صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 52

موضوع: عملکرد کُند سفارت کانادا در صدور روادید و مشکل سربازی (پایان مهلت یک ساله)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : عملکرد کُند سفارت کانادا در صدور روادید و مشکل سربازی (پایان مهلت یک ساله)

نقل قول نوشته اصلی توسط arashgold2002 نمایش پست ها
    سلام دوست من.
    اوه، شما راهی بلاد غربت شدی؟!
    داداش ببین میتونی یه جوری وارد سفارت بشی و بهشون بفهمونی که اول برای خودت و بعد برای چند تا دیگه از دوستات همچین مشکلی پیش اومده و سربازی داره گریبانگیرشون میشه! و اگه فکری نکنن، تا یکی دو هفته دیگه یه کمپ با افراد سرباز جلوی در سفارت صف میکشن!
    ببین راه حلی، گزینه ای، چیزی جلو پامون میزارن یا نه.
    از اینوریا که بخاری بلند نمیشه، خدا کنه اونا دلشون بسوزه...
    مرسی دوست من.
    آرش جان من بالا هم گفتم که استانبول هستم. اما اگر احیاین هفته بعد برم آنکارا حتما یه سر سفارت می رم و خبرشو بهتون میدم. اینا انگلیسی بلد نیستن مکافات ...

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : عملکرد کُند سفارت کانادا در صدور روادید و مشکل سربازی (پایان مهلت یک ساله)

نقل قول نوشته اصلی توسط hsallehi نمایش پست ها
    آرش جان من بالا هم گفتم که استانبول هستم. اما اگر احیاین هفته بعد برم آنکارا حتما یه سر سفارت می رم و خبرشو بهتون میدم. اینا انگلیسی بلد نیستن مکافات ...
    چرا، حواسم بود دوست من.
    اما به هر حال فکر کردم که شما مقصد و هدف اصلیت قاعدتاً آنکارا هست حتی اگه توی استانبول باشی (آنکارا که چه عرض کنم، اون اتاقی که توش ویزا رو آماده میکنن!!!).
    قربون دستت، ما همه منتظر خبرت هستیم.
    یه سوال اساسی: میشه بگی به طور متوسط، روزانه تقریباً چقدر خرج زندگی میشه اونجا.
    آخه شاید من و چند تا از دوستای دیگه هم در آینده نزدیک زندگی مشابهی رو تجربه کنیم، خواستم مظنه دستم بیاد!
    مرسی...
    دوستان عازم، رهسپاران سرزمین کانادا این تاپیک رو ببینید.

دوستان، لطفاً سوالات خودتون را در تاپیک های مربوطه مطرح فرمایید و تا حد ممکن از فرستادن پیام خصوصی خودداری نمایید. متشکرم

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_759 نمایش پست ها
    آرش جان موقع خروج از کشور تنها ارگانی که تو رو چک میکنه، پلیس فرودگاهه (اینو امروز از خود پلیس فرودگاه شنیدم). شما تا یک سال بعد از اتمام درست (یا مثل من انصراف) اجازه داری به نحوی اعلام کنی که میخوای به تحصیل بر میگردی (با ارائه مدرک مثل نامه پذیرش). حالا ممکنه 6 ماه بعدش بخوای شروع کنی. ینی در واقع یکسال فرصت داری که مجوز ادامه تحصیلو بگیری.
    این درسته ولی باید حواست به این نکته باشه که حداکــــــــــــــثر بعد از یک ماه از تاریخی که توی پرونده وزارت علومتون به عنوان تاریخ شروع تحصیلات مشخص کردید، فرصت دارید که اگه ویزاتون نیومده به وزارت علوم (و طبیعتاً از اونجا به نظام وظیفه) اطلاع بدید. در غیر این صورت وزارت علوم میتونه به نظام وظیفه جهت غیبت خوردن شما و به اجرا گذاشتن وثیقه اطلاع بده...

دوستان، لطفاً سوالات خودتون را در تاپیک های مربوطه مطرح فرمایید و تا حد ممکن از فرستادن پیام خصوصی خودداری نمایید. متشکرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arashgold2002 نمایش پست ها
    چرا، حواسم بود دوست من.
    اما به هر حال فکر کردم که شما مقصد و هدف اصلیت قاعدتاً آنکارا هست حتی اگه توی استانبول باشی (آنکارا که چه عرض کنم، اون اتاقی که توش ویزا رو آماده میکنن!!!).
    قربون دستت، ما همه منتظر خبرت هستیم.
    یه سوال اساسی: میشه بگی به طور متوسط، روزانه تقریباً چقدر خرج زندگی میشه اونجا.
    آخه شاید من و چند تا از دوستای دیگه هم در آینده نزدیک زندگی مشابهی رو تجربه کنیم، خواستم مظنه دستم بیاد!
    مرسی...
    حتما،
    هتل ارزون که حد اقل امکانات داشته باشی و مساله خیلی مهم اینکه از این تختا نباشه تو خونه با چند نفر که نمی شناسی و البته سرویس بهداشتی مجزا، بین 35 تا 50 $ بسته به مکان قرار گیری هتل می تونه باشه. هزینه خوراک که نهار و شام می شه (صبحانه معمولا هتل ها با ید بدن) چیزی نمی شه در برابر هزینه جا. بین 5 تا 10 $ بسته به چیزی که می خوری.
    پس در کل شد : بین 40 تا 60 $ در روز که هر دلار تقریبا 2 لیر ترکیه است. (دقیقا 2.02)

Junior Member

سلام دوستان
    خلاصه تکلیف چیه؟ من اخر شهریور خروجیم تموم میشه هنوزم از ویزااا خبری نیست.............................

