صفحه 26 از 57 نخستنخست ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 251 تا 260 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شهرسازی دانشگاه شیراز

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام دوستان من 2 تا سوال دارم ممنون می شم راهنمایی کنین
    1- من لیسانسمو دو سال پیش گرفتم بعد وقتی که می خواستم واسه دانشگاه اپلای کنم گواهی اینکه پارسال اینجا کنکور ارشد دادم و قبول شدم ولی نرفتم رو هم گذاشتم جزو مدارکم اغز شرکت یکی از دوستان هم یه گواهی گرفتم که 1.5 ساله دارم پاره وقت اینجا کار می کنم و گپ دو سالم رو با اینا پر کردم.حالا موندم واسه سفارت چه کار کنم اون گواهی کارآموزی رو ببرم یا نه؟ اگه ببرم ازم بیمه و فیش حقوقی نمیخوان که واسم دردسر بشه؟ گواهی قبولی تو کنکور ارشدم رو به نظرتون ببرم بهتره یا نه؟
    2-درمورد انگیزه نامه ای که باید واسه سفارت بنویسیم کامنت های دوستان تو فروم رو خوندم نظرات متفاوتی داشتن. من تو انگیزه نامه ای که واسه سفارت نوشتم گفتم که قصدم دکترا گرفتنه به نظرتون بهتره که به سفارت بگم قصد دارم بعد از مستر برگردم کشور خودم؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط geliii نمایش پست ها
    سلام دوستان من 2 تا سوال دارم ممنون می شم راهنمایی کنین
    1- من لیسانسمو دو سال پیش گرفتم بعد وقتی که می خواستم واسه دانشگاه اپلای کنم گواهی اینکه پارسال اینجا کنکور ارشد دادم و قبول شدم ولی نرفتم رو هم گذاشتم جزو مدارکم اغز شرکت یکی از دوستان هم یه گواهی گرفتم که 1.5 ساله دارم پاره وقت اینجا کار می کنم و گپ دو سالم رو با اینا پر کردم.حالا موندم واسه سفارت چه کار کنم اون گواهی کارآموزی رو ببرم یا نه؟ اگه ببرم ازم بیمه و فیش حقوقی نمیخوان که واسم دردسر بشه؟ گواهی قبولی تو کنکور ارشدم رو به نظرتون ببرم بهتره یا نه؟
    2-درمورد انگیزه نامه ای که باید واسه سفارت بنویسیم کامنت های دوستان تو فروم رو خوندم نظرات متفاوتی داشتن. من تو انگیزه نامه ای که واسه سفارت نوشتم گفتم که قصدم دکترا گرفتنه به نظرتون بهتره که به سفارت بگم قصد دارم بعد از مستر برگردم کشور خودم؟
    ممنون
    سلام

دانشگاه های آلمان گواهی کنکور ارشد رو نمیخوان اکثرا. مهم براشون گواهی قبولی کنکور لیسانس هست. چون منم اول گواهی ارشد فرستادم و از دانشگاه دوباره از من لیسانس خواستن
    اون گپ دو ساله رو توی رزومه با آوردن همین دوره کارآموزی پر کنین. سفارت گواهی نمیخواد. چون من هم یک سال توی شرکت دولتی بودم ولی ازم نخواست چیزی.
    گواهی قبولی کنکور هم ببرین فرقی نمیکنه. اون مدارکی رو میخوان که دانشگاه خواسته. من برای خودم نبردم فقط قبولی لیسانس بردم و چیزی نگفتن

در مورد انگیزه نامه همون انگیزه نامه برای دانشگاه رو هم ببرین کفایت می کنه. ولی میتونین ی پاراگراف آخرش اضافه کنین که چرا آلمان و این دانشگاه
    موردی هم از این لحاظ که نوشتین دکترا میخاین بخونین نداره. اتفاقا خوب هم میتونه باشه چون میبینن برنامه دارین تو ذهنتون و روشنه براتون. راستش من نوشتم و اتفاقا دیدم یکی ننوشته بود و بخاطر نامعلوم بودن شرایط بعد از ارشد کلا رد شد و دوباره اعتراض زد و توضیح داد کلی

سفارت عموما نمیپرسه قصد برگشت دارین یا نه. احتمال داره بپرسه بعد تحصیل میخواین چکار کنین. که خیلی بهتره بگین که قصدتون ادامه هست تا دکترا و بالاتر. دیگه بعد این جواب چیزی نمیپرسه

