صفحه 81 از 123 نخستنخست ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 801 تا 810 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    من قراره برای یه دوره فوق الیسانس برم آلمان. میخوام ببینم بعد از تحصیلم چجوری میشه بیشتر موند؟ دوره تحصیلی من کلا یک ساله هست. از چه زمانی باید برای ویزای جست و جوی کار اقدام کرد؟
    ویزای جست و جوی کار معمولا چند ماهه هست؟ شرایط خاصی داره؟( مثلا باید آلمانی بلد باشی؟) (موجودی حساب بانکی؟)
    آیا امکان داره با زبان انگلیسی کاری پیدا کنیم که باهاش اقامت بگیریم؟ یا موندنمون رو تمدید کنیم؟
    مرسی.
    ببین اگر به فکر ماندن و کار هستی کلا زبان انگلیسی فراموش کن با زبان آلمانی سخت میشه کار تو پیدا کرد.

Junior Member

آیا با اقامت یکساله که بواسطه ویزای کاری و اشتغال در آلمان هستش میشه به کشورهای دیگه اروپا هم مسافرت کرد.
    مثل ویزای شنگن هستش یا کسی که اقامت آلمان رو داره فقط اجازه تردد در آلمان براش مقدوره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

اطف میکنید اگه جواب این سوال رو بدین :
    من قراره برای یه دوره فوق الیسانس برم آلمان. دوره تحصیلی من کلا یک ساله هست. از چه زمانی باید برای ویزای جست و جوی کار اقدام کرد؟
    ویزای جست و جوی کار معمولا چند ماهه هست؟
    شرایط خاصی داره؟( مثلا باید آلمانی بلد باشی؟) (موجودی حساب بانکی؟)

نقل قول نوشته اصلی توسط sjhosseini نمایش پست ها
    آیا با اقامت یکساله که بواسطه ویزای کاری و اشتغال در آلمان هستش میشه به کشورهای دیگه اروپا هم مسافرت کرد.
    مثل ویزای شنگن هستش یا کسی که اقامت آلمان رو داره فقط اجازه تردد در آلمان براش مقدوره؟
    مثل ويزاي شنگن هست.

ApplyAbroad Superstar

اطف میکنید اگه جواب این سوال رو بدین :
    من قراره برای یه دوره فوق الیسانس برم آلمان. دوره تحصیلی من کلا یک ساله هست. از چه زمانی باید برای ویزای جست و جوی کار اقدام کرد؟
    ویزای جست و جوی کار معمولا چند ماهه هست؟
    شرایط خاصی داره؟( مثلا باید آلمانی بلد باشی؟) (موجودی حساب بانکی؟)

اون ویزای جویای کاری که شما بعد از تحصیل می گیرین با اون ویزای جویای کاری که دوستان تو تاپیکای دیگه نوشتن و از ایران میگیرن متفاوته. شما هر وقت تحصیلتون تموم بشه، خود به خود مجبورین برای ویزای جویای کار اقدام کنین (مگر اینکه کار پیدا کرده باشین قبلش که مستقیم ویزاتونو به ویزای کار تبدیل کنین). یعنی هر وقت دفاع کنین، دانشگاه نامه می فرسته برای اداره اقامت که این درسشو تموم کرد و شما باید برین تکلیف ویزاتونو مشخص کنین. حالا یا دوباره مثلا دانشجوی دکترا شدین، یا کار پیدا کردین یا ویزای جویای کار می گیرین. این ویزای جویای کار که بعد از تحصیل بهتون میدن 18 ماهه است. اما خب بستگی داره چقدر پول تو حسابتون داشته باشین. دوباره مثل دوران تحصیلتون باید نشون بدین که خرجتونو دارین. اگه 8000 تا بهشون نشون بدین، یه ساله تمدید می کنن، اگه 12000 یورو نشون بدین، از همون اول 18 ماهه تمدید می کنن. اگر هم اولش یه ساله تمدید کنین، بقیه اش نمی پره. یعنی می تونین ویزای جویای کارتونو رو مثلا به صورت سه تا شیش ماه بگیرین یا یه دونه یه سال و یه شیش ماه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

مرسی دوست عزیز از جواب کاملت.

