صفحه 53 از 123 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط winwan نمایش پست ها
    دوستان من میدونم عواقب رفتن به سفارت با تقاضای پذیرش به جای اصل پذیرش چیه و ... همه هم لطف کردن راجع به همه چی توضیح دادن ولی سوال اصلی من اینه: این نامه تقاضای پذیرش به چه صورت باید تهیه بشه؟ و اصلا محتواش چی باید باشه؟
    اگه از طریق یونی اسیست اپلای کردید که همون نامه ای که براتون میفرستن مبنی بر این که شما اپلای کردید کافی هست.
    اگه یه خود دانشگاه مستقیم فرستادید فکر کنم باید بهشون ایمیل بزنید و بگید که می خواهید برای سفارت نامه ببرید و خودشون احتمالا یه نامه براتون می نویسن که اپلای کردید.

البته من خودم شخصا این موضوع رو تو سفارت پرسیدم ، چون خودمم هنوز پذیرش ندارم و بهم گفتن که ممکنه که حتی اینطوری قبول نکنن درخواست ویزا رو. بستگی به officer داره.

Junior Member

یه موضوع که البته ربطی نداره ولی چون موضوع مرتبط رو پیدا نکردم مجبورم اینجا بنویسم:وزارت علوم قبلا واسه دادن ارز دانشجویی اگر که عجله داشتید نامه تسریع میداد ولی الان متاسفانه مدیرشون عوض شده و نامه تسریع نمیدن.از خانوم آتشی وقتی پرسیدم گفت اگر اعتراض ها زیاد باشه توی جلسه مطرح میکنیم و دوباره قانون تسریع رو اجرا میکنیم.اگر که میتونید حتما حضوری برید و اعتراض کنید چون احتمالا همگی قبل از رفتن به ارز دانشجویی نیاز دارید.آدرس:میدان فردوسی، خيابان شهيد موسوی ( فرصت )، جنب هتل اسكان.حتما برید پیش خانوم آتشی

Junior Member

سلام بچه ها
    من پذیرش مستر گرفتم ولی در دوره لیسانسم (دانشگاه ازاد)دو سال مرخصی داشتم
    ایا این موضوع مشکل ساز میشه برام روز مصاحبه و ویزا؟
    لطفا اگرکسی تجربه یا اطلاعی داره در میون بزاره؟
    سپاسگذار

نقل قول نوشته اصلی توسط sarahshad نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من پذیرش مستر گرفتم ولی در دوره لیسانسم (دانشگاه ازاد)دو سال مرخصی داشتم
    ایا این موضوع مشکل ساز میشه برام روز مصاحبه و ویزا؟
    لطفا اگرکسی تجربه یا اطلاعی داره در میون بزاره؟
    سپاسگذار
    با سلام
    اصولا مشکل ساز نیست بشرطی که اگر سوال کردند دلیل قانع کننده ای بیارید که چرا مرخصی داشتید.مثلا بخاطر خدایی نکرده بیماری یا مشکل شخصی...
    برای اینها مهم اینه که کسی بنحوی با سازمان خاصی ارتباط نداشته باشه یا جایی بمنظور خاصی آموزش خاصی ندیده باشه(ببخشید جزیی تر اشاره نمیکنم).اگر مرخصی شما یک مورد عادی بوده مشکلی نداره اگرچه ممکنه شبهه انگیز باشه.حتی ممکنه چیزی بشما نگن و بعد موقع بررسی براشون سوال پیش بیاد لذا اگر توضیح خاصی دارید قبلا خودتون ارایه بدید یا مدرکی دارید که این مدت چه میکردید همراه داشته باشید.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط zohay نمایش پست ها
    اگه از طریق یونی اسیست اپلای کردید که همون نامه ای که براتون میفرستن مبنی بر این که شما اپلای کردید کافی هست.
    اگه یه خود دانشگاه مستقیم فرستادید فکر کنم باید بهشون ایمیل بزنید و بگید که می خواهید برای سفارت نامه ببرید و خودشون احتمالا یه نامه براتون می نویسن که اپلای کردید.

