صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 61

موضوع: ازدواج با اروپایی در حین تحصیل در اروپا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : ازدواج با اروپایی در حین تحصیل در اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط raz6024540 نمایش پست ها
    من در مورد ایتالیا شنیده بودم...
    خیر بر اساس لینک زیر در ایتالیا هم فقط فرزندان افرادی که سیتزن ایتالیا هستند تابعیت میگیرند. تنها مورد استثنای آن اگرپدرو مادر هردو stateless باشند یعنی تابعیت هیچ کشور دیگری را نداشته باشند (مثل فلسطینیها)به بچه تابعیت داده میشود (ولی به پدر ومادر نه).
    http://en.wikipedia.org/wiki/Italian...tizenship_laws

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط raz6024540 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی می دونه اگه زوجی در آلمان در حال تحصیل صاحب بچه بشند می تونن کارایه اقامتیشونو راحت تر انجام بدن یا نه؟ یعنی مثل کشورهای دیگه در این صورت هر سه نفر تابعه آلمان می شند؟

ممنون
    خیر. هیچ ربطی نداره. قانونش مستقل از بچه است.

Junior Member frau_fruhling آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

اگر دختر مسلمان با پسر آلمانی ازدواج کنه اجازه ورود به ایران را نداره تا موقعی که مرد آلمانی مسلمون بشه؟
    اگر کسی قوانین را میدونه میشه کمی توضیح بده
    ممنون

Junior Member frau_fruhling آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه صنعتی شریف

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1049 نمایش پست ها
    من از لحاظ حقوق موضوعه خودمون اینو میدونم که شما چون ایرانی هستین باید طبق قوانین ایران ازدواج کنید اگه زن هستین که نمیتونین طبق قوانین ایران با غیر مسلم ازدواج کنید ولی اگه مرد هستید میتونید ازدواج موقت با زن اهل کتاب داشته باشیدولی ازدواج دایم نیاز به مسلمون شدن زن خارجی داره.گفتم شاید این اطلاعات بدردتون بخوره.
    یعنی اگر دختری با مرد آلمانی ازدواج کنه دولت ایران اجازه برگشت بهش نمیده؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط frau_fruhling نمایش پست ها
    یعنی اگر دختری با مرد آلمانی ازدواج کنه دولت ایران اجازه برگشت بهش نمیده؟!
    نخیر دوست عزیز شما همیشه اجازه ورود به ایران دارید.
    ازدواج که جرم نیست که شما رو ممنوع الورود کنه.

اتفاقا اگر مقررات و توضیحات نوشته شده در سایت سفارت یا کنسولگری های هامبورگ، مونیخ یا فرانکفورت (بستگی داره کجای آلمان هستی که تحت پوشش کدوم قرار می گیری) رو بخونی، متوجه می شی که صدور گواهی ازدواج برای زوجی که زن ایرانی مرد غیرایرانی خیلی آسون تر از برعکسش هست.

ضمنا تا وقتی که ....
    نخواید ازدواجتون بصورت ایرانی ثبت بشه
    نخواید که از نام خانوادگی همسرتون استفاده کنید و نام خانوادگی خودتون رو حفظ کنید که نیازی به تعویض پاسپورتتون نباشه. هیچ مشکلی براتون پیش نمیاد و سیستم ثبتی ایران از ازدواج شما کاملا بی اطلاع باقی می مونه و شما همچنان با همون وضعیت تاهل قبلی میتونید به ایران سفر کنید و اگر اعتبار پاسپورتتون تموم شد، مجددا درخواست تمدید کنید.

منتها اگر قصد دارید با مدرک ازدواج آلمانی با همسرتون به ایران سفر کنید، اونجا بهتون هتل با اتاق دو نفره نمی دن. باید اتاق تک نفره بگیرید و هر بار هم که کلید اتاقتون رو تحویل می گیرید رسیپشن اسکورتتون می کنه تا در اتاق، که یک وقت خدای نکرده شیطون گولتون نزنه و وارد اتاق همدیگه نشین. اما اگه خونه ی اقوام می رید که دیگه مشکلی نیست.

