وقت مجدد بگیرید و با مدارک جدید متناسب با ویزای مورد نظر دوباره تشریف ببرید سفارت

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط payam01 نمایش پست ها
    مگه میشه کارمندای سفارت اشتباه کنند ؟ مگه میشه شما وقت ویزای کاری بگیرید بعد مدارکتون رو برای ویزای دانشجویی بگیرند؟ اصلا باجه ویزای دانشجویی با ویزای کاری جداست. من که اولین باره همچین چیزی میشنوم. بهر حال نه شما نمیتونید تایپ ویزاتون رو عوض کنید. واسه هر ویزایی که وقت گرفتید و درخواست دادید مدارکتون واسه همون ویزا بررسی میشه. اگه میخوایین تایپ ویزاتون رو عوض کنید باید وقت مجدد بگیرید و با مدارک جدید متناسب با ویزای مورد نظر دوباره تشریف ببرید سفارت
    و البته فکر می کنم قبلش هم باید ویزای قبلی رو کنسل کنند. چون همزمان نمی شه ۲ تا درخواست ویزای جدا داد ...

Junior Member

دوستان سلام
    من امروز از سفارت بهم زنگ زدن و گفتن ویزات آماده هست. واسه دکترا اقدام کردم و تو نامه پذیرشم تاریخ شروع رو زده 1 Feb
    کسی که زنگ زد گفت 30 ژانویه واست وقت میذارم بیا بگیر ویزاتو. حالا سوالم اینه که:
    1- مگه هر روزی بخوام نمیتونم برم بگیرم ویزامو؟ چرا وقت تعیین کرد؟
    2- شماره من اعلام نشده تو سایت. این عجیب نیست؟
    3- ویزا که تو پاسم میخوره، تا کی فرصت دارم وارد آلمان بشم؟
    4- دیگه بعد از اینکه ویزا تو پاسپورت خورد، اگه مثلا دو ماه بعدشم وارد آلمان بشم نامه پذیرش با تاریخ جدید لازم نیس درسته؟ (با فرض اینکه دانشگاه با این موضوع اوکی هست)

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط yvo نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من امروز از سفارت بهم زنگ زدن و گفتن ویزات آماده هست. واسه دکترا اقدام کردم و تو نامه پذیرشم تاریخ شروع رو زده 1 Feb
    کسی که زنگ زد گفت 30 ژانویه واست وقت میذارم بیا بگیر ویزاتو. حالا سوالم اینه که:
    1- مگه هر روزی بخوام نمیتونم برم بگیرم ویزامو؟ چرا وقت تعیین کرد؟
    2- شماره من اعلام نشده تو سایت. این عجیب نیست؟
    3- ویزا که تو پاسم میخوره، تا کی فرصت دارم وارد آلمان بشم؟
    4- دیگه بعد از اینکه ویزا تو پاسپورت خورد، اگه مثلا دو ماه بعدشم وارد آلمان بشم نامه پذیرش با تاریخ جدید لازم نیس درسته؟ (با فرض اینکه دانشگاه با این موضوع اوکی هست)
    سلام بهتون تبریک میگم.
    طبق اطلاعات خودم جوابتون رو میدم:

1- اگر تو سایت اسمتون و تاریخ مراجعه تون رو نزده، بهتره دقیقا طبق وقتی که سفارت تعیین کرده تشریف ببرین. دلیل اینکه 30 ژانویه رو انتخاب کردن هم اینه که نیاز نباشه یک پذیرش با تاریخ جدید ببرید
    2- نه اصلا. به خیلی ها که زنگ میزنن، دیگه تو لیست سفارت شماره پرونده شون رو نمیارن. برعکسش هم هست. مثلا به خیلی ها زنگ نمیزنن در حالیکه شماره شون تو لیست هست.
    3- موقعی که تشریف میبرین صندوق و رسید و پاسپورت رو تحویل میدین، ازتون میپرسن که از کی میخواید برید. برای شما که تاریخ شروع دوره تحصیلی تون 1 فوریه است، از همون 31 ژانویه ویزا رو براتون میزنن. ازونجایی که ویزاتون 3 ماهه هست، مسلما از نظر قانونی هر زمان توی این بازه 3 ماهه میتونین وارد آلمان بشین. (حالا اگر تو فرودگاه مقصد و موقع مهر ورود ازتون نامه پذیرش بخوان و سوال کنند که چرا با تاخیر اومدین، این رو مطمئن نیستم. ولی فکر نمیکنم محتمل باشه)
    4- مطابق اونچه که تو جواب سوال 3 گفتم، به نظرم اصلا نیازی به پذیرش جدید نخواهید داشت. چون کارتون از سفارت که گذشته، ویزاتون هم تا 3 ماه اعتبار قانونی داره، و بعید هم میدونم هنگام مهر ورود و ... کسی چیزی بپرسه.

