صفحه 13 از 16 نخستنخست ... 345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 151

موضوع: در رابطه با چگونه مطرح كردن موضوع Fund با استاد ها(خيلي مهم ها)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : در رابطه با چگونه مطرح كردن موضوع Fund با استاد ها(خ

سلام دوستان عزیز
    من دو شب قبل به استادی در کانادا ایمیل زدم و گفتم تمایل دارم ایشون سوپروایزرم باشن و cv هم براشون فرستادم. این جواب رو دادن:

Thanks for your interest in our programme. I think that your CV definitely qualifies you to apply and that you have a good chance of being accepted. We do not assigned supervisors until after the first year, and do that depending on many factors. Please see this page for information on how and when to apply—the deadline is in January 2018: http

حالا برای من چند تا سوال پیش اومده:
    ۱_ آیا ممکنه این ایمیل تمپلیت باشه؟
    ۲_ اینکه گفته شده تا قبل از پایان سال اول سوپروایزر رو مشخص نمیکنیم یعنی اینکه این استاد نمیتونه الان تعیین کنه که سوپروایزر من باشه و در روند پذیرشم هم هیچ تاثیری نمیتونه داشته باشه و من فقط باید اپلای کنم تا ببینم چی میشه؟! من واقعا علاقمندم از این دانشگاه پذیرش بگیرم
    ۳_ آیا این ایمیل امیدبخشه و نشانه شانس بالا برای پذیرش؟
    ۴_ آیا الان میتونم از این استاد بپرسم که میتونم از کمک هزینه های تحصیلی مثل فاند و اسکالرشیپ و... استفاده کنم؟ باید در این مورد بدونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    physics-Shahid Beheshti

سلام.
    یه سوالی داشتم در مورد مطرح کردن موضوع فاند در ایمل اول. اشکالی داره اگر من اشاره کنم که برای مثال نیازی به فاند کامل ندارم و بخشی از هزینه رو از پس انداز خودم می تونم بدم؟ به یکی از دوستان گفتم و ایشون گفت شاید استاده فکر کنه فقط هدفت مهاجرته و می خوای پذیرش بگیری و خیلی دنبال درسو و ... نیستی. می خواستم ببینم کسی نظری داره؟ خودم فکر می کردم امتیاز مثبت خواهد بود مخصوصا برای پذیرش دکتری از اروپا که استادا خیلی فاند زیادی نمی تونن بدن به دانشجوهای خارجی. به نظرتون این موضوع رو توی رزومه یا ایمیل اول مطرح کنم یا نه؟
    (it is a miracle that curiosity survives formal education(Albert Einstein

Junior Member

سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی به یکی از دانشگاه انگلستان ایمیل زدم و اونا هم جواب دادن. ولی متاسفانه بعدش متوجه شدم که ایران حمایت مالی نمیکنه انگلستان رو. چطور میتونم به اون استاد این رو تو ایمیل بگم و هم اینکه به صورت مودبانه ببینم آیا اونا فاند میکنن یا نه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    will is power

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم کسایی که تجربه دارن منو راهنمایی کنن
    من به یکی از استادا ایمیل فرستادم و در جواب اینو گفتن:
    Thanks for your interest. A committee will review your application when you apply to our department. You are welcome to mention my name in your application.
    به نظرتون جای امیدی هست؟
    اصلا نگفته رزومت خوبه یا نه
    یا اصلا امیدی به قبولیت هست یا نه
    یه ایمیل بدم بگم رزومم چطوره بد نیس؟
    با تشکر فراوان

پیش فرض پاسخ : در رابطه با چگونه مطرح كردن موضوع Fund با استاد ها(خيلي مهم ها)

دوستان من با یکی از اساتید توی کانادا به توافق رسیده بودم که منتها متوجه شدم فاندی که میدن خیلی کمه و هزینه ها رو ساپورت نمیکنه که این ممکنه به من بعدها استرس وارد کنه، بنده خدا خوده استاد گفت سعی میکنه از پول داخلی دپارتمان هم مقدار کمی برام کنار بذاره ولی با مقداری مشکل من حل نمیشه ینی اون پول حتی به حد نصاب یه زندگی خیلی خیلی معمولی و در حد بخور نمیر هم نمیرسه البته نظره منه( پایه فاند یونی 12 تاس که سه هزارتاش بره برای شهریه میمونه 9 تا، حالا یکمم استاد بده نهایت دوباره بشه 11-12 هزار دلار، در حالی که خوده یونی براورد هزینه ها برای دانشجویان خارجی رو زده 19 تا تو سال)، حالا من رک برم به استاد بگم که نمیتونم بیام و هزینه ها ممکنه استرس بهم وارد کنه، یا پیشنهاد دیگه ای دارین که این موضوع رو مطرح کنم؟
    میکلانژ زندگی خودت باش

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

بصورت کلی راهی که انتخاب کردین آکنده از استرسه! پس استرس داشتن استرس نداشته باشید!

