صفحه 22 از 57 نخستنخست ... 121314151617181920212223242526272829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام
    رزومه که مشابه مگر اینکه بخواید تو هرکدوم کارای متفاوتی بگید !
    این پاسخ بستگی البته به مقطع تحصیلی شما داره من نمیدونم اما دوستان میگن ارشدا نگن برای دکترا میخوان بمونن تجربه ای مشابه ندارم متاسفم و اما سوال اخر اون هم بستگی داره و واقعا شانسیه خودشون میگن از 6 هفته تا 8 هفته اما بودن 18 روزه گرفتنو و بودن 5 ماهه گرفتن .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng. Tabriz Azad University

سلام
    من برای این ترم زمستان پذیرش گرفتم و آماده مصاحبه میشم
    فقظ یه سوال دارم
    من ریز دانشگاهی که باهاش پذیرش گرفتم ریز حین تحصیله ولی از طرفی تمام درسایی که لیسانس خوندم توش ذکر شده و درست بعد از ثبت آخرین نمرم و قبل تسویه حساب گرفتم ترجمه رسمی شده و تایید سفارت هم شده
    ایا همین کافیه برای مصاحبه؟ یا برم از نو ریز بعد فراغت بگیرم و بعد ترجمه بدمش تایید سفارت و با اون برم مصاحبه؟

پیشاپیش از دوستانی که وقت میزارن برای جواب سوال من تشکر میکنم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط hadi_asghari نمایش پست ها
    سلام
    من برای این ترم زمستان پذیرش گرفتم و آماده مصاحبه میشم
    فقظ یه سوال دارم
    من ریز دانشگاهی که باهاش پذیرش گرفتم ریز حین تحصیله ولی از طرفی تمام درسایی که لیسانس خوندم توش ذکر شده و درست بعد از ثبت آخرین نمرم و قبل تسویه حساب گرفتم ترجمه رسمی شده و تایید سفارت هم شده
    ایا همین کافیه برای مصاحبه؟ یا برم از نو ریز بعد فراغت بگیرم و بعد ترجمه بدمش تایید سفارت و با اون برم مصاحبه؟

پیشاپیش از دوستانی که وقت میزارن برای جواب سوال من تشکر میکنم
    منم اون فرم شماره 3 رو داشتم و باهاش پذیرش گرفتم اما برای سفارت ریز نمره اصلی رو از فارغ التحصیلان بگیرید و ترجمه و تایید. چون معدل و دروس افتاده در اون ریز نمره ثبت نشده

سلام...
    من لیسانس اتومکانیک دارم و برای مستر اقدام کردم... اما دانشگاههایی که اقدام کردم برای مستر پذیرش مشروط نمیدادند... گفتن برای لیسانس بیا بعد از گرفتن مدرک زبان میتونی تغییر بدی به مستر...
    حالا سوال من اینه که برای مصاحبه سفترت چیکار کنم که ردم نکنن چون برای لیسانس مجدد انگار دارم میرم دیگه.... چطوری قانعشون کنم؟ چی بگم؟ لیسانس maschinenbau پذیرش مشروط گرفتم

Junior Member

سلام دوستان نمیدپنستم این سوال دقیقا کجا مطرح کنم اگه کسی میدونه بگه تا من منتقلش کنم

من دیپلم ۳ ساله دارم از هنرستان یعنی پیش ندارم و معدل دیپلمم ۱۶ و نیم و در مقطع کاردانی نرم افزار دانشگاه دولتی میخونم معدلمم حدود ۱۵ و خورده ای
    برای پذیر در مقطع کارشناسی به نظرتون معدلم خیلی کمه و امکان ندادن ویزا هست؟

و اینکه اگه هم کسی با مدرک فوق دیپلم رفته و هنرستانی بوده باشه لطفا یکم اطلاعات بده

ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط danger25 نمایش پست ها
    سلام دوستان نمیدپنستم این سوال دقیقا کجا مطرح کنم اگه کسی میدونه بگه تا من منتقلش کنم

من دیپلم ۳ ساله دارم از هنرستان یعنی پیش ندارم و معدل دیپلمم ۱۶ و نیم و در مقطع کاردانی نرم افزار دانشگاه دولتی میخونم معدلمم حدود ۱۵ و خورده ای
    برای پذیر در مقطع کارشناسی به نظرتون معدلم خیلی کمه و امکان ندادن ویزا هست؟

و اینکه اگه هم کسی با مدرک فوق دیپلم رفته و هنرستانی بوده باشه لطفا یکم اطلاعات بده

ممنون
    معدلتون مشکل ساز نیست.
    چه دیپلم، چه کاردانی.
    برای اینکه ببینین کدوم دانشگاهها بدون پیش دانشگاهی بهتون پذیرش مستر میدن، باید باهاشون مکاتبه کنین.