فقط یک نکته خیلی مهم رو هم در نظر داشته باشید. ویزای شما 3 ماهه هست و وقتی تشریف بردین آلمان می بایستی وقت بگیرید و ویزاتون رو یکساله کنین. مسلما اگر خیلی دیر برسید آلمان، ممکنه فرصت برای انجام این کار رو نداشته باشید و وقتی که برای شما تعیین میکنند از اون بازه سه ماهه اونورتر باشه . که در این صورت یک سری دردسرهایی ممکنه داشته باشید که اون ویزای سه ماهه رو همونجا تمدید کنید

Junior Member

سلام و خیلی ممنون از جوابتون
    1- وقتی میپرسن از کی میخوای بری، مثلا من نمیتونم بگم از یک ماه بعد؟
    2- به من گفت بیمه 6 ماهه بیار، این یعنی ویزام 6 ماهه هست و فرصت بیشتری دارم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    سلام بهتون تبریک میگم.
    طبق اطلاعات خودم جوابتون رو میدم:

1- اگر تو سایت اسمتون و تاریخ مراجعه تون رو نزده، بهتره دقیقا طبق وقتی که سفارت تعیین کرده تشریف ببرین. دلیل اینکه 30 ژانویه رو انتخاب کردن هم اینه که نیاز نباشه یک پذیرش با تاریخ جدید ببرید
    2- نه اصلا. به خیلی ها که زنگ میزنن، دیگه تو لیست سفارت شماره پرونده شون رو نمیارن. برعکسش هم هست. مثلا به خیلی ها زنگ نمیزنن در حالیکه شماره شون تو لیست هست.
    3- موقعی که تشریف میبرین صندوق و رسید و پاسپورت رو تحویل میدین، ازتون میپرسن که از کی میخواید برید. برای شما که تاریخ شروع دوره تحصیلی تون 1 فوریه است، از همون 31 ژانویه ویزا رو براتون میزنن. ازونجایی که ویزاتون 3 ماهه هست، مسلما از نظر قانونی هر زمان توی این بازه 3 ماهه میتونین وارد آلمان بشین. (حالا اگر تو فرودگاه مقصد و موقع مهر ورود ازتون نامه پذیرش بخوان و سوال کنند که چرا با تاخیر اومدین، این رو مطمئن نیستم. ولی فکر نمیکنم محتمل باشه)
    4- مطابق اونچه که تو جواب سوال 3 گفتم، به نظرم اصلا نیازی به پذیرش جدید نخواهید داشت. چون کارتون از سفارت که گذشته، ویزاتون هم تا 3 ماه اعتبار قانونی داره، و بعید هم میدونم هنگام مهر ورود و ... کسی چیزی بپرسه.

فقط یک نکته خیلی مهم رو هم در نظر داشته باشید. ویزای شما 3 ماهه هست و وقتی تشریف بردین آلمان می بایستی وقت بگیرید و ویزاتون رو یکساله کنین. مسلما اگر خیلی دیر برسید آلمان، ممکنه فرصت برای انجام این کار رو نداشته باشید و وقتی که برای شما تعیین میکنند از اون بازه سه ماهه اونورتر باشه . که در این صورت یک سری دردسرهایی ممکنه داشته باشید که اون ویزای سه ماهه رو همونجا تمدید کنید

ApplyAbroad Veteran

سلام و خیلی ممنون از جوابتون
    1- وقتی میپرسن از کی میخوای بری، مثلا من نمیتونم بگم از یک ماه بعد؟
    2- به من گفت بیمه 6 ماهه بیار، این یعنی ویزام 6 ماهه هست و فرصت بیشتری دارم؟
    سلام

1- فکر نمیکنم این امکان رو داشته باشین. چون دعوتنامه شما از 1 فوریه هست. مگر اینکه دعوتنامه با تاریخ جدید بیارید (پرینتش هم کافیه). با اینحال دوستان دیگه هم نظرشون رو بدن
    2- نه، ویزاتون 3 ماهه هست. این بیمه 6 ماهه رو چندوقتیه میخوان و واقعا دلیلش رو هم نمیدونم چیه که بجای 3 ماه باید بیمه 6 ماهه ارائه کرد.

