صفحه 8 از 123 نخستنخست 12345678910111213141516171858108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت در خصوص ویزا و تعامل با سفارت آلمان

سلام
    خانمی که تو باجه اطلاعات هستش همیشه ثابته یا تغییر میکنه؟
    اگر فردی با مشکل موجی وقتش رو از دست بده نمیشه که فرداش هماهنگ کنه که مصاحبه بشه؟

پیش فرض راهنمایی و مشورت در خصوص ویزا و تعامل با سفارت آلمان

سلام
    من از یکی از دانشگاههای المان پذیرش دکترا گرفتم ولی مدرک زبان آالمانی ندارم سوپروایزرم یه نامه به من داده مبنی بر عدم نیاز به زبان آلمانی در حال حاضر. آیا این نامه برای سفارت قابل قبوله؟ واین طوری نقص مدرک نمیخورم؟؟؟
    ویرایش توسط MMoHH : September 10th, 2013 در ساعت 07:07 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط iMi88 نمایش پست ها
    از اونجایی که مدرک زبان ندارین و میگین که باید اونجا زبان بخونین و بعد درس رو شروع کنید، برای روز مصاحبه به احتمال خیلی زیاد از شما میخوان که یه کلاس زبان در آلمان ثبت نام کنید و رسید ثبت نام رو برای سفارت ببرید تا مدارکتون ارسال بشه.

حالا اگه شما قراره توی دانشگاه زبان بخونید، باید از اونجا یه نامه یا ایمیلی بگیرید که نشون بده شما توی کلاس زبان دانشگاه جایی دارید و یه جورایی اسمتون واسه اون کلاسا ثبت شده. اگر قراره جایی مثل انیستیتو گوته یا توی VHS ها زبان یاد بگیرید، سریعا ثبت نامتون رو انجام بدین و برای روز سفارت رسید ثبت نام رو همراهتون ببرید تا کارتون عقب نیفته و ویزاتون رو صادر کنن.
    ممنون از راهنمایی. من آلمانی رو تا سطح A2 خوندم اما گوته امتحانی ندادم که بخوام مدرک بگیرم .توی خود دانشگاه باید زبان بخونم نه توی انستیتو .فکر کنم بهش میگن پذیرش مشروط که اول زبان یاد بگیرم بعد ...
    حالا فکر می کنید توی گوته A2 امتحان بدم و این مدرک و به سفارت ارایه بدم یا اصلا لازم نیست ؟ با توجه به اینکه بعضی ها میگن برای سفارت باید B1 ببریم !!
    ویرایش توسط MMoHH : September 10th, 2013 در ساعت 07:06 PM

Junior Member

سلام بچه ها
    اگر کسی توی آلمان باشه و بعد از تمدید ویزاش به ویزای یکساله بخواد دانشگاه رو کنسل کنه و برگرده ایران برای اون ویزای یکساله اش چه اتفاقی می افته؟ می تونه نگهش داره و اگه به فرض برگرده برای رفتن دوباره یعنی حدود یکسال بعد مشکلی ایجاد میشه
    با این شرایط که توی دانشگاه پذیرش شده و الان مشغول شرکت در کلاسهای زبانشونه و منتظره ویزای یکساله بیاد میشه دوستانی که اطلاعات مصداقی دارن توضیح بدن ؟ شرایط خیلی حیاتیه

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shemo نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی. من آلمانی رو تا سطح A2 خوندم اما گوته امتحانی ندادم که بخوام مدرک بگیرم .توی خود دانشگاه باید زبان بخونم نه توی انستیتو .فکر کنم بهش میگن پذیرش مشروط که اول زبان یاد بگیرم بعد ...
    حالا فکر می کنید توی گوته A2 امتحان بدم و این مدرک و به سفارت ارایه بدم یا اصلا لازم نیست ؟ با توجه به اینکه بعضی ها میگن برای سفارت باید B1 ببریم !!
    خواهش میکنم.
    وقتی دانشگاه گفته که شما نیازی به دونستن زبان ندارید، یعنی نیازی نیست که شما اصلا زبان اینجا گذرونده باشید. حالا که تا A2 خوندید دیگه چه بهتر. نیازی هم به مدرک و امتحان گوته نیست. شما از همون آموزشگاهی که زبان خوندین، یه گواهی بگیرید که تا فلان سطح شما اونجا آلمانی خوندین و همون رو هم برای سفارت ببرید.
    فقط یادتون نره که حتما نامه یا ایمیلی که نشون میده شما قراره تو دانشگاه زبان بخونید رو حتما حتما روز مصاحبه ببرید و خودتون رو هم برای یه چند تا سوال در حد A2 آماده کنید. مثلا ممکنه بگن رشتتون رو به آلمانی توضیح بدین، یا چرا میخواید آلمان برید و چندتا خواهر و برادر دارید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ilmenau University of Technology

سلام دوستان
    من از دانشگاه TU Ilmenau برای دوره Master پذیرش گرفته ام و شماره پرونده من هم جهت دریافت ویزا توسط سفارت اعلام شده است ولی سفارت از من پذیرش جدید و معتبر خواسته است چون از تاریخ صدور نامه پذیرشم بیش از سه ماه گذشته است. هر چقدر با دانشگاه نامه نگاری میکنم و ماجرا را توضیح میدهم، نتیجه نمیگیرم (باز هم اسکن همان پذیرش قبلی که از تاریخش بیش از 4 ماه گذشته است را بریم فرستاده اند). نمیدانم شاید منظور مرا متوجه نمیشوند یا محدودیتی در کار است!؟ سفارت میخواهد مطمئن شود که پذیرش من هنوز اعتبار دارد.
    از دوستان کسی هست که بتواند مرا راهنمایی کند.
    با تشکر
    ویرایش توسط MMoHH : September 10th, 2013 در ساعت 07:05 PM

