صفحه 56 از 123 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

سلام دوستان ، من واسه ویزا کشور فنلاند اقدام کردم حدود 7 هفته پیش و منتظر جواب هستم ، تو این فاصله پذیرش از دانشگاه المان هم برام اومده ، الان اقدام کنم واسه سفارت آلمان موردی مشکلی بوجود نمیاد ؟ نمیگن قبلا از جای دیگه اپلای کردی و ریجکت کنن ؟ (انگشت نگاری هم ازم کردن تو سفارت فنلاند)
    یه نکته هم اضافه کنم شاید تو راهنمایی ها کمک کنه این ک فنلاند ویزا تحصیلی نمیده بلکه کارت اقامت یکساله موقت میده...

Junior Member

فوری فوری
    سلام دوستان لطفا اگر کسی اطلاعی داره کمک کنه..
    من 29 jun وقت مصاحبه دارم ولی پذیرش مشروط مستر دارم تو پذیرشم نوشته تا اخر ترم 1 باید GRE یا GMAT ارائه بدم
    از طرف دیگه هم امتحان ثبت نام کردم واسه اگوست , سوالم اینه
    ایا سفارت ممکنه بهم ویزا نده؟یا مشکلی پیش بیاد؟
    سپاسگذار

Junior Member

سلام خسته نباشید

می دونم سوالم تکراری هست ولی تمام صفحات رو گشتم و همش دچار تناقضات زیادی شدم لذا دوباره جهت اطمینان سوال زیر رو پرسیدم.
    من دانشگاهی در المان مقطع دکترا پذیرش دارم که مباحث مالی من با اتحادیه اروپا و بورس ماری کوری هست. و من استخدام تلکام آلمان و دانشجو دکترا دانشگاهی در آلمان خواهم بود(آزمایشگاهشون مشترک هست). من تافل ندارم و استادم گفته که نگران ویزا نباش تلکام خودش پیگیر هست. حالا سوال اینجاست با توجه به اینکه تو چک لیست نمره زبان (تافل یا آیلتس) لازم هست من بدون نمره سفارت نمی شه برم؟ مطمئنید؟ چون من یکی از دوستام سال گذشته بدون تافل رفته و مشکلی نداشته! و برخی از دوستان در فرم هم به این اشاره داشتند اگر استاد نامه بدهد می شود مشکل را حل کرد. حالا اگر نمره واجب هست می شه با ثبت نام (register) در سایت ets درخواست ویزا را داد و مصاحبه رفت و در حین چک امنیتی و بصورت موازی نمره دریافت شود؟ چون تا 2 ماه دیگه آزمونی نیستش و اگر باشه آمادگیش رو ندارم؟ آیا گیر می دن؟ من سوالامو از سفارت چطور بپرسم؟ آیا صبح زود برم سفارت می شه این سوالا رو پرسید؟
    ببخشید اگر تکراری هست ولی هرکی یه چیزی می گه !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط smahmoudi نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید

می دونم سوالم تکراری هست ولی تمام صفحات رو گشتم و همش دچار تناقضات زیادی شدم لذا دوباره جهت اطمینان سوال زیر رو پرسیدم.
    من دانشگاهی در المان مقطع دکترا پذیرش دارم که مباحث مالی من با اتحادیه اروپا و بورس ماری کوری هست. و من استخدام تلکام آلمان و دانشجو دکترا دانشگاهی در آلمان خواهم بود(آزمایشگاهشون مشترک هست). من تافل ندارم و استادم گفته که نگران ویزا نباش تلکام خودش پیگیر هست. حالا سوال اینجاست با توجه به اینکه تو چک لیست نمره زبان (تافل یا آیلتس) لازم هست من بدون نمره سفارت نمی شه برم؟ مطمئنید؟ چون من یکی از دوستام سال گذشته بدون تافل رفته و مشکلی نداشته! و برخی از دوستان در فرم هم به این اشاره داشتند اگر استاد نامه بدهد می شود مشکل را حل کرد. حالا اگر نمره واجب هست می شه با ثبت نام (register) در سایت ets درخواست ویزا را داد و مصاحبه رفت و در حین چک امنیتی و بصورت موازی نمره دریافت شود؟ چون تا 2 ماه دیگه آزمونی نیستش و اگر باشه آمادگیش رو ندارم؟ آیا گیر می دن؟ من سوالامو از سفارت چطور بپرسم؟ آیا صبح زود برم سفارت می شه این سوالا رو پرسید؟
    شما حتما یه نامه از استادت بگیر مبنی بر اینکه سطح زبان شما برای این رشته و کاری که میخوای انجام بدی خوب و مناسب هست. روز مصاحبه اینو به افیسر میدی بعد اگه اون قبول نکنه و نمره تافل بخواد میگی براتون میارم نمره رو. برای محکم کاری بهتره یه آزمون هم ثبت نام کنی.میری امتحان میدی اونا پرونده رو تشکیل میدن و کارتو انجام میدن خیلی ها وقتی ویزاشون میاد نمره زبانشونو میبرن و ویزا میگیرن چون موقع مصاحبه حاضر نبوده. امیدوارم که کارت با همین نامه استاد حل بشه و به مشکل نخوری. اگه عجله نداری شک نکن که امتحان بدی با نمره زبان بری ریسکت کمتره. هر چی دست پر تر بری خیالت راحتره درکل. اینکه هر کس یه چیزی میگه برا اینکه تجربه ها باهم فرق دارن روند این کار هیچ وقت تو موارد مختلف یکی نبوده یعنی خیلی ها با نامه استاد کارشون راه افتاده خیلی ها هم نه.یک سری با اینکه نمره زبان داشتن ولی مثلا آیلتس 5 بوده و از نظر سفارت کافی نبوده نامه از استاد گرفتن کارشون درست شده تجربیات متفاوته.
    سفارت دیگه به سوالات به صورت حضوری پاشخگو نیست. باجه اطلاعات جمع شده و کسیو برای سوال پرسیدن تو را نمیدن فقط یه شماره تلفن هست برای بخش ویزا خیلی سخت میشه باهاش تماس گرفت تو سایت سفارت میتونی پیدا کنی اون شماره تنها راه تماس هست.