البته من خودم شخصا این موضوع رو تو سفارت پرسیدم ، چون خودمم هنوز پذیرش ندارم و بهم گفتن که ممکنه که حتی اینطوری قبول نکنن درخواست ویزا رو. بستگی به officer داره.

با سلام

حرف شما رو اصلاح بکنم.مراقب باشیم اطلاعاتی ندهیم که بقیه رو به دردسر بیندازیم.
    بالاخره شما یا پذیرش دارید یا ندارید.نامه اقدام برای پذیرش معنی و ارزشی نداره مگر اینکه قوانین فرق کرده باشه که بعید میدانم
    اون نامه ای که مثلا uni assist میده که شما برای فلان رشته اقدام کردید به نوعی اعلام وصول مدارک و هزینه بررسی مدارک هست که شما ارسال کردید و ارزشی جز این نداره.اگر جز این بود که هرکسی میتوانست با همچین نامه ای نوبت مصاحبه بگیرد که خب معلومه اگر هم با این مدرک برید مصاحبه قطعا ریجکت میشید.اگر از دانشگاه هم همچین نامه ای داشته باشید که فلانی اینجا اپلای کرده(و نه پذیرش شده) اینهم ارزش ندارد.
    سفارت پذیرش رو میخواد و لی نه حتما اصلش رو .اینکه اگر پذیرش بدستتون نرسیده ولی ایمیلش رو دارید میتونید همون رو پرینت کنید ببرید سفارت اصولا قبول میکنند.
    بعد از چند سال دوباره سلام...امیدوارم با توجه به کمبود وقتی که دارم بتونم برخی از دانسته ها و تجربیات خودم رو به دوستان انتقال بدم.شاید کمکی هرچند کوچک باشه.اگر سوالی بی پاسخ ماند لطفا لینک تاپیک رو توسط پیغام خصوصی ارسال کنید.قبلا از تاخیر احتمالی در پاسخ به دوستان عذرخواهی میکنم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- Montan Universität Leoben

دوستان کسی هست که برای لیسانس مجدد اقدام کرده باشه؟چطور میشه با ۲۷ سال سن سفارت رو برای دادن ویزا به لیسانس محدد قانع کرد؟چهارسال دانشجو بودن ودو سال و نیم سابقه کار بیمه ای و بقیش غیر بیمه ای ولی مرتبط رو در نظر بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با سلام

حرف شما رو اصلاح بکنم.مراقب باشیم اطلاعاتی ندهیم که بقیه رو به دردسر بیندازیم.
    بالاخره شما یا پذیرش دارید یا ندارید.نامه اقدام برای پذیرش معنی و ارزشی نداره مگر اینکه قوانین فرق کرده باشه که بعید میدانم
    اون نامه ای که مثلا uni assist میده که شما برای فلان رشته اقدام کردید به نوعی اعلام وصول مدارک و هزینه بررسی مدارک هست که شما ارسال کردید و ارزشی جز این نداره.اگر جز این بود که هرکسی میتوانست با همچین نامه ای نوبت مصاحبه بگیرد که خب معلومه اگر هم با این مدرک برید مصاحبه قطعا ریجکت میشید.اگر از دانشگاه هم همچین نامه ای داشته باشید که فلانی اینجا اپلای کرده(و نه پذیرش شده) اینهم ارزش ندارد.
    سفارت پذیرش رو میخواد و لی نه حتما اصلش رو .اینکه اگر پذیرش بدستتون نرسیده ولی ایمیلش رو دارید میتونید همون رو پرینت کنید ببرید سفارت اصولا قبول میکنند.
    پاراگراف اول Merkblatt سفارت رو بخونید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvip نمایش پست ها
    من بورس و پذیرش دکتری داشتم. هم خودم و هم استادم به این ایمیل‌های سفارت میل زدیم واسه وقت اضطراری و وقت دادن برای سه روز بعدش. نامه پذیرش و بورس رو هم براشون فرستاده بودم.
    مدارک دبیرستان رو به من پس داد و نخواست. گواهی کنکور هم نمی خواد.
    ممنونم از راهنماییت. خیالم راحت شد. واقعا تهیه ریز نمره دبیرستان با این همه مشکلات نظام وظیفه و اینا دردسر داره چقدر طول کشید تا ویزا رو بگیرین. من شنیدم که اگه اون موسسه پیگیری کنه خیلی سرعت این فرایند بالا میره. من قراردادم از اول جولای شروع میشه و هنوز پاسپورتم ندارم

