صفحه 84 از 123 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1226

موضوع: راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمایی و مشورت قبل از اقدام برای اخذ ویزا و یا بعد از اخذ ویزا

دوستان ج بدید تورو خدا خیلی فوریه!!!!!!!!!!!!!
    اگه به سفارت بگم دانشگاه گفته تا اکتبر وقت داری ، سفارت قبول مبکنه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط karami1993 نمایش پست ها
    دوستان من یه سوال خیلیییی فوری دارم. من پذیرشم از برمن المان اومده ولی نوشته پذیرشت مشروطه چون هنوز فارغ التحصیل نشدی و اینکه نمره زبانو باید بیاری! من تافلم 85 شده ولی دانشگاه گفته تا موقع ثبت نام باید بالای 90 باشه یعنی یه تافل دیگه بدی. حالا من می ترسم که به کارای ویزام نرسم اینجوری. سوالم اینه چون پذیرشم مشروطه، سفارت نمره زبانمو میخاد؟ و اگه ببینه کمتر از 90 عه ریجکت میکنه؟ چون از طرفی هم میترسم اگه کارای سفارتو بذارم واسه بعد تافل دیر بشه

Junior Member

2016/05/30، 08:43 AM

سلام دوستان . من فارغ التحصيل دوره كارشناسي هستم و در حال حاضر درگير فرايند پذيرش مستر ترم زمستان هستم. من يك دوره زبان آلماني (دوره آمادگي امتحان DSH) براي سپتامبر در آموزشگاه خصوصي در آلمان ثبت نام كردم و براي هفته آينده وقت سفارت گرفتم. سوالي كه دارم اينه كه آيا با نامه ثبت نام دوره زبان به من ويزا ميدن كه در آلمان همراه با كلاس زبان فرايند پذيرش را دنبال كنم؟ و اگر ويزا بدن و اونجا پذيرشم نهايي بشه آيا ميتونم ويزا را به اقامت يكساله تبديل كنم يا بايد بيام ايران و مجدد درخواست ويزاي دانشجويي بدم؟

دوستان من زنگ زدم سفارت گفتن جواب از آلمان اومده ولی پرونده ات دست کنسول هست فردا تماس بگیر قطعی بگیم...این یعنی چی؟خوبه یا بد؟
    و اینکه پرسیدم جواب اداره اقامت چی بوده گفت نمیدونم تو پذونده اس که دست کنسوله....کسی تا حالا اینجوری شده؟؟
    پرونده همه بعد از جواب اداره اقامت میره زیر دست کنسول؟.....
    توروخدا یکی راهنمایی کنه من دارم سکته میکنم

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط arezar نمایش پست ها
    2016/05/30، 08:43 AM

سلام دوستان . من فارغ التحصيل دوره كارشناسي هستم و در حال حاضر درگير فرايند پذيرش مستر ترم زمستان هستم. من يك دوره زبان آلماني (دوره آمادگي امتحان DSH) براي سپتامبر در آموزشگاه خصوصي در آلمان ثبت نام كردم و براي هفته آينده وقت سفارت گرفتم. سوالي كه دارم اينه كه آيا با نامه ثبت نام دوره زبان به من ويزا ميدن كه در آلمان همراه با كلاس زبان فرايند پذيرش را دنبال كنم؟ و اگر ويزا بدن و اونجا پذيرشم نهايي بشه آيا ميتونم ويزا را به اقامت يكساله تبديل كنم يا بايد بيام ايران و مجدد درخواست ويزاي دانشجويي بدم؟
    شما در واقع میخوای برای شرکت در کلاس آموزشگاه خصوصی زبان ویزا بگیرین ؟ خب خیلی بعیده که ویزا بدن بهتون . اگر ولی بهتون ویزای کورس زبان بدن ( که خیلی بعیده )‌ اونوقت اگر تا مهلت اتمام ویزاتون تو دانشگاه ثبت نام کرده باشین ( نه اینکه فقط پذیرش داشته باشین ) و کار های بانک و شهرداری و .. انجام داده باشید میتونید ویزاتون رو تبدیل کنید و مشکلی هم پیش نمیآد .
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .
    آنچه که از آن می ترسید ، هرگز به آن بدی که تصور می کنید نیست !
    ترس را پشت سر بگذار تا بتوانی احساس آزادی کنی !

