صفحه 3 از 123 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط cooki نمایش پست ها
    سلام
    من الان واسه رشته مهندسی شیمی و انرژی پذیرش دارم و سفارت هم هنوز وقت مصاحبه نداده. حالا میخوام که اگه سفارت وقت نداد و دیفر کردم این چند ماه زبان آلمانی بخونم. حالا مشکلم اینجاست که نمیدونم چقد احتمال داره که سفارت ریجکت کنه؟ به چه دلایلی ممکنه ریجکت کنه؟
    به این صفحه مراجعه کنید

http://www.applyabroad.org/forum/sho...-مربوطه

پیش فرض پرداخت هزینه صدور ویزا (ریال یا یورو)

به افرادی که وقت مصاحبه میگیرند ایمیلی همراه با چند فایل ارسال میشود که در یکی از انها عنوان شده است که هزینه درخواست ویزا به ریال گرفته میشود ولی
    صرفا جهت اطلاع اون PDF خیلی قدیمیه مربوط به 1 سال قبله، سفارت بعد از نوسانات شدید ارز در سال گذشته روند کارش رو تغییر داده است و از تاریخ عنوان شده در ذیل هزینه به یورو انهم 60 یورو گرفته میشود
    اصل خبر در سایت سفارت به این شرح هست:
    نقل از darklord
    "سفارت از تاریخ 4 نوامبر 2012 برابر با 14 آبان 1391 هزینۀ درخواست ویزا را تنها نقداً به یورو دریافت خواهد نمود. از آنجائیکه سفارت به طور محدود اسکناس ریز در اختیار دارد، لذا خواهشمند است مبلغ را حتی الامکان دقیقاً برابر میزان هزینه ویزا شمرده و پرداخت نمایید. سفارت از قبول یورو به صورت پول خرد (سکه) معذور است و تنها اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه، و صد یورویی قبول خواهد نمود. پرداخت با کارت امکان پذیر نمی باشد.
    توجه داشته باشید که هزینه ویزا، بدون توجه به نتیجه تقاضای ویزا، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. کارمزد امور کنسولگری (مانند: صدور پاسپورت آلمانی، تأیید مدارک و غیره) همچنان به ریال دریافت خواهد شد."
    منبع: http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...n.html#topic48

اطلاع از قیمت ها هستید: http://www.teheran.diplo.de/Vertretu..._BChren-S.html
    ویرایش توسط germany2013 : August 29th, 2013 در ساعت 03:31 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    TU Munich

سلام دوستان
    دوستانی که جدیدا ویزاشونو گرفتن, میخواستم ببینم برای تحویل گرفتن ویزا میشه یورویی که میخوایم ببریم آلمان رو بهشون نشون بدیم یا حتما باید بزاریم تو بانک و تمکن مالی بگیریم؟ چون برای روز مصاحبه که حتما باید گواهی تمکن مالی باشه!!!
    در ضمن بیمه باید دقیقا چند ماهه باشه؟ چون من از هز کی یه چیز شنیدم!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط payammk1368 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دوستانی که جدیدا ویزاشونو گرفتن, میخواستم ببینم برای تحویل گرفتن ویزا میشه یورویی که میخوایم ببریم آلمان رو بهشون نشون بدیم یا حتما باید بزاریم تو بانک و تمکن مالی بگیریم؟ چون برای روز مصاحبه که حتما باید گواهی تمکن مالی باشه!!!
    در ضمن بیمه باید دقیقا چند ماهه باشه؟ چون من از هز کی یه چیز شنیدم!!!
    هر دو روش ممکنه و من هر دو رو توی روز مصاحبه به چشم دیدم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Perl نمایش پست ها
    یک سوال: بعد از اینکه مدارک ما ارسال شد به شهر مربوطه آیا بعد از بررسی در اداره مهاجرت باز هم به ایران باز میگرده یا فقط اداره مهاجرت نتیجه رو به سفارت اعلام میکنه و نیازی به بازگردوندن مدارک نیست؟
    نه دیگه فقط این طرف یک ایمیل از اونا دریافت میکنند.

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

بچه ها اینجا واقعا کسی نمیدونه بیمه یک یا دو ماهه هم سفارت قبول میکنه یا نه؟؟ یا حتما 3 ماه باشه؟؟

پیش فرض پاسخ : سؤالات مربوط به ویزا و اقامت، قبل از مراجعه به سفارت و پس از دریافت

سلام. دوستان برای درخواست ویزا که ترجمه رسمی مدارک لازم هست. آیا میشه گواهی موقت رو ترجمه کرد ( یعنی اگر دارالترجمه ای باشه که قبول کنه ترجمه کنه ولی بدون مهر دادگستری وزارت امور خارجه)؟ یعنی آیا داشتن مهر دادگستری وزارت امور خارجه الزامی هست؟
    یک سوال دیگه وقتی مدرک رو دارالترجمه تحویل داد همون رو میبریم سفارت یا کارهای دیگه ای هم لازمه؟

Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات مربوط به ویزا و اقامت، قبل از مراجعه به سفارت و پس از دریافت

نقل قول نوشته اصلی توسط FatimaMardani نمایش پست ها
    سلام. دوستان برای درخواست ویزا که ترجمه رسمی مدارک لازم هست. آیا میشه گواهی موقت رو ترجمه کرد ( یعنی اگر دارالترجمه ای باشه که قبول کنه ترجمه کنه ولی بدون مهر دادگستری وزارت امور خارجه)؟ یعنی آیا داشتن مهر دادگستری وزارت امور خارجه الزامی هست؟
    یک سوال دیگه وقتی مدرک رو دارالترجمه تحویل داد همون رو میبریم سفارت یا کارهای دیگه ای هم لازمه؟
    بدون مهر دادگستری وزارت خارجه مهر نمی زنه و بدون مهر وزارت خارجه سفارت تایید نمیکنه مدارک رو. مدارک ترجمه شده باید قبل از مصاحبه توسط سفارت تایید بشن

ضمنا من برای فرصت مطالعاتی دارم میرم

نقل قول نوشته اصلی توسط FatimaMardani نمایش پست ها
    دانشنامه مقطع لیسانس من در عنوانش ذکر شده بود *گواهینامه موقت..* (اصلش 10 سال طول می کشه به دستم برسه!) مهر دادگستری و خارجه هم خورد!
    ببرید دارالترجمه خودشون راهنماییتون می کنند.
    دارالترجمه مبلغی بابت دادگستری و خارجه میگیره و خودش همه کارها را انجام میده. دو سه روز طول میکشه. مدارکی که بهتون تحویل میده می برید سفارت برای تایید.(فایل تایید مدارک تو سایت سفارت را چک کنید و ترتیب مدارک را حتما رعایت کنید.)
    اگر اشتباه نکنم قبل از دارالترجمه باید مدرک دانشگاه مهر وزارت علوم خورده باشه! همون مهری که نوشته صحت مهر و امضای مسولین دانشگاه مورد تایید است.(دقیقا ترتیب این مرحله یادم نیست کی بود فکر کنم قبل از ترجمه بود..)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)