صفحه 26 از 123 نخستنخست ... 16171819202122232425262728293031323334353676 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

من برای ویزای short-stay برای مصاحبه دارم اقدام می کنم. چندتا سوال دارم:

- باید medical insurance در آلمان هم تو application ضمیمه باشه؟
    - رسید بلیط و هتل محل اقامت رو برای صدور ویزا می خوان؟ چون من هنوز نه تاریخ دقیق مصاحبه رو میدونم و نه محل هتلم.
    - ضمنا تو دعوت نامه تاریخ دقیق مصاحبه رو نگفته و صرفا تو january گفتن بیا برای مصاحبه. ویزایی که برای short-stay میدن تاریخ دقیق لازم داره یا برای یه بازه مثلا یک ماهه ویزا میدن؟
    - تو نامه نوشتن که هزینه سفر با دانشگاست ولی نمیدونم باید bank statement هم ضمیمه پروندم کنم یا نه؟

ممنون
    ویرایش توسط babak21 : December 3rd, 2013 در ساعت 11:30 PM

Junior Member

سلام، iهمسرم با یکی از استادای دانشگاه اشتوتگارت برای دکتری مکانیک صحبت کرد و استاد به عنوان دانشجوی دکترا قبولش کرده . چون ددلاین DAAD گذشته، بهش پیشنهاد داد که سال اول رو فول فاند خود دانشگاه ( البته میبایست کار دانشجویی بکنه) باشه و در طی سال اول، هم برای DAAD و هم یک بورس دیگه اقدام کنه و بعد از اون، هر کدام پذیرفته شد، بورس رو به اون تغییر بدن.
    اینجور که به نظر میرسه، حداقل 4 ماه زمان ویزا طول میکشه . واسه همین باید از بهمن اقدام کنیم تا تابستون ویزا بیاد.
    سوالی که دارم که اگه دوستان جواب بدن این هست که:
    1- با این شرایط احتمال گرفتن ویزا هست؟! ( یعنی اینکه فقط یکسال تضمین شده فاند هست و سال های بعد بستگی به پذیرش بورس داره)
    1- من الان دانشجو ام و یکسال بعد همسرم فارغ التحصیل میشم ( تابستان 94) ، ولی میخوام تو این مدت چند بار پیش همسرم برم، برای این منظور، باید درخواست ویزای همراه کنم؟! آیا با این شرایط ویزای همراه به من میدن که در رفت و آمد باشم؟!
    2- برای دریافت ویزای همراه، بهتره همزمان اقدام کنیم یا بعد از گرفتن ویزای همسرم؟!
    3- در هنگام درخواست ویزا، میبایست حتما آخرین مدرکم آزاد شده باشه، یا اینکه با ریزنمرات لیسانسم هم میتونم ارائه کنم؟! ( چون تو چک لیست همراه زده حتما باید آخرین مدرک باشه)

دوستان خیلی ممنون میشم اگه کمک کنید

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

پیش فرض ویزای مدرسه زبان

دوستان عزیز اگه کسی تجربه ای در مرود ویزای کورس های زبان در مدرسه های زبان خارج از دانشگاه داره اینجا قرار بدین. آیا این امکان هست که ویزای کورس زبان رو بعد از پذیرش از دانشگاه به ویزای دانشجویی تبدیل کرد؟

Junior Member

سلام.یه سوال داشتم.ترم زمستان معمولا کی تو آلمان شروع میشه؟(برای وقت گرفتن از سفارت)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1368 نمایش پست ها
    سلام.یه سوال داشتم.ترم زمستان معمولا کی تو آلمان شروع میشه؟(برای وقت گرفتن از سفارت)
    معمولا اکتبر شروع می شه. البته بعضی از دانشگاهها کلاسهای آلمانی هم دارن که اونم معمولا یک ماه قبل از شروع کلاساست(اکتبر یا سپتامبر). هرچند شرکت تو این کلاسا (بازم) معمولا تو همون ترم واجب نیست و میشه ترمای دیگه هم این کلاسا رو رفت.(تاکید میکنم اینا همش معمولا بود و هیچ کلیتی وجود نداره!)

