صفحه 120 از 123 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

دوستان عزیز سلام
    نمی دونم اینجا جای درستیه برای پرسش این سوال یا نه.
    من ۲۸ خرداد یا همون ۱۸ June وقت برای سفارت گرفتم. و سفارت نوشته بیش از یک سال آتی.
    با این شرایط به نظرتون ریسکه که برای ترم پاییز اپلای کنم؟
    اگه اکسپت بشه تا اون موقع می تونم اصلا ویزا رو بگیرم؟

یه سوال دارم از دوستانی که ویزا گرفتن جدیدا ! اگه یکی نوبت مصاحبه ویزاش بیوفته چند ماه بعد پذیرشش (بر اساس پذیرش امسال ثبت نام ویزا رو انجام داده باشه) و دانشگاه هم گفته باشه که دیفر نمی کنه و مجبور باشه دوباره اپلای کنه، سفارت نقص پرونده میزنه یا کلا مصاحبه رو رد می کنن ؟ چون نمیشه پیش بینی کرد دقیقا کی وقت مصاحبه میدن، جدیدا هم که هرچی ایمیل میزنم (و دانشگاه هم میزنه به بخش فرهنگی سفارت) هیچ جوابی نمیدن واسه وقت اضطراری. هیچ زمان دقیقی هم نمیده. اومدیم سال بعد 1 ماه قبل اعلام پذیرش دانشگاه بگن بیا مصاحبه یا بدتر از اون، چند ماه دیگه بگن بیا (که خب دیگه نه وقت اپلای سال بعد باز شده که بگم اپلای کردم و نه پذیرش امسالم اعتبار داره). واقعا این قدر در هم و شانسیه وقت سفارت؟ یا نکته ای هست که نمیدونم ؟ کسی جدیدا با این شرایط تونسته ویزا بگیره ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید. بعد 3 ماه هنوز نتونستم جوابی پیدا کنم. همچنین احتمالا سوال خیلیا باشه. تشکر

Junior Member

سلام دوستان.
    من الان ازمير تركيه هستم و اقامت يكساله تركيه دارم. ميخواستم ببينم چطور ميشه از سفارت آلمان در اينجا براي ويزاي دانشجويي اقدام كرد؟ كسي اگر تجربشو داره ممنون ميشم اطلاع بده 🙏🏼

Junior Member

دوستان سلام.
    من 11 Jun تو سایت سفارت ثبت نام کردم و ایمیل اول رو گرفتم. 30 Oct ایمیل دوم اومد که وقت مصاحبه تو دفتر ویزامتریک رو اعلام کرد. 11 Nov ساعت 13 وقتم بود. که تا 6 عصر کارم طول کشید و خیلی شلوغ بود. البته تحویل مدارک خودش 5 دقیقه هم طول نکشید ولی 4 ساعت منتظر بودم تا نوبتم بشه و بعدش هم 1 ساعت منتظر نوبت انگشت نگاری!
    21 Nov هم جوابم اومد که ویزا گرفتم. ویزاش هم خیلی عجیب غریبه! ویزا برای 25 روز، 1 ماه و هفت روز اعتبار ویزا، مولتی!
    بلیت رفت من 20 دسامبر هست و برگشتم 25 روز بعدش. دقیقاً از 20 دسامبر اعتبار ویزای من شروع میشه و 25 روزه هست! حالا نمیدونم دلیل اون دو هفته اعتبار اضافه و مولتی بودنش چیه! یک ماه هم نه. 1 ماه و هفت روز! در صورتی که من دعوتنامه تجاری از یه شرکت معتبر داشتم برام درخواست ویزای یک ساله مولتی کرده بود تو دعوتنامه و ساپورت کامل مالی رو تعهد کرده بود. بیمه نامه هم یکساله سامان خریده بودم 650 هزار تومن.

به نظرتون اعتراض بزنم که چرا یکساله ندادین؟ کسی تجربه این موضوع رو داره که ویزا گرفته باشه و برای مدتش اعتراض زده باشه؟ چون معمولاً ریجکتی ها اعتراض میزنن!

برای اطلاع دوستان شرایط من اینجوری بوده:
    35 ساله و مجرد
    کارمند شرکت خصوصی با سابقهء 10 سال
    سند ملکی
    11 سال بیمه
    نامه تمکن مالی 88 میلیون
    پرینت حساب با مانده 63 میلیون
    شینگن نداشتم تا حالا
    5 تا ویزای کره داشتم که یکیش 5 ساله مولتی هست
    1 ویزای ژاپن
    1 ویزای بلغارستان
    تعداد زیادی سفر به ترکیه، مالزی، تایلند

ممنون میشم کسی که اطلاع داره در خصوص موضوع اعتراض جواب منو بده و راهنمایی کنه.

