صفحه 55 از 57 نخستنخست ... 545464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط almabon نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده خیلی از پست ها رو خوندم ولی چند تا سوال رو مطمئن نشدم :
    1. من با همسرم میخوام برم آیا ترجمه رسمی مدرک سند ازدواج نیاز هست برای روز مصاحبه؟ (مهر دادگستری هم لازم داره؟ چون تو سایت سفارت فقط گفتن رزومه همسر+آخرین مدرک تحصیلی + پاسپورت)
    2. من مدرک زبانم شاید 2 ماه بعد مصاحبه بیاد، یعنی زمان ازمونم اون موقع هست، آیا بدون مدرک زبان تایید میکنن چون استادم با این قضیه کنار اومده.
    3. تو روز مصاحبه ایا همسرم باید همراهم باشه؟ و اگر پاسخ مثبته باید ایشون هم انگلیسی رو خوب بتونه صحبت کنه یا فقط کافیه من بتونم صحبت کنم؟
    4. من اگر از استادم نامه بگیرم که پذیرش دارم بازم هم اون مبلغ 60 یورو رو بابت مصاحبه رو از من میگیرن. (برای تایید مدارک از استادم یه نامه می گیرم که رایگان تایید کنن)

ممنون از همه کسانی که لطف میکنند و جواب میدن
    سلام
    ۱- نمی دونم. ولی این مدرک رو بعدا تو آلمان در هر صورت نیاز دارین.
    ۲- اگر دانشجوی دکترا هستین، استادتون نامه بده که زبان شما اکیه کافیه.
    ۳- شما دو نفرین و باید دو تا وقت جدا بگیرین. هر روز فقط کسایی اجازه ی ورود به سفارت رو دارن که اسمشون تو لیست باشه. همسرتون باید روز خودش بره،‌شمام روز خودتون. نه به جای همدیگه می تونین برین و نه با هم دیگه. هر کدوم هم باید اثر انگشت بدن،‌ بنابراین حضور هر دوتون لازمه. اما همون طور که گفتم هر کس تو روز خودش.
    ۳.۱ همسرتون باید مدرک آ یک آلمانی روداشته باشه. انگلیسی نیازی نیست. در غیر این صورت، من دیدم بعضی جاها رو که میگن اگر طرف تحصیلات دانشگاهی داشته باشه نیازی به مدرک آ یک هم نیست. اما فکر می کنم این قانون کلی نیست. نمی دونم.
    ۴- اگر بورس داشته باشین از آلمان نیازی به دادن اون پول نیست. بورس هم دقیقا باید همون بورس تحصیلی باشه، نه قرارداد کاری. اما به صرف اینکه پذیرش دارین، معاف نمیشین از پرداخت اون ۶۰ یوروی مصاحبه.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ITM نمایش پست ها
    یه سوال دیگه؟! ( ببخشید خیلی سوال پرسیدم)

من از دو تا دانشگاه برای ارشد پذیرش گرفتم که یکیش saarland که دانشکاه خوبیه ویکی soest westfalia که خیلی دانشگاه خفنی نیست. حالا من حودم ترجیم اینه که دانشگاه دومی رو برم چون کلا 1.5 ساله تموم میشه و درساش راحتتره اما این شانس پذیرشم رو کم نمیکنه؟1 چون اونیکی دانشگاهه بهتره بهتر نیست با اون اقدام کنم؟
    سلام..من این پیام شما رو خوندم..می‌خواستم ببینم شما در آخر کدوم دانشگاه رو انتخاب کردید..من برای ترم تابستان ۲۰۱۹ دنبال دانشگاه می‌گردم و دانشگاه "Soest" یک مستر مهندسی‌ سیستم داره که از ترم تابستان هم پذیرش میده..اگر اونجا درستئون رو شروع کردید یا اطلاعاتی در مورد این دانشگاه دارید ممنون میشم بهم بگید..سپاس

