صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 61

موضوع: ازدواج با اروپایی در حین تحصیل در اروپا

پیش فرض پاسخ : ازدواج با اروپایی در حین تحصیل در اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط b3htash نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوی کارشناسی ارشد در آلمان هستم. میخواستم بدونم که امکان ازدواج با یک اروپایی در حین تحصیل هست و یا مشکلات ویزا به وجود میاد؟
    سلام
    من در حال ازدواج با یه المانی هستم میخوام ببینم کسی اینجا هست که با یه المانی ازدواج کرده باشه؟نیاز به مشاوره دارم...

Junior Member

با سلام میخواستم بپرسم اگر با ویزای تحصیلی به آلمان بریم و اونجا با یک ایرانی مقیم ازدواج کنیم هم اقامت میگیریم یا باید حتما آلمانی باشه؟؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط nahal77 نمایش پست ها
    با سلام میخواستم بپرسم اگر با ویزای تحصیلی به آلمان بریم و اونجا با یک ایرانی مقیم ازدواج کنیم هم اقامت میگیریم یا باید حتما آلمانی باشه؟؟
    اگر مقیم آلمان باشه و گذرنامه آلمانی داشته باشه خوب آلمانیه دیگه! فرقی نداره
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Junior Member

سلام. من خارج از ایران تحصیل می کنم و قصد دارم با دوست پسرم که ایتالیایی هست ازدواج کنم. دوستم مشکلی با مسلمون شدن برای ازدواج نداره اما من ترجیح می دم که مسلمون نشه و به همین خاطر نمی خوام ازدواجمون رو در سفارت ثبت کنم توی وب سایتهای حقوقی خوندم که عدم ثبت ازدواج پیگرد داره که البته چون ما ایران نیستیم فکرنمی کنم مشکلی باشه اما چند سوال داشتم:
    ۰. برای ازدواج دراغلب کشورهای خارجی یک برگه نیازه که نشون بده من مجردم و اون برگه رو سفارت ایران باید بده که به این معنی است که باید برم به سفات بگم که اونا هم تا همه مسلمون نباشن برگه نمی دن احتمالا. ایا کشوری یا راهی هست که به سفارت ارجاع نده؟
    ۱. اگر به هر دلیلی عدم ثبت این ازدواج مشخص بشه ایا من حقوقم و دارایی و املاکم در ایران به خطر می افته؟ ممکنه پاسپورتم باطل بشه و دیگه نتونم به ایران برگردم؟
    ۲. اگر مجبور شم که راه مسلمون شدن رو انتخاب کنم به جزدر سیستم ثبتی ایران این مسلمون شدن چه تاثیراتی ممکنه برای فرد مسلمون شده [که فقط برای ازدواج مسلمون شده ] می اره؟ ایا فرزندان این ازدواج همیشه و همه جا مسلمون حساب می شن؟
    پیشاپیش از پاسختون ممنونم

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط lili_lolo نمایش پست ها
    سلام. من خارج از ایران تحصیل می کنم و قصد دارم با دوست پسرم که ایتالیایی هست ازدواج کنم. دوستم مشکلی با مسلمون شدن برای ازدواج نداره اما من ترجیح می دم که مسلمون نشه و به همین خاطر نمی خوام ازدواجمون رو در سفارت ثبت کنم توی وب سایتهای حقوقی خوندم که عدم ثبت ازدواج پیگرد داره که البته چون ما ایران نیستیم فکرنمی کنم مشکلی باشه اما چند سوال داشتم:
    ۰. برای ازدواج دراغلب کشورهای خارجی یک برگه نیازه که نشون بده من مجردم و اون برگه رو سفارت ایران باید بده که به این معنی است که باید برم به سفات بگم که اونا هم تا همه مسلمون نباشن برگه نمی دن احتمالا. ایا کشوری یا راهی هست که به سفارت ارجاع نده؟
    ۱. اگر به هر دلیلی عدم ثبت این ازدواج مشخص بشه ایا من حقوقم و دارایی و املاکم در ایران به خطر می افته؟ ممکنه پاسپورتم باطل بشه و دیگه نتونم به ایران برگردم؟
    ۲. اگر مجبور شم که راه مسلمون شدن رو انتخاب کنم به جزدر سیستم ثبتی ایران این مسلمون شدن چه تاثیراتی ممکنه برای فرد مسلمون شده [که فقط برای ازدواج مسلمون شده ] می اره؟ ایا فرزندان این ازدواج همیشه و همه جا مسلمون حساب می شن؟
    قسمت مذهبی و عقیدتی اش به خودتون مربوطه.
    وقتی شما عقد غیر ایرانی میکنید جز ایران همه جای دنیا مزدوج محسوب میشید.
    0- من هم این مشکل رو داشتم و توضیح دادم که چرا نمیتونم این برگه رو داشته باشم و ازم برگه رو نخواستن.
    1- نه فکر نکنم. کلا جریان رو تو بوق نکنید کسی کاری نداره. من هرکی ازم در مورد ازدواج پرسید الکی گفتم صیغه هم کردیم.
    2-مسلمونی رو کاری ندارم ولی بچه تون ایرانی محسوب نمیشه. منم واسه دخترم ویزای ایران گرفتم اوردمش ایران.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام دوست عزیز.
    من جواب بقیه سوالات رو نمیدونم فقط این رو میدونم که پاسپورت ایرانی یعنی تا آخر عمر ایرانی هستی و هیچ راهی برای از تبعه ایرانی دراومدن وجود نداره. واسه همین کشورهای دیگه قبول میکنن که با داشتن یک ملیت ، ملیت دوم بهمون بدن. در نتیجه شما حتی اگه پاسپورتتون رو هم بسوزونید باز هم ایرانی هستید. مشکلی برای ورود به ایران اصولا نیست، همیشه مشکل خروج از ایران هست
    شاد باشید.