نکته اینجاست که اگر همه ی مراحل صدور پروانه زناشویی که سفارت گفته رو طی کنید ( که البته زیاد هم سخت نیست) دیگه به همسرتون برای سفر به ایران ویزا نمی دن! چون ایشون با ازدواج با شما تابعیت دوم ایرانی دارن و براشون پاسپورت و شناسنامه و کارت ملی ایرانی صادر میشه.
    می بینی تو رو خدا ایران چقدر هلو و مثل آب خوردن تابعیت به خارجی ها میده...

برو سایت های سفارت ها و کنسولگری ها رو ببین، بیخودی با شایعات دیگران توی دلت دلهره و نگرانی ایجاد نکن.

سوالی هم داشتی من در خدمتم. ادمین جان نسبت به این تاپیک خیلی حساس هستند، یکم بیشتر بنویسم تذکر و توبیخ و تنبیه از در و دیوار برام می باره.
    ویرایش توسط oranus : March 2nd, 2014 در ساعت 01:18 AM
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط frau_fruhling نمایش پست ها
    اگر دختر مسلمان با پسر آلمانی ازدواج کنه اجازه ورود به ایران را نداره تا موقعی که مرد آلمانی مسلمون بشه؟
    اگر کسی قوانین را میدونه میشه کمی توضیح بده
    ممنون
    چرا خانوم ایرانی میتونه بیاد و همسرشم میتونه بیاد والی به سرته توریستی.

نیازی هم به شناسنامیه ایرانی نادران.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

Junior Member

دوستان دوتا سوال دارم لطفا جواب بدن:
    1. ازدواج من با یک خارجی (مثلا ایرانی) که تابعیت آلمان داره یا یک آلمانی اصیل واسه اقامت گرفتن من شانس برابر ایجاد میکنه؟ اگه نه کدوم یکی شانس بیشتری داره؟
    2. وقتی من برای ادامه تحصیل می رم، اگه در حین تحصیل ازدواج کنیم شرایط کاری بهتری خواهم داشت (مثلا محدودیت تعداد ساعات کاری برداشته بشه)؟
    everything is not the same that it looks, so use the brain instead of the eye and the ear
    !

نقل قول نوشته اصلی توسط smart3461 نمایش پست ها
    دوستان دوتا سوال دارم لطفا جواب بدن:
    1. ازدواج من با یک خارجی (مثلا ایرانی) که تابعیت آلمان داره یا یک آلمانی اصیل واسه اقامت گرفتن من شانس برابر ایجاد میکنه؟ اگه نه کدوم یکی شانس بیشتری داره؟
    2. وقتی من برای ادامه تحصیل می رم، اگه در حین تحصیل ازدواج کنیم شرایط کاری بهتری خواهم داشت (مثلا محدودیت تعداد ساعات کاری برداشته بشه)؟
    1. فرقی نمی کنه.
    2. می تونید درخواست بدید و نوع اقامت خودتون رو به اقامت از طریق ازدواج تغییر بدید. که در صورت گرفتن این نوع اقامت اجازه کار نامحدود دارید. ( یه شرایطی مشابه یه شهروند اتحادیه اروپا، مثلا مثل لهستانی هایی که توی آلمان کار می کنن ولی پاس آلمانی ندارن.)
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

دوستانی که اقامت دانشجویی دارن:

تغییر اقامت به ازدواج برخلاف تصور عمومی مزایای زیادی نداره.

مثلا همین نامحدود شدن ساعت کاری رو اصلا نمیشه بعنوان مزیت ازش اسم برد. چون عملا یک دانشجو فرصت چندان زیادی برای کار کردن نداره و اگر هم داره اونقدرها بیشتر از ۱۸۰ ساعت در سال نیست. که البته اگر قرار هست شغلی خارج از دانشگاه در کنار تحصیلتون داشته باشید (مثل کار در فست فود و فروشگاه و ...) عملا خیلی ها این قانون ۱۸۰ ساعت رو نقض می کنن. چون دستمزد بصورت نقد بهتون پرداخت میشه و جایی ثبت نمیشه. کارفرما هم چون بابتش شما رو بیمه نمیکنه و مالیات هم نمیده یک جورهایی راضی هست.

