صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 45678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 151

موضوع: در رابطه با چگونه مطرح كردن موضوع Fund با استاد ها(خيلي مهم ها)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک/دانشگاه آزاد واحد تبریز

پیش فرض پاسخ : در رابطه با چگونه مطرح كردن موضوع Fund با استاد ها(خيلي مهم ها)

سلام دوستان من به دانشگاه سوانسی اپلای کردم و از مستر مکانیک پذیرش دادن . ولی من قبل از اپلای به یه استادی ایمیل زدم بپرسم که به نظرتون با این رزومه اپلای کنم. جواب زیر رو داده:
    Dear Ashkan Sabetkar,

thank you for your interest in our MSc course and in my work.

I strongly recommend that you apply online for our MSc course in “Computer Modelling and Finite Elements in Engineering Mechanics”.

Once you have completed the taught part, you are welcome to do the research project under my supervision.

Best regards

Wulf Dettmer
    حالا این رشته که استاد گفته من اپلای نکردم( ولی میدونم اکسپ مکنن) فرق میکنه ولی مورد علاقه منه. به نظرتون بعد ایمیل بزنم در مورد فاند بپرسم از استاد؟
    این دانشگاه انگلستانه . آیا استادای انگلستان فاند میده به دانشجو یا فقط خود دانشگاه میدن؟

ApplyAbroad Superstar

سلام پاسخ من فقط ناظر به بخش آخر سوال شماست. فاند را در واقع هر دو میتوانند بدهند. اگر استاد پروژه ایرا با فاند کافی برنده شده باشد آن موقع از محل آن فاند به دانشگاه میگوید که به شما بورس بدهند. گاهی هم دانشگاه خودش برای جذب دانشجوی خوب از محل درامد حودش بورسیه میکند. حالت اول برای فوق لیسانس احتمال خیلی کمی دارد و من حتی یک مورد را هم سراغ ندارم.

Junior Member

سلام دوستان
    من پذیرش ارشد شهرسازی گرفته ام از امریکا لوس انجلس با این شرایط:

مستر ۱ ساله ترم های پاییز زمستان و بهار
    امکان کار روی پروژه خیلی بزرگ با استاد در دانشگاه
    فاند ۵۰‎٪ که میشه تقریبا ۳۳۰۰۰ دلار

تجربه کاری خیلی زیاد در خارج از ایران و پورتفولیوی عالی دارم.

الان متوجه شدم که باید درخواست فول فاند و حتی هزینه زندگی می دادم ولی ۵٫‎٪ متاسفانه درخواست خودم بود که قبول کردند.

کسی میدونه راهنمایی کنه که بعد از شروع به کار و تحصیل امکان درخواست مجدد را دارم؟

یه نفر راهنمایی کرد که از الان با استاد مجددا صحبت کنم. با توجه به اینکه تازه به من خبر داده که با فاند ۵۰‎٪ من موافقت شده، درخواست دوباره برای فاند بیشتر جنبه منفی نداره؟

سلام خدمت دوستان فروم. با توجه به وضعیتم قطعا برام فقط اپلای در صورت فول فاند ممکن است. چجوری این بحث رو (فول فاندینگ) با استاد مطرح کنم؟ نمیخوام صورت بدی داشته باشه و دید منفی در نظر استاد ایجاد کنه. با تشکر فراوان

ApplyAbroad Superstar

سلام به نظرم خیلی روشن و واضح سوال بفرمایید.

میدانم در ایران خیلی اینطور فکر نمیکنند ولی مفروض و تاکید میکنم مفروض همه جا این است که دانشجوی دکتری باید بورس دریافت کند تا بتواند حداقل ۳ و تا ۶ سال ۷ سال تحصیل کند. هیچ کجا انتظار ندارند کسی که دانشجو بوده و به تارگی یک ارشد تمام کرده پول برای شهریه و زندگی برای تمام این مدت داشته باشد.