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط sarvenaz_m92 نمایش پست ها
    دوستان من زنگ زدم سفارت گفتن جواب از آلمان اومده ولی پرونده ات دست کنسول هست فردا تماس بگیر قطعی بگیم...این یعنی چی؟خوبه یا بد؟
    و اینکه پرسیدم جواب اداره اقامت چی بوده گفت نمیدونم تو پذونده اس که دست کنسوله....کسی تا حالا اینجوری شده؟؟
    پرونده همه بعد از جواب اداره اقامت میره زیر دست کنسول؟.....
    توروخدا یکی راهنمایی کنه من دارم سکته میکنم
    خب شما که الان باید خوشحال باشین دیگه !!! اینجوری مطمئنید که تا قبل از روز ثبت نام دانشگاهتون جواب ویزاتون اومده ( حالا چه مثبت یا خدایی نکرده چه منفی ) . حداقلش از این روزهای سخت بلاتکلیفی و انتظار خلاص شدید . به نظر من که یک روند معمولی و روتینی هست و باید همه ی نامه های سفارت یا کلا هر سازمان و اداره ای به تائید و امضای رئیس برسه .
    اگر نمی ترسیدی چکار می کردی ؟ این سوالی است که باید همواره در لحظه ی انتخاب از خودتون بپرسید .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ab0ozar نمایش پست ها
    شما در واقع میخوای برای شرکت در کلاس آموزشگاه خصوصی زبان ویزا بگیرین ؟ خب خیلی بعیده که ویزا بدن بهتون . اگر ولی بهتون ویزای کورس زبان بدن ( که خیلی بعیده )‌ اونوقت اگر تا مهلت اتمام ویزاتون تو دانشگاه ثبت نام کرده باشین ( نه اینکه فقط پذیرش داشته باشین ) و کار های بانک و شهرداری و .. انجام داده باشید میتونید ویزاتون رو تبدیل کنید و مشکلی هم پیش نمیآد .
    متشکر از پاسخ شما. در واقع مشکلی که وجود داشت ددلاین هیچ کدام از دانشگاههایی که براشون درخواست دادم هنوز تمام نشده و پاسخی هم به عنوان پذیرش ندارم. در نتیجه با توجه به وقت سفارت که داشتم این کورس را ثبت نام کردم. آیا ارایه پرینت ایمیل هایی که به ادمیشن آفیس دانشگاهها زدم که نشون بده فرایند پذیرش در جریانه در روز مصاحبه تاثیری روی نتیجه داره؟ یا راهکار احتمالی دیگه ای پیشنهاد می کنید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط arezar نمایش پست ها
    متشکر از پاسخ شما. در واقع مشکلی که وجود داشت ددلاین هیچ کدام از دانشگاههایی که براشون درخواست دادم هنوز تمام نشده و پاسخی هم به عنوان پذیرش ندارم. در نتیجه با توجه به وقت سفارت که داشتم این کورس را ثبت نام کردم. آیا ارایه پرینت ایمیل هایی که به ادمیشن آفیس دانشگاهها زدم که نشون بده فرایند پذیرش در جریانه در روز مصاحبه تاثیری روی نتیجه داره؟ یا راهکار احتمالی دیگه ای پیشنهاد می کنید؟
    شما با این حالت اگر برید برای مصاحبه ، به دلیل نداشتن پذیرش ریجکت میشید و دوباره باید وقت بگیرید .
    اگر تا وقت مصاحبتون خیلی مونده هنو ، یعنی مهلت کافی دارین ، از طریق uni-assist برای یکی از دانشگاه ها اقدام کنید ، اینجوری میتونید با تائیدیه درخواست پذیرش که اونی اسیست براتون میفرسته ، درخواست ویزا بدین . این موضوع رو تو سایت خود سفارت هم نوشته . تنها راهیه که میتونید انجام بدین تا وقت مصاحبتون حیف نشه . وگرنه کلا کارمند سفارت بهتون میگه ما اصلا نمیتونیم برای شما تشکیل پرونده بدیم .
    یک نکته دیگه اینکه ، اگر نا امید شدید و نتونستید پذیرشی جور کنید ، حداقل یکی از ایمیل هایی که دانشگاه ها بهتون فرستادن که گفتن مدارکتون رو ما دریافت کردیم و این مثلا شماره پروندتون هست و نتیجه رو تا چند هفته دیگه خبر میدیم ، یکی از این ایمیل ها رو پرینت بگیرین و با خودتون ببرین برای مصاحبه ، اینجوری هم دیگه جریمه نمیشید و تنبیهتون نمیکنن که تا ۶ ماه نتونید وقت مصاحبه بگیرید ، و هم اینکه شاید شانس بیآرین و قبول کردن .