سلام
    سوالات پرتکرار روز مصاحبه

۱. چند تا خواهر برادر داری؟ چه کار می کنن؟ کجا هستند؟

۲٫ با چه کسی زندگی می کنی؟

۳٫ همسرت کجاست؟ چه کار می کنه؟ می خواد باید باهات؟

۴٫ کسی رو تو آلمان داری؟

۵٫ چرا آلمان می خوای بری؟

۶٫ چرا این رشته؟ چرا این دانشگاه؟ راجع به رشته توضیح بدهید؟

۷٫ چرا دوباره می خوای ارشد بخونی؟

۸٫ از اونایی که گپ چند ساله دارن می پرسند چرا بعد از این همه سال می خوای بری؟

۹٫ پدر و مادرت کجا هستند؟ چه کار می کنند؟

۱۰٫ چند وقت آلمانی می خونید؟

۱۱٫ هزینه زندگی چگونه تامین می شود؟

✅ ممکن است یک یا چند تا سوال به زبان پذیرش از شما بپرسند. پس اگه پذیرش آلمانی دارید برای جواب دادن به این نوع سوالا ت به آلمانی آماده باشیند و اگه انگلیسی هست به انگلیسی آماده باشید.x20

Junior Member

سلام دوستان. من سوالم و تو بخش رد ویزا گذاشتم اینجا هم می ذارم کاش جواب بگیرم:

اگر کسی یه بار ارشد خونده باشه و بخواهد دوباره ارشد بخونه، اونم با 35 سال سن و ده سال سابقه کار، چقدر شانس ویزا دانشجویی داره؟ می شه کلا اشاره ای به ارشد ایران نکرد؟ چه تو همه مراحل پذیرش و چه تو همه مراحل ویزا کلا تو هیچ کدوم مدارک اشاره ای به ارشد ایران نشه. و اون گپ دو ساله با یه سابقه کار سوری پر بشه. خواهشن اگه تجربه ای دارین یا مورد مشابه دیدین راهنمایی کنین.

خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Iliyad64 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من 32 سالمه و کارشناسی کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل 15 دارم.
    از زمان فارغ التحصیلی تا الان هم 9 سال میگئره که تو این 9 سال 7 سالشو تو یه شرکت کار مرتبط با بیمه دارم.
    و همین هفته پیش با ویزای تحصیلی برای مستر سامر 2018 یه داشنگاه معتبر فنی در آلمان موافقت شد

امیدوارم شما هم به خواسته تون برسید.
    موفق باشید
    سلام دوست عزیز. پستتون قدیمیه اما بهتون تبریک می گم. می شه لطفا شرایط خوتونو کامل توضیح بدین؟ از نظر زبان انگلیسی و آلمانی و رنک دانشگاهی که پذیرش گرفتین؟ و این که چجوری این فاصله بین لیسانس و ارشد رو توجیح کردین که قابل قبول باشه؟ و نگن قصد مهاجرت دارین؟ خیلی ممنون می شم جواب سوالمو بدین

سلام دوستان...من یه چیزیو واسه سفارت چیزای مختلفی رو راجع بهش شنیدم...اگه میشه لطفا منو از این ابهام درآرید...من پذیرش برای یک رشته به زبان انگلیسی از یه دانشگاه تو آلمان گرفتم و مدرک IELTS هم دارم الان....خیلی از دوستان گفتن بهم که برای سفارت علاوه بر مدرک زبان انگلیسی ، نیاز به مدرک B1 آلمانی هم دارم....ولی یه سری جاها هم گفتن که چون رشتم انگلیسیه نیازی به مدرک زبان آلمانی ندارم و همون IELTS کافیه.....خواستم بدونم سفارت برای زبان آلمانی دقیقا چه ملزوماتی داره....البته من B1 رو تو گوته خوندم و مدرک شرکت در کلاس B1 رو دارم ولی امتحانشو ندادم...ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_fat32 نمایش پست ها
    سلام دوستان...من یه چیزیو واسه سفارت چیزای مختلفی رو راجع بهش شنیدم...اگه میشه لطفا منو از این ابهام درآرید...من پذیرش برای یک رشته به زبان انگلیسی از یه دانشگاه تو آلمان گرفتم و مدرک IELTS هم دارم الان....خیلی از دوستان گفتن بهم که برای سفارت علاوه بر مدرک زبان انگلیسی ، نیاز به مدرک B1 آلمانی هم دارم....ولی یه سری جاها هم گفتن که چون رشتم انگلیسیه نیازی به مدرک زبان آلمانی ندارم و همون IELTS کافیه.....خواستم بدونم سفارت برای زبان آلمانی دقیقا چه ملزوماتی داره....البته من B1 رو تو گوته خوندم و مدرک شرکت در کلاس B1 رو دارم ولی امتحانشو ندادم...ممنون
    سفارت همون چیزی رو میخواد که دانشگاه میخواد، اگه دانشگاه برای رشتتون پیش نیاز مدرک زبان آلمانی رو نیوورده پس نیازی ندارین