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

نقل قول نوشته اصلی توسط mhattar نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از دانشگاه TU Ilmenau برای دوره Master پذیرش گرفته ام و شماره پرونده من هم جهت دریافت ویزا توسط سفارت اعلام شده است ولی سفارت از من پذیرش جدید و معتبر خواسته است چون از تاریخ صدور نامه پذیرشم بیش از سه ماه گذشته است. هر چقدر با دانشگاه نامه نگاری میکنم و ماجرا را توضیح میدهم، نتیجه نمیگیرم (باز هم اسکن همان پذیرش قبلی که از تاریخش بیش از 4 ماه گذشته است را بریم فرستاده اند). نمیدانم شاید منظور مرا متوجه نمیشوند یا محدودیتی در کار است!؟ سفارت میخواهد مطمئن شود که پذیرش من هنوز اعتبار دارد.
    از دوستان کسی هست که بتواند مرا راهنمایی کند.
    با تشکر
    در نامتون به مسئولین دانشگاه بگید که همون پذیرش قبلی رو با تاریخ جدید، مهر و امضاء کنن و اسکنشو براتون میل کنن. سفارت قبول خواهد کرد.
    ویرایش توسط MMoHH : September 10th, 2013 در ساعت 07:05 PM
    تو مثل خواب گل، لطیف و ساده ای.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط marzie نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    اگر کسی توی آلمان باشه و بعد از تمدید ویزاش به ویزای یکساله بخواد دانشگاه رو کنسل کنه و برگرده ایران برای اون ویزای یکساله اش چه اتفاقی می افته؟ می تونه نگهش داره و اگه به فرض برگرده برای رفتن دوباره یعنی حدود یکسال بعد مشکلی ایجاد میشه
    با این شرایط که توی دانشگاه پذیرش شده و الان مشغول شرکت در کلاسهای زبانشونه و منتظره ویزای یکساله بیاد میشه دوستانی که اطلاعات مصداقی دارن توضیح بدن ؟ شرایط خیلی حیاتیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط marzie نمایش پست ها
    بچه ها کسی نیس راهنماییم کنه؟ کسی اگه این کارو کرده و یا می دونه که قوانین اش چطوره

سوال شما خیلی خاصه، بعید میدونم کسی رو تو این تالار پیدا کنید که خودش تجربه کرده باشه. منم تجربه ای نداشتم، فقط چیزی که میدونم رو میگم شاید به درد بخوره.

1. طبق قوانین آلمان کسی بیش از نصف سال رو در آلمان بمونه (6 ماه + 1 روز) مقیم محسوب میشه و میتونه باقیه سال رو خارج از آلمان باشه ولی همچنان مقیم آلمان به حساب بیاد.
    2. امکان تغییر دانشگاه در هر زمانی و برای هر کسی محیاست به شرط اینکه مهلت اقامت شما باطل نشده باشه یا اینکه حداقل 1 روز پیش از ابطال در خاک آلمان باشید و درخواست تمدید داده باشید.
    3. با ابطال مجوز اقامت همه ی پروسه باید از ابتدا تکرار بشه.

نمیدونم واقعا به درد خورد یا نه، ولی فکر کنم بشه ازش یه نتیجه گیری اولیه کرد.
    موفق باشید.

Senior Member mor121 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical (Power) Eng., Tafresh University

نقل قول نوشته اصلی توسط samanehmoshfeg نمایش پست ها
    سلام
    من از یکی از دانشگاههای المان پذیرش دکترا گرفتم ولی مدرک زبان آالمانی ندارم سوپروایزرم یه نامه به من داده مبنی بر عدم نیاز به زبان آلمانی در حال حاضر. آیا این نامه برای سفارت قابل قبوله؟ واین طوری نقص مدرک نمیخورم؟؟؟

سلام دوست عزیز،
    اینطور که در راهنمای ویزای اقامت و در قسمت ویزای دوره دکتری آمده است، "مدارک دال بر معلومات زبان آلمانی یا چنانچه دکترا به زبان انگلیسی تدریس می شود، گواهی داشتن معلومات زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS. چنانچه استاد راهنمای شما در آلمان در دعوتنامه خود رضایت خود را از معلومات زبان شما و کافی بودن آن را تایید نماید، در اینصورت می توان از ارائه مدرک زبان صرفنظر نمود".

من پس از دریافت نامه بورس و پذیرش، از استادم و مسئول تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواستم تا نامه دیگری آماده کنند (لینک آلمانی همین صفحه راهنمای ویزای اقامت را براشون فرستادم). خوشبختانه اسکن این نامه قبل مصاحبه به دستم رسید. استاد علاوه بر اینکه مشخص کرده بود دوره به زبان انگلیسی هست، مطابق مصاحبه تلفنی، رضایتش را از سطح زبان من نوشته بود. در عین حال من مدرک آیلتس را روز مصاحبه تحویل آفیسر دادم که فقط کپی اش را از من گرفت و اصلش را برگرداند.

اینو هم اضافه کنم که در یک ایمیل بصورت خیلی جدی استادم از من خواسته که آلمانی یاد بگیرم. نوشته اکثر کتابها و مقالات به زبان آلمانی هست و من باید بتونم اونها را حداقل مطالعه کنم.

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

بچه ها من هرچی گشتم تاپیک با این موضوع پیدا نکردم. میخواستم ببینم این فرمی که باید تو فرودگاه واسه دیکلر کردن مبلغ 10000 یورو یا بیشتر پر کنیم رو از کجا میتونم پیدا کنم تو سایت سفارت بود ولی لینکش کار نمیکنه واسه من. در ضمن این مبلغ شامل مالیات میشه یا معاف از مالیاته؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)