Junior Member HamoonHadizad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مدیریت

نقل قول نوشته اصلی توسط b3htash نمایش پست ها
    سلام دوستان. من دانشجوی کارشناسی ارشد در آلمان هستم. میخواستم بدونم که امکان ازدواج با یک اروپایی در حین تحصیل هست و یا مشکلات ویزا به وجود میاد؟
    پیش از جدی شدن رابطه، به مسائل حقوقی ازدواج با اروپایی حتما فکر کنید و درباره آنها تحقیق کنید.
    خود ازدواج مشکلی ندارد، ولی جدا شدن دردسر ساز است...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    قسمت مذهبی و عقیدتی اش به خودتون مربوطه.
    وقتی شما عقد غیر ایرانی میکنید جز ایران همه جای دنیا مزدوج محسوب میشید.
    0- من هم این مشکل رو داشتم و توضیح دادم که چرا نمیتونم این برگه رو داشته باشم و ازم برگه رو نخواستن.
    1- نه فکر نکنم. کلا جریان رو تو بوق نکنید کسی کاری نداره. من هرکی ازم در مورد ازدواج پرسید الکی گفتم صیغه هم کردیم.
    2-مسلمونی رو کاری ندارم ولی بچه تون ایرانی محسوب نمیشه. منم واسه دخترم ویزای ایران گرفتم اوردمش ایران.
    ممنونم از اینکه تجربه خودتون روگفتید.اینکه می گید توضیح دادید یعنی فقط یک توضیح شفاهی کافی بود یا نیاز به بررسی و مدرک و غیره بود؟
    البته همین امروز چک کردم دیدم مثل اینکه میشه گواهی تجرد رو گرفت در ایران و الزاما کسی نمی پرسه با کی می خواهی ازدواج کنی.
    اما برام مهمه بدونم که عواقب حقوقی عدم ثبت ازدواج برای یک خانم چیه در ایران؟

Member blueearth آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    زیست

ممنونم از اینکه تجربه خودتون روگفتید.اینکه می گید توضیح دادید یعنی فقط یک توضیح شفاهی کافی بود یا نیاز به بررسی و مدرک و غیره بود؟
    البته همین امروز چک کردم دیدم مثل اینکه میشه گواهی تجرد رو گرفت در ایران و الزاما کسی نمی پرسه با کی می خواهی ازدواج کنی.
    اما برام مهمه بدونم که عواقب حقوقی عدم ثبت ازدواج برای یک خانم چیه در ایران؟
    عواقی حقوقیش این میتونه باشه که اگر شما فرزندتون رو به ایران بیارید و و بگید فرزند من ودیگران بگن شما که ازدواج نکردید و این مساله به دادگاه کشیده بشه باعث دردسر های دیگه بشه براتون!
    به جز این تقریبا میشه گفت برای شما عواقب دیگه ای نداره در صورت طلاق چون ازدواجتون در ایران اصلا ثبت نشده همسرتون هیچ چیزی ازش عاید نمیشه ولی بلعکسش چرا اگر ازدواج شما در شهرداری کشور مقصد به ثبت رسیده باشه شما رسما ساحب یه سری حق و حقوق میشد
    اما در ایران به جز موردی که گفتم عواقبی به دنبال نمیاره چون قرار نیست شما جار بزنید من با یک غیر مسلمون ازدواج کردم هر چند که در صورت طرح شکایت توسط ! علاوه بر این شما باید بدونید ثبت ازدواج از نظر شرعی چیز واجبی نیست!! قانون ثبت ازدواج در زمان رضا شاه به تصویب رسیده و الانم اجرا میشه و با این که قانونه ولی واقعیت اینه برخی ازدواج ها مخصوصا ازدواج های موقت بدون ثبت رسمی در ایران هستند و بزرگترین عقوبتی که این جور خانواده ها دچارش شدن اینه که فرزندشون رو هیچ جا به رسمیت نمی شناسن
    توصیه میکنم با یه وکیل مجرب مشورت کنید
    پولتون رو الکی بابت مهر دادگستری و امور خارجه حروم نکنید!!
    99% دانشگاه ها نیازی به این مهر ها ندارند! ترجمه رسمی داخل سربرگ قوه قضاییه برای اپلای شما کفایت میکنه!

Junior Member

سلام

من یکم دچار شک در مورد پاسخ هایی که در چت دیدیم شدم.؟؟!!!
    من با نامزد آلمانیم دارم ازدواج میکنم. نیازبه اطلاعاتی درباره ثبت ازدواج دز کشور ایران و یا سفارت ایران دارم. همسرم مشکلی برای مسلمون شدن برای ازدواج در ایران نداره. نمیشه اول ثبت ازدواج کرد در آلمان و بعد در ایران؟

ممنون میشم کسایی که میدونن راهنمایی کنن یا از تجربیاتشون بگن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)