صفحه 16 از 57 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dansi نمایش پست ها
    با سلام
    من پذیرش دارم از دانشگاه RWTH Aachen مدرک زبانم ایلتس 6.0 هست که دانشگاه مینیممش برای رشته های غیر فنی 6.0 و بریا فنی 6.5 هستش رشته منم فنیه به نظرتون سفارت گیر میده به نمره ی ایلتسم یا قبول میکنند؟
    با سلام و تبریک برا پذیرشتون
    اگر بهتون پذیرش دادن که مشکلی نداره حتما.ولی زبانتو بخون که اگه سفارت گیر داد اماده امتحان دادن باشی.
    شما ظرفیت inboxت پره خالیش کن تا بیشتر راهنماییت کنم

درود بر دوستان و مدیران عزیز،
    سوالاتی داشتم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید. دانشگاه آیلسِ 6.5 میخواد ، و نمره ی من 6 بوده. که البته با اسکایپ یه مصاحبه ی 20 دقیقه ای داشتیم و در نهایت پدیرش دادن بهِم، اما به دلیل کافی نبودنِ زمان باقی مونده تا enrolement ،به ترم تابستون نرسیدم( و باید دوباره واسشون اپلای کنم).
    حالا، من از سفارت وقت مصاحبه گرفتم واسه حدود 1 ماهِ دیگه، اما اگر این نمره ی 6 آیلتس رو ندم، نقص مدرک میخورم قطعا.
    سوال اولم) نقص مدرکِ زبان موجب ردٍ درخواست ویزام نمیشه آیا؟

سوال دومم) اصلا به نظر شما همون نمره ی 6 رو اگر ارائه بدم، مشکل ساز میشه؟؟

چرا که توو سایت نوشته: " دقت کنید: اگر حتی یکی از مدارک کم باشد و یا عکس شما قدیمی باشد، به شما اجازه نخواهند داد تا مدارک خود را ارایه نمایید. این مورد درباره بورسیه ها هم صدق می کند." " هنگام ارایه درخواست ویزا باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار تسریع می یابد. کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست شود.
    *** این رو هم لازم هست که اضافه کنم، توو نامه ی پدیرشی که تا همین ماهِ پیش معتبر بود و الان invalid محسوب میشه، هیچ صحبتی از نمره / مدرک زبان به عنوان شرط پذیرش، به میون نیومده. ( فقط 3 تا درس هست به عنوانِ شروط دانشگاه ،که گفته شده تا سال اول باید گدرونده بشن)من زمان اپلای برای دانشگاه فقط مدرک تافل iBT داشتم که چون کافی نبود نفرستادم( فقط تووی رزومه ام نمرات هر skill رو نوشته بودم). تنها در برگه ای جداگانه گفتم که در فلان تاریخ ثبت نام کردم واسه آزمون آیلتس.

سوال سوم)احیانا بین دوستان داشتید کسی رو که شزایط مشابه من -نقص مدرک زبان- رو داشته باشه و ویزا بهش داده باشن/ یا موجب رد درخواستش شده باشه؟

سوال چهارم) کنسل کردنِ وقت مصابحه با این شرایط منطقی به نطر میاد یا نه؟ اصلا شدنیِ با ایمیل به سفارت و درخواسِ کنسلی؟

سوال چهارم) بین مدرک کارشناسی که بهمن 91 بوده و الان که میخوام واسه ارشد اقدام کنم ، 2 سالی فاصله هست. که با انگلیسی و آلمانی و 2 تا مهارت تو رشته ی خودم پر شده. اینها رو هم ذکر کنم در انگیزه نامه؟
    متن پدیرش رو هم در زیر میارم:

Admission subject to conditions for the Sommersemester 2015
    Master's degree programme: ***** (Master of Science) with a Master of Science degree, semester 1

