صفحه 112 از 123 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    اگر توی ویزای شما، جلوی آیتم تعداد ورود به حوزه شنگن (entry) عدد 1 درج بشه (مثل اکثر ویزاهای شنگن توریستی) به این معنی هست که شما طی مدت ویزاتون فقط یک بار حق ورود به کشور آلمان (یا حوزه شنگن) رو دارین و اگر مثلا به ایران برگردین دوباره باید برای ویزا اقدام کنید. البته مسلما اگر شما در آلمان ویزای 3 ماهه اولیه خودتون رو تمدید کنید و اقامت بگیرید دیگه همچین مشکلی نخواهید داشت. اگر جلوی اون آیتم عبارت MULT درج بشه یعنی شما میتونین بارها از آلمان (یا حوزه شنگن) خارج و وارد بشید.این سینگل یا مالتی پل بودن ویزا برای ویزاهای توریستی بحث خودشو داره، ولی برای ویزاهای اقامتی از نوع دانشجویی و کاری معمولا مالتی پل میدن مگر موارد خاص. حالا اینکه اگر بیمه شما سینگل باشه هم جزو موارد خاص حساب میشه و ویزاتون رو سینگل میکنه یا نه، هنوز اطمینانی ازش نیست و محل اختلافه! بهرجهت بهتره که بیمه ای بگیرید که ترجیحاً روش عبارت مالتی پل درج شده باشه تا ماجرایی که برای من پیش آمد برای شما پیش نیاد
    سلام من بیمه ملت 180 روزه هست. و روش نوشته شینگن. ولی روش هیچی ننوشته سینگل و یا مالتیپل.

سلام دوستان یه سوال داشتم

این پولی که تو ساپورت مالی نوشته میشه و سفارت می خواهد موقع ورود به المان چک میکنن؟ و این حساب بلوکه چیه؟ برا فرصت مطالعاتی هم هست یا فقط دانشجوییه؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadnejadl نمایش پست ها
    سلام من بیمه ملت 180 روزه هست. و روش نوشته شینگن. ولی روش هیچی ننوشته سینگل و یا مالتیپل.
    به نظر من به هیچ مشکلی برنخواهید خورد، چون خیلی ها از اون بیمه ملت 180 روزه (فکر کنم 213 تومنی) استفاده کردن و هیچ مشکلی هم نداشتند.
    حالا اگر هم از روی بدشانسی، یک در هزار اتفاقی که برای من افتاد (ویزام سینگل صادر شد) برای شما افتاد، خیلی راحت همون فرداش تشریف میبرید و درستش میکنند.
    اصلا جای نگرانی نداره.
    موفق باشیذ

Senior Member

سلام دوستان یه سوال داشتم

این پولی که تو ساپورت مالی نوشته میشه و سفارت می خواهد موقع ورود به المان چک میکنن؟ و این حساب بلوکه چیه؟ برا فرصت مطالعاتی هم هست یا فقط دانشجوییه؟
    طبق چک لیست سفارت این ساپورت مالی شخصی فقط برای ویزاهای دانشجویی و دکترا هست طبق چک لیست سفارت مبلغ 8700 یورو باید در حسابتان در ایران به اسم شما موجود باشه و سپس با توضیحاتی در ویزاتون درج میشه و به هنگام ورود به المان باید نقدا به همراه داشته باشید. چون ممکنه مامور فرودگاه ازتون بخواد که پول رو نشون بدید بعدش هم باید در حساب بانکی مسدود در المان که برای مدتی بهش دسترسی ندارید این پول رو بلوکه کنید.

اما در مورد فرصت مطالعاتی باید از طرف وزارت علوم ایران یا موسسات پژوهشی المانی حتما بورس شده باشید و تامین مالی شخصی بطور معمول برای این نوع ویزا پذیرفته شده نیست.

