صفحه 18 از 57 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

با سلام.

دو تا سوال در رابطه با سابقه کار و مسائل پیرامونش در روز مصاحبه سفارت دارم.

1- من دو سال در جین تحصیل به عنوان دستیار آزمایشگاه توی دانشگاه پاره وقت کار میکردم (مسئول آزمایشگاه هم استاد خودم بود). حدود هشت ماه هم بعد از پایان دوران تحصیلم تا قبل از اعزام به خدمت توی یه شرکت خصوصی کار کردم. برای هیچکدومشون بیمه ندارم. روز مصاحبه همون گواهی انگلیسی کار رو ببرم کفایت میکنه یا اینکه باید کلا از رزومه ام حذفش کنم؟

2- دوره های کاراموزی رو توی رزومه ام ذکر کنم؟ (برای اون گواهی کار هم ندارم)

ممنون.

ApplyAbroad Veteran
    omid2015 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Ernie نمایش پست ها
    با سلام.

دو تا سوال در رابطه با سابقه کار و مسائل پیرامونش در روز مصاحبه سفارت دارم.

1- من دو سال در جین تحصیل به عنوان دستیار آزمایشگاه توی دانشگاه پاره وقت کار میکردم (مسئول آزمایشگاه هم استاد خودم بود). حدود هشت ماه هم بعد از پایان دوران تحصیلم تا قبل از اعزام به خدمت توی یه شرکت خصوصی کار کردم. برای هیچکدومشون بیمه ندارم. روز مصاحبه همون گواهی انگلیسی کار رو ببرم کفایت میکنه یا اینکه باید کلا از رزومه ام حذفش کنم؟

2- دوره های کاراموزی رو توی رزومه ام ذکر کنم؟ (برای اون گواهی کار هم ندارم)

ممنون.
    سلام

یه گواهی انگلیسی کفایت می کنه. من خودم همین کار رو کردم. در مورد دوره های کارآموزی هم اگه گواهی انگلیسی دارین می تونین اون رو بهشون بدین ولی من برای کارآموزی خودم چیزی ندادم.
    Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover
    H. Jackson Brown Jr. - P.S. I Love You

.When life gives you a hundred reasons to cry, show life that you have a thousand reasons to smile
    Unknown

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omid2015 نمایش پست ها
    سلام

یه گواهی انگلیسی کفایت می کنه. من خودم همین کار رو کردم. در مورد دوره های کارآموزی هم اگه گواهی انگلیسی دارین می تونین اون رو بهشون بدین ولی من برای کارآموزی خودم چیزی ندادم.
    ممنون . منم برای کاراموزی مدرکی ندارم. شما کاراموزیتون رو توی رزومه آوردین؟ برای اون دو سال دستیاری آزمایشگاه تنها مدرکی که دارم توصیه نامه استادمه که داخلش به این موضوع اشاره کرده. به نظرتون این دو سال آزمایشگاهو توی SOP و رزومه میتونم بیارم یا اینکه بهشون اشاره ای نکنم.

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس میکروبیولوژی دارم از ایران 2004 و فوق لیسانس بیوتکنولوژی غذایی از تایلند سال 2014. الان پذیرش فوق لیسانس گرفتم از دانشگاه kassel در رشته food business and Consumer Studies
    من 36 سال دارم و حدود 5 سال سابغه کار و سربازی مابین لیسانس و فوق لیسانس.
    سوال من این هست که چطور باید کنسول یا آفیسر رو قانع کرد واسه

1) ارايه برنامه مشخص و منسجم بعد از اتمام فوق از Kassel آیه بهتره قید کنم که قصد برگشت به ایران و خدمت به مردم کشورم رو دارم که شعارگونه هست یا بهتره بگم که قصد دارم تو اتحادیه اروپا جذب کار بشم و زندگی تشکیل بدم و مقیم با توجه به سن من بعد از اتمام فوق مجدد که میشه 38 سال.

2) در مورد رفتن واسه دکترا بعد از اتمام مستر مجدد چطور این شانس پذیرش رو بالاتر میبره؟ خوب اینجا هم افیسر میپرسه برنامت بعد از دکترا چی هست؟

3) من از کشور بلژیک از دانشگاه gent هم در سطح مستر در تکنولوژی غذایی پزیرش گرفتم آیا تو روز مصاحبه بگم که با وجود gent من ترجیح میدم که تو آلمان ادامه تحصیل بدم نقطه مثبت به حساب میاد؟ و اینکه بهتره نامه پذیرش gent رو نشون بدم به افیسر یا که این نقطه منفی محسوب میشه که این داوطلب قاطع و منسجم نبوده واسه study در المان.

