صفحه 38 از 57 نخستنخست ... 282930313233343536373839404142434445464748 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط milad689 نمایش پست ها
    سلام ممنون. کاملا حرف شما درسته اما اگه مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری رو ببینید هیچ اشاره ای به انگیزه نامه نشده و منم به طور کاملا شانسی و از روی احتیاط صبح قبل از رفتن به سفارت یه نسخه درفت از انگیزه نامه ای که داشتم پرینت گرفتم و با خودم بردم. فقط الان یه سوالی که دارم اینه که ایا الان میتونم نسخه کامل انگیزه نامم رو یه طوری ببرم سفارت که به پروندم اضافه کنن یا نه؟
    بازم ممنون بابت راهنماییتون
    به نظرم نیازی نیست.
    چون بهرحال همین الان یک انگیزه نامه از شما پیش اونها هست. اگر نیازی به توضیح بیشتر باشه خودشون با شما تماس میگیرند.

در صورتی که انگیزه نامه ای به سفارت تحویل نمیدادین و براتون نقص مدرک میزد ، این امکان وجود داشت که انگیزه نامه تون رو بعدا بهشون تحویل بدین.
    ولی الان اگر بخواهین نسخه آپدیت شده ای از انگیزه نامه رو بهشون بدین ، با فرض اینکه قبول هم کنند ، ممکنه براشون حساسیت برانگیز جلوه کنه که دلیل اصرارتون برای عوض کردن انگیزه نامه چی بوده

نگران نباشین (:

مطمئن هستم همه چی خوب پیش میره

Junior Member

سلام دوستان
    یه سوال
    امیدوارم جای درستی برای پرسیدن سوالم باشه
    اول اینکه اگه وقفه بین کارشناسی در ایران و پذیرش ارشد در آلمان 10 سال بشه آیا بازم ویزای دانشجویی میدن؟
    دوم اینکه وقتی میگن باید توضیح درستی برای سفارت داشته باشی یعنی چی؟مثلن بگیم کار میکردیم؟چطور باید اثبات بشه؟سابقه بیمه؟اینکه شرکت داشتی تو این مدت و فعال هم بوده ربطی داره؟چون بیمه من 10 سال نیست؟
    کلن روال چیه؟چه باید کرد که واسه این مدت دلیلی ارائه کنیم؟
    احتمال گرفتن یا نگرفتن ویزا به چه شکله؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1986 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یه سوال
    امیدوارم جای درستی برای پرسیدن سوالم باشه
    اول اینکه اگه وقفه بین کارشناسی در ایران و پذیرش ارشد در آلمان 10 سال بشه آیا بازم ویزای دانشجویی میدن؟
    دوم اینکه وقتی میگن باید توضیح درستی برای سفارت داشته باشی یعنی چی؟مثلن بگیم کار میکردیم؟چطور باید اثبات بشه؟سابقه بیمه؟اینکه شرکت داشتی تو این مدت و فعال هم بوده ربطی داره؟چون بیمه من 10 سال نیست؟
    کلن روال چیه؟چه باید کرد که واسه این مدت دلیلی ارائه کنیم؟
    احتمال گرفتن یا نگرفتن ویزا به چه شکله؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام
    احتمال قبول شدنش هست. منتها بستگی به ارایه مدارکی داره که میزان ارتباط شما با رشته خودتون یا علم در حالت کلی رو نشون بده. اگر میگید کار کردم پس باید توصیه نامه یا نامه ای از سمت محل کار مبنی بر اینکه این مدت شما اونجا مشغول به کار بودید. این نامه می تونه مثل یه ریکام باشه و موقعیت کاری شمارو توصیف کنه. بعد باید ترجمش کنید و مهر بزنید.
    توی رزومه و نامه انگیزش توضیح میدید که چطور و چه مدت و با چه کیفیتی اونجا مشغول به کار بودید و الان در این لحظه احساس میکنید برای پیشرفت احتیاج به ارتقا سطح علمی تون دارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    سلام
    احتمال قبول شدنش هست. منتها بستگی به ارایه مدارکی داره که میزان ارتباط شما با رشته خودتون یا علم در حالت کلی رو نشون بده. اگر میگید کار کردم پس باید توصیه نامه یا نامه ای از سمت محل کار مبنی بر اینکه این مدت شما اونجا مشغول به کار بودید. این نامه می تونه مثل یه ریکام باشه و موقعیت کاری شمارو توصیف کنه. بعد باید ترجمش کنید و مهر بزنید.
    توی رزومه و نامه انگیزش توضیح میدید که چطور و چه مدت و با چه کیفیتی اونجا مشغول به کار بودید و الان در این لحظه احساس میکنید برای پیشرفت احتیاج به ارتقا سطح علمی تون دارید.
    واقعیت اینه که دادن این نامه کاری نداره.چون شرکت خودم بودم.مهر و پروانه نظام مهندسی هم داره شرکت.
    هم خودم و هم همسرم با هم داریم پذیرش میگیریم.هردو این مشکل رو داریم.ولی هر دو میتونیم نامه بیاریم.من از شرکت.اون از کارخونه ای که اونجا کار میکرده.کل 10 سال رو.
    اگه با این توصیه نامه قابل حل باشه که عالیه

