نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: مدت لازم برای صدور I-20 توسط دانشگاه مقصد

پیش فرض مدت لازم برای صدور I-20 توسط دانشگاه مقصد

دوستان عزیز من می خوام یه تجربه خودم راجع به I-20 رو بگم شاید در آینده به درد کسی بخوره. (دوستان مدیر اگه تاپیک مناسبی سراغ دارین لطفا منتقل کنین چون من که پیدا نکردم)

من موقع اپلای کردن به 1001 دلیل فرم تمکن مالی رو نفرستادم. توی iهمین فوروم یه بنده خدایی (که الان یادم نیست کی بود و خیلی از دستش ناراحتم) گفته بود بعد از اینکه دانشگاه مقصد مدارک مربوط به تمکن مالی رو دریافت کرد، حدودا 3-4 روز طول میکشه که براتون I-20 رو صادر کنن (حالا اینکه چقدر طول می کشه برسه ایران باز یه بحث دیگس.) آقا ما هم خوشحال و خندان با توجه به همین حساب 3-4 روز واسه خودمون برنامه ریزی کردیم که 14 May بریم استانبول واسه ویزا. اما:

کاشف به عمل اومد که این قضیه صدور I-20 توسط دانشگاه مقصد اقلا حدود 2-3 هفته تو خود اون دانشگاه کاراش طول داره. حالا (امروز 3 May) که زمان اوج نقل و انتقال دانشجوها هم هست که دیگه مخصوصا بیشتر طول می کشه. هر چی هم این منشی گروه ما رفت به international admissions راجع به کار من سفارش کرد هیچ نتیجه ای نداد و نتیجه اخلاقی اینکه به سلامتی تمام محاسبات ما به هم ریخت و وقت خوبی که برای 14 May داشتم به سلامتی از بین رفت و الان ما موندیم دست از پا دراز تر.

موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدت لازم برای صدور I-20 توسط دانشگاه مقصد

خیلی متاسف شدم که دوست عزیزی دوباره در یکی از این هفت خوان رستم دچار مشکل شده.
    من کلا یه پیشنهاد یا به عبارت بهتر، یه نصیحت به تمام دوستان دارم.
    درسته که ما اینجا جمع شدیم تا با استفاده از کمک و تجربیات بقیه دوستان، مشکلات این راه رو کمتر کنیم و به جواب سوالاتمون زودتر برسیم، ولی تا اونجایی که می تونید، سعی کنید به یه سری از اطلاعات مورد نیازتون از منابع اصلی دسترسی داشته باشید. مخصوصا اطلاعات مربوط به دانشگاهها. چون هر دانشکاهی سیستم خاص خودشو داره و ممکنه به بعضی از سوالای شما هر کسی اینجا یه جور جواب بده، چون دانشگاه و سیستمش با مال شما فرق می کنه.

Junior Member

A&M از اکسپت ادمیشن تا صدور I-20 بیشتر از دو ماه طول کشید. البته من یه ریزه بدشانسی آوردم و یکی از مدارک لازمو هی میگفتن رسید ، نرسید .... البته خودمم خیلی پیگیر نبودم.

نقل قول نوشته اصلی توسط farhan
    ... چون دانشگاه و سیستمش با مال شما فرق می کنه.
    یه اتفاقی واسم افتاده که خودمم باور نکردم هنوز
    I-20 من یه روزه صادر شد. ظاهرا این جایی که من میخوام برم همه بچه محلشونن I-20 نیاز ندارن.
    ولی در کل farhan راست میگه، خیلی این زمان متغیره، دیگه از min score واسه تا فل بگیر، تا صدور I-20 هر جا یه جور برخورد میکنن و البته شنیدم که یه چیزاییشون هم دست خودشون نیست.
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)