صفحه 19 از 57 نخستنخست ... 91011121314151617181920212223242526272829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام و روز بخیر من یک سوال داشتم . من دعوتنامه دارم از 5 دانشگاه آلمان که همشونم سفارت بردم مدرک ب 1 و ب 2 دارم گواهی قبولی کنکور سراسری و برای بچلر اقدام کردم با ضمیمه رزومه بسیار کامل و مفید و موتیویشن ی که خودم خیلی ازش راضی بودم همراه با 12 تقدیر نامه که همون روز دادم به سفارت اما چون رشتم دارای امتحان ورودیه و الان تقریبا دو ماه هست که میگذره از درخواستم و از امتحانا همینطوری داره میگذره با اینکه از سفارت به من زنگ زدن هفته پیش و گفتن از اداره خارحی مرتبطه شهر کلن استعلام کردن و اوکی شده اما پس فردا از امتحان اون هم میگذره و نمیتونم کاریش کنم اما باز امتحان دارم دو تا شهر دیگه میخوام بدونم با این زنگ باز ممکنه جوابو اینجا به این دلیل تغییر بدن ؟ و بگن ریجکت شدی ؟چون من هیچ نقص مدرکی ندارم معدل بالا دبیرستان 19.37 و پیش دانشگاهی 16.76 تازه یه سری مدرک دیگه هم نامه از استادای اونجا میخواستم بدم به سفارت که نذاشت. کلی هم به آلمانی بلبل زبونی کردم ) ممکنه به این دلیل ریجکت شم واقعا ؟ راستی رفتم سفارت پیگیر زنگ بشم گفتن که آفیسر ما همچین چیزی نگفته دید چشام گرد شد گفت ما باهاتون تماس میگیریم !!!!!

Junior Member

سلام دوستان بنده میخوام در آلمان با انگلیسی پذیرش بگیرم،متاسفانه با توجه به اینکه سربازی نرفتم و گواهی پایان تحصیلیم رو ندادن بهم میخوام با ریز نمراتم اقدام کنم
    دوتا سوال دارم که اگه کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم چون خیلی گشتم دنبال جوابم ولی تقریبا به نتیجه ای نرسیدم
    سوال اول(که شاید خیلی مرتبط نباشه به این تاپیک) اینه که با توجه به اینکه من گواهی پایان تحصیل ندارم و‌‌ فقط‎‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌میتونم با ریز نمراتم اقدام کنم و اینکه یه سری از دانشگاه ها هستن باید مدارکم رو پست کنم براشون و باید مدارکم رو توی سفارت کپی برابر اصل کنم،و همه اینا نیاز به مدارک تایید شده داره که منم ندارم بخاطر نداشتن گواهی پایان تحصیلی،الان پس چجوری مدارکم رو پست کنم؟
    دومین سوالم اینه که من میخوام مدرک زبان آلمانی هم برای محکم کاری داشته باشم،الان B1 هستم(مدرکی هنوز نگرفتم) احتمالا تا B1+ هم بتونم بخونم ولی بعد از امتحان آیلتس دیگه خوصله استرسِ امتحان B1 رو ندارم،آیا مدرک A2 واسه این حالت کفایت میکنه و احتمال ردیش کمه؟یا حتما B1 بگیرم؟
    اینم اضافه کنم واسه اینکه بتونم کار دانشجویی بکنمُ این حرفا تا اونجایی که بتونم اطلاعات آلمانیم رو بالا میبرم،ولی واقعا میخوام بدونم A2 کفایت میکنه یا B1 بگیرم؟
    ببخشید طولانی شد،ممنون میشم اگه جوابی بدین