The admissions committee responsible has decided to admit you to the above mentioned Master's degree programme offered by*** University in the coming semester subject to conditions.
    Condition(s): The following qualification (s) has/have to be proven within one year at the latest after commencing your Master's degree
    programme:
    Engineering ***
    Engineering ***
    Diagnostic ***
    Please note that this letter of acceptance will become invalid if you do not fulfil the condition(s) within the stipulated time. In this case you are not allowed to begin or continue your studies and to obtain the Master's degree.
    You have to accept your study place by appearing in person for enrolment at *** on one of the dates mentioned on the enclosed information leaflet.
    Please make sure to bring along all relevant documents. Please bring along the attached enrolment form and complete the still missing information by hand.
    If you do not observe the deadline for application and enrolment, this letter of acceptance will become invalid and you will lose your study
    place.

نقل قول نوشته اصلی توسط applybroad نمایش پست ها
    درود بر دوستان و مدیران عزیز،
    سوالاتی داشتم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید. دانشگاه آیلسِ 6.5 میخواد ، و نمره ی من 6 بوده. که البته با اسکایپ یه مصاحبه ی 20 دقیقه ای داشتیم و در نهایت پدیرش دادن بهِم، اما به دلیل کافی نبودنِ زمان باقی مونده تا enrolement ،به ترم تابستون نرسیدم( و باید دوباره واسشون اپلای کنم).
    حالا، من از سفارت وقت مصاحبه گرفتم واسه حدود 1 ماهِ دیگه، اما اگر این نمره ی 6 آیلتس رو ندم، نقص مدرک میخورم قطعا.
    سوال اولم) نقص مدرکِ زبان موجب ردٍ درخواست ویزام نمیشه آیا؟

سوال دومم) اصلا به نظر شما همون نمره ی 6 رو اگر ارائه بدم، مشکل ساز میشه؟؟

چرا که توو سایت نوشته: " دقت کنید: اگر حتی یکی از مدارک کم باشد و یا عکس شما قدیمی باشد، به شما اجازه نخواهند داد تا مدارک خود را ارایه نمایید. این مورد درباره بورسیه ها هم صدق می کند." " هنگام ارایه درخواست ویزا باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار تسریع می یابد. کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست شود.
    *** این رو هم لازم هست که اضافه کنم، توو نامه ی پدیرشی که تا همین ماهِ پیش معتبر بود و الان invalid محسوب میشه، هیچ صحبتی از نمره / مدرک زبان به عنوان شرط پذیرش، به میون نیومده. ( فقط 3 تا درس هست به عنوانِ شروط دانشگاه ،که گفته شده تا سال اول باید گدرونده بشن)من زمان اپلای برای دانشگاه فقط مدرک تافل iBT داشتم که چون کافی نبود نفرستادم( فقط تووی رزومه ام نمرات هر skill رو نوشته بودم). تنها در برگه ای جداگانه گفتم که در فلان تاریخ ثبت نام کردم واسه آزمون آیلتس.

سوال سوم)احیانا بین دوستان داشتید کسی رو که شزایط مشابه من -نقص مدرک زبان- رو داشته باشه و ویزا بهش داده باشن/ یا موجب رد درخواستش شده باشه؟

سوال چهارم) کنسل کردنِ وقت مصابحه با این شرایط منطقی به نطر میاد یا نه؟ اصلا شدنیِ با ایمیل به سفارت و درخواسِ کنسلی؟

سوال چهارم) بین مدرک کارشناسی که بهمن 91 بوده و الان که میخوام واسه ارشد اقدام کنم ، 2 سالی فاصله هست. که با انگلیسی و آلمانی و 2 تا مهارت تو رشته ی خودم پر شده. اینها رو هم ذکر کنم در انگیزه نامه؟
    متن پدیرش رو هم در زیر میارم:

Admission subject to conditions for the Sommersemester 2015
    Master's degree programme: ***** (Master of Science) with a Master of Science degree, semester 1