Junior Member

عجيبه!! شخصی با شرايط شما بايد حداقل يه نمره زبان خوب داشته باشه. از من روز مصاحبه نمره زبان نخواست ولی من تافل داشتم که چند سال قبل تاريخش تموم شده بود. در ضمن استادم توی نامه ذکر کرده بود که شرايط زبانم اکی هست.
    سلام خسته نباشید

Junior Member

ممنون از پاسخ کافی و جامع شما، حالا فقط یه سوال برام پیش اومده و اون اینکه من ازدواج کردم. برای رفتم به سفارت ایشونم باید بیان؟ آیا ایشونم نمره زبان باید داشته باشن؟ من اول نوامبر باید اونجا باشم البته شاید یکمم راه بیان شما بودید اول تافل می دادید (2 ماه دیگه) بعد می رفتید مصاحبه یا میرفتید مصاحبه با برگه ی ثبت نام تافل و نامه ی استاد؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط arash_gdc نمایش پست ها
    شما حتما یه نامه از استادت بگیر مبنی بر اینکه سطح زبان شما برای این رشته و کاری که میخوای انجام بدی خوب و مناسب هست. روز مصاحبه اینو به افیسر میدی بعد اگه اون قبول نکنه و نمره تافل بخواد میگی براتون میارم نمره رو. برای محکم کاری بهتره یه آزمون هم ثبت نام کنی.میری امتحان میدی اونا پرونده رو تشکیل میدن و کارتو انجام میدن خیلی ها وقتی ویزاشون میاد نمره زبانشونو میبرن و ویزا میگیرن چون موقع مصاحبه حاضر نبوده. امیدوارم که کارت با همین نامه استاد حل بشه و به مشکل نخوری. اگه عجله نداری شک نکن که امتحان بدی با نمره زبان بری ریسکت کمتره. هر چی دست پر تر بری خیالت راحتره درکل. اینکه هر کس یه چیزی میگه برا اینکه تجربه ها باهم فرق دارن روند این کار هیچ وقت تو موارد مختلف یکی نبوده یعنی خیلی ها با نامه استاد کارشون راه افتاده خیلی ها هم نه.یک سری با اینکه نمره زبان داشتن ولی مثلا آیلتس 5 بوده و از نظر سفارت کافی نبوده نامه از استاد گرفتن کارشون درست شده تجربیات متفاوته.
    سفارت دیگه به سوالات به صورت حضوری پاشخگو نیست. باجه اطلاعات جمع شده و کسیو برای سوال پرسیدن تو را نمیدن فقط یه شماره تلفن هست برای بخش ویزا خیلی سخت میشه باهاش تماس گرفت تو سایت سفارت میتونی پیدا کنی اون شماره تنها راه تماس هست.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای برای زمستون از دانشگاه erlangen پذیرش گرفتم ولی مشروط به قبولی در امتحان dsh که اواخر سپتامبر برگزار میشه
    به فرض من ویزا گرفتم و رفتم تو این امتحان شرکت کردم. حالا سوالم اینه که اگه نتونم تو امتحان قبول بشم چی میشه؟ ویزای سه ماهه من دیگه قابل تمدید نیست؟
    ممنون از راهنماییتون

