صفحه 113 از 123 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Senior Member bayazee آواتار ها

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadnejadl نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزی که تجربه کردن میشه راهنمایی کنید.

من برای فرصت 6 ماهه میرم المان. حدود هشت هزار یورویی که تو ساپورت نوشته رو با خودو میبرم. ارز مسافرتی گرفتم گفتن دلار میدن فقط که قراره تو فرودگاه بگیرم. سوالم اینه که چقدر میشه پول برد حداکثر که مشکلی نباشه باید هر مبلغی که میبریم اونجا اعلام کنیم که همراهمون داریم؟ پول اضافه رو بعد اینکه کارمون تموم شد راحت میتونیم برداریم و برگردونیم ایران؟ . و ایا میشه دلارو هم اونجا تو بانک گذاشت یا نه؟
    هر دو طرف سقفی دارند. تو ایران ۵ هزار تا هست فکر می کنم و تو آلمان ۱۰ هزار تا. توی آلمان که فقط کافی هست یک فرمی پر کنید و اطلاع بدید. اینم برای پولشویی هست و منعی وجود نداره. مالیاتی چیزی هم کم نمی شه. تو ایران رو نمی دونم. اما خیلی ها همون ۸ هزار تارو می یارن که بیشتره و کسی کاری نداره. پول درشت می گیرن. همنطوری که بردید می شه برگردوند. بستگی به میزانش داره. اگر خیلی باشه ممکنه نقدی یا همراه ریسکش بالا باشه یا به مشکل بخورید.
    دلار رو باید چینچ کنید. بعضی جاها پورستانت زیاد می گیرن بعضی جاها کم. تو فرودگاه حداقل عوض نکنید که ظاهرا خیلی ضرر می کنید. اگر منظورتون فقط برای ارز مسافرتی هست که ۳۰۰ دلار بیشتر نیست و پورسانش زیاد فرقی نمی کنه.

اخیرا شنیدم که می شه از طریق سیستم بانکی ایران هم تا ۲ هزار یورو ماهیانه پول حواله کرد آلمان. مخصوصا برای دانشجو ها.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط teta123 نمایش پست ها
    سلام دوستان. ویزای اقامت سه ماهه ای که گرفتم مالتیپل هست ولی روش نوشته Deutschland. آیا بعد از رسیدن به آلمان و قبل از ملده کردن، با این ویزا میتونم به کشورهای شنگن دیگه هم سفر کنم یا باید منتظر تمدید ویزا به 1 ساله بشم؟
    من دیروز شخصا به اداره اتباع خارجی شهرم رفتم و ویزای تایپ D مالتی پل سه ماهه ام رو بهشون نشون دادم و گفتن با این نوع ویزا هیچ محدودیتی برای سفر به کشورهای حوزه شنگن وجود نداره

Junior Member

سلام دوستان، من 4 ماهه برلینم به عنوان دانشجوی مستر توی هومبولدت. سه ماهه پیش همسر و دختر چندماهه‌ام درخواست ویزای پیوست دادند. الان اداره مهاجرت اینجا نامه زده به من میگه قرارداد خونه، کپی پاسپورت، و قرارداد کاری 6 ماه گذشته و بیمه 5 سال گذشته‌ت را بیار. من موندم یعنی چی این؟ من که دانشجو ام قرارداد کاری از کجا بیارم؟ تو پرونده خانمم گواهی حساب بانکی 80 تومنی بوده. مسئول پرونده تلفن و ایمیل جواب نمیده. وکیل حق مشاوره 100 یورویی میخاد. یه ترمین دارم واسه چند روز دیگه با اداره‌شون، البته نه با مسئول پرونده طبیعتا. وضعیت زجرآوریه بعد از چند ماه انتظار. خواهش میکنم اگه کسی اطلاعی در این رابطه داره کمک کنه یا اگه کسی رو میشناسید که همسر و فرزندش به‌اش ملحق شدند یا با مشکلی مثل من مواجه بوده معرفی کنید تا مشورت بگیرم. دمتون گرم

نقل قول نوشته اصلی توسط bayazee نمایش پست ها
    هر دو طرف سقفی دارند. تو ایران ۵ هزار تا هست فکر می کنم و تو آلمان ۱۰ هزار تا. توی آلمان که فقط کافی هست یک فرمی پر کنید و اطلاع بدید. اینم برای پولشویی هست و منعی وجود نداره. مالیاتی چیزی هم کم نمی شه. تو ایران رو نمی دونم. اما خیلی ها همون ۸ هزار تارو می یارن که بیشتره و کسی کاری نداره. پول درشت می گیرن. همنطوری که بردید می شه برگردوند. بستگی به میزانش داره. اگر خیلی باشه ممکنه نقدی یا همراه ریسکش بالا باشه یا به مشکل بخورید.
    دلار رو باید چینچ کنید. بعضی جاها پورستانت زیاد می گیرن بعضی جاها کم. تو فرودگاه حداقل عوض نکنید که ظاهرا خیلی ضرر می کنید. اگر منظورتون فقط برای ارز مسافرتی هست که ۳۰۰ دلار بیشتر نیست و پورسانش زیاد فرقی نمی کنه.