بنابراین وقتی مراحل اولیه کار که شناخت کلی استاد از شما و اشنایی او با کاری است که میخواهید برای دکتری بکنید تمام شد خیلی واضح سوال بفرمایید و یقین بفرمایید دلیلی وجود ندارد که "
    دید منفی در نظر استاد ایجاد
    " بشود.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان فروم. با توجه به وضعیتم قطعا برام فقط اپلای در صورت فول فاند ممکن است. چجوری این بحث رو (فول فاندینگ) با استاد مطرح کنم؟ نمیخوام صورت بدی داشته باشه و دید منفی در نظر استاد ایجاد کنه. با تشکر فراوان

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام به نظرم خیلی روشن و واضح سوال بفرمایید.

میدانم در ایران خیلی اینطور فکر نمیکنند ولی مفروض و تاکید میکنم مفروض همه جا این است که دانشجوی دکتری باید بورس دریافت کند تا بتواند حداقل ۳ و تا ۶ سال ۷ سال تحصیل کند. هیچ کجا انتظار ندارند کسی که دانشجو بوده و به تارگی یک ارشد تمام کرده پول برای شهریه و زندگی برای تمام این مدت داشته باشد.

بنابراین وقتی مراحل اولیه کار که شناخت کلی استاد از شما و اشنایی او با کاری است که میخواهید برای دکتری بکنید تمام شد خیلی واضح سوال بفرمایید و یقین بفرمایید دلیلی وجود ندارد که "
    دید منفی در نظر استاد ایجاد
    " بشود.

موفق باشید
    سلام. ممنون بایت جوابتون. آیا بورسی که بتواند کلیه ی هزینه های دوره PhD رو پوشش بده، مفروضه و یا نه، صرفا چیزی به نام مثلا اسکالرشیپ که الزاما پوشش دهنده ی همه ی هزینه ها نیست مفروضه؟ و این موردی که فرمودید فکر کنم فقط برای سال اوله، البته دقیق نمیدونم؟
    در مورد قسمت دوم سوالم، بیشتر منظورم این بود که آیا مطرح کردن بحث فاندینگ در ایمیل دوم و بعد از اینکه استاد در ایمیل اول نسبت به بگ گراند اظهار علاقه کرده کار درستیه یا اینکه نیاز به مقدمه چینی خاصی هست ، چون نمیخوام کلی ایمیل رد و بدل شه و بعدش بفهمیم که بله، خبری از فاند کامل نیست!
    و اینکه آیا متن زیر مناسبه:
    Dear Dr. xxx,
    I would be grateful if you could give me more information about funding status of available positions in your group for Fall 2019. Currently, it is not possible for me to enter PhD program at UC xxxx without full funding.

Regards,
    alpha beta

مجددا از وقتی که برای پاسخ به سوال میذارید تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برای شما و همه دارم.
    ویرایش توسط iliailiaey : November 23rd, 2018 در ساعت 09:41 PM

ApplyAbroad Superstar

سلام بورسها و فاندها در کشورهای مختلف و در دانشگاههای مختلف حتی یک کشور خیلی انواع و اقسام دارند. اینکه منبع بورس دولتی باشد یا خود دانشگاه یا اسپانسر صنعتی /بازرگانی یا از مسیر استاد یا کمیته... حتی سازمان بین المللی مثل بانک جهانی یا اتحادیه اروپا.... واقعا خیلی متنوع هستند کسی نیست که همه را بداند. وقتی کشور و دانشگاهتان مشخص شد دوستان میتوانند ورود کنند و اطلاعات دقیق بدهند.

ولی در عمده کشور ها فرض واقعا همان است که حضورتان گفتم و این است که دانشجو ی دکتری باید درآمد داشته باشد نه فقط برای سال اول که برای طول دوره به صورت متعارف. شروط هم دارد که گاهی تضمین کل دوره داده نمیشود و منوط به عملکرد است گاهی خیر ... واقعا متفاوت است.

این سوال فاند را در بین ایمیل ها سوال کنید. بفرمایید که که دانشگاه استاد را دارید به صورت جدی بررسی میکنید و لازم است اطلاعات فاند را به عنوان یک فاکتور در بین همه عوامل برای تصمیمگیری نهایی بدانید. که استاد یا خودشان جواب میدهند یا شما را به وبسایتی یا کسی ارجاع میدهند که شرایط فاندها را برایتان توضیح میدهد.