Senior Member bayazee آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط danial1986 نمایش پست ها
    واقعیت اینه که دادن این نامه کاری نداره.چون شرکت خودم بودم.مهر و پروانه نظام مهندسی هم داره شرکت.
    هم خودم و هم همسرم با هم داریم پذیرش میگیریم.هردو این مشکل رو داریم.ولی هر دو میتونیم نامه بیاریم.من از شرکت.اون از کارخونه ای که اونجا کار میکرده.کل 10 سال رو.
    اگه با این توصیه نامه قابل حل باشه که عالیه
    نکته اینه که برای سفارت جای سوال هست که بعد از تحصیل و ورود به بازار کار و ۱۰ سال کار کردن شما چرا باید دوباره درس بخونید؟ روتین اینه شما چند سالی درس می خونید و آماده ورود به بازار می شید و شروع به کار می کنید. که این برای شما اتفاق افتاده قبلا. پس باید دلیل خوبی داشته باشید که چرا بعد از ورود به بازار کار دوباره می خوایید درس بخونید. من چند نفری رو شنیدم و دیدم که ریجکت شدن مخصوصا اگر دلایل خوب و قانع کننده ای ارائه نکنید. مخصوصا اگر سفارت به این نتیجه برسه که فقط هدف شما مهاجرت هست نه تحصیل. پس با داشتن نامه هم باز باید دلایل خوبی داشته باشید برای تحصیل مجدد ...

Junior Member

سلام و وقت بخیر دوستان و اساتید محترم,

بنده سال 92 لیسانس گرفتم از یکی از دانشگاهای دولتی, بعد پذیرش و فاند گرفتم از یه دانشگاه تو آمریکا برا دوره فوق, اما دوباری که واسه ویزا اقدام کردم هرکدوم بعد از 6 ماه انتظار ریجکتم کردن (بدون اینکه دلیل واضح و دقیقی بهم ارایه بشه!), بعد یه سال انتظار برای ویزای آمریکا, سرگشته و افسرده گونه شدم و تا به خودم بیام کلی طول کشید تا امسال آلمان واسه مستر اقدام کردم و پذیرش گرفتم واسه ترم زمستون, اما چون سفارت مشکل وقت دهی داشت و نمیشد وقت بگیرم, مجبور شدم دیفر کنم. در هر صورت بالاخره وقت سفارت رزرو کردم برای 20 روز دیگه, مثه خیلیای دیگه مشکل بنده هم همون گپ تحصیلی ای هست که ناخواسته رقم خورده, دوستان با تجربه میشه بنده رو راهنمایی کنن که چطور میتونم این وقفه رو توجیه کنم؟ آیا عین واقعیت رو بگم؟ اینجوری ریجکت شدن ویزای آمریکام برام احتمالن یه امتیاز منفی حساب نمیشه؟ با توجه به تجربه های ناموفق قبلی تو ویزا گرفتن, خیلی مضطربم و استرس دارم, اگه اینجا هم ریجکتم کنه دیگه هیچ اعتماد بنفسی برام نمیمونه.

خیلی ممنون و سپاسگزارم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

سلام.
    دوستان من 6 ماهه اپلای کردم واسه ویزای دکتری ولی هنوز جواب ندادن.
    ممکنه به خاطر نوع پروژه ای که واسه دکتری میرم توش، ویزام ریجکت شه؟
    عنوان پروژم هست:
    Secure networking for a data center cloud in Europe

ولی حوزه کاریم (چیزی که توی admission letter هست) این نیست، بلکه قسمت کوچیکی از این پروژست: Network Function Virtualization for Resilient Software-Defined Networks
    خیلی نگرانم. :-(

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer eng, University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط mcqueen نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان من 6 ماهه اپلای کردم واسه ویزای دکتری ولی هنوز جواب ندادن.
    ممکنه به خاطر نوع پروژه ای که واسه دکتری میرم توش، ویزام ریجکت شه؟
    عنوان پروژم هست:
    Secure networking for a data center cloud in Europe

ولی حوزه کاریم (چیزی که توی admission letter هست) این نیست، بلکه قسمت کوچیکی از این پروژست: Network Function Virtualization for Resilient Software-Defined Networks
    خیلی نگرانم. :-(
    با استادتون گفتین تماس گرفتن چند وقت پیش؟ اسم موضوعتون خیلی شبیه منه بعیده به خاطر موضوع ریجکت بشین. خیلی بعیده نگران نباشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CS PhD@TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط namoplus نمایش پست ها
    با استادتون گفتین تماس گرفتن چند وقت پیش؟ اسم موضوعتون خیلی شبیه منه بعیده به خاطر موضوع ریجکت بشین. خیلی بعیده نگران نباشین
    آره خیلی وقته با استادم تماس گرفتن، تقریبا آگوست. خونواده نه سیاسی ان نه نظامی، نه بکگراند خاصی. فاصله بین تحصیلیم هم یک ساله!! ولی نمیونم چرا نمیاد این ویزای لعنتی؟
    باور کن تمام سناریوهای بد رو دارم 24 ساعته مرور میکنم. مخصوصا سربازی!

موضوع شما چیه؟ کدوم دانشگاهید؟ و آیا ویزا گرفتید؟ اگه آره بعد چند وقت؟
    ویرایش توسط mcqueen : December 19th, 2016 در ساعت 01:15 AM

Junior Member

سلام دوستان.
    وقت بخیر. من با سفارت تماس رفتم و جواب مثبت ب درخواست وبزام از اداره مهاجرت اومده.
    حالا قصد دارم از استادم بخوام ک ائنم با اداره امنیت تماس بگیره.
    معادل اداره امنیت توی آلمان ب زبتن انلیسی همون security office میشه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)