صفحه 73 از 123 نخستنخست ... 23636465666768697071727374757677787980818283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 721 تا 730 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

ویزای من تجاری هستش و یک هفته ای در آلمان خواهم بود. پس برای دانشگاه نمیتونم حضوری اقدام کنم ؟ یا قسمتی از کار رو پیش ببرم .مثلا مصاحبه حضوری یا پیداکردن دانشگاه و ....

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط iman4web نمایش پست ها
    ویزای من تجاری هستش و یک هفته ای در آلمان خواهم بود. پس برای دانشگاه نمیتونم حضوری اقدام کنم ؟ یا قسمتی از کار رو پیش ببرم .مثلا مصاحبه حضوری یا پیداکردن دانشگاه و ....
    در کل باید بگم مراجعه ی حضوری تقریبا بی فایده است. اما اگه برای دکترا می خواین پذیرش بگیرین. در صورتی که استادی که می خواین رو از قبل پیدا کرده باشین و شانس شما طرف اون روز وقت داشته باشه و علاقه هم داشته باشه که شما رو ببینه (که واقعا احتمالش کمه)، شاید مراجعه ی حضوری و صحبت کردن در مورد کاراتون بتونه نظر استادو جلب کنه. اما از اونجایی که به طور معمول شما باید قشنگ یکی دو ساعت با استاد صحبت کنین و اون کامل حرفاتونو بشنوه تا ترغیب بشه، لازمه اش اینه که قبلش از استاد وقت گرفته باشین و استاد هم از ابتدا به ساکن علاقه ای به شنیدن حرفای شما داشته باشه.
    اگه برای ارشد می خواین، همون طور که دوستمون گفتن، تنها فایده اش پول پست کمتره. همین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

سلام به دوستان. از دوستان اگر کسی برای مقطع دکترا مصاحبه سفارت رو رفته ، ممنون میشم اگر درباره سوالاتی که ازتون پرسیده شده، توضیح بدید. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط saranr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ببین شما در هر حال باید برای گرفتن ویزا, نامه extension از طرف دانشگاه ببری سفارت در غیر اینصورت ویزا رو تو پاسپورتت نمیزنن.
    حالا با توجه به شرایطی که داری نظر من اینه که شما به دانشگاه بگو تا همین موضوع (که به دلیل گرفتن ویزا دیر کردی و اونا جات رو برای ترم آینده محفوظ نگه میدارن) رو به صورت یه نامه خطاب به سفارت آلمان در ایران بنویسه و برای شما ایمیل کنه. بعد شما با نامه برو سفارت و شرایطت رو توضیح بده. شاید موافقت کنن و ویزا رو بهت بدن.
    در غیر اینصورت ممکنه بگن دوباره باید مصاحبه کنی. که خیلی نگران نباش. پذیرش که داری. سریع یه وقت مصاحبه مجدد بگیر و مصاحبه شو. جای نگرانی هم نداره چون شما یه بار جواب مثبت گرفتی و این نشون میده که مدارک و شرایطت برای سفارت اوکی بوده. اینطوری ویزای مجددت سریع میاد و به موقع به دانشگاه میرسی.
    علی ای حال این سفارته که باید تصمیم بگیره.
    بازم شکر کن که دانشگاه جات رو محفوظ نگه میداره.
    توکل کن به خدا و برو جلو.
    موفق باشی

دوست عزیز پیامتون رو تو خصوصی دیدم ولی ظرفیت صندوق پیام های خصوصیتون پر شده بود بنابراین اینجا جوابتون رو میدم.

ببینید شما قبل از هر کاری اول ایمیل دانشگاه و بگیر و ببر واسه سفارت که حرفت سندیت داشته باشه
    دوم اینکه از سفارت بپرس و مطمئن شو که باید مصاحبه مجدد بشی یا نه. شاید لزومی نداشت اصلا دوباره مصاحبه کنی و همین ویزا رو بهت بدن
    سوم با فرض اینکه گفتن برو دوباره واسه مصاحبه بیا اونوقت جواب سوالاتی رو که تو خصوصی پرسیدی اینیه که برات مینویسم:

1-سوال اولتون رو باید روزی که میرید سفارت از خود سفارت بپرسید (من نمیدونم) یعنی بگید که نسخه دوم مدارکتون رو ندارید و باید چه کار کنید؟ ازشون بپرسید و در صورت لزوم خواهش کنید که مدارک قبلیتون رو بهتون برگردون؟

2-سوال دومتون رو باید بگم که هیچ نیازی نیست صبر کنید و نزدیک ترم بعد وقت بگیرید چون همین الانم کلی از وقتا پر شده و بنابراین هرچه زودتر وقت سفارت داشته باشید و اقدام کنید ویزای مجددتون زودتر میاد و دوباره به مشکل تاخیر ویزا نمیخورید. پس تعلل نکنید و زود وقت بگیرید.