Junior Member

سلام

1- فکر نمیکنم این امکان رو داشته باشین. چون دعوتنامه شما از 1 فوریه هست. مگر اینکه دعوتنامه با تاریخ جدید بیارید (پرینتش هم کافیه). با اینحال دوستان دیگه هم نظرشون رو بدن
    2- نه، ویزاتون 3 ماهه هست. این بیمه 6 ماهه رو چندوقتیه میخوان و واقعا دلیلش رو هم نمیدونم چیه که بجای 3 ماه باید بیمه 6 ماهه ارائه کرد.
    مرسی.
    در مورد اینکه اگر پرینت دعوتنامه با تاریخ جدید رو ببرم، تاریخ جدید رو میزنه مطمئن هستید؟ (آخه استادم خیلی گنده دماغه و گرفتن نامه یکم سخته بهتره مطمئن بشم)

ApplyAbroad Veteran

مرسی.
    در مورد اینکه اگر پرینت دعوتنامه با تاریخ جدید رو ببرم، تاریخ جدید رو میزنه مطمئن هستید؟ (آخه استادم خیلی گنده دماغه و گرفتن نامه یکم سخته بهتره مطمئن بشم)
    تا جایی که اطلاع دارم بله.

میتونید با ارائه دلیل و دعوتنامه جدید ، تاریخ ویزاتون رو به تعویق بندازید

البته بهتره برای اطمینان بیشتر از دوستان دیگه هم بپرسید

Junior Member

تا جایی که اطلاع دارم بله.

میتونید با ارائه دلیل و دعوتنامه جدید ، تاریخ ویزاتون رو به تعویق بندازید

البته بهتره برای اطمینان بیشتر از دوستان دیگه هم بپرسید
    واقعا لطف کردید راهنمایی کردید
    پرسیدم و فرمایش شما تایید شد. نامه هم از استادم گرفتم که میتونی 2 ماه دیرتر بیای
    فقط نمیدونم از نظر سفارت چه دلیلی ممکنه قانع کننده باشه. مثلا اینکه بگم اینجا کارامو انجام ندادم فکر نکنم دلیل موجهی باشه!
    ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید

ApplyAbroad Veteran

واقعا لطف کردید راهنمایی کردید
    پرسیدم و فرمایش شما تایید شد. نامه هم از استادم گرفتم که میتونی 2 ماه دیرتر بیای
    فقط نمیدونم از نظر سفارت چه دلیلی ممکنه قانع کننده باشه. مثلا اینکه بگم اینجا کارامو انجام ندادم فکر نکنم دلیل موجهی باشه!
    ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید
    سلام

خواهش میکنم

البته توجیه سفارت در این مورد کار چالش برانگیزی به نظر نمیاد و معمولا با دانشجوها همکاری میکنند. چون به هرحال اصلِ کاری همون نامه پذیرش جدیدتون هست که توش تاریخ ورودتون رو از دو ماه دیرتر (مثلا اپریل) زده. ممکن هم هست حتی ازتون در مورد دلیل تون نپرسن! چون فردی که در صندوق نشسته (!)، فقط مدارکتون رو نگاه میکنه و حداکثر ازتون میپرسه چه تاریخی تشریف میبرید که ویزا رو از همون موقع بزنه (معمولا یکی دو هفته قبل از شروع تاریخی که در دعوتننامه قید شده اوکیه)
    بهرحال صرفاً از روی احتیاط بهتره از الان یک دلیل محکمه پسند داشته باشید، هرچند ممکنه اصلا لازم هم نشه! در مورد اینکه چه دلیلی بیارید راستش چیزی به ذهنم نمیرسه. ولی زیاد هم سخت نگیرید

فقط دو نکته برای روز مبادا اضافه کنم:
    1- به بعضی از دوستان که تاریخ شروع تحصیل یا دعوتنامه اونها برای چندماه بعد بود، یک تاریخ دیگه رو تعیین کردن که اون موقع برای گرفتن ویزا بیان. البته فکر نمیکنم دیگه 2 ماه اونورتر نیازی به مراجعه مجدد شما داشته باشه
    2- اون دعوتنامه قدیمی تر رو بهرحال همراه خودتون داشته باشید که اگر یک در هزار گفتن نمیشه به تعویق بندازین (که امکانش واقعا خیلی کمه!) ، اون رو نشون بدین و بخواین ویزاتون رو از همین اول فوریه بزنن. بعد شما میتونین هرموقع که کارهاتون در ایران تمام شد تشریف ببرید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)