اما راجع به پر کردن فرم تقاضای ویزای دانشجویی، این کار رو باید قبل از روز مصاحبه خودمون انجام داده باشیم؟ ( چون بعضی از جاهاش رو ممکنه اشتباه پر کنیم)
    بعضی جاهاش برام سواله، و اون pdf راهنمایی هم که توی سایت سفارت هست قدیمیه. میتونید کمکم کنید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

- جدول شماره 1:
    منظور از Residence permit no چیه؟ باید خالی بزارم این قسمت رو؟

- شماره 6:
    Intended place of stay in Germany
    دانشگاه خوابگاه نداره و تا روز مصاحبه جزییات single room یا بقیه گزینه هاش مشخص نمیشه. خالی بزارم؟

- شماره 7 :
    ?Do you intend to maintain your permanent residence outside the Federal Republic of Germany
    منظور این سوال چیه؟ چی بنویسم؟

- شماره 9 سه قسمته. با توجه به اینکه من بعد از تحصیلم میخوام برای ویزای جست و جوی کار اقدام کنم. (البته به افیسر میگم میخوام بخونم برای phd) قسمت اولش رو میزنم study.

قسمت دومش رو چی بنویسم؟:
    If applicable, intended employment

قسمت سومش رو هم تیک بزنم؟
    ?I intend to stay no longer than twelve months in the Federal territory and apply for a visa that covers the whole duration of my stay

-شماره 12 :
    Intended duration of stay in Germany
    این تاریخ رو رو چه حساب باید زد؟ (از اونجایی که یکی دو هفته زودتر از شروع کلاسها باید بریم) یعنی تاریخ from و to تووی نامه پذیرش قید شده؟

- شماره 13:
    What are your means of subsistence?
    من خودم هزینه تحصیل و زندگیم رو میدم.(bank statement) بهشون میدیم دیگه.
    اصطلاح خاصی داره؟

مرسی
    ویرایش توسط lssaeed : May 5th, 2016 در ساعت 06:39 PM

ApplyAbroad Superstar

- جدول شماره 1:

- شماره 6:
    دانشگاه خوابگاه نداره و تا روز مصاحبه جزییات single room یا بقیه گزینه هاش مشخص نمیشه. خالی بزارم؟

- شماره 7 :
    ?Do you intend to maintain your permanent residence outside the Federal Republic of Germany

- شماره 9 سه قسمته. با توجه به اینکه من بعد از تحصیلم میخوام برای ویزای جست و جوی کار اقدام کنم. (البته به افیسر میگم میخوام بخونم برای phd) قسمت اولش رو میزنم study.

قسمت دومش رو چی بنویسم؟:

?I intend to stay no longer than twelve months in the Federal territory and apply for a visa that covers the whole duration of my stay

-شماره 12 :
    این تاریخ رو رو چه حساب باید زد؟ (از اونجایی که یکی دو هفته زودتر از شروع کلاسها باید بریم) یعنی تاریخ from و to تووی نامه پذیرش قید شده؟

- شماره 13:
    اصطلاح خاصی داره؟

مرسی
    1- خالی بذارین.
    2- آدرس دانشگاه رو بنویسین.
    3- بله
    4- الف خالی بذارین (کارفرما ندارین شما فعلا)
    4- ب تیک نزنین
    5- مدت تحصیلتون رو بنویسین. خیلی فرقی نمیکنه که می خوان از تاریخ شروع کلاستون بزنین یا دو هفته قبلش.
    6- اصطلاح خاصی نداره.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

- جدول شماره 1:

- شماره 6:

- شماره 7 :

قسمت دومش رو چی بنویسم؟:

-شماره 12 :

- شماره 13:
    اصطلاح خاصی داره؟

مرسی
    مرسی بابت جوابتون، اما بعضی جاهاش رو هنوز متوجه نشدم. کاش یکم کامل تر توضیح میدادید.

