صفحه 23 از 57 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام
    من سال ٩٢ فارغ التحصيل شدم يك سال پشت كنكور ارشد ايران بودم و تقريبا سال ٩٣ زبان رو شروع كردم
    ارشد رو هم قبول شدم و يه ترم فقط رفتم
    ميخواستم ببينم اين يك سال رو كه پشت كنكور بودم رو هم بايد توجيه كنم يا نه و اينكه توي سفارت درباره ي قبوليه ارشد و اينكه يك ترم رفتم هم بگم يا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mina338 نمایش پست ها
    سلام
    من سال ٩٢ فارغ التحصيل شدم يك سال پشت كنكور ارشد ايران بودم و تقريبا سال ٩٣ زبان رو شروع كردم
    ارشد رو هم قبول شدم و يه ترم فقط رفتم
    ميخواستم ببينم اين يك سال رو كه پشت كنكور بودم رو هم بايد توجيه كنم يا نه و اينكه توي سفارت درباره ي قبوليه ارشد و اينكه يك ترم رفتم هم بگم يا نه؟
    نه لازم نیست توجیه کنین دیگه وقتی پشت کنکور بودین خودش یه دلیله.واسه ارشد هم بعد ممکنه بپرسه چرا نرفتی و ...؟ اما فک کنم نگید هم کاری نداشته باشن.اخه نرفتین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط khodakiii1374 نمایش پست ها
    نه لازم نیست توجیه کنین دیگه وقتی پشت کنکور بودین خودش یه دلیله.واسه ارشد هم بعد ممکنه بپرسه چرا نرفتی و ...؟ اما فک کنم نگید هم کاری نداشته باشن.اخه نرفتین.
    يعني اينكه ايران براي كنكور وقت گذاشتم و بعد نرفتم نكته ي منفي محسوب نميشه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- Montan Universität Leoben

نقل قول نوشته اصلی توسط mina338 نمایش پست ها
    يعني اينكه ايران براي كنكور وقت گذاشتم و بعد نرفتم نكته ي منفي محسوب نميشه؟
    ازتون حتما میپرسن که چرا نرفتین یا انصراف دادین و شما باید توجیح قانع کننده داشته باشین در غیر اینصورت امتیاز منفی محسوب میشه.

Junior Member

سلام دوستان عزیز.
    من لیسانس از دانشگاه تبریز و ارشد عمران سازه از دانشگاه آزاد تهران دارم. دکتری هم دانشگاه تهران قبول شدم. اما اگر بتونم می خوام برم آلمان. حالا شما که تجربه دارید منو راهنمایی کنید که ریجکت نشم و بهترین انتخاب را انجام بدم.
    بهتره که دکتری را انصراف بدم و مستر دوم اپلای کنم یا دکتری؟ شانس کدوم بالاتره و بهتره؟ کلا دکتری دانشگاه تهران تاثیر منفی یا مثبت؟
    واقعا ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir2929 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من لیسانس از دانشگاه تبریز و ارشد عمران سازه از دانشگاه آزاد تهران دارم. دکتری هم دانشگاه تهران قبول شدم. اما اگر بتونم می خوام برم آلمان. حالا شما که تجربه دارید منو راهنمایی کنید که ریجکت نشم و بهترین انتخاب را انجام بدم.
    بهتره که دکتری را انصراف بدم و مستر دوم اپلای کنم یا دکتری؟ شانس کدوم بالاتره و بهتره؟ کلا دکتری دانشگاه تهران تاثیر منفی یا مثبت؟
    واقعا ممنونم
    شما دکترا انصراف بدین، برای پذیرش مجدد دکترا از آلمان و درخواست ویزا، چک امنیتی میخورین که البته مشکل حادی نیست و یه چیز معمولیه !
    مسئله سن و سال و احیانا گپ های موجود ممکنه برای متقاضی ویزا مشکل ایجاد کنه.
    برای مستر دوم میتونین اقدام کنین، ولی جواب سفارت رو چی میدین ؟
    باید خوب توجیه کنین !
    همون دکترا واقع بینانه تر به نظر میرسه براتون.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام دوستان
    شوهرم برای PHD رشته معدن از آلمان پذیرش گرفته ولی 2 سال سابقه کار در شرکت سپاهی ای که امریه هم اونجا بوده داره، چی کار کنیم ریجکت میکنن؟ سابقه کار از جای دیگه بگیره بهتره؟

مسلما اگر نفهمن که خیلی بهتره، ولی نمی دونم که اگر شما هم نگید امکانش هست که خودشون بفهمن یا نه .

نقل قول نوشته اصلی توسط ateefe نمایش پست ها
    سلام دوستان
    شوهرم برای PHD رشته معدن از آلمان پذیرش گرفته ولی 2 سال سابقه کار در شرکت سپاهی ای که امریه هم اونجا بوده داره، چی کار کنیم ریجکت میکنن؟ سابقه کار از جای دیگه بگیره بهتره؟

Junior Member

دوستان من کارشناسیم یه مقدار طول کشید. در واقع به اینصورت که اول کاردانی قبول شدم و اون 5 ترمه تموم شد. بعد مستقیم کارشناسی قبول شدم و بدون هیچ وقفه ای کارشناسی رو شروع کردم. اون هم 5 ترمه تموم شد. یعنی در اصل یک کارشناسی 10 ترم طول کشید. منتها من سه تا درسم موند و معرفی به استاد برداشتم و اون هم نزدیک به یک ترم طول کشید و تموم شد. یعنی درواقع 5 سال و خورده ای.
    این میتونه خیلی مشکل ساز بشه؟ یه نفر تو نتایج ویزا گفته بود به خاطر طولانی شدن تحصیل ریجکتش کرده بودن. طولانی بودن در حد من مشکل ساز نیست؟ خیلی نگرانم کرده این قضیه...

نقل قول نوشته اصلی توسط Babk نمایش پست ها
    دوستان من کارشناسیم یه مقدار طول کشید. در واقع به اینصورت که اول کاردانی قبول شدم و اون 5 ترمه تموم شد. بعد مستقیم کارشناسی قبول شدم و بدون هیچ وقفه ای کارشناسی رو شروع کردم. اون هم 5 ترمه تموم شد. یعنی در اصل یک کارشناسی 10 ترم طول کشید. منتها من سه تا درسم موند و معرفی به استاد برداشتم و اون هم نزدیک به یک ترم طول کشید و تموم شد. یعنی درواقع 5 سال و خورده ای.
    این میتونه خیلی مشکل ساز بشه؟ یه نفر تو نتایج ویزا گفته بود به خاطر طولانی شدن تحصیل ریجکتش کرده بودن. طولانی بودن در حد من مشکل ساز نیست؟ خیلی نگرانم کرده این قضیه...
    اصلا نگران نباشید! من خودم کارشناسیم 9 ترم تموم شد و یک ترم هم مرخصی گرقتم و همینطور ترم های تابستانی هم که بود واحد برداشته بودم و سر جلسه امتحان نرفته بودم در واقع ریز نمراتم حدود 12 ترم میشد اما هیچ مشکلی هم پیش نیومد و ویزام هم اومد!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)