صفحه 25 از 123 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط alikhani2011 نمایش پست ها
    دوستان عزیز من ی شرایطی دارم که فکر میکنم همه شماهایی که میاید این فروم باهاش درگیر بودید.
    من واسه دانشگاه برمن اپلای کردم که گفته نتایجو آخر دسامبر میده و شروع ترم دانشگاه 22 آپریل هست.
    لز یک طرف الان که 17 نوامبر هست سفارت واسه 1ژانویه وقت میده یعنی 1ماه و نیم دیگه یعنی اگه من نتیجه اکسپتم در 30 دسامبر بیاد در بهترین حالت اواخر فوریه بهم نوبت میدن.
    راستش من شانس پذیرشمو 5050 میدونم.
    میخاستم ببینم آیا ایده خوبیه هست که قبل از اومدن نتایج مثلا واسه 15 ژانویه وقت رزرو کنم؟؟؟!!!!!! اگه ریجکت شم امکان کنسل کردن وقتم هست؟!!!!آیا باید پذیرش کاغذی دستم برسه واسه روز مصاحبه یا ایمیلشون کفایت میکنه؟(چون اگه این دانشگاه نشه بقیه جاهایی که تو آلمان میخام اقدام کنم شروعشون ی ترم بعد از اینه و نمیخام سابقم واسه سفارت بد بشه)
    سلام دوست عزیز،

شما می تونید وقت رزرو کنید و بعد اگه نتیجه پذیرشتون احیانا منفی بود با زدن یک ایمیل به آقای مالکی، وقت را کنسل کنید.

نه. پرینت (اسکن) نامه پذیرش هم تا اونجا که اطلاع دارم کافی است.
    عاقبت دست بدان سرو بلندش برسد هر که را در طلبت همت او قاصر نیست

Junior Member

با سلام
    دوستان شرایط خودم رو می نویسم اگر کسی تونست راهنمایی کنه خوشحال می شم

پذیرش دارم در رشته فیزیک برای ارشد (زارلند)
    معدل لیسانس ۱۴.۵ دانشگاه سراسری
    مدرک زبان ب۱ (نمره : ۱۹۳.۵۰)

توی پذیرش که برای تابستان سال ۲۰۱۴ هستش
    نوشته باید تا سپتامبر ۲۰۱۴ به ما مدرک ب۲ رو ارائه بدی

توی دی ماه برای سفارت وقت دارم
    من به چند روش می تونم مدرک ب۲ زبان رو بگیرم
    ۱. امتحان بهمن و یا اسفند
    ۲. ثبت نام در بخش زبان خود دانشگاه که برای ماه مارس
    ۳. هم ثبت نام و هم شرکت در امتحان

به نظر شما با این شرایط به من ویزا می دن یا نه
    کدوم روش برای زبان رو برای سفارت توصیه می کنید

با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    ka003 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان شرایط خودم رو می نویسم اگر کسی تونست راهنمایی کنه خوشحال می شم

پذیرش دارم در رشته فیزیک برای ارشد (زارلند)
    معدل لیسانس ۱۴.۵ دانشگاه سراسری
    مدرک زبان ب۱ (نمره : ۱۹۳.۵۰)

توی پذیرش که برای تابستان سال ۲۰۱۴ هستش
    نوشته باید تا سپتامبر ۲۰۱۴ به ما مدرک ب۲ رو ارائه بدی

توی دی ماه برای سفارت وقت دارم
    من به چند روش می تونم مدرک ب۲ زبان رو بگیرم
    ۱. امتحان بهمن و یا اسفند
    ۲. ثبت نام در بخش زبان خود دانشگاه که برای ماه مارس
    ۳. هم ثبت نام و هم شرکت در امتحان

به نظر شما با این شرایط به من ویزا می دن یا نه
    کدوم روش برای زبان رو برای سفارت توصیه می کنید

با سپاس
    نظر من اینه که یه پذیرش زبان بگیرید توی دانشگاه
    و توی ایران هم ب۲ رو امتحان بدید
    بلاخره باید انگیزتون رو نشون بدید

Junior Member

سلام بچه ها اگه امکانش هشت یک مقدار به من اطلاعات بدین برای گرفتن ویزا من 8 دسامبر وقت اضطراری گرفتم ساعت 7 خواستم بدونم که فقط باید مدارک طبق چک لیست ببرم و نکته خاصی که وجود نداره؟ و وقتی نوبتم بشه صدام می کنن برم تو برای تحویل مدارک و مصاحبه؟ این رسد صندوق چیه و 60 یورو رو کی بابد تحویل داد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    گرافیک

