صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 76

موضوع: همکاری و پیداکردن موضوعی برای نوشتن مقاله، رشته فیزیک

Junior Member

پیش فرض همکاری و پیداکردن موضوعی برای نوشتن مقاله، رشته فیزیک

سلام، رشته ی من فیزیکه. می خواستم از دوستان فیزیکی بپرسم که برای اینکه بتونم یک مقاله ی خوب (اگر شد ISI ) بنویسم باید چه دروسی رو مطالعه کنم؟ (دروس سالهای بعد کارشناسی یا دروس کارشناسی ارشد) و همچنین مثلا اگر بخواهم در زمینه ی نانو کار کنم. در چه مواردی کار کنم که در حد کارشناسی باشه؟(چون معمولا کسانی در نانو مقاله می دهند که کارشناسی ارشد و بالاتر هستند...) و در سطح کارشناسی ترجمه هم جزو CV به حساب می آید؟ اصلا اگر مقاله ای در مجلات داخلی داشته باشیم، در CV می شه نوشت؟

پیام مدیریت:
    درخواست پشتیبانی مالی برای ثبت مقالات اکیداً ممنوع است!
    ویرایش توسط studentz : March 27th, 2013 در ساعت 08:32 PM دلیل: پیام

Junior Member

پیش فرض پیداکردن موضوعی برای نوشتن مقاله، رشته فیزیک

سلام عزيزان
    رشته من فيزيك هستش مي خوام يه مقاله بنويسم ولي هنوز موضوعي پيدا نكردم از بچه هاي فيزيك مي خوام در اين زمينه به من كمك كنن ؟

ApplyAbroad Champion
    maryamgoli آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پیداکردن موضوعی برای نوشتن مقاله، رشته فیزیک

سلام
    مقاله برخاسته از تحقیقات شما در دوران تحصیلاتتون هست. شما باید در حوزه تحقیقات خودتون مطلبی داشته باشین که در موردش مقاله بتویسین.

ApplyAbroad Hero

همین طور که دوست عزیر گفتند. مقاله بر خواسته از مطالعات دوران دانشجویی هست. ولی اینجور هم به مقاله نگاه نکنید که حتما باید یه مقاله مثل چهار مقاله آینشتاین باشه.. بلکه می تونه یک نگاه دیگه به یک موضوع باشه. تو فیزیک شما می تونید در دو زمینه کار کنید. تئوری که یکم سختره ( به نظر من :-X). و آزمایشگاهی که شما می تونید زمینه های مناسب زیادی پیدا کنید.

اول از همه با خوندن مقالات مرتبط با علاقت شروع کن...

موفق باشی.
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

نوشتن مقاله آخرین مرحله از انجام یک تحقیق علمی هستش که نتایج رو بازتاب میده. شما هم اول یک موضوع تحقیقاتی باید پیدا کنی. البته زمینه تحقیقاتی که میخوایید انتخاب کنید بستگی به این داره که میخوایید ازش یک مقاله کنفرانس در بیارین یا ژورنال. برا مقاله کنفرانس میشه موضوعات روتین تری رو انتخاب کرد مثلا مطالعه روی یک case study. ولی برا ژورنال موضوع فرق میکنه و شما باید رو موضوعی کار کنید که چیز جدیدی میخواد ارائه بده. پس اول یک موضوع تحقیقاتی با توجه به وقتی که دارید و همچنین سطح دانشوتون و بنیه ای که در خودتون میبینین انتخاب کنید و تحقیقاتتون رو شروع کنید (اگه برا بار اول میخوایین تحقیق علمی کنید پیشنهاد میکنم از یک صاحب فن مثل استاد دانشگاه یا یک فارغ التحصیل با تجربه کمک بگیرین). بعد از اتمام تحقیق و بدست آوردن نتایج میونید آماده نوشتن مقاله مربوطه بشین.
    البته اینو بگم که من رشتم مهندسی عمرانه ولی کلیات دادن مقاله تو تمام رشته ها یکیه.
    با آرزوی موفقیت به امید خدا با پشتکار فراوان و توکل به یگانه قدرت جهان به هدفتون برسید.
    درود بر کورش بزرگ، بنیانگذار امپراطوری پارس

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

مقطع تحصيليتون چيه؟
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Senior Member emperial آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeedi
    رشته من فيزيك هستش مي خوام يه مقاله بنويسم
    هیچ کدوم از کسانی که مقاله دادند اینطور نبوده که یکباره بگن میخوام مقاله بنویسم!!
    فکر میکنم هنوز واحد های تخصصی رو پاس نکردی. بهتره بذاری به سال های چهارم پنجم برسی، اون موقع دید بهتری نسبت به publication خواهی داشت.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arash-iran
    مقطع تحصيليتون چيه؟
    مقطع تحصيلي من كارشناسي

Junior Member

خيلي ممنون از همه ي جوابهاتون. من رو چند طرح تو اين چند سال فكر كردم يكيش رو مي خوام عملي كنم، اما چون نه تجربه ي قبلي دارم نه استاد راهنما نمي دونم چي كار كنم. و همچنين خيلي شنيدم و ديدم كه استادهاي ايراني طرح هاي بچه ها رو به نام خودشون به مقاله تبديل مي كنن و چاپش مي كنن(مثل يكي از استادهاي خودمون)،اون استادهايي هم كه بهشون اطمينان دارم روي اين زمينه ي من كار نمي كنن. به استادهاي خارجي هم خيلي ايميل دادم، كسي جواب ايميلم رو نمي ده، شايد مشكل از ايميل دادنمه؟ بايد اطلاعات مربوط به خودم رو هم بنويسم؟ مثلا كه از كدوم دانشگاهم؟ يا فقط خلاصه طرح و اسمم و مشكلم تو طرحم كافيه؟ در ضمن سال دوم كارشناسي ام.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همکاری و پیداکردن موضوعی برای نوشتن مقاله، رشته فیزیک

کسی در زمینه ی بررسی امواج مغز (از دیدگاه فیزیکی) علاقه به همکاری داره؟
    ویرایش توسط b.sh : July 25th, 2010 در ساعت 04:57 PM

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)