4) من در سال 2014 با schengen Visa وارد المان شدم به دلیل دیدار از خوانواده خوب چطور از این case به بالا بردن شانس گرفتن ویزا استفاده کنم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

سلام دوستان خسته نباشید

من 1 جولای وقت سفارت دارم. توی یکی از فروم ها خوندم چند نفر بخاطر معدل ویزا ریجکت شدن و منم دانشگاه ازادی بودم با معدل 14.01 کورس انگلیسی از آخن پذیرش دارم. به نظرتون ممکنه مشکلی بابت معدل پیش بیاد ؟ و اینکه برای جلوگیری از این مشکل میتونم پذیرش از کشورای دیگه مثل انگلستان و فرانسه رو ضمیمه پروندم کنم ؟ چون دیدم که بچه هایی که ریجکت شدن گواهی قبولی سراسری ارشد ارائه دادن و ویزا گرفتن . اصلا آفیسر میگیره پذیرشای دیگه رو یا فقط توی SOP بیارم ؟
    با تشکر از دوستان و ادمین های محترم و با تجربه
    I am looking forward to hearing from you soon

نقل قول نوشته اصلی توسط aminoofcriss نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید

من 1 جولای وقت سفارت دارم. توی یکی از فروم ها خوندم چند نفر بخاطر معدل ویزا ریجکت شدن و منم دانشگاه ازادی بودم با معدل 14.01 کورس انگلیسی از آخن پذیرش دارم. به نظرتون ممکنه مشکلی بابت معدل پیش بیاد ؟ و اینکه برای جلوگیری از این مشکل میتونم پذیرش از کشورای دیگه مثل انگلستان و فرانسه رو ضمیمه پروندم کنم ؟ چون دیدم که بچه هایی که ریجکت شدن گواهی قبولی سراسری ارشد ارائه دادن و ویزا گرفتن . اصلا آفیسر میگیره پذیرشای دیگه رو یا فقط توی SOP بیارم ؟
    با تشکر از دوستان و ادمین های محترم و با تجربه
    I am looking forward to hearing from you soon
    دوست عزیز اخن یکی از دانشگاه های تاپ المانه و معدل شما هم اونقدرا دیگه پایین نیست!توی تاپیک ویزا اگر برید میبینید با معدل 13 هم ویزا گرفتند پس نگران نباشید اصلا.

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط cheeng نمایش پست ها
    دوست عزیز اخن یکی از دانشگاه های تاپ المانه و معدل شما هم اونقدرا دیگه پایین نیست!توی تاپیک ویزا اگر برید میبینید با معدل 13 هم ویزا گرفتند پس نگران نباشید اصلا.
    مرسی دوست عزیز، حالا جهت جلوگیری من پذیرشمو‌ از کشورای دیگه ببرم سفارت میگیرن ؟ یا فقط توی انگیزه نامه بیارم ؟

Junior Member

سلام.
    دو تا سوال دارم ممنون میشم اگه جواب بدید.

1-من کارشناسیم مهندسی مکانیک بوده و پذیرشم برای ارشد مهندسی محاسباتیه. من دو سال به عنوان دستیار توی آزمایشگاه آئرودینامیک دانشگاهم (حین تحصیل) کار کردم. با توجه به اینکه میگن سفارت روی هوافضا حساسه با اینکه رشته من مکانیک بوده و ربطی به هوافضا نداشته( فعالیتم هم روی پرواز نبوده) به نظرتون ممکنه به این خاطر ازم بخوان فرم رشته های خاصو پر کنم؟ به نظرتون به آزمایشگاه آئرودینامیک و تست تونل باد توی رزومه و انگیزه نامه ام اشاره کنم؟

2- من رشته ام به کاملا به انگلیسیه ولی توی نامه پذیرشم که به آلمانی نوشته شده هیچ اشاره ای به این مسئله نشده. به نظرتون یه پرینت از وبسایت دانشگاه ببرم که توش نوشته این دوره به این انگلیسیه یا اینکه پرینتو قبول ندارن؟ به نظرتون چه مدرکی براشون ببرم؟

ممنون.