سلام دوستان من تهران نیستم و حضوری نمی تونم برم سفارت فعلا که بپرسم باید چیکا رکنم تلفن هم که معمولا جواب نمیدن.... ویزای من تازه اومده و ترمم فروردین شروع میشه ، باید از الان برم ویزام رو بگیرم یا باید بزارم نزدیک ترم ؟ ممنون میشم که کمک کنین

نقل قول نوشته اصلی توسط aminn_524 نمایش پست ها
    سلام بچه ها اگه امکانش هشت یک مقدار به من اطلاعات بدین برای گرفتن ویزا من 8 دسامبر وقت اضطراری گرفتم ساعت 7 خواستم بدونم که فقط باید مدارک طبق چک لیست ببرم و نکته خاصی که وجود نداره؟ و وقتی نوبتم بشه صدام می کنن برم تو برای تحویل مدارک و مصاحبه؟ این رسد صندوق چیه و 60 یورو رو کی بابد تحویل داد؟
    توی انجمن بگردید جواب همه سوالاتون پیدا میشه. اما چون عجله دارید من یه مختصری میگم.
    ۱- مدارک چک لیست رو دقیقا به همون ترتیبی که گفته باید داشته باشید.
    ۲- مدارک اضافه، هر چیزی که فکر میکنید به کارتون بیاد توی یه پوشه دیگه با خودتون داشته باشید. از سند ازدواج و سند خونه و حساب بانکی و عکس اضافه و ... گرفته، تا هر چیزی که خودتون فکر میکنید ممکنه مفید باشه. البته معمولا همون مدارک اصلی کافی هست. ولی خوب شما نمیخواین تو کارتون استرس وارد بشه.
    ۳- شما از حدود ساعت ۶ بهتره که جلوی در سفارت باشین (در اصلی که به پایین تر (جنوب تر) هست، نه در بالا). اونجا معمولا صف به هم ریخته هست. شما باید صبر کنید نگهبان هر چند دقیقه یک بار میاد و میگه مثلا ساعت هفتیها بیان. شما با یه مقدار تلاش خودتون رو از میان جمعیت به اون میرسونید، نامه تایید وقت مصاحبه به همراه پاسپورت رو بهش نشون میدید. میرین داخل و دیگه بقیه اش مشخصه.
    ۴- مصاحبه رو که انجام دادید آخرش میگن برید صندوق، میرین ۶۰ یورو پرداخت میکنین و رسید بهتون میدن. اون رسید رو نگه میدارین که برای تحویل ویزاتون نشونش بدین.

شاید به نظر پر استرس بیاد، ولی معمولا این پروسه راحت روال خودش رو طی میکنه و جای نگرانی نیست.
    پیروز باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط زمستان نمایش پست ها
    سلام دوستان من تهران نیستم و حضوری نمی تونم برم سفارت فعلا که بپرسم باید چیکا رکنم تلفن هم که معمولا جواب نمیدن.... ویزای من تازه اومده و ترمم فروردین شروع میشه ، باید از الان برم ویزام رو بگیرم یا باید بزارم نزدیک ترم ؟ ممنون میشم که کمک کنین
    سلام. خیلی احتمالش کمه الان بهتون بدن. حداکثر یک ماه/یک ماه و نیم قبل از ترم میدن. می تونید برای اطمینان ایمیل بزنید از آقای مالکی یا بخش ویزا بپرسید. خود بخش ویزا بهتره. حتما جوابتونو میدن.

Junior Member

بچه ها یکی از مدارکی که تو چک لیست هست شناسنامسه هست ترجمه شناسنامه که منظورش نیست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط aminn_524 نمایش پست ها
    بچه ها یکی از مدارکی که تو چک لیست هست شناسنامسه هست ترجمه شناسنامه که منظورش نیست؟
    نه لازم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط زمستان نمایش پست ها
    اگر منظورتون از اینکه ویزاتون اومده اینه که اسمتون توی لیست اومده، به نظر من به هیچ وجه ریسک نکنید. یا حضوری برید برای گرفتن ویزا (و اون موقع باهاشون مساله فروردین و ... رو در میون بذارید)، یا اگر میخواهید الان نرید حتما با هماهنگی و تایید خودشون باشه.
    که البته باز هم من میگم حضوری برید. چون به تجربه ثابت شده بخشهای مختلف سفارت با هم هماهنگی لازم رو ندارن و یه وقت یکی بهتون میگه اشکال نداره، ولی بعدا میگن اسمتون اعلام شده بود باید زود میومدید.

(همه این توصیه ها با فرض اینه که ویزاتون براتون خیلی مهمه و نمیخواهید ریسک کنید).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)