صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 61

موضوع: دوستان مسلط به اقتصاد سنجی کمک کنند!!!!!

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض دوستان مسلط به اقتصاد سنجی کمک کنند!!!!!

سلام
    دوستان اقتصاددان مسلط به رویه های اقتصاد سنجی اعلام وجود کنند تا بلکه با کمک اونا ابهام در اقتصاد سنجی ما رفع بشه؟
    البته قبلا از اعلام آمادگی یکی از سوالاتم رو می پرسم. (امیدوارم گرد و خاک روش نشینه )
    سوال :
    تا اونجاییکه من می دونم برا انجام رگرسیون در سری های زمانی ما بایستی فروض OLS از جمله heteroskedasticity , Autocorrelation , multicollinearlity ... رو بررسی کنیم تا وجود نداشته باشه.

آیا برای انجام رگرسیون در سری مقطعی (Cross sectional) نیازی به بررسی تمامی مواردی که در سری زمانی انجام می دهیم (فروض OLS فوق) وجود دارد؟ بطور کلی در رگرسیون مقطعی چه مواردی رو باید برای صحیح بودن پارامترهای رگرسیونی بایستی مد نظر قرار دهیم؟

مثال برای رگرسیون Cross sectional: رگرس کردن بازده 500 شرکت در سال 2000 بر میزان فروش آنها در همان سال.

پ ن: باور بفرمایید این سوال به ظاهر ساده رو از خیلی ها پرسیدم ولی هرچه بیشتر پرسیدم جوابای ضدو نقیض بیشتر بوده

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دوستان مسلط به اقتصاد سنجی کمک کنند!!!!!

Hi,

Of course conditions that you use for the OLS are sufficient!
    however it is not the only way to do it, there are other ways to estimate coefficients as well, such as FE,...

نقل قول نوشته اصلی توسط ahp
    Hi,

Of course conditions that you use for the OLS are sufficient!
    however it is not the only way to do it, there are other ways to estimate coefficients as well, such as FE,...
    ممنون از اینکه سوالمو بی پاسخ نذاشتی.
    امکانش هست یه کم بیشتر در مورد FE بگی یا حداقل یه رفرنس مقدماتی معرفی کنی ببینیم چی هست این.
    شما نوشتید که بررسی همون فروض OLS برای Cross Sectional کافیه ولی من بیشتر می خواستم ببینیم کدوماشون necessary ئه. چون فکر کنم بعضیاشون اصلا لازم نیست مثل Autocorrelation?
    درسته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط blackrose نمایش پست ها
    ممنون از اینکه سوالمو بی پاسخ نذاشتی.
    امکانش هست یه کم بیشتر در مورد FE بگی یا حداقل یه رفرنس مقدماتی معرفی کنی ببینیم چی هست این.
    شما نوشتید که بررسی همون فروض OLS برای Cross Sectional کافیه ولی من بیشتر می خواستم ببینیم کدوماشون necessary ئه. چون فکر کنم بعضیاشون اصلا لازم نیست مثل Autocorrelation?
    درسته؟
    سلام دوستان اگه میشه منم راهنمایی کنید ارشد اقتصادم یه مقاله دارم که همه ضرایبش بی معنا شدن ولی نمیدونم چه طور دلیلی برای بی معنی بودن ضرایب پیدا کنم لطفا راهنمایم کنید

واسه cross sectional data شما فقط کافیه کهheteroskedasticity را انجام بدید .
    كسي كه اهدا ميكند مهربانانه برايش جبران ميشود .

نقل قول نوشته اصلی توسط so_asadi
    واسه cross sectional data شما فقط کافیه کهheteroskedasticity را انجام بدید .
    سلام
    ممنون .
    حالا برا درنظر گرفتن heteroskedasticity در انجام OLS بهتره از White استفاده کنم یا Newey &West??
    من فکر می کنم چون Newey &West می آید Lag درنظر می گیره تا این خطا رو رفع کنه مناسب نیست؟؟
    درسته؟؟

برای اینکه OLS estimator, BLUE باشه باید همهٔ فروض کلاسیک چک بشه صرفنظر از اینکه data سری زمانی‌ باشه یا مقطعی. هر چند احتمال بروز خودهمبستگی در سریهای مقطعی منطقاً صفره و واریانس ناهمسانی مشکله اصلیه!
    به نظرم وایت کفایت می‌کنه!

موفق باشید

همکاری برای رفع مشکل اقتصاد سنجی یک مقاله(مقاله به نام هر دو)
    سلام دوستان من چون کارشناسی اقتصاد خوندم حالا بعد از چند ماه که همه کارای مقالم و انجام دادم وقتی مدلم دچار خود همبستگی شده نمی تونم رفعش کنم .اگه کسی میتونه بهم میل بده ایشالا بعدش مقاله به اسم هردومون هست.
    راستی زیاد وقت هم نمی گیره
    aroma_alpha20@yahoo.com

نقل قول نوشته اصلی توسط mona monai نمایش پست ها
    همکاری برای رفع مشکل اقتصاد سنجی یک مقاله(مقاله به نام هر دو)
    سلام دوستان من چون کارشناسی اقتصاد خوندم حالا بعد از چند ماه که همه کارای مقالم و انجام دادم وقتی مدلم دچار خود همبستگی شده نمی تونم رفعش کنم .اگه کسی میتونه بهم میل بده ایشالا بعدش مقاله به اسم هردومون هست.
    راستی زیاد وقت هم نمی گیره
    aroma_alpha20@yahoo.com
    سلام
    این مسئله رو بسته به نوع مدلتون به راههای زیادی می تونید حل کنید.
    اول اینکه lag مدل رو افزایش بدید.
    دوم اضافه کردن یک فرآیند اتورگرسیو مرتبه اول و یا بالاتر به مدل
    سوم استفاده از میانگین متحرک
    چهارم آنالیز تاکسونومی
    حالا اگه خواستید از الگوریتم پیشرفته تری استفاده کنید از مقاله ای که پیوست کردم استفاده کنید.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

سلام
    بچه ها من توی کارای تزم کمی تا قسمتی موندم ... البته قرار نبود اینقدر وارد اقتصادسنجی بشه اما فعلآ شده و دیگه کاریش نمی تونم کنم ! ... کسی در مورد ARIMA و GARCH و تست های مربوط بهشون و مدل سازی اونا توی Splus چیزی می دونه ؟ ... یا کسی رو می شناسه که بلد باشه ؟ ... من یه دوست شریفی داشتم اما شانس من رفته زیر پرچم و تا دو ماه آموزشی ش طول داره ...
    زیاد کار عجیب غریبی نیست یه سری زمانی عادی ه ، خودمم شاید با وقت گذاشتن بتونم انجام بدم اما مشکل اینه که من باید تا آخر اردیبهشت تزم رو جمع کنم تا بتونم قبل رفتنم دفاع کنم ...

اگه کسی چند روزی بتونه بهم کمک کنه خیلی ممنونش می شم !
    hoseinn@gmail.com

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)