صفحه 54 از 123 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با سلام

1- خب شما پذیرش مشروط داری یعنی سطح زبان شما در سطح پایینی هست و قراره در آلمان زبان رو تکمیل کنی و مدرک مربوطه رو بگیرید لذا نه انتظاری هست به زبان آلمانی بنویسید نه میشه با اون سطح یکی دو صفحه انگیزه نامه نوشت.پس بزبان انگلیسی که مسلط هستید بنویسید.فرمها رو هم مهم نیست به هر زبانی که مسلط هستید پر کنید.حالا کسی به شما کمک کرد درست آلمانی پر کنید این اشکال ندارد ولی اون نامه رو بخواهید درست و مفصل بنویسید باید بدید کسی بنویسه و مشخصه کار شما نیست که خوب نیست.کلا حساس اند که هر کاری رو خودتون شخصا کرده باشید تا حد امکان

2- سوال دوم تون کمی ابهام داره.از طرفی میگید زمان ویزا با پذیرش انگلیسی اقدام کنم از طرفی گفتید با آلمانی برم سفارت! خب یکبار میرید مصاحبه و اونم واسه ویزا هست و با پذیرش مشخصی باید برید و مدرک زبان مربوطه.اول اینکه اگر پذیرش دلخواه تون رو بزبان انگلیسی گرفتید دور تحصیل بزبان آلمانی رو خط بکشید. دوم اینکه نکته ای که خیلی ها نمیدونند این که مهم اینه شما برسی آلمان حالا با پذیرش چه شهری مهم نیست.بعد میتونید اصلا رنگ اون شهر و دانشگاه رو نبینید و هرجای دیگه پذیرش دارید برید.حتی میتونید مثلا وقتی با پذیرش آلمانی در شهر ایکس در حال تکمیل زبان هستید همزمان برای هرجا خواستید مجدد اپلای کنید و به محض گرفتن پذیرش دلخواه از اون شهر مهاجرت کنید.ولی همچین چیزی رو تو سفارت نگید...(از اون فوت های کوزه گری بود)

ممنون بابت پاسخ جامع و مانعتون

بله مورد دوم رو بد مطرح کردم، دقیقا منظورم این بود که روز مصاحبه با پذیرش آلمانی زبانم ( که الان دارمش) برم سفارت بعد از اخد ویزا از پذیرش انگلیسی زبانم استفاده کنم.

بازم ممنون.

Junior Member

سلام،

من امروز توی لیست بارکدهای سایت شماره م اعلام شد بعد از 75 روز!! ویزام واسه فرصت مطالعاتیه.

دو سوال داشتم اون هم اینکه واسه برای مدارک لازم برای تحویل، علاوه بر پاسپورت، بیمه و فیش صندوق 2 تا چیز دیگه خواستن:
    EI: دعوتنامه جدید و معتبر
    Stip: نامه موافقت نامه بورس تحصیلی جدید و معتبر
    اول اینکه دعوتنامه جدید باید اصل باشه یا اسکن و پرینتش کافیه؟ (اونی که روز مصاحبه بردم اسکن پرینت بود)
    بعدم اینکه این Stip چیه؟ من یه نامه داشتم از استادم راجع به اینکه تامین هزینه ش اینجا به عهده ماست و فلان طور خواهد بود، همین رو میخوان که جدید نوشته شده باشه یا چیز دیگه ایه این Stip؟ و اینکه اینم اسکن پرینتش کافیه یا اصل میخوان؟
    مرسی

Junior Member

با سلام.

دو تا سوال در رابطه با سابقه کار و مسائل پیرامونش در روز مصاحبه سفارت دارم.

1- من دو سال در جین تحصیل به عنوان دستیار آزمایشگاه توی دانشگاه پاره وقت کار میکردم (مسئول آزمایشگاه هم استاد خودم بود). حدود هشت ماه هم بعد از پایان دوران تحصیلم تا قبل از اعزام به خدمت توی یه شرکت خصوصی کار کردم. برای هیچکدومشون بیمه ندارم. روز مصاحبه همون گواهی انگلیسی کار رو ببرم کفایت میکنه یا اینکه باید کلا توی رزومه ام بهش اشاره نکنم؟

2- دوره های کاراموزی رو توی رزومه ام ذکر کنم؟ (برای اون گواهی کار هم ندارم)

ممنون.

Junior Member

سلام دوستان
    لطفا اگر اطلاع دارید جواب بدید خیلی عجله دارم...
    من برای چند روز دیگه وقت سفارت دارم. ایا وقت مصاحبه مهری میزنن تو پاسپورت که نشون میده مصاحبه انجام شده؟
    چون من برای امریکا توی کلیرنس هستم میترسم اگه مهری تو پاسپورتم بخوره بعدا اگه ویزای امریکا درست شد
    بگن چرا همزمان برای یه سفارت دیگه هم اقدام کردی... (چون نتیجه ویزای امریکا دیر معلوم میشه مجبور شدم برای اینم اقدام کنم)
    خیلی ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

