صفحه 121 از 123 نخستنخست ... 2171111112113114115116117118119120121122123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,201 تا 1,210 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

سلام دوستان
    من خرداد رفتم برای مصاحبه ویزا جستجوی کار و تاریخ انقضا پاسپورتم اردیبهشت 99 هست. تازه ازم زاب خواست که خودش 3 ماه زمان میبره و خلاصه بگم اصلا تو این پاسپورت عملا نمیشه ویزا زد.
    پیش از وقت مصاحبه درباره این مشکل 2 بار ایمیل زدم به سفارت که جواب ندادن. بعدش حضوری رفتم. به مسئول حراست مشکل شرح دادم. گفت 2 تا راه حل داری. پاسپورتتو عوض کن و روز مصاحبه با هردو پاسپورتت بیا. یا بعد از اینکه مصاحبه انجام شد ویزا رو پاسپورت جدیدت میخوره. من خودم ریسک نکردم و با پاسپورت قبلیم رفتم. نکته جالب اینکه مصاحبه کننده هم هیچی در مورد تاریخ انقضا پاسپورتم نگفت. میخواستم از دوستان بپرسم آیا ممکنه این تاریخ کم پاسپورتم برام مشکلی بوجود بیاره؟

Junior Member

سلام.
    برای من شرایط عجیبی پیش اومده.
    من ۴ ماه پیش با ویزای شینگن سه ماهه عنوان دانشجوی مهمان در مقطع دکتری به هیلدسهایم اومدم.
    ویزا رو از طریق ویزامتریک گرفتم و اصلا به سفارت نرفتم چون مدت اقامت قرار بود کمتر از سه ماه باشه.
    در این سه ماه پذیرش دکترا فول تایم گرفتم.
    برای تبدیل ویزا به شهرداری رفتم. بعد از کلی بررسی و ایراد گرفتن تصمیم گرفتن کارم رو انجام بدن. اما گفتن ما مدارکت رو می‌فرستیم به برلین، اگر مشکلی نبود، کارت اقامت دانشجویی می‌گیری!
    مشکل اصلی هم این بود که ویزای من نوع «سی» بود؛ ولی باید نوع «دی» می‌بود.
    فعلا به من fiktionsbescheinigung دادند.
    به نظر شما ممکن به من بگن دوباره به ایران برم و از طریق سفارت اقدام کنم؟ یا همینجا کارم انجام میشه؟
    من الان ثبت نام کردم و دارم روی پروژه‌ام کار می‌کنم.
    از طرفی هم به کارت اقامت دانشجویی نیاز دارم تا همسرم بتونه برای ویزای همراه اقدام کنه.

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabj نمایش پست ها
    سلام.
    برای من شرایط عجیبی پیش اومده.
    من ۴ ماه پیش با ویزای شینگن سه ماهه عنوان دانشجوی مهمان در مقطع دکتری به هیلدسهایم اومدم.
    ویزا رو از طریق ویزامتریک گرفتم و اصلا به سفارت نرفتم چون مدت اقامت قرار بود کمتر از سه ماه باشه.
    در این سه ماه پذیرش دکترا فول تایم گرفتم.
    برای تبدیل ویزا به شهرداری رفتم. بعد از کلی بررسی و ایراد گرفتن تصمیم گرفتن کارم رو انجام بدن. اما گفتن ما مدارکت رو می‌فرستیم به برلین، اگر مشکلی نبود، کارت اقامت دانشجویی می‌گیری!
    مشکل اصلی هم این بود که ویزای من نوع «سی» بود؛ ولی باید نوع «دی» می‌بود.
    فعلا به من fiktionsbescheinigung دادند.
    به نظر شما ممکن به من بگن دوباره به ایران برم و از طریق سفارت اقدام کنم؟ یا همینجا کارم انجام میشه؟
    من الان ثبت نام کردم و دارم روی پروژه‌ام کار می‌کنم.
    از طرفی هم به کارت اقامت دانشجویی نیاز دارم تا همسرم بتونه برای ویزای همراه اقدام کنه.
    تا جایی که من می دونم مشخصا گفته شده که ویزای تایپ سی برای کشوری مثل ایران قابل تبدیل به هیچ نوع ویزا دیگه ای نیست (مگر شرایط خاص مثلا پزشکی و برای مدت کوتاه). آفیسر شهرداری (فکر می کنم اداره مهاجرت رفتید نه شهرداری) احتمالا اشتباه کرده یا اطلاعات کافی نداشته. به نظرم درخواست رد می شه به احتمال خیلی زیاد. باید برگردید و از ایران اقدام کنید.
    باز با قطعیت نمی گم چون ممکنه شرایط یا ماده تبصره خاصی وجود داشته باشه ...
    به نظرم همزمان وقت اضطراری بگیرید از سفارت ایران و پیگیر کارا باشید ...