The admissions committee responsible has decided to admit you to the above mentioned Master's degree programme offered by*** University in the coming semester subject to conditions.
    Condition(s): The following qualification (s) has/have to be proven within one year at the latest after commencing your Master's degree
    programme:
    Engineering ***
    Engineering ***
    Diagnostic ***
    Please note that this letter of acceptance will become invalid if you do not fulfil the condition(s) within the stipulated time. In this case you are not allowed to begin or continue your studies and to obtain the Master's degree.
    You have to accept your study place by appearing in person for enrolment at *** on one of the dates mentioned on the enclosed information leaflet.
    Please make sure to bring along all relevant documents. Please bring along the attached enrolment form and complete the still missing information by hand.
    If you do not observe the deadline for application and enrolment, this letter of acceptance will become invalid and you will lose your study
    place.
    ببین تو پذیرشت همونطور که گفتی حرفی از نمره زبان زده نشده اگر دانشگاه مدرک زبانتو کافی نمیدونست حتما تو پذیرشت ذکر میکرد سفارت مدرک زبانی رو میخواد که دانشگاه خواسته و اگه دانشگاه تو پذیرش قید نکنه که فلان نمره رو باید بیاری و پذیرشو مشروط به زبان نکنه از نظر سفارت نمره زبانت برای دانشگاه کافی بوده و آیلتس 6 برا خود سفارت هم قابل قبوله. شما با همون مدرک ایلتس که الان داری میتونی اقدام کنی برای ویزات. همون 6 رو ارائه بدی کفایت میکنه.سفارت وقتی میگه برو 6.5 بیار که دانشگاه تو پذیرش گفته باشه باید 6.5 بیاری تا ثبت نامت کنیم.

Junior Member

سلام دوستان

من فارغ التحصيل سال 1370 رشته اقتصاد هستم . از اون زمان تا حالا هم بعد از خدمت سربازي تو رشته مرتبط با مسئوليتهاي مختلف كار كرده ام. الان هم
    ميخوام براي يك دانشگاه براي مقطع كارشناسي ارشد اقدام كنم. چون آيلتس جنرال 6.5 داشتم با اين دانشگاه مكاتبه كردم و اوكي دادند گفتند قابل
    قبوله (البته فقط براي اين رشته و چند تاي ديگه) حالا دارم مداركم رو براي ترجمه آماده ميكنم بفرستم . با ديدن اين تاپيك حقيقتش دلسرد شدم . چون
    با داشتن دوتا فرزند و 48 سال سن حتي اگه گواهي اشتغال مرتيط هم بيارم فكر نمي كنم شانسي داشته باشم. البته ناگفته نمونه تا حالا هم كه اقدام
    نكردم به خاطر اين بوده كه پول نداشتم. الان با رسيدن ارثيه و باز شدن دستم تصميم به اين كار گرفته ام. ممنون ميشم دوستان باتجربه مشاوره
    يا راهنمايي اي بدند. موندم اقدام كنم يا نه؟ در ضمن من مدت دو سال رييس مالي همين شركتم در خارج از ايران بودم و بعد اينكه رفتم اونجا
    تازه به تواناييهام پي بردم. اينم خودش يه مزيد علت بود كه هرطور شده اقدام كنم براي فوق تا راهي به خارج از ايران پيدا كنم. ممنون ميشم
    راهنمايي بديد. اونايي كه شرايط مشابه دارند و رفتند مصاحبه يه هم فكري بدند ممنون ميشم.