1- شماره 6:گفتین که تووی اینجا آدرس دانشگاه رو بنویسم.

-اولا که مگه آدرس دانشگاه رو تووی جدول
    شماره 10نباید بنویسم؟( درسته؟ یا باید چیز دیگه بنویسیم؟)
    (References in the Federal Republic of Germany (e. g. employer, educational establishment, relatives

- اگه توو این جدول شماره 6 هم آدرس دانشگاه رو بنویسیم،
    Street, number (if known) Postcode, place

قسمت پایینیش که میگه single room یا apartment اینا رو چی بنویسیم؟ نمیشه خالی گذاشت که.

2- شماره 7 : معنی این سوال چیه؟ اگه بزنم "بله"، پایینش باید بگم" کجا" ؟

?If so, where

لطفا راهنمایی کنید.

3-شماره 9:
    سه قسمته.
    الف) study
    ب) منظورش اینه اگه کارفرما دارین ذکر کنید؟
    ج) یه توضیحی راجع به این جمله بدین. به علت اینکه مصمم هستم بعد از فوق الیسانس برای دکترا اقدام کنم باید خالی بزارم؟ چون مطمئنا سوال میکنه "چرا اینجا رو خالی گذاشتی؟ "

4-شماره 12
    :
    From : یعنی اگه کلاسام از October شروع بشه ، من میتونم اینجا بزنم از اول September میخوام برم اونجا؟
    To: من تووی شماره 7 گفتم میخوام بیشتر از 12 ماه بمونم. مستر من یک ساله هست. حالا این قسمت رو باید همون تاریخ اتمام تحصیلم بنویسم( که همون 12 ماه بعده)؟ یا اینکه تاریخ دیگه ای؟

5-شماره 13: ?
    What are your means of subsistence یعنی چطور هزینه هات رو میدی؟ درسته؟
    من از اینجا با خودم پول میبرم.و اونجا هم کار نمیکنم. چی بنویسم؟

دو تا سوال دیگه:
    6- جدول شماره 1: current nationalities رو مینویسم Iranian، در مورد former nationality هم بنویسم iranian یا خالی بزارم؟
    7-جدول شماره 13: قسمت دومش میگه: ?Do you have health insurance that covers the Federal Republic of Germany
    منظور همون بیمه 90 روزه مسافرتی- دانشجوییه که جزو مدارک لازم واسه ویزا گرفتنه؟

اینم فرم درخواست ویزا
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...ormular_DL.pdf

پیشاپیش تشکر میکنم از اینکه وقت میذارین.
    ویرایش توسط lssaeed : May 6th, 2016 در ساعت 08:41 AM

ApplyAbroad Superstar

مرسی بابت جوابتون، اما بعضی جاهاش رو هنوز متوجه نشدم. کاش یکم کامل تر توضیح میدادید.

1- شماره 6:گفتین که تووی اینجا آدرس دانشگاه رو بنویسم.

-اولا که مگه آدرس دانشگاه رو تووی جدول
    شماره 10نباید بنویسم؟( درسته؟ یا باید چیز دیگه بنویسیم؟)
    (References in the Federal Republic of Germany (e. g. employer, educational establishment, relatives

- اگه توو این جدول شماره 6 هم آدرس دانشگاه رو بنویسیم،
    Street, number (if known) Postcode, place

قسمت پایینیش که میگه single room یا apartment اینا رو چی بنویسیم؟ نمیشه خالی گذاشت که.

2- شماره 7 : معنی این سوال چیه؟ اگه بزنم "بله"، پایینش باید بگم" کجا" ؟

?If so, where

لطفا راهنمایی کنید.

