صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 61

موضوع: دوستان مسلط به اقتصاد سنجی کمک کنند!!!!!

پیش فرض دوستان مسلط به اقتصاد سنجی کمک کنند!!!!!

با سلام خدمت اساتيد

من هم در پايان نامه ارشدم به اشكال خوردم. كسي هست كه مدل var مسلط باشه؟ اگه اينجا سوالم رو بپرسم كسي منو راهنمايي ميكنه؟؟

پیش فرض پاسخ : دوستان مسلط به اقتصاد سنجی کمک کنند!!!!!

من برای کار پایان نامه ام یه موضوع اقتصاد سنجی برداشتم که نیاز به کمک یه دانشجوی فوق لیسانس امار دارم

موضوع پایان نامه بررسی سیاست پولی با استفاده از مدل های VARMA هستش دوستانی که میتونن کمک کنن لطفا پیغام خصوصی بدن در مورد قیمت هم با هم به توافق میرسیم چیزی که هست اینه که خودم هم باید حضور داشته باشم و یاد بگیرم

سلام

من دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد هستم.تخمین مدلم با استفاده از داده های پانل و نرم افزار stata است.داده ها رو کامل وارد می کنم ولی هنگام تخمین زدن بعضی از داده ها به طور کامل پاک می شه البته هر دفعه متغیری که پاک می شه تغییر می کنه و خطای r111 ظاهر می شه با این که قبل از اجرای command همگی در صفحه variable موجود هستن.تمام موارد پیام r111 که در خود ststa توضیح داده شده رو بررسی کرده ام و داده هایم هیچ کدوم از اون مشکلات رو نداره.نمی دونم مشکل از کجاست!خوااااهش میکنم راهنماییم کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fhooshmand نمایش پست ها
    سلام

من دانشجوی کارشناسی ارشد اقتصاد هستم.تخمین مدلم با استفاده از داده های پانل و نرم افزار stata است.داده ها رو کامل وارد می کنم ولی هنگام تخمین زدن بعضی از داده ها به طور کامل پاک می شه البته هر دفعه متغیری که پاک می شه تغییر می کنه و خطای r111 ظاهر می شه با این که قبل از اجرای command همگی در صفحه variable موجود هستن.تمام موارد پیام r111 که در خود ststa توضیح داده شده رو بررسی کرده ام و داده هایم هیچ کدوم از اون مشکلات رو نداره.نمی دونم مشکل از کجاست!خوااااهش میکنم راهنماییم کنید.
    یک ماه گذشته و احتمالا سوالتون رفع شده ولی برای کسانی که در آینده این مشکل رو می بینند می نویسم
    احتمالات زیادی وجود دارد.مهم ترین مسئله خود مدل است.در بعضی از مدل ها به دلایلی (مثل حذف ترم خطای درون دوره) معادلات رو از همدیگر کم می کنند که اینگونه مدل ها خود به خود منجر به حذف تعدادی از متغیر ها و مشاهدات شما می شود.
    البته دلایل دیگری هم می تواند داشته باشد.

Question سه سوال مربوط به اقتصاد سنجی و eviews

سلام

من یه کار برش مقطعی رو تو eviews انجام دادم.
    استادمون گفت آزمون unit root رو براش انجام بده
    بعد جلسه بعد گفت آزمون واریانس شو انجام دادی؟
    خلاصه هر جلسه، یه کار جدید به من می گفت !!

سوال اولم: برای پروژه های برش مقطعی، چه آزمون هایی رو باید انجام بدم ؟
    سوال دوم: اگه آزمون ها نشون دادند که مشکل وجود داره، برای رفع شون، کدوم راه رو برم؟ (مثلا من ناهمسانی واریانس رو با آزمون وایت تست کردم و ناهمسانی داشت، تو قسمت estimation>option>coefficient covariance matrix وقتی گزینه ی white رو که انتخاب کردم، بعد ضرایب یکی از متغیر ها بی معنی شد؛ ولی با newey west، همه چیز اوکی شد). استفاده از newey west درسته؟
    سوال سوم: و یه نکته ای! وقتی newey west یا white رو استفاده کردم و بعد دوباره آزمون ناهمسانی واریانس رو انجام دادم، باز هم نتیجه این بود که ناهمسانی وجود داره!! چرا؟ (یعنی با وجود رفع ناهمسانی واریانس، هنوز ناهمسانی توی تست خودشو نشون می داد؟!)

پ.ن: لطفا در هنگام پاسخ گویی این رو در نظر بگیرید که من اقتصاد سنجی نخوندم! اینا رو خودم یاد گرفتم؛ و برای همین زیاد اطلاعات ندارم و شاید سوال هام ساده به نظر برسند!

با تشکر

سلام دوستان عزیز من در زمینه اقتصاد سنجی و تمامی نرم افزار های مرتبط مثل eview -R-MICRIPHIT-MATLAB کار کردم اگه کسی خواست می تونم بهش کم
    ویرایش توسط salehifar : March 10th, 2013 در ساعت 05:30 PM دلیل: email

Junior Member

سلام، من دانشجوی ترم 4 اقتصادم، راجع پایان نامه کمک می خواستم. ممنون میشم اگه کسی که به پانل آشنایی داره کمکم کنه
    مرسی

Junior Member

سلام دوستان، آیا کسی فایل آموزشی stata و eviews رو داره برام ارسال کنه؟
    اگر VIF (عامل تورم واریانس)خیلی بیشتر از 10 بود برای رفع مشکل باید چیکار کرد؟
    برای رفع خود همبستکی در داده های ترکیبی با EVIEWS چه باید کرد؟لطفا توضیح بدید چیزی بلد نیستم
    ممنونم

Junior Member

اگر در تحلیل داده های ترکیبی با eviews دوربین واتسون صفر بشه، مشکل چیه؟کجا اشتباه کردم؟

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط joodiabot نمایش پست ها
    سلام دوستان، آیا کسی فایل آموزشی stata و eviews رو داره برام ارسال کنه؟
    اگر VIF (عامل تورم واریانس)خیلی بیشتر از 10 بود برای رفع مشکل باید چیکار کرد؟
    برای رفع خود همبستکی در داده های ترکیبی با EVIEWS چه باید کرد؟لطفا توضیح بدید چیزی بلد نیستم
    ممنونم
    فایل راهنمای Eviews تو خود نرم افزار هست یه فایل PDF تو قسمت help

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)