این حساب کاربری دیگر فعالیتی در این فروم ندارد.

Junior Member

سلام.

بعد از مشخص شدن نتیجه ویزا و مشخص شدن اولین روز برای رفتن به سفارت و پیکاپ ویزا چه مدت وقت داریم بریم ویزا رو بگیریم ؟! اگه یه کم لفتش بدیم مشکل پیش میاد ؟! و سوال دوم ارزون ترین بیمه چقدر در میاد ؟! و کدوم بیمه ؟

ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Shahrooz67 نمایش پست ها
    سلام.

بعد از مشخص شدن نتیجه ویزا و مشخص شدن اولین روز برای رفتن به سفارت و پیکاپ ویزا چه مدت وقت داریم بریم ویزا رو بگیریم ؟! اگه یه کم لفتش بدیم مشکل پیش میاد ؟! و سوال دوم ارزون ترین بیمه چقدر در میاد ؟! و کدوم بیمه ؟

ممنون
    دوست عزیز

با احترام به شما
    این سوال بارها پاسخ داده شده...
    ولی زمانی که بارکدتون اعلام شد، بسته به تاریخی که براتون زده میتونین برین ویزا رو تحویل بگیرین. ( از اون تاریخ به بعد معمولا )
    تاریخ هم اگه نزده بود، هر وقت خواستین میتونین برین، ولی دیگه خیلی طولانی نشه.
    بیمه : اینجا

سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید لطفا
    من لیسانس رو از دانشگاه آزاد با معدل 17.44 و فوقم رو از دانشگاه تهران با معدل 17.76 گرفتم یه مقاله دارم و 4 سال پیش فارغ التحصیل شدم . الان از دانشگاه Jena توی یه رشته دیگه که البته تا حدودی به رشته فوقم مرتبطه (همون رشته نیست) برای مستر دوم پذیرش گرفتم ایلتس 6.5 هم دارم. چندتا سوال دارم:

من تو این مدت 4 سال فقط یه دوره 6 ماه یه مرکز تحقیقاتی مرتبط با رشته ام کارآموزی کردم. مابقی این مدتم مشغول تدریس خصوصی بودم (برای کسب درامد که به رشته خودم مرتبط نبود و کلاسام خصوصی برگذار میشد تو خونه . از طرفی بخشی از وفتم به زبان خوندن و اپلای کردن و این داستانا گذشت. البته واقعیت اینه که تا الان دوتا کنگره اکسپ شدم که چون ویزاش شینگن بود اقدام نکردم و بهم گفتن چون مجردی و کار رسمی نداری ریجک میشی و این موضوع واسه پذیرش تحصیلیت خوب نیست من هم بی خیال ویزاشون شدم. از طرفی چند ماه پیش یه موقعیت دکترا واسم جور شد اما استاده بهم گفت اول محقق مهمان بیا بعد من دکتراتو و با فاند برات جور میکنم ولی متاسفانه از اونجایی که سفارت متخصصین مهمان رو دیگه با هزینه شخصی نمیزاره که برن مجددا از اقدام برای ویزاش منصرف شدم و دکترام در عین ناباوری پرید. در تمام طول این مدت سعی کردم راهی نرم که به مهر ریجکت سفارت ختم بشه و تاثیر منفی رو رفتنم داشته باشه) حالا سوالم اینه که به نظرتون میتونم این بار و با این رزومه و برای مستر دوم ویزا بگیرم یا نه ؟

تو متیویشن لتر چی بنویسم که خوب اوضاعم رو تشریح کنم و براشون قابل قبول باشه

آیا من باید گواهی قبولی کنکور بگیرم وببرم برای تایید و مصاحبه ؟ چون این گواهی رو فقط برای متقاضیان دوره کارشناسی میخوان نه کارشناسی ارشد؟ اگر باید بگیرم کجا باید برم سراغش؟

چند نسخه ترجمه تایید شده و کپی برابر اصل شده باید روز مصاجبه برد؟ من یه نسخه ترجمه تایید شده مدارک تحصیلی و یه سرس کپی برابر اصل شده دارم از سفارت آلمان در ایران و یه سری نسخه کپی برابر اصل شده از خود آلمان (چون برای پذیرش گرفتن به یه سری جدید از کپی مدارک نیاز بود خواهرم که در آلمان هست اونجا از روی اصل ترجمه ها یه سری کپی برابر اصل جدید برام گرفت) به نظرتون سفارت این کپی سری دوم رو قبول میکنه یا فقط تایید خودش رو قبول داره؟