تمام اینا تجربه های خودم بود.
    با سفارت و مصاحبه کننده صادق باشین و استرس نداشته باشین. اصلا نگران چیزی نباشین. هیچیش سخت و پیچیده نیست

موفق باشین

Junior Member

سلام و خسته نباشید. از دلایل ریجکت شدن ممکنه معدل باشه؟
    اگه پذیرش داشته باشم و نمره ZD خوب داشته باشم، ممکنه بازم به معدل گیر بدن ؟؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط M1369 نمایش پست ها
    بستگی داره معدلتون چند باشه،گپ تحصیلی هم میتونه تاثیرگذار باشه.
    ولی اگر بتونین موارد منفی رو در انگیزه نامه خوب پوشش بدین، مشکل خاصی نیست.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام
    بله معدل براشون مهم هست من یک بار 2سال پیش تو سفارت بودم خودم داشتم میشنیدم که با یکنفر که دانشجویی می خواست بره داشتن مصاحبه می کردن و داشت اون خانم به اون اقا می گفت معدلت پایینه و سطح زبان هم مهمه موقع صحبت تا حدودی

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

بله ولی وقتی یونی پذیرش بده شما باید دنبال زیاد کردن نکات مثبت رزومه باشید. انگیزه نامه خوب، سابقه کاری رسمی مرتبط هم خیلی مهمه البته در صورتیکه بین تحصیل قبلیتون با درخواست فعلی فاصله زمانی باشه.
    مسلما جای داشتن b1 با b2 شانس بیشتری دارید.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

سلام دوستان من در مورد نمره معدل مدرک پیش دانشگاهی سوال داشتم
    نمره معدل من پایین 5 1 هستش آیا تاثیر منفیش تو ریجکت ویزا زیاده؟
    چجوری میتونم جبراش کنم؟ و ندید بگیرنش ؟ نمونه هایی مثل من دیدید ؟ چ راهکاری رو داشتن ؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط farid1995 نمایش پست ها
    سلام دوستان من در مورد نمره معدل مدرک پیش دانشگاهی سوال داشتم
    نمره معدل من پایین 5 1 هستش آیا تاثیر منفیش تو ریجکت ویزا زیاده؟
    چجوری میتونم جبراش کنم؟ و ندید بگیرنش ؟ نمونه هایی مثل من دیدید ؟ چ راهکاری رو داشتن ؟
    با معدل زیر 15 هم دوستان ویزا گرفتند. میتونید بخش نتایج ویزا رو یه نگاهی بهش بندازید.
    میتونید یه انگیزه نامه قوی بنویسید و از علایق و برنامه هاتون توش بنویسید. برنامه ای که دانشگاه میخواد ارائه بده، کاری که شما قصد دارید انجامش بدید و ...
    پیروز باشید.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام دوباره
    داشتن سابقه رسمی کاری (منظورم تائید شد بیمه تامین اجتماعی هستش) برای ویزای تحصیل تو مقطع فوق که مرتبط با همون رشتس که قراره بخونم (wırtschaftsınformatık) چقد تاثیر داره تو ی مثبت بودن ویزا ؟
    همچنین داشتن مدارک معتبری مثل( IRU و FIATA) که از سویس صادر شده و در رابطه با همون کار و رشتم هستش آیا تو ی جواب ویزا تاثیر داره یا نه ؟
    و همچنین مدرک زبان TOFEL(انگلیسی)با نمره 78 و TYS(مدرک معتبر بین المللی زبان ترکی یه چیز تو مایه های تافل ولی برا ترکی استانبولیش) با نمره ی 95 علاوه بر مدرک زبان آلمانی بدم به سفارت جزو رزومه موثر هست یانه ؟

Junior Member

سلام دوستان عزیز یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی م کنین
    من واسه مستر پذیرش مشروط از دانشگاه لایپزیگ دارم و مدرک فعلی زبانمم ب۱ه اما تو نامه ش اومده که این پذیرش در صورت داشتن مدرک د اس ها و پرکتیکوم معتبر است و یه دعوت نامه برای امتحان تعیین سطح م ضمیمه ش شده. حالا با توجه به اینکه من باید اول اونجا دوره ی آمادگی زبان برای امتحان د اس ها بگذرونم سفارت این پذیرش رو قبول و ویزا براش صادر میکنه یا نه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)