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط arian_kb24 نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده میخوام در آلمان با انگلیسی پذیرش بگیرم،متاسفانه با توجه به اینکه سربازی نرفتم و گواهی پایان تحصیلیم رو ندادن بهم میخوام با ریز نمراتم اقدام کنم
    دوتا سوال دارم که اگه کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم چون خیلی گشتم دنبال جوابم ولی تقریبا به نتیجه ای نرسیدم
    سوال اول(که شاید خیلی مرتبط نباشه به این تاپیک) اینه که با توجه به اینکه من گواهی پایان تحصیل ندارم و‌‌ فقط‎‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌میتونم با ریز نمراتم اقدام کنم و اینکه یه سری از دانشگاه ها هستن باید مدارکم رو پست کنم براشون و باید مدارکم رو توی سفارت کپی برابر اصل کنم،و همه اینا نیاز به مدارک تایید شده داره که منم ندارم بخاطر نداشتن گواهی پایان تحصیلی،الان پس چجوری مدارکم رو پست کنم؟
    دومین سوالم اینه که من میخوام مدرک زبان آلمانی هم برای محکم کاری داشته باشم،الان B1 هستم(مدرکی هنوز نگرفتم) احتمالا تا B1+ هم بتونم بخونم ولی بعد از امتحان آیلتس دیگه خوصله استرسِ امتحان B1 رو ندارم،آیا مدرک A2 واسه این حالت کفایت میکنه و احتمال ردیش کمه؟یا حتما B1 بگیرم؟
    اینم اضافه کنم واسه اینکه بتونم کار دانشجویی بکنمُ این حرفا تا اونجایی که بتونم اطلاعات آلمانیم رو بالا میبرم،ولی واقعا میخوام بدونم A2 کفایت میکنه یا B1 بگیرم؟
    ببخشید طولانی شد،ممنون میشم اگه جوابی بدین
    با درود...
    دوست عزیز اگه یه کم بیشتر وقت میذاشتین، جوابتون رو در بخش های مختلف پیدا میکردین.
    ولی مهم نیست.
    قبلا هم گفتم، شما با ریز نمره ترم آخر هم میتونین اپلای کنی، ولی تایید شدن مدارکن به دانشگاه برمیگرده و البته پیگیری خودتون و در نهایت تایید وزارت علوم !
    اگه از دانشگاه مدرکی بگیرین، حالا هر چی باشه، گواهی، ریز نمره و ... میرین تو سامانه وزارت علوم، اونجا اگه براتون تاییدش کنن، دیگه حله و مشکلی نیست، بعدش به تایید دادگستری و امورخارجه میرسه و در نهایت سفارت و شما میتونین باهاشون اپلای کنی !
    البته هر دانشگاهی مدرک تایید شده نمیخواد و کپی ساده هم قبول میکنه ازتون و لازمه اش اینه که شما سایت دانشگاه رو کامل و مرتب بخونی و اگه ابهامی بود بهشون میل بزن و بپرسی تا دوباره کاری نشه !
    اما سوال دوم !
    اگه رشتتون آلمانیه، حداقل باید ب1 رو به سفارت ارائه بدین !
    اگه انگلیسیه که هیچی، هر چی بالاتر بهتر !

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

ممنون Adrian ـه عزیز راستشو بخوای زیاد هم وقت گذاشتم ولی تقریبا جوابی پیدا نکردم به هر روی ممنونم ازت
    ولی من تنها چندتا برگه تونستم بگیرم از دانشگام ریز نمرات،گواهی فراغت از تحصیل،کپی گواهی پایان تحصیل با مهر اصلی(فتوکپی برابر اصل)!!!
    ولی تا اونجایی که فهمیدم سایت وزارت علوم تا زمانی که اصل دانشنامه یا گواهی پایان تحصیل رو همراه با ریز نمرات توی سایتش آپلود نکنم واسم ریز نمرات رو تایید نمیکنه(چون گذاشتم یه بار فقط ریز نمراتم رو ولی رد کرد و نوشت باید پشت و روی دانشنامه رو هم بزارین)‌‌‌‌‍‍‍‍‌‌‌‍ ‎‏ و از اونجا که به من گواهی پایان تحصیل رو نمیدن دستم تو پوست گردو میمونه.
    اگر خود دانشگاه به من یه گواهی پایان تحصیل رو میداد که خیالی نداشتم ولی هم دانشگاه،هم دانشگاه مرکزی هم پلیس +10 گفتن بهم که چون تو فرجهء یه ساله هستی و طبیعتا مشمولی پس بهت نمیتونیم بدیم این مدرک رو! پس اینجا تنها چیزی که در حال حاضر دارم یه ریز نمراتیه که غیر رسمی هم ترجمش کردم که بتونم باهاش اقدامی بکنم ولا غیر،این مشکلیه که دارم و نتونستم تا جایی که گشتم مشابهش رو پیدا کنم

در رابطه با دومی هم به نظر شما A2 کفایت میکنه؟احتمال ریجکتی رو به خاطر زبان پایین نمیاره؟اگه نه واسه B1 برم تلاش کنم؟
    با تشکر مجدد