Junior Member

سلام دوستان بنده خیلی از پست ها رو خوندم ولی چند تا سوال رو مطمئن نشدم ، خواهش میکنم عاجزانه جواب بدین هرکسی هر تجربه ای داره :
    1. من با همسرم میخوام برم آیا ترجمه رسمی مدرک سند ازدواج نیاز هست برای روز مصاحبه؟ (مهر دادگستری هم لازم داره؟ چون تو سایت سفارت فقط گفتن رزومه همسر+آخرین مدرک تحصیلی + پاسپورت)
    2. من مدرک زبانم شاید 2 ماه بعد مصاحبه بیاد، یعنی زمان ازمونم اون موقع هست، آیا بدون مدرک زبان تایید میکنن چون استادم با این قضیه کنار اومده.
    3. تو روز مصاحبه ایا همسرم باید همراهم باشه؟ و اگر پاسخ مثبته باید ایشون هم انگلیسی رو خوب بتونه صحبت کنه یا فقط کافیه من بتونم صحبت کنم؟
    4. من اگر از استادم نامه بگیرم که پذیرش دارم بازم هم اون مبلغ 60 یورو رو بابت مصاحبه رو از من میگیرن. (برای تایید مدارک از استادم یه نامه می گیرم که رایگان تایید کنن)

ممنون از همه کسانی که لطف میکنند و جواب میدن

Junior Member

سلام من 10 مارچ وقت ویزامتریک دارم میخوام ویزای بازدید از خویشاوند بگیرم.
    مدت سفرم یک هفته خواهد بود و با مادرم برای بازدید از دایی ام و خانواده اش میروم.
    اولا یک سوال دارم، مدارکی که ارائه میدم باید به چه زبانی ترجمه بشه یا اصلا ترجمه میخواد؟ من بیشتر مدارک را از قبل ترجمه انگلیسی دارم..
    اگه میشه راهنمایی کنید به جز مدارک زیر چه چیز هایی باید در زمان مصاحبه ارائه کنم:
    1. پرینت موچودی حساب و گردش 3 ماه اخیر پدرم که قراره هزینه سفر را تامین کنه
    2.اسناد مبنی بر مالکیت آپارتمان و ملک
    3. بلیت هواپیما
    4. دعوت نامه از طرف دایی ام
    5. رزرو هتل
    6.گواهی اشتغال به کار خودم
    7. حکم کارگزینی و فیش حقوقی 3 ماه آخر پدرم(اسپانسر سفر)
    یک سوال هم دارم اینکه چطوری باید به سفارت بگم که هزینه سفر را پدرم تامین میکنه و اسپانسر اون هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Pepega نمایش پست ها
    سلام من 10 مارچ وقت ویزامتریک دارم میخوام ویزای بازدید از خویشاوند بگیرم.
    مدت سفرم یک هفته خواهد بود و با مادرم برای بازدید از دایی ام و خانواده اش میروم.
    اولا یک سوال دارم، مدارکی که ارائه میدم باید به چه زبانی ترجمه بشه یا اصلا ترجمه میخواد؟ من بیشتر مدارک را از قبل ترجمه انگلیسی دارم..
    اگه میشه راهنمایی کنید به جز مدارک زیر چه چیز هایی باید در زمان مصاحبه ارائه کنم:
    1. پرینت موچودی حساب و گردش 3 ماه اخیر پدرم که قراره هزینه سفر را تامین کنه
    2.اسناد مبنی بر مالکیت آپارتمان و ملک
    3. بلیت هواپیما
    4. دعوت نامه از طرف دایی ام
    5. رزرو هتل
    6.گواهی اشتغال به کار خودم
    7. حکم کارگزینی و فیش حقوقی 3 ماه آخر پدرم(اسپانسر سفر)
    یک سوال هم دارم اینکه چطوری باید به سفارت بگم که هزینه سفر را پدرم تامین میکنه و اسپانسر اون هست؟
    مدارک برای سفارت آلمان نیاز به ترجمه ندارن و فقط باید اصل و کپی مدارک رو همراه ببرید ... (فقط توجه کنید که پرینت 3 ماهه حساب و تمکن مالی رو از بانک به صورت انگلیسی بگیرید)
    1. پرینت حساب باید به نام خودتون و مادرتون باشه ... اگر پدرتون همراهتون سفر نمیکنند ...
    2. اسناد هم همینطور در صورتی که پدرتون سفر نمیکنن باید به نام شما و مادرتون باشه ... (البته اگر موجود هست که بهتره باشه !)
    3. بلیط هواپیما میتونید رزرو ارایه کنید یا بلیط قطعی ... فرقی ندارد ...
    4. دعوتنامه اگر رسمی هست باید حتماً اصلش را به همراه کپی مدارک شناسایی داییتون در آلمان همراه داشته باشید.
    5. اگر دعوتنامه رسمی از داییتون دارید و همه هزینه ها رو تقبل کردند نیاز به رزرو هتل ندارید ... چون قراره خانه داییتون سکونت داشته باشید.
    6. حتماً ارایه کنید + دفترچه بیمه
    7. فکر نمیکنم این مورد نیازی باشه ... همونطور که گفتم چون پدرتون سفر نمیکنند ... نیازی به مدارک ایشون نیست .