موفق باشید

دوست عزيز،براي من و همسرم هم همچين شرايطي پيش اومد،رفتيم سفارت گفتند كه يه نامه مبني بر اينكه ترم بعد هم پذيرشتون ميكنن بيارين،با دانشگاه مكاتبه كرديم اونا هم ايميل زدن و گفتن به صورت اتوماتيك ما براي ترم بعد ثبت نام ميشيم(گوته فرانكفورت)،ايميل رو نشون سفارت داديم،گذاشت تو پروندمون،بيمه هامونم گرفت ،گفت منتظر تلفنمون باشين،شما اواسط فوريه ويزاتون رو بهتون ميديم،تو سايت سفارت هم شماره هامون اعلام ميشه هر هفته،نگران نباشين،بهتون زنگ ميزنن،

با سلام خدمت دوستان

می خواستم بپرسم بعد از دادن ویزا تا چه مدت فرصت داریم که وارد کشور آلمان بشیم. بیشتر ویزای دانشجویی مورد نظرم هست البته اگر بنا به نوع ویزا مدتش فرق می کنه .
    به عنوان مثال اگر ویزا دانشجویی رو برای اوایل نوامبر امسال بدن تا کی باید وارد خاک آلمان بشیم؟

ممنون

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط miralihashemi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان

می خواستم بپرسم بعد از دادن ویزا تا چه مدت فرصت داریم که وارد کشور آلمان بشیم. بیشتر ویزای دانشجویی مورد نظرم هست البته اگر بنا به نوع ویزا مدتش فرق می کنه .
    به عنوان مثال اگر ویزا دانشجویی رو برای اوایل نوامبر امسال بدن تا کی باید وارد خاک آلمان بشیم؟

ممنون
    معمولاً ویزا رو سه ماهه میدن.
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Asemanebabol نمایش پست ها
    دوست عزيز،براي من و همسرم هم همچين شرايطي پيش اومد،رفتيم سفارت گفتند كه يه نامه مبني بر اينكه ترم بعد هم پذيرشتون ميكنن بيارين،با دانشگاه مكاتبه كرديم اونا هم ايميل زدن و گفتن به صورت اتوماتيك ما براي ترم بعد ثبت نام ميشيم(گوته فرانكفورت)،ايميل رو نشون سفارت داديم،گذاشت تو پروندمون،بيمه هامونم گرفت ،گفت منتظر تلفنمون باشين،شما اواسط فوريه ويزاتون رو بهتون ميديم،تو سايت سفارت هم شماره هامون اعلام ميشه هر هفته،نگران نباشين،بهتون زنگ ميزنن،
    سلام،
    منظورتون کدوم سایت هست؟
    بنده هرچی میگردم نمیتونم پیدا بکنم همچین جایی رو تو سفارت. ممنون میشم اگه کسی راهنمایی بکنه بنده رو در این مورد.

Member keinman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management

نقل قول نوشته اصلی توسط Hossein88 نمایش پست ها
    سلام،
    منظورتون کدوم سایت هست؟
    بنده هرچی میگردم نمیتونم پیدا بکنم همچین جایی رو تو سفارت. ممنون میشم اگه کسی راهنمایی بکنه بنده رو در این مورد.
    http://www.teheran.diplo.de/Vertretu...timmungen.html
    حاشیه سمت چپ صفحه، قسمت "پاسخ مثبت درخواست های ویزای دانشجویی، دکترا، فرصت مطالعاتی و پژوهشی"
    کمی مهربان باشیم و با دادن امتیاز از دوستانی که وقت می‌گذارند و به پرسش‌هایمان پاسخ می‌دهند، تشکر کنیم.
    ** به دلیل مشغله زیاد، از پاسخ دادن به پیامهای خصوصی که به صورت عمومی قابل مطرح شدن در فرومها هستند، معذورم **

سلام دوستان عزیز
    من پنجشنبه وقت سفارت دارم. با اینکه مدت ها پیش B1 با نمره ی بسیار بالا گرفتم الان سطح زبانم اصلا خوب نیست. استرس دارم برای مصاحبه و سوالاتی که آلمانی باید پاسخگو باشم. می شه لطف کنید بکید چه سوال هایی پرسیده می شه که تا حدودی خودمو آماده کنم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Tabriz Azad University

نقل قول نوشته اصلی توسط oldghoghnoos نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من پنجشنبه وقت سفارت دارم. با اینکه مدت ها پیش B1 با نمره ی بسیار بالا گرفتم الان سطح زبانم اصلا خوب نیست. استرس دارم برای مصاحبه و سوالاتی که آلمانی باید پاسخگو باشم. می شه لطف کنید بکید چه سوال هایی پرسیده می شه که تا حدودی خودمو آماده کنم؟

اصلا جای نگرانی نداره
    میپرسه رشتتو توضیح بده
    چرا میری آلمان
    هدفت چیه
    برنامت چیه
    از این دست سوالا
    کلا آسون ترین مرحله پروسه پذیرشه گرفتن ویزا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)