پ.ن: اگه رشتتون مشروط به زبان المانی هست سفارت حداقل مدرک b1 گوته رو ازتون میخواد

Junior Member

سلام خسه نباشید
    دوستان من سال 97 در مقطع ارشد پذیرش دانشگاه دولتی گرفتم و مشمول خدمت هستم ولی الان دارم زبان المانی رو میخونم و فکر میکنم تا اواخر سال 98 وقت سفارتم برسه و تصمیم دارم اون موقع انصراف بدم از این دانشگاه و مجددا برای ارشد در المان پذیرش بگیرم
    میدونم ک برای ادامه تحصیل در خارج از کشور 1 بار انصراف از دانشگاه مجاز هست ، در واقع از طرف نظام وظیفه مشکلی ندارم
    ولی یه مشکلی دارم اینه که نمیخوام به سفارت المان بگم ک تو این مدت (در واقع برای فرار از خدمت ) ارشد خوندم چون اگر بگم ، میگن ارشد رو تموم کن و برای مقطع بالاتر اقدام کن
    و اگر بگم ارشد نخوندم و گپ تحصیلیم رو با یادگیری زبان و برای تامین مخارج تحصیلم کار میکردم و وقتمو رو اون گذاشتم ، سفارت میپرسه شما تو این مدت 2 ساله مگه مشمول نبودی چطور سرباز نیستی ؟! راه حلی برای این مشکل هست ؟

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

سلام بر دوستان
    من پذیرش از دانشگاه فرایبورگ دارم که مدرک زبان مورد نیاز آیلتس 6 و آلمانی مدرک ب 1 بود . در دعوتنامه من قید شده که زمان ثبت نام ب 1 را ارائه بدید ( چون دو تایل امتحانم مونده بود ) . اکنون کارنامه ب 1 من با نمره کلی 300 و همه تایل ها بالای 70 آماده هست . تاریخ سفارت من احتمال زیاد مارچ هست . ولی تاریخ اعتبار آیتس من انتهای فوریه هست (نمره من 6.5 بود ) . دانشگاه به من ایمیل زد و گفت که از نظر اونا مشکلی نیست که زمان ثبت نام چند ماه از مدرک آیتلس من گذشته . به نظرتون اگه با همون ایمیل ، کارنامه زبان آلمانی و کارنامه آیلتس که کمی از انقضاش گذشته برم سفارت مشکلی پیش میاد ؟ و ازشون سئوال کنم برای دانشگاه ایلتس من معتبر هست اگر سفارت مدرک به روز میخواد تا روز صدور ویزا می آورم ؟

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : سوالات و مسائل مربوط به ویزا از اقدام تا نتیجه

نقل قول نوشته اصلی توسط naserizaker نمایش پست ها
    سلام بر دوستان
    من پذیرش از دانشگاه فرایبورگ دارم که مدرک زبان مورد نیاز آیلتس 6 و آلمانی مدرک ب 1 بود . در دعوتنامه من قید شده که زمان ثبت نام ب 1 را ارائه بدید ( چون دو تایل امتحانم مونده بود ) . اکنون کارنامه ب 1 من با نمره کلی 300 و همه تایل ها بالای 70 آماده هست . تاریخ سفارت من احتمال زیاد مارچ هست . ولی تاریخ اعتبار آیتس من انتهای فوریه هست (نمره من 6.5 بود ) . دانشگاه به من ایمیل زد و گفت که از نظر اونا مشکلی نیست که زمان ثبت نام چند ماه از مدرک آیتلس من گذشته . به نظرتون اگه با همون ایمیل ، کارنامه زبان آلمانی و کارنامه آیلتس که کمی از انقضاش گذشته برم سفارت مشکلی پیش میاد ؟ و ازشون سئوال کنم برای دانشگاه ایلتس من معتبر هست اگر سفارت مدرک به روز میخواد تا روز صدور ویزا می آورم ؟
    سلام
    شما همه ی مدارک + نامه ی دانشگاهتون که گفته این مدرک آیلتس براشون معتبر حساب میشه چون در زمان اپلای معتبر بوده رو جزو مدارکتون ببرین سفارت. مشکلی نیست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)