نقل قول نوشته اصلی توسط me11700 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من فارغ التحصيل سال 1370 رشته اقتصاد هستم . از اون زمان تا حالا هم بعد از خدمت سربازي تو رشته مرتبط با مسئوليتهاي مختلف كار كرده ام. الان هم
    ميخوام براي يك دانشگاه براي مقطع كارشناسي ارشد اقدام كنم. چون آيلتس جنرال 6.5 داشتم با اين دانشگاه مكاتبه كردم و اوكي دادند گفتند قابل
    قبوله (البته فقط براي اين رشته و چند تاي ديگه) حالا دارم مداركم رو براي ترجمه آماده ميكنم بفرستم . با ديدن اين تاپيك حقيقتش دلسرد شدم . چون
    با داشتن دوتا فرزند و 48 سال سن حتي اگه گواهي اشتغال مرتيط هم بيارم فكر نمي كنم شانسي داشته باشم. البته ناگفته نمونه تا حالا هم كه اقدام
    نكردم به خاطر اين بوده كه پول نداشتم. الان با رسيدن ارثيه و باز شدن دستم تصميم به اين كار گرفته ام. ممنون ميشم دوستان باتجربه مشاوره
    يا راهنمايي اي بدند. موندم اقدام كنم يا نه؟ در ضمن من مدت دو سال رييس مالي همين شركتم در خارج از ايران بودم و بعد اينكه رفتم اونجا
    تازه به تواناييهام پي بردم. اينم خودش يه مزيد علت بود كه هرطور شده اقدام كنم براي فوق تا راهي به خارج از ايران پيدا كنم. ممنون ميشم
    راهنمايي بديد. اونايي كه شرايط مشابه دارند و رفتند مصاحبه يه هم فكري بدند ممنون ميشم.
    اولین نکته راجب شرایط شما اینه که تو انگیزه نامه ای که برا سفارت مینویسید باید هدفتون از تحصیل در آلمان با توجه به گپ تحصیلی که دارین منطقی توضیح بدین. مهم ترین نکته اینه که شما چرا میخوایید بعد این همه سال ادامه تحصیل بدین. اگر بتونید با دلایل منطقی اونا قانع کنید, مشکلی نخواهید داشت. به نظر من اگه پذیرش دارید اقدام کنید و دنبال دلایل قانع کننده برای سفارت باشید. سفارت با توجه به شرایط شما احتمال زیاد میگه راجب انگیزه تحصیل شما در آلمان شک وجود داره.

سلام
    وقت بخیر
    بنده 30 سالمه و Feb 2012 فارغ التحصیل شدم با معدل 18.91 در مقطع کاردانی و 17.23 در مقطع لیسانس که از Nov 2011 سابقه کار (ترجمه شده با تائید دادگستری و امور خارجه) دارم تا Jan 2015. رزومه خوبی دارم و همچنین انگیزه نامه قوی. آیلتس 6.0. از یک دانشگاه هم پذیرش دارم در رشته فناوری اطلاعات که گفته باید نهایتا 25 شهریور اونجا باشم و 2 تیر وقت مصاحبه دارم.

چندتا سوال داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند:
    - آیا برای گرفتن ویزا از سفارت آلمان مشکلی خواهد بود؟
    - در روز مصاحبه، آیا به زبان انگلیسی مصاحبه می کنند؟
    - مصاحبه چه مدت طول می کشه؟
    - آیا به موقع ویزا به دستم میرسه؟
    - سه ماه اول درج شده در سابقه کارم رو هنوز دانشجو بودم و فارغ التحصیل نشده بودم. آیا این مشکلی بوجود میاره؟
    - آیا انگیزه نامه ای که لازمه آماده کنم همون انگیزه نامه ای هست که برای دانشگاه فرستادم؟ (با کمی تغییر البته)

مورد دیگه ای به اون برخوردم این بود که نتونستم لیست دقیقی از مدارک و کپی ها و تعداد هر کپی رو پیدا کنم. ممنون میشم که این لیست رو پیوست کنید.
    با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط applyabroado نمایش پست ها
    سلام
    وقت بخیر
    بنده 30 سالمه و Feb 2012 فارغ التحصیل شدم با معدل 18.91 در مقطع کاردانی و 17.23 در مقطع لیسانس که از Nov 2011 سابقه کار (ترجمه شده با تائید دادگستری و امور خارجه) دارم تا Jan 2015. رزومه خوبی دارم و همچنین انگیزه نامه قوی. آیلتس 6.0. از یک دانشگاه هم پذیرش دارم در رشته فناوری اطلاعات که گفته باید نهایتا 25 شهریور اونجا باشم و 2 تیر وقت مصاحبه دارم.