Junior Member

سلام، من لیسانس مهندسی عمران دارم و سال 88 با معدل 13.88 فارغ التحصیل شدم و از همان سال بطور پیوسته شاغل بوده ام. سال 92 در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم و در رشته مهندسی معماری قبول شدم. در حین کار درسم رو خوندم و سال 95 با معدل 17.31 فارغ التحصیل شدم. سال 2018 درخواست ویزای تحصیلی دادم واسه ارشد مهندسی عمران و مدارم لیسانس و فوق لیسانسم رو به سفارت ارائه کردم ولی ریجکت شدم. الان می خوام درخواست ویزای جاب سیکر بدهم و مشکلم اینه که از مدرک فوق لیسانسم فقط سه سال میگذره و سفارت هم آخرین مدرک رو میخواد. الان موندم که مدرک فوق لیسانسم رو اصلا مطرح نکنم و با لیسانس اقدام کنم یا اینکه میشه توی انگیزه نامه بنویسم که من در حین کار در زمینه عمران و در جهت تکمیل مهارتها ارشد معماری خوندم و با مدرک لیسانسم قصد کاریابی در آلمان رو دارم. الان واقعا موندم چیکار کنم چون که می ترسم مدرک فوق لیسانس رو کتمان کنم و سفارت با مراجعه به پرونده قبلی بفهمه که من ارشد دارم. لطفا اگر میتونید منو راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliete60 نمایش پست ها
    سلام، من لیسانس مهندسی عمران دارم و سال 88 با معدل 13.88 فارغ التحصیل شدم و از همان سال بطور پیوسته شاغل بوده ام. سال 92 در کنکور کارشناسی ارشد شرکت کردم و در رشته مهندسی معماری قبول شدم. در حین کار درسم رو خوندم و سال 95 با معدل 17.31 فارغ التحصیل شدم. سال 2018 درخواست ویزای تحصیلی دادم واسه ارشد مهندسی عمران و مدارم لیسانس و فوق لیسانسم رو به سفارت ارائه کردم ولی ریجکت شدم. الان می خوام درخواست ویزای جاب سیکر بدهم و مشکلم اینه که از مدرک فوق لیسانسم فقط سه سال میگذره و سفارت هم آخرین مدرک رو میخواد. الان موندم که مدرک فوق لیسانسم رو اصلا مطرح نکنم و با لیسانس اقدام کنم یا اینکه میشه توی انگیزه نامه بنویسم که من در حین کار در زمینه عمران و در جهت تکمیل مهارتها ارشد معماری خوندم و با مدرک لیسانسم قصد کاریابی در آلمان رو دارم. الان واقعا موندم چیکار کنم چون که می ترسم مدرک فوق لیسانس رو کتمان کنم و سفارت با مراجعه به پرونده قبلی بفهمه که من ارشد دارم. لطفا اگر میتونید منو راهنمایی کنید.
    اصلا متوجه نشدم برای چی نمیخواهید اعلام کنید که ارشد دارید؟؟؟؟؟؟

Junior Member

سلام برای اینکه رشته ارشد مهندسی معملری هست و رشته لیسانس مهندسی عمران و سوابق کاری در واقع بیشتر عمرانی هست. از اون گذشته سفارت اینطور که من فهمیدم آخرین مدرک تحصیلی رو میگیره و با توجه به اینکه من سال 95 ارشد گرفتم سوابق بعد از ارشدم کلا سه سسال میشه و جاب سیکر 5 سال می خواد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Azineda نمایش پست ها
    اصلا متوجه نشدم برای چی نمیخواهید اعلام کنید که ارشد دارید؟؟؟؟؟؟
    سلام برای اینکه رشته ارشد مهندسی معملری هست و رشته لیسانس مهندسی عمران و سوابق کاری در واقع بیشتر عمرانی هست. از اون گذشته سفارت اینطور که من فهمیدم آخرین مدرک تحصیلی رو میگیره و با توجه به اینکه من سال 95 ارشد گرفتم سوابق بعد از ارشدم کلا سه سسال میشه و جاب سیکر 5 سال می خواد

سلام بچه ها
    من 1.5 ماه پیش به ویزامتریک مراجعه کردم تاریخ پروازم برای هفته آیندس اما هنوز از ویزا خبری نیست! از طرف دانشگاه برای وورکشاپ دعوت شدم.

میشه راهنمایی کنید آیا ایمیلی (ایمیل سفارت) وجود داره که من اونو به دانشگاه بدم تا اونا بهشون ایمیل بزنن و ازشون بخوان ویزای منو زودتر صادر کنن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fatikhanoom نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من 1.5 ماه پیش به ویزامتریک مراجعه کردم تاریخ پروازم برای هفته آیندس اما هنوز از ویزا خبری نیست! از طرف دانشگاه برای وورکشاپ دعوت شدم.

میشه راهنمایی کنید آیا ایمیلی (ایمیل سفارت) وجود داره که من اونو به دانشگاه بدم تا اونا بهشون ایمیل بزنن و ازشون بخوان ویزای منو زودتر صادر کنن؟
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2487872

سلام دوستان

من یه فرصتPostdoc توی المان گرفتم.
    کسی میتونه به من کمک کنه برای چه نوع ویزایی باید اقدام کنم؟ البته میدونم که
    Postdoc کار محسوب میشه ولیکن ماهیت کارش تحقیقاتی هست. برای همین این سوال را می پرسم.
    1-Registration to apply for a student or scientists visa (for stays exceeding 90 days).

2-Registration to apply for a long term visa for other purposes (for example for job seeker, employment, acknowledgement of a foreign degree, professional training, “EU blue card”).

ویزای
    scientists چقدر طول میکشه تا نوبتم بشه؟
    آیا به نظرتون میتونم
    scientists را انتخاب کنم و مدل فرصت مطالعاتی را انتخاب کنم؟
    یا باید ویزای
    employment را انتخاب کنم؟ چقدر وقت سفارت در این حالت طول میکشه؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگه کسی تجربه مشابه داشته باشه و به من کمک کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)