Junior Member

سلام دوستان
    -پذیرش از آلمان گرفتم برای ارشد با نمره 6 آیلتس که مینیمم دانشگاه هست .آیا لازمه که دوباره از دانشگاه نامه بگیرم مبنی بر این که این نمره کافیه ؟
    -همچنین به دلیل گپ تحصیلی باید مدارک کاری ارائه بدم و مدارک کاری ام رو ترجمه رسمی کردم اما مهر وزارت خارجه و دادگستری نداره مورد قبول سفارت هست؟
    -کپی نامه ها و گوای نامه های کاری را لازمه داشته باشم چون شنیدم سفارت مدارکو میگیره و تحویل نمیده البته به غیر از مدارک تحصیلی و آیا این کپی ها باید برابر اصل بشوند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi1361 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    -پذیرش از آلمان گرفتم برای ارشد با نمره 6 آیلتس که مینیمم دانشگاه هست .آیا لازمه که دوباره از دانشگاه نامه بگیرم مبنی بر این که این نمره کافیه ؟
    -همچنین به دلیل گپ تحصیلی باید مدارک کاری ارائه بدم و مدارک کاری ام رو ترجمه رسمی کردم اما مهر وزارت خارجه و دادگستری نداره مورد قبول سفارت هست؟
    -کپی نامه ها و گوای نامه های کاری را لازمه داشته باشم چون شنیدم سفارت مدارکو میگیره و تحویل نمیده البته به غیر از مدارک تحصیلی و آیا این کپی ها باید برابر اصل بشوند؟
    تمامی کپی ها همون کپی ساده باید باشند.به جز مدارک تحصیلی بقیه مدارک مث سند ازدواجو... باید حتمن به تایید سفارت و قبل از اون امورخارجه و دادگستری برسه.

Junior Member

سپاس از پاسخگویی شما .
    مطمن هستید مدارک کاری باید تایید دادگشتری و امور خارجه و سفارت بشه برای نشون دادن گپ تحصیلی ؟
    چون تقریبا 7 سال سابقه کار دارم که از همه شون نامه دارم اما بیمه فقط یک ساله برام رد شده اینا باید تایید وزارت خارجه بشوند؟؟؟؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi1361 نمایش پست ها
    سپاس از پاسخگویی شما .
    مطمن هستید مدارک کاری باید تایید دادگشتری و امور خارجه و سفارت بشه برای نشون دادن گپ تحصیلی ؟
    چون تقریبا 7 سال سابقه کار دارم که از همه شون نامه دارم اما بیمه فقط یک ساله برام رد شده اینا باید تایید وزارت خارجه بشوند؟؟؟؟
    چک لیستو نگاه کنید. ولی طبق تجربه خودم ( حداقل برای ویزای کار) که مطمئن هستم مدارک کاری و سوابق بیمه نیازی به تاییدات داگستری وزارت خارجه و سفارت نداره. و در حد ترجمه رسمی تو سربرگ با مهر مترجم کافیه.

سلام

دوستان چون سوال خودم بود نتیجه رو هم خواستم بگم. همون بیمه مسافرتی 6 ماهه 213 تومنی مات رو بردم سفارت. ویزای 3 ماهه دادن و نوعش هم Mult هست.

انشالله همه کارشون درست میشه

سلام دوستان عزیزی که تجربه کردن میشه راهنمایی کنید.

من برای فرصت 6 ماهه میرم المان. حدود هشت هزار یورویی که تو ساپورت نوشته رو با خودو میبرم. ارز مسافرتی گرفتم گفتن دلار میدن فقط که قراره تو فرودگاه بگیرم. سوالم اینه که چقدر میشه پول برد حداکثر که مشکلی نباشه باید هر مبلغی که میبریم اونجا اعلام کنیم که همراهمون داریم؟ پول اضافه رو بعد اینکه کارمون تموم شد راحت میتونیم برداریم و برگردونیم ایران؟ . و ایا میشه دلارو هم اونجا تو بانک گذاشت یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)