چندتا سوال داشتم که ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند:
    - آیا برای گرفتن ویزا از سفارت آلمان مشکلی خواهد بود؟
    - در روز مصاحبه، آیا به زبان انگلیسی مصاحبه می کنند؟
    - مصاحبه چه مدت طول می کشه؟
    - آیا به موقع ویزا به دستم میرسه؟
    - سه ماه اول درج شده در سابقه کارم رو هنوز دانشجو بودم و فارغ التحصیل نشده بودم. آیا این مشکلی بوجود میاره؟
    - آیا انگیزه نامه ای که لازمه آماده کنم همون انگیزه نامه ای هست که برای دانشگاه فرستادم؟ (با کمی تغییر البته)

مورد دیگه ای به اون برخوردم این بود که نتونستم لیست دقیقی از مدارک و کپی ها و تعداد هر کپی رو پیدا کنم. ممنون میشم که این لیست رو پیوست کنید.
    با تشکر
    با توجه به رزومه که داری و نمرات خوب بعید به مشکل بخوری ولی تو پروسه ویزا هیچ چیز قطعی نیست و هیچکس نمیتونه بگه چی میشه .
    مصاحبه کلا به فارسی هست فقط چند دقیقه راجب به رشتت و انگیزت ااز رفتن به آلمان به زبونی که میخوای اونجا درس بخونی سوال میکنه اگه رشته به انگلیسی هست به انگلیسی این سوالات رو میپرسه.
    مصاحبه 20 دقیقه ممکنه طول بکشه که بیشترش افیسر مشغول بررسی مدارکت شماست و حرفی زده نمیشه.
    آره از 2 تیر تا 25 شهریور ویزات باید بیاد قاعدتا چون نهایت 2 ماه طول بکشه ولی اینا هم نمیشه روش حساب کرد ممکنه بیشتر هم طول بکشه کارات انتظار هر اتفاقی رو داشته باش تو پروسه ویزا.
    راجب سابقه کارت مشکلی نیست.
    لینک ریز رو دانلود کن راهنمای در خواست ویزای دانشجویی تو سایت سفارت هست. راجبه انگیزه نامه هم توضیح داده اگر اون که برا دانشگاه نوشتی شامل سوالاتی میشه که سفارت تو این فرم گفته باید تو انگیزه نامه توضیح بدین که اوکی اگه نه باید عوضش کنی.
    http://www.teheran.diplo.de/contentb...tt_Studium.pdf

سلام
    آیا گواهی قبولی در کنکور الزامی هست برای گرفتن ویزا؟
    من دانشنامه ام رو از دانشگاه نگرفتم و مردک موقتم رو بردم سفارت تائید کرد. آیا لازمه حتما دانشنامه رو بگیرم و یا اینکه همین مدرک موقت قابل قبول هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط applyabroado نمایش پست ها
    سلام
    آیا گواهی قبولی در کنکور الزامی هست برای گرفتن ویزا؟
    من دانشنامه ام رو از دانشگاه نگرفتم و مردک موقتم رو بردم سفارت تائید کرد. آیا لازمه حتما دانشنامه رو بگیرم و یا اینکه همین مدرک موقت قابل قبول هست؟
    گواهی قبولی سراسری جز مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا تو سایت سفارت اومده. من بردم ازم نگرفت جز مدارکم گذاشته بودم ولی بهم پس داد.ریسک نکن بگیر نخواد بهت پس میده ولی اکه بخواد و نداشته باشی نقصی مدرک میخوری باید ببری تحویل بدی. با مدرک موقت کار ویزاتو انجام میدن ولی در نهایت ممکنه دانشنامه رو برای وقتی که میخوان ویزا صادر کنن ازت بخوان مخصوصا اگه دانشگاه تو پذیرش قید کنه که باید با خودت موقع ثبت نام بیاری.

سلام
    گواهی قبولی سراسری رو از کجا باید گرفت؟
    من دانشگاه علمی کاربردی بودم، هم کاردانی (ترمی) و هم کارشناسی (ترمی)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)