صفحه 28 از 57 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Behravanalii نمایش پست ها
    سلام من كارشناسي و كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك خوندم ولي با يك استاد در زمينه مهندسي برق مكاتبه كردم و قرار شد در مورد يك پروژه فاند و پوزيشن بده. ميخواستم ببينم اين تغيير رشته امكان داره تاثير روي صدور ويزا بذاره؟ يا چون فاند دارم مشكلي نداره؟ دو سال فاصله از اتمام تحصيلات ارشدو سابقه كاري كه مرتبط با ارشدم بوده پر كنم كفايت ميكنه؟ ممنون از پاسختون
    سلام
    مکانیک کاملا رشته ای هست که به برق مرتبطه. پیش میاد همچین تغییر رشته هایی. مدت زمان فاصله ی بین تحصیلاتتون رو هم با واقعیت پر کنین. اگه کار کردین، بنویسین کار کردین. هیچ اشکالی نداره که اون کار مرتبط با چی بوده.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

سلام، رشته هوافضا برای المان هم مشکل ساز است؟برای مقطع دکترای میخام اقدام کنم،ممنون

Junior Member

سلام
    داشتن سابقه کار از یکی از شرکتهایی که زیر نظر سپاه کار میکنند چقدر میتونه تاثیر منفی بگذاره؟با توجه به اینکه بیمه رد میشه اگه در نورد این سابقه کار صحبتی نشه متوجه میشن که اونجا کار میکردم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط arian_kb24 نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده میخوام در آلمان با انگلیسی پذیرش بگیرم،متاسفانه با توجه به اینکه سربازی نرفتم و گواهی پایان تحصیلیم رو ندادن بهم میخوام با ریز نمراتم اقدام کنم
    دوتا سوال دارم که اگه کمکم کنید خیلی ممنونتون میشم چون خیلی گشتم دنبال جوابم ولی تقریبا به نتیجه ای نرسیدم
    سوال اول(که شاید خیلی مرتبط نباشه به این تاپیک) اینه که با توجه به اینکه من گواهی پایان تحصیل ندارم و‌‌ فقط‎‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌میتونم با ریز نمراتم اقدام کنم و اینکه یه سری از دانشگاه ها هستن باید مدارکم رو پست کنم براشون و باید مدارکم رو توی سفارت کپی برابر اصل کنم،و همه اینا نیاز به مدارک تایید شده داره که منم ندارم بخاطر نداشتن گواهی پایان تحصیلی،الان پس چجوری مدارکم رو پست کنم؟
    دومین سوالم اینه که من میخوام مدرک زبان آلمانی هم برای محکم کاری داشته باشم،الان B1 هستم(مدرکی هنوز نگرفتم) احتمالا تا B1+ هم بتونم بخونم ولی بعد از امتحان آیلتس دیگه خوصله استرسِ امتحان B1 رو ندارم،آیا مدرک A2 واسه این حالت کفایت میکنه و احتمال ردیش کمه؟یا حتما B1 بگیرم؟
    اینم اضافه کنم واسه اینکه بتونم کار دانشجویی بکنمُ این حرفا تا اونجایی که بتونم اطلاعات آلمانیم رو بالا میبرم،ولی واقعا میخوام بدونم A2 کفایت میکنه یا B1 بگیرم؟
    ببخشید طولانی شد،ممنون میشم اگه جوابی بدین
    سلام . ببخشید شاید دیر شده باشه ولی بازم خواستم جوابتون رو بدم.
    برای تایید ریز نمرات رسمی توسط وزارت علوم اصلا لازم نیست که گواهی پایان تحصیلاتتون رو هم داشته باشید. فقط لازمه تیک ریز نمرات رو در پرتال وزارت علوم برای تایید بزنید و مدارک لازم از جمله نحوه ی انجام خدمت در قبال تحصیل رایگان رو آپلود کنید و ... .

سلام.
    من پذیرش مسترم آمده و دارم کارهای سفارت برای ویزا و .. رو می کنم. مدرک زبان من تا 22 فوریه اعتبار داره. آیا امکان این هست که به دلیل زمان کم تا اکسپایر شدن، بهم ویزا ندن؟ بهتره دوباره امتحان آییلتس بدم؟ لطفا من رو راهنمایی کنید، خیلی مهم هست.
    Junior Member