در مورد سوال آخر هم همونطور که قبلاً گفتم ، اگر دعوتنامه رسمی دارید از داییتون نیازی نیست مطرح کنید که هزینه سفر رو پدرتون تامین میکنن ... در مورد مادر اگر خانه دار بودن و هستن ، میتونید بله مدارک پدر رو ارائه کنید و اشاره کنید که هزینه ها با پدرتون هست + حساب بانکی پدرتون ...
    اما در مورد خود شما باید مدارک خودتون رو ارائه کنید ... در مورد مادر هم بهتر هست که سند ازدواج همراه داشته باشند.

Junior Member

با سلام. من دانشجو هستم در آلمان . خانومم ویزای پیوست گرفته و قراره یک هفته دیگه بیاد آلمان. توی ویزای پیوست ایشون نوشته شده که باید 8640 یورو همراهش باشه (هر چند که شنیدم برای همه رو میرنن ، برای خودمم که دانشجو بودم زده بودن). این مبلغ رو خانومم تو ایران نداره و من تقریبا تمام پول ایشون رو با خودم آوردم. اگر توی فرودگاه بخوان پول ایشون رو چک کنن، و ایشون پرینت حساب آلمان منو نشون بده و توضیح بده که این مبلغ رو من قبلتر با خودم آوردم آیا قانع کننده هست ؟ اگر نیست، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ایشون به ایران برگردونده میشه ؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط shayanshs نمایش پست ها
    با سلام. من دانشجو هستم در آلمان . خانومم ویزای پیوست گرفته و قراره یک هفته دیگه بیاد آلمان. توی ویزای پیوست ایشون نوشته شده که باید 8640 یورو همراهش باشه (هر چند که شنیدم برای همه رو میرنن ، برای خودمم که دانشجو بودم زده بودن). این مبلغ رو خانومم تو ایران نداره و من تقریبا تمام پول ایشون رو با خودم آوردم. اگر توی فرودگاه بخوان پول ایشون رو چک کنن، و ایشون پرینت حساب آلمان منو نشون بده و توضیح بده که این مبلغ رو من قبلتر با خودم آوردم آیا قانع کننده هست ؟ اگر نیست، چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ایشون به ایران برگردونده میشه ؟؟
    سلام
    برگردونده که نمیشه، مگر اینکه افسر واقعا قصدش اذیت کردن باشه. اما من تو همین فروم خونده بودم قبلا که بچه ها این کارو می کردن که اونی که میرفت فرودگاه دنبال طرف،‌با خودش پول رو می برد. اگه گفتن پولت کو، میگه دادم به همسرم. الان هم تو فرودگاهه. یه زنگ بهش میزنه، میاد پولو نشون میده و گیر نمیدن، میگن برین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام دوستان

من برای دوره لیسانس قصد دارم اقدام کنم و ظاهرا به خاطر این وضعیت وقت ها باید برای ترم winter دو سال دیگه برنامه ریزی کنم. برای زمان بندی وقت سفارت واقعا نمی دونم همین الان وقت بگیرم یا صبر کنم. چون با توجه به اینکه الان وقت ها تقریبا 17 ماهه ست، میافته توی زمانی که پذیرش سال بعد از دست رفته و برای دو سال بعد هم 11 ماه مونده به شروع ترم!

به نظر شما منطقیه؟ اصلا توی این جور موقعیتی، من باید سال بعد پذیرش بگیرم ولی بعدش دیفر کنم و نامه پذیرش و دیفر رو برای مصاحبه ببرم. درسته؟ اون فاصله 11 ماه مونده به شروع ترم بعدی! مشکلی نیست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)