Junior Member hedi_21 آواتار ها

سلام

من پذیرش مستر انفورماتیک گرفتم و 10 روز بعد وقت سفارت دارم . مدرک کاردانی و کارشناسیم معادل هست و وزارت علوم دانشنامه رو مهر نمیکنه و فقط یه نامه میده که این دانشگاه مورد تایید وازرت علوم هست . الان دانشنامه ی من فقط مهر مترجم داره + اون نامه تایید اعتبار دانشگاه + گواهی قبولی کارشناسی ارشد امیر کبیر هم دارم . به نظرتون مدارک لیسانسمُ قبول میکنه سفارت یا ایراد میگیره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط applybroad نمایش پست ها
    درود بر دوستان و مدیران عزیز،
    سوالاتی داشتم و امیدوارم که بتونید راهنماییم کنید. دانشگاه آیلسِ 6.5 میخواد ، و نمره ی من 6 بوده. که البته با اسکایپ یه مصاحبه ی 20 دقیقه ای داشتیم و در نهایت پدیرش دادن بهِم، اما به دلیل کافی نبودنِ زمان باقی مونده تا enrolement ،به ترم تابستون نرسیدم( و باید دوباره واسشون اپلای کنم).
    حالا، من از سفارت وقت مصاحبه گرفتم واسه حدود 1 ماهِ دیگه، اما اگر این نمره ی 6 آیلتس رو ندم، نقص مدرک میخورم قطعا.
    سوال اولم) نقص مدرکِ زبان موجب ردٍ درخواست ویزام نمیشه آیا؟

سوال دومم) اصلا به نظر شما همون نمره ی 6 رو اگر ارائه بدم، مشکل ساز میشه؟؟

چرا که توو سایت نوشته: " دقت کنید: اگر حتی یکی از مدارک کم باشد و یا عکس شما قدیمی باشد، به شما اجازه نخواهند داد تا مدارک خود را ارایه نمایید. این مورد درباره بورسیه ها هم صدق می کند." " هنگام ارایه درخواست ویزا باید تمام مدارک به طور کامل تکمیل شده و تمام گواهی ها ارایه داده شود. به این ترتیب روند کار تسریع می یابد. کمبود مدارک می تواند موجب رد درخواست شود.
    *** این رو هم لازم هست که اضافه کنم، توو نامه ی پدیرشی که تا همین ماهِ پیش معتبر بود و الان invalid محسوب میشه، هیچ صحبتی از نمره / مدرک زبان به عنوان شرط پذیرش، به میون نیومده. ( فقط 3 تا درس هست به عنوانِ شروط دانشگاه ،که گفته شده تا سال اول باید گدرونده بشن)من زمان اپلای برای دانشگاه فقط مدرک تافل iBT داشتم که چون کافی نبود نفرستادم( فقط تووی رزومه ام نمرات هر skill رو نوشته بودم). تنها در برگه ای جداگانه گفتم که در فلان تاریخ ثبت نام کردم واسه آزمون آیلتس.

سوال سوم)احیانا بین دوستان داشتید کسی رو که شزایط مشابه من -نقص مدرک زبان- رو داشته باشه و ویزا بهش داده باشن/ یا موجب رد درخواستش شده باشه؟

سوال چهارم) کنسل کردنِ وقت مصابحه با این شرایط منطقی به نطر میاد یا نه؟ اصلا شدنیِ با ایمیل به سفارت و درخواسِ کنسلی؟

سوال چهارم) بین مدرک کارشناسی که بهمن 91 بوده و الان که میخوام واسه ارشد اقدام کنم ، 2 سالی فاصله هست. که با انگلیسی و آلمانی و 2 تا مهارت تو رشته ی خودم پر شده. اینها رو هم ذکر کنم در انگیزه نامه؟
    متن پدیرش رو هم در زیر میارم:

Admission subject to conditions for the Sommersemester 2015
    Master's degree programme: ***** (Master of Science) with a Master of Science degree, semester 1

The admissions committee responsible has decided to admit you to the above mentioned Master's degree programme offered by*** University in the coming semester subject to conditions.
    Condition(s): The following qualification (s) has/have to be proven within one year at the latest after commencing your Master's degree
    programme:
    Engineering ***
    Engineering ***
    Diagnostic ***
    Please note that this letter of acceptance will become invalid if you do not fulfil the condition(s) within the stipulated time. In this case you are not allowed to begin or continue your studies and to obtain the Master's degree.
    You have to accept your study place by appearing in person for enrolment at *** on one of the dates mentioned on the enclosed information leaflet.
    Please make sure to bring along all relevant documents. Please bring along the attached enrolment form and complete the still missing information by hand.
    If you do not observe the deadline for application and enrolment, this letter of acceptance will become invalid and you will lose your study
    place.
    سلام
    من شرایطم دقیقا مث شماست
    با آیلتس 6 اما دانشگاه با اینکه 6.5 میخاست منو قبول کرده
    میخواستم ببینم سفارت به شما ویزا داد . آیا آیلتس 6.5 از شما خواست?

دوستان اگه کسی اطلاع داره بگه

توروخدا اگه میشه جوابمو بدید خیلی نگرانم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)