سلام .
    دوستان من یکم شرایطم پیچیده شده و گیج شدم ، لطفا راهنماییم کنین من 3 ژانویه وقت سفارت دارم و 6 فوریه هم کلاس زبانم شروع میشه..
    من از کلاستهال پذیرش مشروط گرفتم. موقع درخواست ب2 و گواهی c1.1 رو ارائه دادم ولی بهم پذیرش کلاس زبان c1.1 رو دادن.. از یه طرفی هم برای امتحان dsh تو کلاستهال نیاز به گواهی کلاس c1.1 هستش... من این کلاس c1.1 رو تو گوته ایران رفتم و با دانشگاه هم مکاتبه کردم گفتند مشکلی نیست وقتی رسیدی اینجا بیا یه راست واسه امتحان dsh تو ماه مارس ثبت نام بکن.. الان مشکلی که من دارم اینه که به سفارت بگم من تو کلاس c1.1 شرکت کردم ؟ گواهی شرکت رو نشونشون بدم؟
    از یه طرفی ممکنه ویزای من بیشتر از یه ماه طول بکشه بیاد و به کلاس زبان 6 فوریه نرسم و به این دلیل سفارت بگه بهت ویزا نمیدیم ...!
    به نظرتون به سفارت بگم من میخوام مستقیم dsh امتحان بدم که لااقل 2 ماه دیگست و از لحاظ ویزا به مشکل نخورم ؟؟؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط h_hosseinioun نمایش پست ها
    سلام.
    من پذیرش مسترم آمده و دارم کارهای سفارت برای ویزا و .. رو می کنم. مدرک زبان من تا 22 فوریه اعتبار داره. آیا امکان این هست که به دلیل زمان کم تا اکسپایر شدن، بهم ویزا ندن؟ بهتره دوباره امتحان آییلتس بدم؟ لطفا من رو راهنمایی کنید، خیلی مهم هست.
    آیا پذیرش شما به انگلیسی بوده؟ اگه انگلیسی بوده آیا دانشگاه مشکلی با منقضی شدن مدرک زبانتون نداره؟ اگه نداره، یه ایمیل بزنین ازشون بخواین همینو براتون توی ایمیل بنویسن. همون ایمیلو پرینت بگیرین، محض احتیاط با خودتون داشته باشین. اگر هم نمره ی زبانتون بالا باشه، مثلا 7 7.5 اصلا فکر نمی کنم این موضوع چندان اهمیتی داشته باشه. در هر صورت آفیسر با شما کمی انگلیسی مصاحبه می کنه تا سطح زبانتونو بسنجه. اگه سطح زبانتون از نظر کافی بود، فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hhhmjc نمایش پست ها
    سلام .
    دوستان من یکم شرایطم پیچیده شده و گیج شدم ، لطفا راهنماییم کنین من 3 ژانویه وقت سفارت دارم و 6 فوریه هم کلاس زبانم شروع میشه..
    من از کلاستهال پذیرش مشروط گرفتم. موقع درخواست ب2 و گواهی c1.1 رو ارائه دادم ولی بهم پذیرش کلاس زبان c1.1 رو دادن.. از یه طرفی هم برای امتحان dsh تو کلاستهال نیاز به گواهی کلاس c1.1 هستش... من این کلاس c1.1 رو تو گوته ایران رفتم و با دانشگاه هم مکاتبه کردم گفتند مشکلی نیست وقتی رسیدی اینجا بیا یه راست واسه امتحان dsh تو ماه مارس ثبت نام بکن.. الان مشکلی که من دارم اینه که به سفارت بگم من تو کلاس c1.1 شرکت کردم ؟ گواهی شرکت رو نشونشون بدم؟
    از یه طرفی ممکنه ویزای من بیشتر از یه ماه طول بکشه بیاد و به کلاس زبان 6 فوریه نرسم و به این دلیل سفارت بگه بهت ویزا نمیدیم ...!
    به نظرتون به سفارت بگم من میخوام مستقیم dsh امتحان بدم که لااقل 2 ماه دیگست و از لحاظ ویزا به مشکل نخورم ؟؟؟
    سلام
    من خیلی در جریان کسایی که به آلمانی می خوان درس بخونن نیستم. آیا شما پذیرشتون مشروط به دادن امتحان DSH هست یا مشروط به گذروندن C1.1. اگه اولی هست، به نظر "شخصی" من مدارکتونو نشون بدین و بگین که الان تو ایران هم دارین c1 رو میخونین و تا وقتی برسین آلمان فقط لازمه که برین امتحان بدین. ضمن اینکه به نظر "شخصی" من اون ایمیل یا نامه ای که همین حرفو توش زدن (که گفتین گفتن تو بیا مستقیم برو امتحان DSH بده) رو حتما با خودتون ببرین.
    به نظر من شرایط رو دقیق به آفیسر بگین. نامه ی دانشگاه رو نشون بدین. فقط سعی کنین شمرده و دقیق توضیح بدین. هل و دستپاچه نشین. آفیسر از تون می پرسه کی کلاست شروع میشه؟ شما بگین شش فوریه، اما اگه دیرتر برسم هم زیاد مهم نیست، چون در واقع می خوام برای امتحان DSH اونجا باشم. اینجا الان کلاس C1 ام رو شروع کردم. دانشگاه هم با این موضوع موافقت کرده. این هم نامه اش.
    اگر توضیحات دقیق تر خواستن، براشون دقیق تر توضیح بدین (دانشگاه احتمالا بر مبنای آخرین مدرکی که دستتون بوده، یعنی B2، سطح شما رو تعیین کرده و گفته باید بیای C1.1 بشینی که منطقی هم هست).
    ان شاءالله که مشکلی پیش نمیاد

