صفحه 80 از 123 نخستنخست ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 791 تا 800 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    من لیسانس معماری دارم، و سربازی هم رفتم.
    یه سری رشته های انگلیسی زبان در آلمان به زبان انگلیسی هست. برای اونها اقدام کنیم بهمون ویزا میدن؟ یا میگن شما توو این 6 سال داشتی اینجا معماری میخوندی حالا میخوای بری یه رشته دیگه بخونی؟ کلا قضیه اقدام برای لیسانس به زبان انگلیسی و بعد هم ویزا در رشته نا مرتبط یا مرتبط به چه صورته؟
    تا جایی که می دونم لیسانس انگلیسی تو آلمان وجود نداره. اگه داره، لطفا شما معرفی کنین.
    در کل اگه بخواین از لیسانس شروع کنین، باید انگیزه نامه ی خیلی خوبی بنویسین که سفارتو قانع کنه شما چرا می خواین از لیسانس شروع کنین.
    ویرایش توسط omid2015 : April 23rd, 2016 در ساعت 11:17 AM دلیل: عنوان
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

پیش فرض راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

سلام
    من با اپلیکیشنم موافقت شده،( برای master's معماری) اما هنوز برام نامه پذیرش صادر نشده.باید یه پولی بریزم تا بهم admission letter بدن. آیا باید از همین الان وقت سفارت بگیرم؟ یا فعلا صبر کنم و عجله نکنم؟ گفتم شاید حالا حالا ها بهم وقت مصاحبه ندن.
    من کلاسام اول october شروع میشه. کی وقت مصاحبه بگیرم بهتره؟ چون داشتم سایت سفارت رو میخوندم یه جا نوشته :"دقت کنید که وقتی که برای ارایه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه پیش از تاریخ سفر شما باشد."

سوال دومم اینه که، من فارغ التحصیل معماری هستم. 2 سال اول دانشجوییم رو یه رشته دیگه میخوندم ( کامپیوتر)،بعد انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و معماری قبول شدم. و 4 سال معماری خوندم. اما این رو تووی رزومه دانشگام قید نکردم. برای همین هم کلا دنبال گرفتن نامه شرکت در کنکور سراسری ( دولتی) ( اون سال اولی که کنکور دادم) و اینکه 2 سال دانشجوی یه دانشگاه دیگه بودم نرفتم. فقط شرکت در کنکور دانشگاه آزاد ( دفعه دوم که کنکور دادم) رو گذاشتم. آیا لازمه حالا برای گرفتن ویزا این رو توو رزومم قید کنم؟ برای این که گپ تووی رزومم نباشه؟ و پاشم برم شهرستان دنبال گرفتن نامه از دانشگاه قبلیم؟ یا این سفارت کاری به این کارا نداره؟ یهو نگه چرا اینجا 3 سال علاف بودی؟ بعد اون موقع فرصت گرفتن این نامه ها رو ندارم.

سوال سوم اینکه : از مدارک مورد نیاز برای دانشگاه سابقه کار به هر صورت( پارت تایم، اینترن و ..) بود. من گفتم اون 2 سال خدمت پارت تایم کار کردم و یه نامه هم از اونجایی که کار میکردم گرفتم. اما دارالترجه گفت نامه های سابقه کار پارت تایم رو امور خارجه تایید نمیکنه ( چون بیمه ندارن) و فقط تایید دادگستری میشه.( از اونجایی که میدونید سفارت تایید وزارت امور خارجه رو میخواد) حالا من تووی رزومم برای سفارت تووی اون 2 سالی که سرباز بودم رو چی بنویسم؟ آیا بنویسم سرباز بودم ؟ آیا بنویسم پارت تایم کار کردم؟ یا هر دو رو قید کنم( سرباز + کار پارت تایم)؟( البته همینجا ذکر کنم تووی رزمه دانشگاه فقط گفتم پارت تایم کار کردم، گفتم اسم military service رو نیارم که حساس شن و بعدا اگه پرسیدن بهشون میگم) آیا خود سفارت در جریان هست که کار نیمه وقت بیمه نداره و امور خارجه ما تایید نمیکنه؟