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pazhan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خلاصه تکلیف چیه؟ من اخر شهریور خروجیم تموم میشه هنوزم از ویزااا خبری نیست.............................
    سلام دوست من.
    طبق تحقیقات به عمل اومده، تاریخ خروجی مهم نیست. تاریخی که برای وزارت علوم اهمیت داره، تاریخ شروع کلاسه. شما سه هفته (حداکثر تا یک ماه) بعد از تاریخی که برای شروع کلاسها اعلام کردی، باید تکلیفت رو روشن کرده باشی. در غیر اینصورت باید برای بررسی مجدد پرونده به وزارت علوم مراجعه کنی که اونها هم وضعیت شما رو به نظام وظیفه اعلام کرده و استعلام میکنن که آیا از نظر اونها ممکنه که باز هم به شما مهلت داده بشه یا خیر...

سلام دوستان. من الان 20 هفته است که منتظر ویزام (واقعا انتظار شیرینیه !!!). من بهمن سال گذشته فارغ التحصیل شدم و سربازی هم دارم.
    سوالم از دوستام متخصص اینه که اگه خدایی نکرده من به این ترم زمستون هم نرسم آیا مشمول میشم و باید برم سربازی؟ آخه من یه بار کارای معافیت تحصیلی رو انجام دادم و وثیقه گذاشتم و برام معافیت تحصیلی صادر شد تا سال 96 اما الان که نرفتم و هیچ گواهی اشتغال به تحصیل از اون دانشگاه ندارم آیا هنوز معافم یا نه؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    arashgold2002 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط bahador1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من الان 20 هفته است که منتظر ویزام (واقعا انتظار شیرینیه !!!). من بهمن سال گذشته فارغ التحصیل شدم و سربازی هم دارم.
    سوالم از دوستام متخصص اینه که اگه خدایی نکرده من به این ترم زمستون هم نرسم آیا مشمول میشم و باید برم سربازی؟ آخه من یه بار کارای معافیت تحصیلی رو انجام دادم و وثیقه گذاشتم و برام معافیت تحصیلی صادر شد تا سال 96 اما الان که نرفتم و هیچ گواهی اشتغال به تحصیل از اون دانشگاه ندارم آیا هنوز معافم یا نه؟؟؟
    سلام دوست من، متاسفم برای اتفاقی که افتاده.
    اون معافیتی که برای شما صادر شده زمانی معتبر هست که شما تحصیلتون رو شروع کرده باشین. بدون ویزا و شروع تحصیلات (همونطور که گفتی به علت عدم ارایه گواهی اشتغال به تحصیل) معافیت صادر شده فقط عاملی هست که باعث میشه شما بعد از مهلت یکساله سرباز محسوب نشی و کمی این مهلت رو به تاخیر میندازه.
    همونطور که در پست قبلی گفتم:
    تاریخی که بعد از پایان مهلت یکساله برای وزارت علوم اهمیت داره، تاریخ شروع کلاسه. شما سه هفته (حداکثر تا یک ماه) بعد از تاریخی که برای شروع کلاسها اعلام کردی، باید تکلیفت رو روشن کرده باشی. در غیر اینصورت باید برای بررسی مجدد پرونده به وزارت علوم مراجعه کنی که اونها هم وضعیت شما رو به نظام وظیفه اعلام کرده و استعلام میکنن که آیا از نظر اونها ممکنه که باز هم به شما مهلت داده بشه یا خیر...
    شما زمانی که مطمئن شدی که به ترم زمستون نمیرسی باید سریعاً دیفر کنی چون این نامه دیفر هم برای ویزا لازمه و هم برای وزارت علوم.
    البته باید بگم که تنها چیزی که میتونه شما رو از این مخمصه نجات بده همون ویزاست ولی باید در تعامل با وزارت علوم باشی و اونها رو در جریان بزاری که ویزات نیومده (کاری که ما کردیم!).
    البته وزارت علوم در این زمینه انعطاف زیادی نشون نمیده و همه چیز رو منوط به نظر نظام وظیفه میکنه (که البته کار من به اونجا نکشید و نمیدونم اونها چه تفکری دارند). از دوستان شنیدم که اگه وزارت علوم با دیفر شما موافقت کنه، نظام وظیفه هم با اضافه کردن به مهلت یکساله مشکلی نداره.
    آرزو میکنم هر چه زودتر ویزات بیاد چون میدونم که واقعاً چه حس بدیه.
    موفق باشی دوست من.

دوستای عزیزم نگرانی من تموم شد و بالاخره ویزام اومد. امیدوارم هیچ کسی تو این فرآیندها دچار مشکل نشه و مشکلش به زودی حل بشه.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزيز،
    من آخراي مرداد 92 مجوز خروج گرفتم كه 2 ماه اعتبار داشت، يعني تا آخر مهر ماه. الان پاس ريكوئست شدم و ميخام ببينم بعد اينكه ويزا رو گرفتم و بردم وزارت علوم چقد طول ميكشه تا دوباره مجوز بگيرم. چون من تا پيكاپو انجام بدم ميشه 22 دسامبر و بليطم برا 26 دسامبره! با اين حساب ميرسم به پرواز؟
    ممنون ميشم سريع جواب بدين

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)