Junior Member

با سلام،
    من لیسانس مکانیک سیالات (2005-2010)از دانشگاه شهرکرد دارم و رشته Paper Technology از FH Munchen پذیرش گرفتم که 10000ٍ یورو خرج تحصیلی داره.چندتا سوال دارم چون بزودی مصاحبه دارم ممنون میشم اگه جوابمو سریعتر بدین:
    1.آیا روز مصاحبه گواهی بانکی 18000یورویی باید ببرم؟
    2.گواهی حساب ریالی از بانک آینده باشه مشکلی نیست؟
    3.و آیا شانس گرفتن ویزام کم میتونه باشه یا زیاد؟

دوستان برای بیمه چند ماهه باید بگیرم؟ آخه تو سایت سفارت زده 3 ماهه ولی دوست من یک ماهه گرفت و قبول کردند. نظرتون چیه؟

Junior Member SarahESL آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپيوتر- اميرکبير

سلام
    دوستان من 2 سال پيش با ويزای شينگن رفتم آلمان و از اونجايی که اولين تجربه ی مسافرتم به خارج از کشور بود، يه اشتباهی شد و من 6 روز غيرقانونی موندم اونجا و موقع برگشتن آقا پليسه تو فرودگاه ازم امضاء و اينا گرفت که من قبول دارم که 6 روز غير قانونی موندم! ازون به بعدم ديگه جايی نرفتم هنوز
    الان می خوام برای ويزای دانشجويی اقدام کنم...کسی هست تجربه ی چنين چيزی رو داشته باشه؟ احتمالش هست که به خاطر اين قضيه ريجکتم کنن؟
    Thanks in advance!

سلام دوستان...... بچه ها نامه وزارت علوم رو بردم اداره گذرنامه شهرستان، بعدش بهم مجوز خروج قرمز فقط به مقصد آلمان به مدت 2 ماه داده! یعنی چی؟؟؟ فرقش با سبز چیه؟؟؟ سری پیش که اداره گذرنامه تهران رفته بودم خروج سبز داده بود... یعنی ممکنه مشکلی پیش بیاد؟؟؟ من از افسر پرسیدم گفت که فقط یک بار به مقصد آلمان تو این دو ماه میتونی بری!!! یعنی فقط یک بار از کشور میتونم خارج شم و اونم به مقصد آلمان!!! کسی نظری داره منو راهنمایی کنه! یعنی یک بار که میتونم برم آلمان دیگه؟؟؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط germanapplican نمایش پست ها
    سلام دوستان...... بچه ها نامه وزارت علوم رو بردم اداره گذرنامه شهرستان، بعدش بهم مجوز خروج قرمز فقط به مقصد آلمان به مدت 2 ماه داده! یعنی چی؟؟؟ فرقش با سبز چیه؟؟؟ سری پیش که اداره گذرنامه تهران رفته بودم خروج سبز داده بود... یعنی ممکنه مشکلی پیش بیاد؟؟؟ من از افسر پرسیدم گفت که فقط یک بار به مقصد آلمان تو این دو ماه میتونی بری!!! یعنی فقط یک بار از کشور میتونم خارج شم و اونم به مقصد آلمان!!! کسی نظری داره منو راهنمایی کنه! یعنی یک بار که میتونم برم آلمان دیگه؟؟؟؟
    متوجه مشکل شما نشدم، ولی فرقی که این دو مورد خروج با هم دارن اینه که تو حالت سبز شما به هر کشوری میتونی بری. تو حالت قرمز مقصدت مشخصه.
    مثلا من امروز میخوام برم ویزای آمریکا بگیرم اگه بهم خروج قرمز به آمریکا بدن هیچ کاری نمیتونم بکنم! چون تو فرودگاه آمریکا به دلیل نداشتن ویزا من رو دیپورت میکنن. اما اگه خروج سبز داشته باشم میتونم اول برم ترکیه اونجا سفارت آمریکا هست درخواست ویزا میدم، ویزا رو میگیرم و بعدش میرم آمریکا.

حالا من یه سوالی واسم پیش اومد، این داستان قرمز و سبز سالهاست برداشته شده، شما الآن تو پاسپورتت مهر خورده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)