صفحه 4 از 123 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

دوستانی که جدیدا رفتن پیگیری ویزا تجربیاتشون رو بزارن.... چیا پرسیدین چیا گفتن؟؟ اکتبر نزدیکه...ممنون... 13جون مصاحبه داشتم و مستر بدون بورس و بدون فرم امنیت

پیش فرض پاسخ : سؤالات مربوط به ویزا و اقامت، قبل از مراجعه به سفارت و پس از دریافت

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba2 نمایش پست ها
    دانشنامه مقطع لیسانس من در عنوانش ذکر شده بود *گواهینامه موقت..* (اصلش 10 سال طول می کشه به دستم برسه!) مهر دادگستری و خارجه هم خورد!
    ببرید دارالترجمه خودشون راهنماییتون می کنند.
    دارالترجمه مبلغی بابت دادگستری و خارجه میگیره و خودش همه کارها را انجام میده. دو سه روز طول میکشه. مدارکی که بهتون تحویل میده می برید سفارت برای تایید.(فایل تایید مدارک تو سایت سفارت را چک کنید و ترتیب مدارک را حتما رعایت کنید.)
    اگر اشتباه نکنم قبل از دارالترجمه باید مدرک دانشگاه مهر وزارت علوم خورده باشه! همون مهری که نوشته صحت مهر و امضای مسولین دانشگاه مورد تایید است.(دقیقا ترتیب این مرحله یادم نیست کی بود فکر کنم قبل از ترجمه بود..)
    بله حتما باید مهر وزارت علوم خورده باشه ، بعضی داروترجمه ها خودشون میبرن وزارت علوم (سازمان امور دانشجویان-میدان فردوسی) مهر میزنن و سپس با این مهر قابل ترجمه میشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Shiraz University

پیش فرض پاسخ : سؤالات مربوط به ویزا و اقامت، قبل از مراجعه به سفارت و پس از دریافت

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba2 نمایش پست ها
    دانشنامه مقطع لیسانس من در عنوانش ذکر شده بود *گواهینامه موقت..* (اصلش 10 سال طول می کشه به دستم برسه!) مهر دادگستری و خارجه هم خورد!
    ببرید دارالترجمه خودشون راهنماییتون می کنند.
    دارالترجمه مبلغی بابت دادگستری و خارجه میگیره و خودش همه کارها را انجام میده. دو سه روز طول میکشه. مدارکی که بهتون تحویل میده می برید سفارت برای تایید.(فایل تایید مدارک تو سایت سفارت را چک کنید و ترتیب مدارک را حتما رعایت کنید.)
    اگر اشتباه نکنم قبل از دارالترجمه باید مدرک دانشگاه مهر وزارت علوم خورده باشه! همون مهری که نوشته صحت مهر و امضای مسولین دانشگاه مورد تایید است.(دقیقا ترتیب این مرحله یادم نیست کی بود فکر کنم قبل از ترجمه بود..)
    fariba2 عزیز، فکر کنم منظور FatimaMardani "گواهی موقت" بوده. این گواهی متفاوت از "دانشنامه" است و برای دانشگاههای سراسری روش قید شده که فاقد ارزش ترجه است.(چون در دانشگاههای سراسری دانشجو برای دریافت دانشنامه اش باید تعهدی که برای تحصیل رایگان در دانشگاه داره رو تسویه کنه تا دانشنامه رو بهش بدن.) هیچ دارالترجمه ای مدارک اینچنین رو ترجمه نمی کنه!
    من هم میخواستم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم و مجبور شدم برای دریافت دانشنامه هزینه تحصیل رایگانم رو با دانشگاه تسویه کنم چون گواهی موقت اصلاٌ قابل ترجمه و دز نهایت تائید سفارت نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط mar_a نمایش پست ها
    fariba2 عزیز، فکر کنم منظور FatimaMardani "گواهی موقت" بوده. این گواهی متفاوت از "دانشنامه" است و برای دانشگاههای سراسری روش قید شده که فاقد ارزش ترجه است.(چون در دانشگاههای سراسری دانشجو برای دریافت دانشنامه اش باید تعهدی که برای تحصیل رایگان در دانشگاه داره رو تسویه کنه تا دانشنامه رو بهش بدن.) هیچ دارالترجمه ای مدارک اینچنین رو ترجمه نمی کنه!
    من هم میخواستم برای فرصت مطالعاتی اقدام کنم و مجبور شدم برای دریافت دانشنامه هزینه تحصیل رایگانم رو با دانشگاه تسویه کنم چون گواهی موقت اصلاٌ قابل ترجمه و دز نهایت تائید سفارت نیست
    مرسی از اطلاعات تکمیلی تون.
    بله. در مورد تسویه هزینه رایگان تحصیل دوره روزانه مطلع هستم. اما نمی دونستم که در این گواهی ذکر میشه فاقد ارزش ترجمه.
    باید اضافه کنم: با اینکه عنوان مدرک من هم *گواهینامه موقت* هست ولی در پایانش ذکر شده: این گواهی به منظور بهره مندی از مزایای آن صادر شده است...