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط arian_kb24 نمایش پست ها
    ممنون Adrian ـه عزیز راستشو بخوای زیاد هم وقت گذاشتم ولی تقریبا جوابی پیدا نکردم به هر روی ممنونم ازت
    ولی من تنها چندتا برگه تونستم بگیرم از دانشگام ریز نمرات،گواهی فراغت از تحصیل،کپی گواهی پایان تحصیل با مهر اصلی(فتوکپی برابر اصل)!!!
    ولی تا اونجایی که فهمیدم سایت وزارت علوم تا زمانی که اصل دانشنامه یا گواهی پایان تحصیل رو همراه با ریز نمرات توی سایتش آپلود نکنم واسم ریز نمرات رو تایید نمیکنه(چون گذاشتم یه بار فقط ریز نمراتم رو ولی رد کرد و نوشت باید پشت و روی دانشنامه رو هم بزارین)‌‌‌‌‍‍‍‍‌‌‌‍ ‎‏ و از اونجا که به من گواهی پایان تحصیل رو نمیدن دستم تو پوست گردو میمونه.
    اگر خود دانشگاه به من یه گواهی پایان تحصیل رو میداد که خیالی نداشتم ولی هم دانشگاه،هم دانشگاه مرکزی هم پلیس +10 گفتن بهم که چون تو فرجهء یه ساله هستی و طبیعتا مشمولی پس بهت نمیتونیم بدیم این مدرک رو! پس اینجا تنها چیزی که در حال حاضر دارم یه ریز نمراتیه که غیر رسمی هم ترجمش کردم که بتونم باهاش اقدامی بکنم ولا غیر،این مشکلیه که دارم و نتونستم تا جایی که گشتم مشابهش رو پیدا کنم

در رابطه با دومی هم به نظر شما A2 کفایت میکنه؟احتمال ریجکتی رو به خاطر زبان پایین نمیاره؟اگه نه واسه B1 برم تلاش کنم؟
    با تشکر مجدد
    اگه رشتتون آلمانیه، حداقل باید ب1 رو به سفارت ارائه بدین !
    انگلیسی هم که نمره مد نظر دانشگاه رو بایستی ارائه بدین.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MBA-University of Tehran

سلام
    من کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه تهران بودم و برای دکترا مدیریت برای دانشگاه فرانکوفرت اقدام کردم. دانشگاه به من پذیرش داد برای دوره master of marketing که سال اولش با بچه های دکترا یکیه و در صورت اوردن نمره لازم مستقیما از سال دوم وارد دوره دکترا میشم. حالا سوال من اینه من تو انگیزه نامم و کل پروسه ویزا باید بگم برای یک مستر دیگه دارم میرم و از دکترا اسمی نبرم و حتی اصلا مدرک ارشد ایرانمو ارایه ندم(چون ممکنه پرپوزال و.. ) بخوان و یا اینکه کلا جریانو همونجوری که هست بگم؟ ینی اینکه بگم برای دکترا اقدام کردم و خود دانشگاه به من این پیشنهاد مستر برای سال اولو پیشنهاد کرد و از سال دوم وارد دوره دکترا میشم(چون تو نامه پذیرشمم همینو نوشته)؟ خیلی ممنون میشم کمک کنید چون چند ور دیگه وقت سفارت دارم و نمیدونم چی باید بگم برای جلوگیری از ریجکت شدن.

با سلام
    کسی اطلاع داره که Siegen جزو شهر هایی که بد ویزا میده یا خوب؟ اصلا چه شهرهایی بد ویزا میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک- Montan Universität Leoben

نقل قول نوشته اصلی توسط superhornet18 نمایش پست ها
    با سلام
    کسی اطلاع داره که Siegen جزو شهر هایی که بد ویزا میده یا خوب؟ اصلا چه شهرهایی بد ویزا میدن؟
    زیگن جز شهرهای خوب هست.شما بیشتر سعی کن مدارکت کامل باشه و گرنه بهترین شهر هم ردت میکنه.

Junior Member

دوستان من یه جا تو فروم خوندم موقع مصاحبه برای ویزا ارايه ی مدرک ب۱ (رشته آلمانی) نیاز نیست و موقع ارايه ویزام میتونیم این مدرکو براشون ببریم. درسته؟ من ب۱و خصوصی خوندم و مدرک فعلا آ۲ گوته دارم آیا با ارايه مدرک ساعت ب۱ میشه واسه ویزا اقدام کرد؟ ممنون میشم جواب بدین

برای درخواست ویزای فوق لیسانی قبولی کنکور کارشناسی ارشد رو سفارت ببریم خوبه یا بد ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)