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

راستش من احساس میکنم که صحبت با آفیسر هیچ تاثیری در گرفتن ویزا یا رد ویزا نداره و فقط در حدی تاثیر گذار هستش که مدرکتون رو بگیره و مورد بررسی قرار بده.چون که حرفای روز مصاحبه اصلا مستند نیست و کاملاً یه نظر شخصی هستش ولی بررسی مدارک برای قبولی یا رد شدن درخواست ویزا توسط چند نفر و با توجه به اسناد موجود یعنی نمره و پذیرش و سطح زبان و سن و فاصله تحصیلی و رزومه و اینجور چیزا بررسی میشه و حتی انگیزه نامه هم شاید خیلی مهم نباشه و دلیل این حرفم هم این هستش که صحبت های اون روز و انگیزه نامه فقط حرف هستن و میتونن یک دروغ و یا یک رویا و یا یک آرزو باشن و اونا کاری به اینا ندارن و نکته ی مهم کار هایی هست که انجام شده و این یعنی همون مدارکی که ارائه میدید که شامل مدارک تحصیلی و زبان و پذیرش و مرتبط بودن مقطع قبلی با مقطع جدید و ... میشه.
    من خودم موقع مصاحبه فقط گفتم که کنکور مانعی میشه که آدم نتونه بره به یه دانشگاه خوب چون باید بعضی درس هایی رو بخونه برای کنکور که اون جزء درسای مورد علاقه اش(تخصصی نیست به عنوان مثال برای ورود به مقطع لیسانس مهندسی باید ادبیات و عربی و دین و زندگی هم در حد عالی خوند در حالی که من تاحالا در محاسباتم و پروژه هام به این درس ها نیاز نداشتم و میدونم اینا رو کلاً یک آدم بدونه تو زندگی براش مفیده اما اینجا هدف ورود به دانشگاه در رشته مورد علاقه هستش نه تربیت انسان برای زندگی.) نیست ولی به راحتی با فرستادن ریزنمراتم میتونم در دانشگاهی در آلمان درس بخونم که رنکش از کل دانشگاه های ایران بالاتره.
    کلاً زیاد هم با من آفیسر صحبت خاصی نکرد همین یه سوال رو میشد اسمش رو مصاحبه گذاشت که یعنی پرسید چرا میخوای بری آلمان درس بخونی که اول به آلمانی بهش گفتم و بعدش به فارسی حرف زد و منم به فارسی جوابش رو دادم.
    کلاً هدفم از این پست این بود که بگم زیاد برای سوالات و صحبت با آفیسر به خودتون استرس و نگرانی وارد نکنید و فقط سعی کنید مدارکتون کامل و خوب باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    سلام
    من خیلی در جریان کسایی که به آلمانی می خوان درس بخونن نیستم. آیا شما پذیرشتون مشروط به دادن امتحان DSH هست یا مشروط به گذروندن C1.1. اگه اولی هست، به نظر "شخصی" من مدارکتونو نشون بدین و بگین که الان تو ایران هم دارین c1 رو میخونین و تا وقتی برسین آلمان فقط لازمه که برین امتحان بدین. ضمن اینکه به نظر "شخصی" من اون ایمیل یا نامه ای که همین حرفو توش زدن (که گفتین گفتن تو بیا مستقیم برو امتحان DSH بده) رو حتما با خودتون ببرین.
    به نظر من شرایط رو دقیق به آفیسر بگین. نامه ی دانشگاه رو نشون بدین. فقط سعی کنین شمرده و دقیق توضیح بدین. هل و دستپاچه نشین. آفیسر از تون می پرسه کی کلاست شروع میشه؟ شما بگین شش فوریه، اما اگه دیرتر برسم هم زیاد مهم نیست، چون در واقع می خوام برای امتحان DSH اونجا باشم. اینجا الان کلاس C1 ام رو شروع کردم. دانشگاه هم با این موضوع موافقت کرده. این هم نامه اش.
    اگر توضیحات دقیق تر خواستن، براشون دقیق تر توضیح بدین (دانشگاه احتمالا بر مبنای آخرین مدرکی که دستتون بوده، یعنی B2، سطح شما رو تعیین کرده و گفته باید بیای C1.1 بشینی که منطقی هم هست).
    ان شاءالله که مشکلی پیش نمیاد
    دانشگاه آخرین مکاتبه ای که باهام داشت بهم گفت که ما 4 ژانویه میتونیم برات یه پذیرش برای dsh بفرستیم ولی متاستفانه من 3 ژانویه یعنی فردا مصاحبه دارم ..
    به نظرتون تو انگیزه نامم هم به اینکه اینجا c1.1 خوندم و چرا دوباره میخوام تو کلاوستهال بخونم اشاره ای بکنم ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)