Junior Member

سلام

دوستان بنده منتظر پذیرش های انگلیسی زبانم واسه مستر هستم ( بدلیل حجم تقاضای بالی امسال بعضی از دانشگاه ها دیر میاد جوابشون بعضی هم ریجکت میشم اصولا)، اما محض احتیاط پذیرش مشروط آلمانی زبان هم گرفتم. دو تا سوال دارم،
    1-آیا برای رشتهه های آلمانی زبان بهتره که رزومه و انگیزه نامه و فرمای سفارتو به زبان آلمانی پر کنم یا به زبان انگلیسی ؟ (با ب یک میشه واقعا انگیه نامه خوب نوشت ؟! خیلی باید ساده بنویسم!)
    2- آیا میشه زمان ویزا با پذیرش های انگلیسی زبانم اقدام کنم ؟! یعنی الان با پذیرش آلمانی زبانم برم سفارت اما بعدا تغییر بدم دانشکاه رشتمو ؟!

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrooz67 نمایش پست ها
    سلام

دوستان بنده منتظر پذیرش های انگلیسی زبانم واسه مستر هستم ( بدلیل حجم تقاضای بالی امسال بعضی از دانشگاه ها دیر میاد جوابشون بعضی هم ریجکت میشم اصولا)، اما محض احتیاط پذیرش مشروط آلمانی زبان هم گرفتم. دو تا سوال دارم،
    1-آیا برای رشتهه های آلمانی زبان بهتره که رزومه و انگیزه نامه و فرمای سفارتو به زبان آلمانی پر کنم یا به زبان انگلیسی ؟ (با ب یک میشه واقعا انگیه نامه خوب نوشت ؟! خیلی باید ساده بنویسم!)
    2- آیا میشه زمان ویزا با پذیرش های انگلیسی زبانم اقدام کنم ؟! یعنی الان با پذیرش آلمانی زبانم برم سفارت اما بعدا تغییر بدم دانشکاه رشتمو ؟!

ممنون
    با سلام

1- خب شما پذیرش مشروط داری یعنی سطح زبان شما در سطح پایینی هست و قراره در آلمان زبان رو تکمیل کنی و مدرک مربوطه رو بگیرید لذا نه انتظاری هست به زبان آلمانی بنویسید نه میشه با اون سطح یکی دو صفحه انگیزه نامه نوشت.پس بزبان انگلیسی که مسلط هستید بنویسید.فرمها رو هم مهم نیست به هر زبانی که مسلط هستید پر کنید.حالا کسی به شما کمک کرد درست آلمانی پر کنید این اشکال ندارد ولی اون نامه رو بخواهید درست و مفصل بنویسید باید بدید کسی بنویسه و مشخصه کار شما نیست که خوب نیست.کلا حساس اند که هر کاری رو خودتون شخصا کرده باشید تا حد امکان

2- سوال دوم تون کمی ابهام داره.از طرفی میگید زمان ویزا با پذیرش انگلیسی اقدام کنم از طرفی گفتید با آلمانی برم سفارت! خب یکبار میرید مصاحبه و اونم واسه ویزا هست و با پذیرش مشخصی باید برید و مدرک زبان مربوطه.اول اینکه اگر پذیرش دلخواه تون رو بزبان انگلیسی گرفتید دور تحصیل بزبان آلمانی رو خط بکشید. دوم اینکه نکته ای که خیلی ها نمیدونند این که مهم اینه شما برسی آلمان حالا با پذیرش چه شهری مهم نیست.بعد میتونید اصلا رنگ اون شهر و دانشگاه رو نبینید و هرجای دیگه پذیرش دارید برید.حتی میتونید مثلا وقتی با پذیرش آلمانی در شهر ایکس در حال تکمیل زبان هستید همزمان برای هرجا خواستید مجدد اپلای کنید و به محض گرفتن پذیرش دلخواه از اون شهر مهاجرت کنید.ولی همچین چیزی رو تو سفارت نگید...(از اون فوت های کوزه گری بود)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)