Member
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik

دوستانی که قرار است در روزهای آینده برای مصاحبه تشریف ببرند سفارت
    من یک نکته ی کوچک رو میخوام اینجا به دوستان بگم که خب ندیدم کسی اشاره ای کرده باشه .
    این مسئله زیاد مهم نیست ولی ممکنه باعث بشه کارمند سفارت بد اخلاق بشه یا توهینی ،‌بداخلاقی ای به شما بکنه .
    وقتی که منتظر هستید تا نوبتتون بشه وارد باجه بشین برای انجام مصاحبه ،‌یک برگه ی راهنمائي رو به دیوار زدند ( همون نزدیکی های در ورودی باجه ) که تو اون برگه راهنمائي ،‌طریقه ی درست گذاشتن انگشت هاتون بر روی دستگاه اسکن اثر انگشت هست ، دوستان خواهشا حتما و کاملا و همین طور با دقت این راهنمائي رو بخونید قبل از اینکه برید داخل . چون از شما برای همه ده انگشت دستتون اثر انگشت میگیرن و نوع گذاشتن انگشت ها مهمه و مراحل داره ،‌با همین موضوع کوچیک و پیش پا افتاده و اینکه اشتباه انجام بدید ( چون خود کارمنده که پشت شیشه است و خوب نمیتونه و حوصله هم نداره روزی ۱۰ بار برای هر نفر توضیح بده ) میتونه باعث بشه که شما از اون کارمند توهین یا بد رفتاری یا بد اخلاقی ببینید و همین اتفاق برای شما ایجاد استرس میکنه و کلا جو رو خراب میکنه ،‌بعد زمانیکه شما باید به زبان آلمانی صحبت کنید به ضرر خودتون تموم میشه .

سلام دوستان.. من وقت سفارت گرفتم .. توی سایت سفارت هیچ اشاره ای به این نشده که مدارک باید به تایید دادگستری و مهر دادگستری داشته باشه..... من شناسنامه مو ترجمه کردم توی یه دارالترجمه رسمی ... ولی مهر دادگستری ندارن. الان من نگرانم به خاطر این ریجکت بشم.. ویزای من توریستی هستش و همه ی مدارک و هم دارم....(دعوتنامه و حساب بانکی.بیمه همسر و بقیه ی مدارک.... . میشه لطفآ منو راهنمایی کنین؟

Junior Member

با سلام
    ممنون میشم هر چه سریعتر پاسخ بدید
    میخواستم بدونم پذیرش کالج داشته باشم برای پزشکی و سنم 25 سال باشه برای گرفتن ویزا در سفارت دچار مشکل میشوم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)