یک نکته هم که حتمامیدانید ولی من عموما به دوستان یادآوری میکنم و آن اینکه مسیر گرفتن پر از پیچ و خم و اما واگر و بشود و نشود است. باید دلگرم باشید و ادامه دهید. با این استاد/دانشگاه نشد استاد/دانشگاه دیگر.... با حفظ آرامش باید تداوم داشته باشید.

امید که به زودی خبرهای خوب اینجا برای دوستان بگذارید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط iliailiaey نمایش پست ها
    سلام. ممنون بایت جوابتون. آیا بورسی که بتواند کلیه ی هزینه های دوره PhD رو پوشش بده، مفروضه و یا نه، صرفا چیزی به نام مثلا اسکالرشیپ که الزاما پوشش دهنده ی همه ی هزینه ها نیست مفروضه؟ و این موردی که فرمودید فکر کنم فقط برای سال اوله، البته دقیق نمیدونم؟
    در مورد قسمت دوم سوالم، بیشتر منظورم این بود که آیا مطرح کردن بحث فاندینگ در ایمیل دوم و بعد از اینکه استاد در ایمیل اول نسبت به بگ گراند اظهار علاقه کرده کار درستیه یا اینکه نیاز به مقدمه چینی خاصی هست ، چون نمیخوام کلی ایمیل رد و بدل شه و بعدش بفهمیم که بله، خبری از فاند کامل نیست!
    و اینکه آیا متن زیر مناسبه:
    Dear Dr. xxx,
    I would be grateful if you could give me more information about funding status of available positions in your group for Fall 2019. Currently, it is not possible for me to enter PhD program at UC xxxx without full funding.

Regards,
    alpha beta

مجددا از وقتی که برای پاسخ به سوال میذارید تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برای شما و همه دارم.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

سلام دوستان من از دانشگاه تگزاس تک پذیرش گرفتم با فاند TA 1600 هر ماه و کسر 600 تا واسه شهریه و 1200 تا سالانه واسه بیمه.قبل از اپلای با یه استاد در ارتباط بودم که گفت خیلی دوست داره که به گروهش ملحق بشم و هر وقت اپلای کردم خبرش کنم. که منم این کارو کردم و بهش ایمیل زدم. الان که هزینه های زندگی توی شهرشو بررسی کردم دیدم حداقل اجاره کردن یه اپارتمان حدودا 500 دلاره پس امکان سیو کردن کمه. ضمنا این دانشگاه یه تعدا محدود فلوشیپ داشت که زمان اپلای برای اونا تا آخر ژانویه بود منم چون مطمئن نبودم که اینجا پذیرش میدن بنابراین اونو از دست دادم. به نظرتون الان به استاد ایمیل بزنم و و بهش بگم که پذیرش شدم و ازش درخواست فلوشیپ کنم واسه ترمهای اینده؟اصلا کسی که فاند بهشش تعلق میگیره میتونه فلوشیپ هم بگیره؟از طرفی هنوز منتظر بقیه نتایج دانشگاههای دیگه هستم که نیومده.به نظرتون منتظر جواب از بقیه باشم بعد به استادم خبر بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنین.

Junior Member

سلام دوستان وقت همگی بخیر
    من پذیرش با فول فاند گرفتم برای دکتری. تو آفر رسمی م اومده که فاندی که در نظر گرفته شده همه هزینه ها رو شامل می شه. ولی مبلغ دقیق رو مشخص نکردن. منم چون خیلی از این موقعیت و موضوع و دانشگاه و ... خوشم می اومد برام اهمیتی نداشت و سوال نکردم. ولی الان که بحث خونه گرفتن و اینا شده فکر می کنم باید مبلغ دقیق رو بدونم تا بتونم برنامه ریزی کنم. ولی نمی دونم چطور مطرحش کنم. می شه اگر تجربه ای در این زمینه دارید منو راهنمایی کنید؟
    خیلی ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    HEC MONTREAL

سلام دوستان

من نمونه نامه برای پیدا کردن استادو همچنین در خواست فاند میخواستم ممنوت میشم کمکم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)