Junior Member

راستش زبانم اوکی نیست و بخاطر رزومه ی نسبتا مناسبی که داشتم قبولم کردن. البته دانشگاه دلفت هم قبول شدم ولی به شرطی که 6 ماه دیگه نمره تافلم رو به دانشگاه ارائه کنم و سفارت کاری نداره. به همین خاطر نگرانم 2 ماه نمره خوبی کسب نکنم. از قرار معلوم شانسیه و احتمال داره گیر بدن و یا نه. خودم تصمیم فعلیم اینه که ثبت نام کنم و نامه بگیرم. امیدوارم مشکلی پیش نیاد.
    حالا فقط چندتا سوال برام پیش اومده و اون اینکه من ازدواج کردم. برای رفتم به سفارت ایشونم باید تشریف داشته باشند یا فقط مدارکشون کفایت هست؟ آیا ایشونم نمره زبان باید داشته باشن؟ من اول نوامبر باید اونجا باشم البته شاید یکمم راه بیان شما بودید اول تافل می دادید (2 ماه دیگه) بعد می رفتید مصاحبه یا میرفتید مصاحبه با برگه ی ثبت نام تافل و نامه ی استاد؟ مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط victor34 نمایش پست ها
    عجيبه!! شخصی با شرايط شما بايد حداقل يه نمره زبان خوب داشته باشه. از من روز مصاحبه نمره زبان نخواست ولی من تافل داشتم که چند سال قبل تاريخش تموم شده بود. در ضمن استادم توی نامه ذکر کرده بود که شرايط زبانم اکی هست.

Junior Member

نامه استاد و نحوه توجيح شما میتونه خيلی موثر باشه. در مورد همسرتون ربطی نداره که روز مصاحبه همراهتون باشه و فقط مدارک مورد نياز بايد همراهتون باشه. اگر همسرتون بخواد با شما بياد بايد ويزای همراه بگيريد
    راستش زبانم اوکی نیست و بخاطر رزومه ی نسبتا مناسبی که داشتم قبولم کردن. البته دانشگاه دلفت هم قبول شدم ولی به شرطی که 6 ماه دیگه نمره تافلم رو به دانشگاه ارائه کنم و سفارت کاری نداره. به همین خاطر نگرانم 2 ماه نمره خوبی کسب نکنم. از قرار معلوم شانسیه و احتمال داره گیر بدن و یا نه. خودم تصمیم فعلیم اینه که ثبت نام کنم و نامه بگیرم. امیدوارم مشکلی پیش نیاد.
    حالا فقط چندتا سوال برام پیش اومده و اون اینکه من ازدواج کردم. برای رفتم به سفارت ایشونم باید تشریف داشته باشند یا فقط مدارکشون کفایت هست؟ آیا ایشونم نمره زبان باید داشته باشن؟ من اول نوامبر باید اونجا باشم البته شاید یکمم راه بیان شما بودید اول تافل می دادید (2 ماه دیگه) بعد می رفتید مصاحبه یا میرفتید مصاحبه با برگه ی ثبت نام تافل و نامه ی استاد؟ مرسی

Junior Member

سلام دوستان،

پذیرش من تقرییا یک هفته ای هست از یکی از دانشگاههای آلمان اومده و هنوز موفق نشدم که از سایت سفارت وقت بگیرم که یک شرایط جدید برای من بوجود اومد : شرایط کار حرفه ای در آلمان! یعنی یک کارفرمایی در المان پیدا شد که برای من میتونه درخواست کار بده ( ویزا کاری) اما شرایطش هنوز 100 درصد نیست ، یعنی یخورده ریسک داره که ایا بشود یا نه ! ....الان موندم که چکار کنم و چندتا سوال داشتم از دوستان :

1) آیا امکانش هست که یک وقت ویزا تحصیلی از سفارت بگیرم و پروسه تحصیلی خودم رو دنبال کنم و همزمان اون کارفرمای مورد نظر هم درخواست ویزای کار برای من بده و اون قضیه روهم دنبال کنم؟ یا نه اصلا امکانش نیست درخواست 2 نوع ویزا مختلف با فاصله زمانی کم رو داد .

2)ایا اگر تونستم با ویزای تحصیلی وارد آلمان بشم چقدر امکانش هست که در صورتی که شرایط اون کار حرفه ای در آلمان اوکی بشه بتونم ویزای خودم رو از تحصیلی به کاری تبدیل کنم ؟

متشکرم دوستان لطف کمک کنین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)