صفحه 101 از 123 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    همون طور که دوستمون گفتن شما برعکس فهمیدین. حقوق ناخالص یعنی قبل از کسورات. حقوق خالص یعنی بعد از کسورات.
    به هر حال شما برگه ای که برای سفارت/اداره اقامت می برین همون حقوق ناخالص شما رو نشون میده و سفارت هم بر همون اساس (یعنی بر اساس 1800 تا) ویزا میده. 1800 تا حقوق ناخالص یعنی یه TVL13 50%. درسته؟ اگه متاهل باشین، حدود 1400 یورو براتون می مونه که بازم برای دو نفر کافیه.

بله دقیقا همینطور. قرارداده من 50% TVL هست و متاسفانه من ناخالص و خالص رو اشتباده کردم. به نظرتون ۱۴۰۰ یورو در ماه برای زندگی در شهر گرونی مثل هامبورگ کافیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط milad689 نمایش پست ها
    بله دقیقا همینطور. قرارداده من 50% TVL هست و متاسفانه من ناخالص و خالص رو اشتباده کردم. به نظرتون ۱۴۰۰ یورو در ماه برای زندگی در شهر گرونی مثل هامبورگ کافیه؟
    بستگی به روش زندگیتون و انتظاراتون از زندگی داره ولی سفارت برای یکسال اعلام کرده 8000 یورو .تقریبا ماهی 660 یورو برای یکنفر و برای 2 نفر میشه 1320 یورو . تقریبا کافیه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط milad689 نمایش پست ها
    بله. کافیه. خرج دو نفر از دو تا خرج یه نفر کمتره معمولا. البته باید سعی کنین خونه رو خوب گیر بیارین. چون در واقع بیشترین هزینه مال اجاره ی خونه اس. خوبه محله های شهرو بشناسین و پرس و جو کنین از هم گروهیاتون یا از استادتون و سعی کنین تو محله های مناسب بگیرین خونه تونو. معمولا یه دیدگاهی که تو ایران خیلی وجود داره -مخصوصا شهرستانا- اینه که خونه رو اصرار دارن مرکز شهر بگیرن. اما تو آلمان خیلی از استادا هم خونه شونو تو شهرک ها یا حتی روستاهای اطرف می گیرن. برای خونه گرفتن، کانکشن های قطار و اتوبوس محلی که می خواین رو چک کنین و اگر مناسب بود، حتما بذارینش تو گزینه هاتون.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال خیلی فوری دارم. من ویزام اومده و سفارت درخواست یه سری مدارک کرده برای نهایی کردن ویزا. از جمله این مدارک نامه‌ای هست که نشون بده (به خاطر طول کشیدن ویزا) دیرتر از موعد هم میتونم تحصیلمو شروع کنم. این موضوع رو به دانشگاه گفتم ولی دانشگاه میگه به باید امضای سوپروایزورت باشه و سوپروایزوم هم تا اواخر نوامبر مسافرته. این موضوع رو از طریق ایمیل به سفارت گفتم ولی سفارت جوابی نداده تا حالا. تلفن هم هرچی میزنم راه به جایی نمیبره. میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم ببینم 1. چه اتفاقی ممکنه بیفته؟ 2. چیکار میتونم بکنم تو این شرایط.
    ضمن اینکه تهران هم زندگی نمیکنم که بتونم برم سفارت.

ممنون از همگی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnoud نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال خیلی فوری دارم. من ویزام اومده و سفارت درخواست یه سری مدارک کرده برای نهایی کردن ویزا. از جمله این مدارک نامه‌ای هست که نشون بده (به خاطر طول کشیدن ویزا) دیرتر از موعد هم میتونم تحصیلمو شروع کنم. این موضوع رو به دانشگاه گفتم ولی دانشگاه میگه به باید امضای سوپروایزورت باشه و سوپروایزوم هم تا اواخر نوامبر مسافرته. این موضوع رو از طریق ایمیل به سفارت گفتم ولی سفارت جوابی نداده تا حالا. تلفن هم هرچی میزنم راه به جایی نمیبره. میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم ببینم 1. چه اتفاقی ممکنه بیفته؟ 2. چیکار میتونم بکنم تو این شرایط.

ممنون از همگی
    بهرحال راهی ندارید و باید حتما اون نامه رو به سفارت بدید و نقص مدرکتون رو برطرف کنید. اگه میتونید نامه رو از شخص دیگه ایی تو دانشگاهتون بگیرید.یا به سوپروایزورتون ایمیل بزنید اگه میتونه نامه رو از محل سفرش اماده کنه یا خودش ایمیل بزنه به سفارت و مسئله رو حل کنه. البته شما گفتید به سفارت ایمیل زدید و هنوز جواب ندادند چند روز صبر کنید ببینید سفارت جواب میده یا نه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnoud نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون از همگی
    منم استادم مسافرت بود. یکی از ریسرچر ها امضا کرد. با سربرگ دانشگاه. دیگه چک نمیکنن کی امضا کرده که.

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    منم استادم مسافرت بود. یکی از ریسرچر ها امضا کرد. با سربرگ دانشگاه. دیگه چک نمیکنن کی امضا کرده که.
    با سلام،
    اگر استاد راهنما دعوت نامه را ایمیل کنه و تاریخ جدید ذکر کنه، سفارت قبول نمی کنه؟ ( برای ویزای دانشجویی مقطع دکترا)

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط OnGoHeMe نمایش پست ها
    با سلام،
    اگر استاد راهنما دعوت نامه را ایمیل کنه و تاریخ جدید ذکر کنه، سفارت قبول نمی کنه؟ ( برای ویزای دانشجویی مقطع دکترا)
    استاد راهنما دعوت نامه با سربرگ دانشگاه رو نمیتونه ایمیل کنه؟ یا بنمیسه امضا کنه ایمیل کنه؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط OnGoHeMe نمایش پست ها
    با سلام،
    سلام
    دقیقا همینو باید ببرین دیگه. سفارت همینو میخواد.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    دقیقا همینو باید ببرین دیگه. سفارت همینو میخواد.
    با سلام،
    تشکر بابت پاسختون، یعنی دیگه نیازی به پست کردن اصل دعوتنامه توسط استاد و ارائه‌ی اون به سفارت نیست؟ پس با این شرایط مشکل دوستمون، namoplus، هم حل می شه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)