کلا اگر بعنوان دانشجو وارد آلمان شدید سعی کنید از همین طریق برای اقامت اقدام کنید. البته اگر با یک آلمانی (یا هر ملیتی دارای تابعیت آلمان) هم قصد ازدواج دارید این کار رو به میل شخصی انجام بدید. اما توصیه من اینه که اقامت خودتون رو بعد از ازدواج تغییر ندید. چون عملا بجز دردسر سود چندانی براتون نداره.

اقامت از طریق ازدواج تشریفات خاص خودش رو داره که یکی از اونها گذروندن دوره های اینتگراسیون هست. در ضمن مدت زمان پروسه هم طولانی تر از اقامت از طریق نیروی کار متخصص هست.

استفاده از ازدواج برای گرفتن اقامت برای کسانی خوبه که در آلمان نیستن. مثلا: با کسی توی ایران یا مسافرت آشنا بشید. اونوقت میشه ازدواج رو بعنوان کلید در ورودی آلمان ازش اسم برد و از این طریق هم به اقامت فکر کرد.

برای اطلاعات ویکی پیدیایی و غیر موثق به اینجا

و برای اطلاعات دقیق و موثق به اینجا

مراجعه کنید.

سلامت و سرافراز باشید.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

نقل قول نوشته اصلی توسط oranus نمایش پست ها
    دوستانی که اقامت دانشجویی دارن:

تغییر اقامت به ازدواج برخلاف تصور عمومی مزایای زیادی نداره.

مثلا همین نامحدود شدن ساعت کاری رو اصلا نمیشه بعنوان مزیت ازش اسم برد. چون عملا یک دانشجو فرصت چندان زیادی برای کار کردن نداره و اگر هم داره اونقدرها بیشتر از ۱۸۰ ساعت در سال نیست. که البته اگر قرار هست شغلی خارج از دانشگاه در کنار تحصیلتون داشته باشید (مثل کار در فست فود و فروشگاه و ...) عملا خیلی ها این قانون ۱۸۰ ساعت رو نقض می کنن. چون دستمزد بصورت نقد بهتون پرداخت میشه و جایی ثبت نمیشه. کارفرما هم چون بابتش شما رو بیمه نمیکنه و مالیات هم نمیده یک جورهایی راضی هست.

کلا اگر بعنوان دانشجو وارد آلمان شدید سعی کنید از همین طریق برای اقامت اقدام کنید. البته اگر با یک آلمانی (یا هر ملیتی دارای تابعیت آلمان) هم قصد ازدواج دارید این کار رو به میل شخصی انجام بدید. اما توصیه من اینه که اقامت خودتون رو بعد از ازدواج تغییر ندید. چون عملا بجز دردسر سود چندانی براتون نداره.

اقامت از طریق ازدواج تشریفات خاص خودش رو داره که یکی از اونها گذروندن دوره های اینتگراسیون هست. در ضمن مدت زمان پروسه هم طولانی تر از اقامت از طریق نیروی کار متخصص هست.

استفاده از ازدواج برای گرفتن اقامت برای کسانی خوبه که در آلمان نیستن. مثلا: با کسی توی ایران یا مسافرت آشنا بشید. اونوقت میشه ازدواج رو بعنوان کلید در ورودی آلمان ازش اسم برد و از این طریق هم به اقامت فکر کرد.

برای اطلاعات ویکی پیدیایی و غیر موثق به اینجا

و برای اطلاعات دقیق و موثق به اینجا

مراجعه کنید.

سلامت و سرافراز باشید.
    البته منظور ایشون از 180 ساعت در سال، درواقع 960 ساعت در سال هست، درواقع اجازه کار دانشجویی 120 روز تمام وقت یا 240 روز پاره وقت، فک کنم با عدد دیگری اشتباه گرفتند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)