اخیرا شنیدم که می شه از طریق سیستم بانکی ایران هم تا ۲ هزار یورو ماهیانه پول حواله کرد آلمان. مخصوصا برای دانشجو ها.
    سلام
    ممنون از جواب کاملتون. فقط میخواستم ببینم این دلاری که من میبرم کم هست حدود 500 تا. نمیخوام تبدیلش کنم. حتما باید بذارمش بانک نمیشه پیش خودم نگهش دارم؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ وی

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    من دیروز شخصا به اداره اتباع خارجی شهرم رفتم و ویزای تایپ D مالتی پل سه ماهه ام رو بهشون نشون دادم و گفتن با این نوع ویزا هیچ محدودیتی برای سفر به کشورهای حوزه شنگن وجود نداره
    اداره اتباع خارجی ممکنه زیاد اطلاع نداشته باشند. من از 3 جای مختلف ( اطلاعات فرودگاه فرانکفورت پلیس راه اهن فرانکفورت و چندین دفتر هواپیمایی و مسافرتی در فرانکفورت) سوال کردم همه گفتند با این نوع ویزا بجز المان جای دیگه نمیتونید سفر کنید. البته ویزای من 6 ماهه بود. ولی بهرحال توصیه میکنم قبل از سفر حتما مطمئن بشید تا بعدا واستون مشکلی پیش نیاد. چون اتحادیه اروپا روی اینجور مسایل مثل گذر غیر قانونی از مرزهاش خیلی حساسه.

سلام
    دوستان عزیز مدارکی که موقع رفتن به المان باید به فرودگاه ایران و المان ببریم چیا هستند؟

دوستان میشه راجع به ویزای پیوست ی راهنمایی بکنید من شنیدم افرادی که ویزاشوپیوست هست بعداز ورود به آلمان نمیتونن خارج شن اگه کاری پیش بیاد و برگردن باید دوباره ویزا بگیرن آیا این درسته؟همسرمن پیوست من هستن و قراربود یکماه بعداز رفتنمون برگرده واسه تسویه وام ها وبقیه کارا.دوستانی که ویزاشون پیوست بوده لطفا راهنماییم کنن ممنون.

سلام دوستان

من از وزارت علوم نامه ندارم از استادم که خودش از گرانت مرکز منو ساپورت میکنه نامه ساپورت مالی دارم نوشته که 7800 یورو ساپورت میکنه منم این یورو رو از صرافی گرفتم و رسید هم دارم. یه 500 تای هم دلار دارم که فقط برا احتیاط میبرم با خودم بچه ها تو فروم نوشتن باید حواله بانکی چیزی نشون بدیم وگرنه نمیزارن بیشتز از 5000 تا خارج کنیم. من برای خروج از کشور و یا ورود به المان مشکلی ممکنه داشته باشم؟ نامه ساپورت استادم به انگلیسی و رسید صراف رو با خودم می برم البته

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadnejadl نمایش پست ها
    سلام
    دوستان عزیز مدارکی که موقع رفتن به المان باید به فرودگاه ایران و المان ببریم چیا هستند؟
    یکسری مدارک کلی و عمومی هست ( پاسپورت ویزا بلیط بیمه مسافرتی) که فارغ از نوع ویزا باید به همراه داشته باشید. حالا یکسری از مدارک هم هست که با توجه به انواع مختلف ویزا متفاوته و بهتره طبق تجربه هم در فرودگاه ایران و هم المان همراهتون باشه. مثلا برای دانشجوها 8700 یورو و پذیرش دانشگاهشون
    برای افرادی که با ویزای جستجوی کار میرن یکسری ایمیل و مکاتباتی که با برخی از شرکتها تو المان کردند.
    برای افرادی که با ویزای کار یا بلو کارت میرند قرارداد کاریشون یا دعوتنامه کاری همراهشون باشه.
    برای افرادی که با ویزای پیوست میرن مدارک اقامتی همسر و ...........

سلام دوستان عزیز
    من رسیدم المان امیدوارم همه کارشون درست شه. از دوستانی که قبلا این پروسه رو طی کردن سوالی داشتم. اولین کارهایی که باید انجام بدم چیا هستند؟ الان تو یک خوابگاه sub tenant هستم. یعنی یه دانشجویی یک ماه اتاقشو بهم اجاره داده با این میشه این چیزی که میگن ملده رو انجام داد یانه؟ حساب بانکی رو کجا باید باز کنم که مارمزدهای پایین تری داشته باشه؟ باید برم اداره مهاجرت واسه اینکه ویزای سه ماهه رو تبدیل کنم به اقامت؟ و هر چیزی که بنظرتون میرسه باید انجام بدم ممنون میشم کمک کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)