Junior Member

دوستان خواهش می کنم کمکم کنیین:
    من از یه استاد برای دکترا دعوت نامه گرفتم منتها اصلشو برام پست نکرده و الانم خودشو منشیش مسافرت هستن. من فقط اسکن دعوت نامرو دارم(با مهر و امضا و تاریخ). بچه ها وقت مصاحبه ام نزدیکه. می تونم به جای اصل نامه پیرینتشو ببرم؟؟ یا برم وقت مصاحبه رو عقب بندازم؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط dr_x نمایش پست ها
    دوستان خواهش می کنم کمکم کنیین:
    من از یه استاد برای دکترا دعوت نامه گرفتم منتها اصلشو برام پست نکرده و الانم خودشو منشیش مسافرت هستن. من فقط اسکن دعوت نامرو دارم(با مهر و امضا و تاریخ). بچه ها وقت مصاحبه ام نزدیکه. می تونم به جای اصل نامه پیرینتشو ببرم؟؟ یا برم وقت مصاحبه رو عقب بندازم؟؟
    همون اسکن قبوله.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

نقل قول نوشته اصلی توسط kenwall نمایش پست ها
    بچه ها یک سووال داشتم
    می خوام ببینم سفارت می تونه بخاطر سوابق تحصیلی ویزارو رد کنه؟
    مثلا معدل پایین و یا دانشگاه محل تحصیل
    راستش من دیدم افرادی رو که بعد از اینکه ریجکت شدن گفتن به خاطر معدل پایین ویا مثلا نمره زبان کم بوده ولی این نظر خود فرد بوده و سفارت این دلیل رو نیاورده واسشون... ولی کلا من بعید میدونم ...

Member
    رشته و دانشگاه
    plant pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط kenwall نمایش پست ها
    بچه ها یک سووال داشتم
    می خوام ببینم سفارت می تونه بخاطر سوابق تحصیلی ویزارو رد کنه؟
    مثلا معدل پایین و یا دانشگاه محل تحصیل
    من یه دوستام معدل دیپلمش 13 بود و لیسانسش هم 13 ریجکت شد میگفت گفتن به خاطر اینکه در کارنامه های مقاطع تحصیلی پایینترت انگیزه ای واسه درس خوندن دیده نمیشه.
    کلا میگن یا معدل دیپلمتباید بالا باشه یا لیسانست یعنی حداقل یکیش بالا باشه. اما تنها چیزی که میتونه این کمبودو برطرف کنه زبان هست. مثلا دوست من با ب1 رفته بود سفارت بعد که خیلی خوند با گوته ب2 رفت اکی شد.

Junior Member

سلام
    دوستان مدرک زبان آلمانی من از گوته نیست و سفارتم برابر اصلش نمیکنه .. حالا واسه مصاحبه از همین مدرک کپی معمولی بگیرم ببرم یا باید حتما کپی برابر اصلش کنم؟؟

سلام
    دوستان توي بخش تاييد مدارك نوشته در برگه اطلاعاتي صدور رواديد نوشته شده شما چه مداركي را بايد ترجمه كنيد. توي چك ليست مدارك هم فقط نوشته " ترجمه رسمي مدارك تحصيلي" . ميشه لينك بديد از سايت سفارت ببينم دقيقا ريز مدارك تحصيلي كه لازم هست چيا هستن ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)