سوال چهارم( که یه جورایی مربوط به سوالهای قبل هم هست) : آیا دانشگاهی که توو آلمان میرم ، از من این مدارکی رو میخواد که سفارت تایید کرده؟ پس اگر اینطوره باید سعی کنم مغایرتی بین مدارکم و مخصوصا **رزومه ای** که به دانشگاه و به سفارت دادم نباشه. درسته؟ یا نه . مدارکی که تحویل سفارت میدیم مجزا از مدارکیه که بعدا تحویل دانشگاه میدیم؟

ممنون.
    ویرایش توسط omid2015 : April 23rd, 2016 در ساعت 11:19 AM دلیل: ترکیب پست ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

دوستان سلام
    ویزای فرصت مطالعاتی ام به مدت سه ماه داده شده که باید تمدیدش کنم برای سه ماه بعد. میخواستم سوال کنم که مدارک لازم و نام اداره ای که باید رجوع کنم چیست و چند روز قبل از منقضی شدن ویزا باید اقدام کنم؟
    در شهر فرانکفورت هستم
    با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

معمولا هر چند وقت یکبار سفرت سایتش رو باز میکنه برای گرفتن وقت مصاحبه؟

با عرض سلام.ببخشید در مورد گرفتن ویزای کاری (6ماهه) معمولا چه سوالایی میپرسن؟ و اینکه 100% آلمانی میپرسن؟ یعنی امکان داره انگلیسی بپرسن یا اینکه ما اگه درخواست کنیم انگلیسی بپرسن خیلی ضایع است؟
    مرسی از راهنماییتون

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    سلام
    من با اپلیکیشنم موافقت شده،( برای master's معماری) اما هنوز برام نامه پذیرش صادر نشده.باید یه پولی بریزم تا بهم admission letter بدن. آیا باید از همین الان وقت سفارت بگیرم؟ یا فعلا صبر کنم و عجله نکنم؟ گفتم شاید حالا حالا ها بهم وقت مصاحبه ندن.
    من کلاسام اول october شروع میشه. کی وقت مصاحبه بگیرم بهتره؟ چون داشتم سایت سفارت رو میخوندم یه جا نوشته :"دقت کنید که وقتی که برای ارایه مدارک دریافت ویزا می گیرید، باید حداکثر سه ماه پیش از تاریخ سفر شما باشد."

سوال دومم اینه که، من فارغ التحصیل معماری هستم. 2 سال اول دانشجوییم رو یه رشته دیگه میخوندم ( کامپیوتر)،بعد انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و معماری قبول شدم. و 4 سال معماری خوندم. اما این رو تووی رزومه دانشگام قید نکردم. برای همین هم کلا دنبال گرفتن نامه شرکت در کنکور سراسری ( دولتی) ( اون سال اولی که کنکور دادم) و اینکه 2 سال دانشجوی یه دانشگاه دیگه بودم نرفتم. فقط شرکت در کنکور دانشگاه آزاد ( دفعه دوم که کنکور دادم) رو گذاشتم. آیا لازمه حالا برای گرفتن ویزا این رو توو رزومم قید کنم؟ برای این که گپ تووی رزومم نباشه؟ و پاشم برم شهرستان دنبال گرفتن نامه از دانشگاه قبلیم؟ یا این سفارت کاری به این کارا نداره؟ یهو نگه چرا اینجا 3 سال علاف بودی؟ بعد اون موقع فرصت گرفتن این نامه ها رو ندارم.

سوال سوم اینکه : از مدارک مورد نیاز برای دانشگاه سابقه کار به هر صورت( پارت تایم، اینترن و ..) بود. من گفتم اون 2 سال خدمت پارت تایم کار کردم و یه نامه هم از اونجایی که کار میکردم گرفتم. اما دارالترجه گفت نامه های سابقه کار پارت تایم رو امور خارجه تایید نمیکنه ( چون بیمه ندارن) و فقط تایید دادگستری میشه.( از اونجایی که میدونید سفارت تایید وزارت امور خارجه رو میخواد) حالا من تووی رزومم برای سفارت تووی اون 2 سالی که سرباز بودم رو چی بنویسم؟ آیا بنویسم سرباز بودم ؟ آیا بنویسم پارت تایم کار کردم؟ یا هر دو رو قید کنم( سرباز + کار پارت تایم)؟( البته همینجا ذکر کنم تووی رزمه دانشگاه فقط گفتم پارت تایم کار کردم، گفتم اسم military service رو نیارم که حساس شن و بعدا اگه پرسیدن بهشون میگم) آیا خود سفارت در جریان هست که کار نیمه وقت بیمه نداره و امور خارجه ما تایید نمیکنه؟