ولی گذشته از شوخی، من پیشنهاد میکنم اگه ممکنه یک ایرانی توی همون دانشگاه پیدا کنید و ازش هزینه ها رو بپرسید (معمولا چیزی که براورد میشه با real فاصله داره). اگه کفاف میداد که برید. اگه نه که بدون تعارف به استاد نگرانی تون بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط sanaz67 نمایش پست ها
    دوستان من با یکی از اساتید توی کانادا به توافق رسیده بودم که منتها متوجه شدم فاندی که میدن خیلی کمه و هزینه ها رو ساپورت نمیکنه که این ممکنه به من بعدها استرس وارد کنه، بنده خدا خوده استاد گفت سعی میکنه از پول داخلی دپارتمان هم مقدار کمی برام کنار بذاره ولی با مقداری مشکل من حل نمیشه ینی اون پول حتی به حد نصاب یه زندگی خیلی خیلی معمولی و در حد بخور نمیر هم نمیرسه البته نظره منه( پایه فاند یونی 12 تاس که سه هزارتاش بره برای شهریه میمونه 9 تا، حالا یکمم استاد بده نهایت دوباره بشه 11-12 هزار دلار، در حالی که خوده یونی براورد هزینه ها برای دانشجویان خارجی رو زده 19 تا تو سال)، حالا من رک برم به استاد بگم که نمیتونم بیام و هزینه ها ممکنه استرس بهم وارد کنه، یا پیشنهاد دیگه ای دارین که این موضوع رو مطرح کنم؟
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Member
    رشته و دانشگاه
    B.Sc. & M.Sc.: Ferdowsi, Chem Eng- PhD Student: British Columbia, Materials Eng

سلام
    این صرفا نظر شخصی منه: خیلی بستگی به شرایط خودتون داره، اگر فکر میکنین رزومتون جوری هست که حتما جای بهتری پذیرش میگیرین میتونین این کارو بکنین ولی اگر احتمال میدین که شاید مشابه این مورد به راحتی پیدا نشه و رفتن هم واستون مهمه، واسه همین اقدام کنین. تا زمان پذیرش و بعدش گرفتن ویزا اگر جای بهتری بود عوض میکنین، در غیر این صورت همین و دارین. ضمنا اسکلارشیپ های مختلفی وجود داره که میتونین اونجا براشون اپلای کنین و یا سال اول و یکم از خودتون هزینه کنین تا جا بیفتین و...

من برام یه بار شرایط مشابه پیش اومده بود برای ساسکاچوان. اونجا من صحبت کرده بودم با یه ایرانی میگفت هفته ای یه تعدا ساعت کار میکنه که مقداری هم خودش در بیاره.
    از طرفی شما از استادت میتونی بپرسی از سال دوم وضعیت چطور میشه؟! چون ممکنه بتونین با وام و قرض و اینا هزینه سال اول رو تفاوتش رو پوشش بدین.
    اما نهایتا اگر به نتیجه رسیدین باش برین جلو - جاهای دیگه رو هم جلو ببرین

نقل قول نوشته اصلی توسط arezu20 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای فرصت مطالعاتی به یکی از دانشگاه انگلستان ایمیل زدم و اونا هم جواب دادن. ولی متاسفانه بعدش متوجه شدم که ایران حمایت مالی نمیکنه انگلستان رو. چطور میتونم به اون استاد این رو تو ایمیل بگم و هم اینکه به صورت مودبانه ببینم آیا اونا فاند میکنن یا نه؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    مودبانه نداره که! بگین اسکالرشیپ یا فاند پروژه داری کمکم کنی؟!
    ماها فکر میکنیم اونا هم یه چیزی به نام "تعارف" دارن تو فرهنگشون. ندارن باور کنین ندارن
    اما با اینکه توصیه اکید میکنم بش ایمیل بدین و بپرسین اما به احتمال 99% استادی تو انگلستان
    بتون فاند نمیده مگر اینکه خیلی قویییی باشین.

نقل قول نوشته اصلی توسط naesaj نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من دو شب قبل به استادی در کانادا ایمیل زدم و گفتم تمایل دارم ایشون سوپروایزرم باشن و cv هم براشون فرستادم. این جواب رو دادن:

Thanks for your interest in our programme. I think that your CV definitely qualifies you to apply and that you have a good chance of being accepted. We do not assigned supervisors until after the first year, and do that depending on many factors. Please see this page for information on how and when to apply—the deadline is in January 2018: http

حالا برای من چند تا سوال پیش اومده:
    ۱_ آیا ممکنه این ایمیل تمپلیت باشه؟
    ۲_ اینکه گفته شده تا قبل از پایان سال اول سوپروایزر رو مشخص نمیکنیم یعنی اینکه این استاد نمیتونه الان تعیین کنه که سوپروایزر من باشه و در روند پذیرشم هم هیچ تاثیری نمیتونه داشته باشه و من فقط باید اپلای کنم تا ببینم چی میشه؟! من واقعا علاقمندم از این دانشگاه پذیرش بگیرم
    ۳_ آیا این ایمیل امیدبخشه و نشانه شانس بالا برای پذیرش؟
    ۴_ آیا الان میتونم از این استاد بپرسم که میتونم از کمک هزینه های تحصیلی مثل فاند و اسکالرشیپ و... استفاده کنم؟ باید در این مورد بدونم.

1- احتمالش هست - ولی تمپلیتی که برای همه فرستاده نمیشه
    2- استاد میتونه تاثیر بزاره اگه دلش بخواد - ولی خوب قطعا هر سال نمیرن واس یه شخصی که نمیشناسن اینکارو بکنن. نمی تونین روش حساب کنین ولی ارتباطتون رو حفظ کنین.
    3- امید آره - شانس بالا معلوم نیست.
    4- لزومی نداره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)