صفحه 12 از 57 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Information Systems, FAU Universität Erlangen-Nürnberg

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negin6620 نمایش پست ها
    سلام دوستان من پذیرش کلاس زبان از دانشگاه زیگن دارم. B1هم ایشااله میگرم بهمن. فقط اینکه من معدل دیپلمم خیلی پایینه و همچنین 4سال پشت کنکور بودم معدل کارشناسیم هم 14.86. یعنی احتمال ریجکتم زیاده؟ خیلی استرس دارم راهنماییم کنین توروخدا
    اگر اسم رشته و مقطع تحصیلیتون در پذیرش نیست که اصلا پذیرش تحصیلی حساب نمیشه.
    اگر هست، ولی باز پذیرش زبانه، گیری سفارت نمیده ولی با احتمال کمی ممکنه با درنظر گرفتن شرایط دیگه مثل معدل و اینا ریجکت کنه.
    بهترین حالت اینه که پذیرش مشروط داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidehreg نمایش پست ها
    اگر اسم رشته و مقطع تحصیلیتون در پذیرش نیست که اصلا پذیرش تحصیلی حساب نمیشه.
    اگر هست، ولی باز پذیرش زبانه، گیری سفارت نمیده ولی با احتمال کمی ممکنه با درنظر گرفتن شرایط دیگه مثل معدل و اینا ریجکت کنه.
    بهترین حالت اینه که پذیرش مشروط داشته باشید.
    تو پذیرشم نوشته مشروط به قبول شدن در امتحانDSH. اسم رشته ی تحصیلیم و مقطع تحصیلی که درخواست داده بودم رو هم نوشته.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

تو پذیرشم نوشته مشروط به قبول شدن در امتحانDSH. اسم رشته ی تحصیلیم و مقطع تحصیلی که درخواست داده بودم رو هم نوشته.
    خب این پذیرش مشروطه، و همون پذیرشیه که همه میگیرن برای رشته های آلمانی. مشکلی نداره. فقط مدرک B1 رو باید حتما داشته باشید.

Junior Member persephone آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ارتباط تصویری دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz84 نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطفا راهنمایی کنین دو هفته دیگه وقت سفارت دارم.
    من واسه ارشد پذیرش دارم. معدل لیسانسم خوبه 17 هست مدرک زبان تست داف دارم جمع نمرم 16 اما یه بخشو 3 شدم و باید یه بار دیگه امتحان بدم یا dsh بدم. اما 5 سال گپ تحصیلی دارم که کار کردم و گواهی کار دارم البته فقط 2 سال سابقه بیمه دارم و سنم یکم بالاس 30 سالمه. می خوام بدونم شرایطم چطوره امکان ریجکت شدنم هست؟

سلام، به بخش نتایج ویزا که مراجعه کنین، می بینین که کسانی با گپ 10 سال هم ویزا گرفتن! بدون مشکل! فقط تو انگیزه نامه این گپ رو می تونین یه جورایی پرش کنین! منم مشکل شما رو دارم و البته 32 سالمه! و خیلی در این مورد تحقیق کردم. فکر نمی کنم جای نگرانی باشه! مدارک کامل باشه، نمی تونن رد کنن.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط persephone نمایش پست ها
    سلام، به بخش نتایج ویزا که مراجعه کنین، می بینین که کسانی با گپ 10 سال هم ویزا گرفتن! بدون مشکل! فقط تو انگیزه نامه این گپ رو می تونین یه جورایی پرش کنین! منم مشکل شما رو دارم و البته 32 سالمه! و خیلی در این مورد تحقیق کردم. فکر نمی کنم جای نگرانی باشه! مدارک کامل باشه، نمی تونن رد کنن.
    چیزی که برای دریافت ویزا از سفارت آلمان وجود داره اینه که ریجکت شدن اونقدر هم مسئله مهمی نیست. یعنی حتی اگر کسی ریجکت هم بشه با یه نامه اعتراض خوب و منطقی، و یا برای ترم بعد با یه مدرک زبان بهتر، یا نامه انگیزه بهتر دفعه بعد ویزا میگیره. یعنی اصلا برای کسی که پذیرش داره، نشد نداره. فوقش یه ترم دیرتر میشه. مثل مثلا آمریکا نیست که تو سوابقش بد حساب بشه و اینا.
    من فکر میکنم سفارت آلمان مهم ترین عامل رو انگیزه کافی برای درس خوندن میدونه و با مدرک زبان آلمانی و حفظ انگیزه حتی درصورت رد ویزا میشه این امر رو به کنسولگری ثابت کرد.