3-شماره 9:
    سه قسمته.
    الف) study
    ب) منظورش اینه اگه کارفرما دارین ذکر کنید؟
    ج) یه توضیحی راجع به این جمله بدین. به علت اینکه مصمم هستم بعد از فوق الیسانس برای دکترا اقدام کنم باید خالی بزارم؟ چون مطمئنا سوال میکنه "چرا اینجا رو خالی گذاشتی؟ "

4-شماره 12
    :
    From : یعنی اگه کلاسام از October شروع بشه ، من میتونم اینجا بزنم از اول September میخوام برم اونجا؟
    To: من تووی شماره 7 گفتم میخوام بیشتر از 12 ماه بمونم. مستر من یک ساله هست. حالا این قسمت رو باید همون تاریخ اتمام تحصیلم بنویسم( که همون 12 ماه بعده)؟ یا اینکه تاریخ دیگه ای؟

5-شماره 13: ?
    What are your means of subsistence یعنی چطور هزینه هات رو میدی؟ درسته؟
    من از اینجا با خودم پول میبرم.و اونجا هم کار نمیکنم. چی بنویسم؟

دو تا سوال دیگه:
    6- جدول شماره 1: current nationalities رو مینویسم Iranian، در مورد former nationality هم بنویسم iranian یا خالی بزارم؟
    7-جدول شماره 13: قسمت دومش میگه: ?Do you have health insurance that covers the Federal Republic of Germany
    منظور همون بیمه 90 روزه مسافرتی- دانشجوییه که جزو مدارک لازم واسه ویزا گرفتنه؟

اینم فرم درخواست ویزا
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...ormular_DL.pdf

پیشاپیش تشکر میکنم از اینکه وقت میذارین.
    6- وقتی هنوز خونه ای نگرفتین و جایی برای موندن ندارین، همون آدرس دانشگاه رو بنویسین اکی ه. نگران نباشین. یا اینکه می تونین هتل رزرو کنین و آدرسش رو بنویسین. خیلی از هتل ها تا 24 ساعت قبل از رفتن قابلیت کنسل شدن دارن. از این مدل هتل ها رزرو کنین، بعدا هم کنسل کنین. اما با آدرس دانشگاه و خالی گذاشتن اون قسمت سینگل و غیره هم مشکلی پیش نمیاد.
    7- گفته آیا قصد دارین اقامت دائمتون که خارج از آلمان هست رو حفظ کنین. که شما می گین بله و اقامت دائمتون هم مال ایران هست.
    9- فقط و فقط اگر کارفرما دارین باید اسم کارفرما رو بنویسین و وقتی ندارین ندارین. این فرم رو شما هر سال باید پر کنین. فکر نکنین الان اگه نوشتین دیگه هیچ وقت نمیشه تغییرش داد. هر وقت کارفرما داشتین، اطلاعاتش رو اونجا بنویسین.
    قسمت ج مال کسایی هست که مثلا برای فرصت مطالعاتی اپلای می کنن که زیر 12 ماه هست. دلیلی نداره بپرسه چرا خالی گذاشتین! اگه گفت بگین چون میخوام بیشتر از دوازده ماه تو آلمان باشم. جواب بسیار ساده و واضحی داره.
    12- می تونین بزنین سپتامر و مشکلی نداره. اما این سفارت رو ملزم نمی کنه که ویزای شما رو از یک سپتامبر بده.
    شما همون تاریخ اتمام درستون رو بنویسین.
    13- همون bank statement بنویسین خودشون می فهمن. می تونین هم بنویسین self financial support.

--
    6- فرقی نداره. هر دو تاش اکی ه. هر دو رو بنویسین ایرانی هم مشکلی نیست. خالی هم بذارین اشکالی نداره.
    7- اینو نمی تونم بهتون بگم چی باید بنویسین. اما تا روز مصاحبه که شما هنوز بیمه رو نگرفتین. پس به نظر من بزنین ندارین همچین بیمه ای.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)