سلام دوستان خسته نباشید
    من 1 جولای وقت سفارت دارم. پذیرش مستر مکانیک به انگلیسی. دانشگاه توی برگه پذیرشم که به انگلیسی هست نوشته 1 سال سابقه کار رو باید برای ثبت نام بیاری. از طرفی 1 برگه پذیرش به زبان المانی مخصوص سفارت فرستاده که اسمی از سابقه کار توش نیاورده .الان من کدومو باید به سفارت نشون بدم ؟ اگه انگلیسیه رو نشون بدم میگن سابقه کارت کجاست ؟
    (گپ تحصیلی نداشتم و در حالت عادی نیازی به سابقه کار نیست اما این رشته 1 سال میخاد و من 1 سالی که جور کردم وسط دانشجوییم بوده میترسم سفارت شک کنه بگه سابقه بیمه بیار)
    به نظرتون سابقه کارو نشون بدم یا نه ؟ و اینکه کدوم پذیرش رو سفارت میخاد المانی یا انگلیسیه ؟
    از راهنماییتون ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iceberg نمایش پست ها
    با سلام

حرف شما رو اصلاح بکنم.مراقب باشیم اطلاعاتی ندهیم که بقیه رو به دردسر بیندازیم.
    بالاخره شما یا پذیرش دارید یا ندارید.نامه اقدام برای پذیرش معنی و ارزشی نداره مگر اینکه قوانین فرق کرده باشه که بعید میدانم
    اون نامه ای که مثلا uni assist میده که شما برای فلان رشته اقدام کردید به نوعی اعلام وصول مدارک و هزینه بررسی مدارک هست که شما ارسال کردید و ارزشی جز این نداره.اگر جز این بود که هرکسی میتوانست با همچین نامه ای نوبت مصاحبه بگیرد که خب معلومه اگر هم با این مدرک برید مصاحبه قطعا ریجکت میشید.اگر از دانشگاه هم همچین نامه ای داشته باشید که فلانی اینجا اپلای کرده(و نه پذیرش شده) اینهم ارزش ندارد.
    سفارت پذیرش رو میخواد و لی نه حتما اصلش رو .اینکه اگر پذیرش بدستتون نرسیده ولی ایمیلش رو دارید میتونید همون رو پرینت کنید ببرید سفارت اصولا قبول میکنند.
    فکر کنم الان قوانین تغییر کرده و میگن که تا روزی که ویزا رو می دیم باید پذیرش رو بیارید و اونطور که تو سایت سفارت نوشته با نامه ای که نشون بده اپلای کردیم می شه رفت مصاحبه و تا زمان صدور ویزا لازم هست که پذیرش رو ببریم. البته این تا اونجاییه که من فهمیدم. اگه اشتباه میکنم لطفا یکی بگه تا منم وقتمو کنسل کنم یا نرم

نقل قول نوشته اصلی توسط emm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لطفا اگر اطلاع دارید جواب بدید خیلی عجله دارم...
    من برای چند روز دیگه وقت سفارت دارم. ایا وقت مصاحبه مهری میزنن تو پاسپورت که نشون میده مصاحبه انجام شده؟
    چون من برای امریکا توی کلیرنس هستم میترسم اگه مهری تو پاسپورتم بخوره بعدا اگه ویزای امریکا درست شد
    بگن چرا همزمان برای یه سفارت دیگه هم اقدام کردی... (چون نتیجه ویزای امریکا دیر معلوم میشه مجبور شدم برای اینم اقدام کنم)
    خیلی ممنون
    سلام بله مهر میزنن توی پاسپورت.اما ایرادی نمیگیرن خیلیا دو تا سفارت وقت میگیرن و بهشون ایرادی نمیگیرن.

Junior Member

ممنونم از پاسختون , یه سوال دیگه هم داشتم
    من دارم پذیرش کاندیشنال واسه مستر از المان میگیرم و دانشگاه به من گفته تا ترم 1 باید نمره GREرو بدم تاپذیرشم از حالت کاندیشنال در بیاد حالا سوالم اینه امکان داره سفارت به خاطر نوع پذیرشم ریجکت کنه ؟

و سوال دومم اینه که خواهرم المان زندگی میکنه ایا این یه نکته مثبت میتونه باشه واسه ویزا یا برعکس؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ernie نمایش پست ها
    با سلام.

دو تا سوال در رابطه با سابقه کار و مسائل پیرامونش در روز مصاحبه سفارت دارم.

1- من دو سال در جین تحصیل به عنوان دستیار آزمایشگاه توی دانشگاه پاره وقت کار میکردم (مسئول آزمایشگاه هم استاد خودم بود). حدود هشت ماه هم بعد از پایان دوران تحصیلم تا قبل از اعزام به خدمت توی یه شرکت خصوصی کار کردم. برای هیچکدومشون بیمه ندارم. روز مصاحبه همون گواهی انگلیسی کار رو ببرم کفایت میکنه یا اینکه باید کلا توی رزومه ام بهش اشاره نکنم؟

2- دوره های کاراموزی رو توی رزومه ام ذکر کنم؟ (برای اون گواهی کار هم ندارم)

ممنون.
    این سوال منم هست. کسی اطلاع داره باید چه کار کرد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Flutt نمایش پست ها
    این سوال منم هست. کسی اطلاع داره باید چه کار کرد؟
    تا جایی که من می دونم مشکلی نیست همان گواهی انگلیسی رو ببرین.
    بقیه رو همون تو رزومه که آوردین کافیه. مشکلی نداره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)