ببخشید اگه حرفام طولانی شد
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط saranr نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه منو راهنمایی کنید لطفا
    من لیسانس رو از دانشگاه آزاد با معدل 17.44 و فوقم رو از دانشگاه تهران با معدل 17.76 گرفتم یه مقاله دارم و 4 سال پیش فارغ التحصیل شدم . الان از دانشگاه Jena توی یه رشته دیگه که البته تا حدودی به رشته فوقم مرتبطه (همون رشته نیست) برای مستر دوم پذیرش گرفتم ایلتس 6.5 هم دارم. چندتا سوال دارم:

من تو این مدت 4 سال فقط یه دوره 6 ماه یه مرکز تحقیقاتی مرتبط با رشته ام کارآموزی کردم. مابقی این مدتم مشغول تدریس خصوصی بودم (برای کسب درامد که به رشته خودم مرتبط نبود و کلاسام خصوصی برگذار میشد تو خونه . از طرفی بخشی از وفتم به زبان خوندن و اپلای کردن و این داستانا گذشت. البته واقعیت اینه که تا الان دوتا کنگره اکسپ شدم که چون ویزاش شینگن بود اقدام نکردم و بهم گفتن چون مجردی و کار رسمی نداری ریجک میشی و این موضوع واسه پذیرش تحصیلیت خوب نیست من هم بی خیال ویزاشون شدم. از طرفی چند ماه پیش یه موقعیت دکترا واسم جور شد اما استاده بهم گفت اول محقق مهمان بیا بعد من دکتراتو و با فاند برات جور میکنم ولی متاسفانه از اونجایی که سفارت متخصصین مهمان رو دیگه با هزینه شخصی نمیزاره که برن مجددا از اقدام برای ویزاش منصرف شدم و دکترام در عین ناباوری پرید. در تمام طول این مدت سعی کردم راهی نرم که به مهر ریجکت سفارت ختم بشه و تاثیر منفی رو رفتنم داشته باشه) حالا سوالم اینه که به نظرتون میتونم این بار و با این رزومه و برای مستر دوم ویزا بگیرم یا نه ؟

تو متیویشن لتر چی بنویسم که خوب اوضاعم رو تشریح کنم و براشون قابل قبول باشه

آیا من باید گواهی قبولی کنکور بگیرم وببرم برای تایید و مصاحبه ؟ چون این گواهی رو فقط برای متقاضیان دوره کارشناسی میخوان نه کارشناسی ارشد؟ اگر باید بگیرم کجا باید برم سراغش؟

چند نسخه ترجمه تایید شده و کپی برابر اصل شده باید روز مصاجبه برد؟ من یه نسخه ترجمه تایید شده مدارک تحصیلی و یه سرس کپی برابر اصل شده دارم از سفارت آلمان در ایران و یه سری نسخه کپی برابر اصل شده از خود آلمان (چون برای پذیرش گرفتن به یه سری جدید از کپی مدارک نیاز بود خواهرم که در آلمان هست اونجا از روی اصل ترجمه ها یه سری کپی برابر اصل جدید برام گرفت) به نظرتون سفارت این کپی سری دوم رو قبول میکنه یا فقط تایید خودش رو قبول داره؟

ببخشید اگه حرفام طولانی شد
    ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
    با درود

البته حسرت گذشته رو نباید خورد، ولی شما همون موقع که پذیرش دکترا داشتین.
    میتونستین با پذیرش مستر برای یه رشته ویزا رو بگیرین، اینجا که اومدین دکترا رو شروع کنین. ( مستر دوم منظورم نیست )
    الان برای مستر دوم :
    1- اگه مدرک مسترتون رو ارایه کنین، چک امنیتی میخورین به احتمال زیاد.
    2- اگه رو نکنین، گپ تحصیلی تون زیاد میشه. هر چند همین جوری 4 سال فاصله افتاده، که البته با سابقه کار پر شده.
    چاره ای ندارین، جز اینکه این گپ ها رو از بین ببرین و توی انگیزه نامه درست توجیه کنین و دلیل بیارین تا قانع بشن.
    گواهی قبولی کنکور رو بگیرین ببرین، ضرر نداره. ممکنه درخواست کنن ازتون. به کار اینا اعتباری نیست.
    سوالتون مربوط به اینجا نیست و البته پاسخ داده شده.
    یه سری اصل ترجمه تایید شده رو سفارت کامل برمیداره + یک سری کپی ( این کپی، میتونه کپی تایید شده یا ساده باشه. کارمند سفارت تعیین میکنه روز مصاحبه )

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)