سوال چهارم( که یه جورایی مربوط به سوالهای قبل هم هست) : آیا دانشگاهی که توو آلمان میرم ، از من این مدارکی رو میخواد که سفارت تایید کرده؟ پس اگر اینطوره باید سعی کنم مغایرتی بین مدارکم و مخصوصا **رزومه ای** که به دانشگاه و به سفارت دادم نباشه. درسته؟ یا نه . مدارکی که تحویل سفارت میدیم مجزا از مدارکیه که بعدا تحویل دانشگاه میدیم؟

ممنون.
    جواب سوال اول: هر چه زودتر وقت سفارت بگیر، اگه الان وقت بگیری تا 1 ماه یا 1 ماه و نیم برای مصاحبه باید صبر کنی، تو این مدت هم به یه نفر تو آلمان بگو پول رو برات واریز کنه که زودتر پذیرشت بیاد، بعد از مصاحبه 2 ماه برای اومدن ویزا وقت بذار و نهایتا اینکه اگه یه ماه زودتر از کلاسا بری بهتره و با اوضاع و اتمسفر اونجا بیشتر آشنا میشی. ضمن اینکه ممکنه اینقدر ویزا طول بکشه که به این ترم نرسی، فعلا زودتر برو وقت یگیر و پول رو پرداخت کن.

جواب بقیه سوالا رو نمیدونم ولی نذار هیچ فاصله خالی توی رزومت باشه.

Junior Member

سلام

من سه سال پیش برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام کردم و ظرف مدت بسیار کوتاهی هم بهم ویزا دادن اما نرفتم و سفرم رو کنسل کردم. حالا می خوام دوباره برای دانشگاه های آلمان اقدام کنم می خواستم بدونم با توجه به اینکه یه ویزا بهم قبلا دادن که من ازش استفاده ای نکردم این دفعه بهم ویزا میدن دوباره یا کمی اذیت می کنن؟ البته دفعه پیش بورسیه نبودم و پذیرش برای مقطع ارشد داشتم ولی این دفعه می خوام برای دکترا اقدام کنم و حتما در صورت داشتن بورس برای ویزا اقدام می کنم.

می خواستم ببینم یا کسی اینجا هست که خودش یا اطرافیانش به چنین مساله ای برخورد باشن و بتونن بهم کمک کنن.

ممنون.

Banned

سلام omid_civil2003

ببخشد ویزای کاری شما دوره اموزشی هست یا دعوتنامه کاری با اجازه کار دارید؟
    اگر شرکت شما در المان با مدارک انگلیسی شما موافقت کرده که همون انگلیسی مصاحبه میشه
    معمولا المانی b1 یا 2 میخوان شرکتهای المانی چون فردی که المانی بلده اولویت هست
    رزومه شما فرستادید ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    تا جایی که می دونم لیسانس انگلیسی تو آلمان وجود نداره. اگه داره، لطفا شما معرفی کنین.
    در کل اگه بخواین از لیسانس شروع کنین، باید انگیزه نامه ی خیلی خوبی بنویسین که سفارتو قانع کنه شما چرا می خواین از لیسانس شروع کنین.
    سايت هوخشوله هايدلبرگ رو ببينيد، ليسانس و فوق ليسانس به زبان انگليسي ارائه ميدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

من قراره برای یه دوره فوق الیسانس برم آلمان. میخوام ببینم بعد از تحصیلم چجوری میشه بیشتر موند؟ دوره تحصیلی من کلا یک ساله هست. از چه زمانی باید برای ویزای جست و جوی کار اقدام کرد؟
    ویزای جست و جوی کار معمولا چند ماهه هست؟ شرایط خاصی داره؟( مثلا باید آلمانی بلد باشی؟) (موجودی حساب بانکی؟)
    آیا امکان داره با زبان انگلیسی کاری پیدا کنیم که باهاش اقامت بگیریم؟ یا موندنمون رو تمدید کنیم؟
    مرسی.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)