Junior Member

سلام دوستان من بعد از لیسانسم اصلا سال خالی ندارم و سابقه ی کار دارم.ولی 3سال پشت کنکور بودم. به نظرتون تو انگیزه نامه بنویسم بدلیل اینکه میخواستم رشته ی مورد علاق ام قبول بشم واسه همین پشت کنکور بودم. یا اصلا ننویسم؟

ApplyAbroad Veteran

سلام دوستان من بعد از لیسانسم اصلا سال خالی ندارم و سابقه ی کار دارم.ولی 3سال پشت کنکور بودم. به نظرتون تو انگیزه نامه بنویسم بدلیل اینکه میخواستم رشته ی مورد علاق ام قبول بشم واسه همین پشت کنکور بودم. یا اصلا ننویسم؟
    احتمال زیاد اون افیسر راجع به این 3 سال کنکور ازتون میپرسه !
    اگه ننویسین، بعدا ممکنه زنگ بزنن و بهتون بگن چرا راجع به این 3 سال هیچ توضیحی ندادین...
    از کار اینا آدم سر در نمیاره.
    موفق باشین.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

اگه پروندتونو امنیت هم چک کنه که لازمش پر کردن فرم رشته های خاصه حتما تو انگیزه نامه توضیح دقیق بدید که تو این 3 سال چکار میکردید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی تربیت معلم تهران

درود
    دوستان عزیز
    من پذیرش برای ارشد مجدد ریاضی گرفتم، از دانشگاه
    FU-berlin
    معدل دیپلمم خوبه17.90 ولی...معدل لیسانسم 13.50 و معدل ارشدم 15،ربان رشته هم انگلیسیه، با تافل 77،تا b1.2 هم خوندم، مدارک سرتیفیکیت گوته هم برای یه بخششو B1 'گرفتم، بقیه بخش ها هم امتحان می دم تا قبل سفارت، تو رشته ریاضی میانگین معدل کمی پاییین تر از سایر زشته هاست، خیلی نگرانم راجع به مصاحبه سفارت؟ به نظرتون درست میشه؟
    خیلی برام مهمه که بدونم که اگر مثلا دفعه اول هم حالا ریجکت میشه، ایا با اعتراض میشه گفت حتما درست می شه ؟
    چه راهکاری برای این دو ضعف و همینطور ارشد مجدد پیشنهاد می کنید
    ممنون

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad18r200 نمایش پست ها
    درود
    دوستان عزیز
    من پذیرش برای ارشد مجدد ریاضی گرفتم، از دانشگاه
    FU-berlin
    معدل دیپلمم خوبه17.90 ولی...معدل لیسانسم 13.50 و معدل ارشدم 15،ربان رشته هم انگلیسیه، با تافل 77،تا b1.2 هم خوندم، مدارک سرتیفیکیت گوته هم برای یه بخششو B1 'گرفتم، بقیه بخش ها هم امتحان می دم تا قبل سفارت، تو رشته ریاضی میانگین معدل کمی پاییین تر از سایر زشته هاست، خیلی نگرانم راجع به مصاحبه سفارت؟ به نظرتون درست میشه؟
    خیلی برام مهمه که بدونم که اگر مثلا دفعه اول هم حالا ریجکت میشه، ایا با اعتراض میشه گفت حتما درست می شه ؟
    چه راهکاری برای این دو ضعف و همینطور ارشد مجدد پیشنهاد می کنید
    ممنون
    شما ازونجایی که یه دور مستر خوندید، بهتون احتمالا چک امنیتی میخوره و باید فرم امنیتی رو پر کنید(مث متقاضی ها دکترا) و پروسه ویزاتون به احتمال زیاد بیشتر از 2 ماه طول میکشه. پس از الان از دانشگاه بخواید نامه ای بده که شما اجازه دارید دیرتر از شروع کلای برسید.
    کلا هم ویزا گرفتن از آلمان نشد نداره، یا بار اول میده، یا اعتراض میزنید میده، یا برای ترم بعد دوباره اپلای میکنید میده، به شرط اینکه در این مدت انگیزه تون روبا نمره تافل بهتر یا مدرک جی آر ای و مدرک زبان آلمانی و اینا نشون بدید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)