صفحه 30 از 57 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام
    من از یک موسسه تحقیقاتی برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم. وقت زیادی برای اخذ مدرک زبان ندارم. تو شرایط سفارت ذکر شده اگر استاد آلمانت تایید کنه که زبانت خوبه، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. به نظر شما حل مشکل مدرک زبان با این راه حل، امتیاز منفی حساب میشه؟ من مدرک زبان MSRT با نمره 60 دارم، به درد میخوره؟

Junior Member

سلام من امروز براي مصاحبه رفتم سفارت ، پذيرشم به زبان انگليسي هست و آيلتس ٦.٥ ، آفيسر ازم چندتا سوال كرد و خواست به انگليسي جواب بدم ، منم يكم استرس گرفتم و من من كردم بهم گفت نميتونم با اين وضع حرف زدنت برات بنويسم كه خيلي خوبي تو زبان ! من مدركي كه دانشگاه خواسته براي زبان ارايه دادم ، حالا ممكنه به دليل خوب صحبت نكردنم ريجكتم كنن ؟ واقعا اونجا استرس گرفتم و نشد درست حرف بزنم 😕

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hasanabadi68 نمایش پست ها
    سلام
    من از یک موسسه تحقیقاتی برای فرصت مطالعاتی پذیرش گرفتم. وقت زیادی برای اخذ مدرک زبان ندارم. تو شرایط سفارت ذکر شده اگر استاد آلمانت تایید کنه که زبانت خوبه، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. به نظر شما حل مشکل مدرک زبان با این راه حل، امتیاز منفی حساب میشه؟ من مدرک زبان MSRT با نمره 60 دارم، به درد میخوره؟
    سلام
    خیر. خیلی ها از این روش استفاده می کنن و مشکلی هم نیست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mina_fsh نمایش پست ها
    سلام من امروز براي مصاحبه رفتم سفارت ، پذيرشم به زبان انگليسي هست و آيلتس ٦.٥ ، آفيسر ازم چندتا سوال كرد و خواست به انگليسي جواب بدم ، منم يكم استرس گرفتم و من من كردم بهم گفت نميتونم با اين وضع حرف زدنت برات بنويسم كه خيلي خوبي تو زبان ! من مدركي كه دانشگاه خواسته براي زبان ارايه دادم ، حالا ممكنه به دليل خوب صحبت نكردنم ريجكتم كنن ؟ واقعا اونجا استرس گرفتم و نشد درست حرف بزنم

معمولا این کارو نمی کنن. چون به هرحال مدرکتون که تقلبی نیست. شما واقعا در سطح 6.5 بودین که مدرکو گرفتین. حالا اونجا استرس داشتین. ان شاءالله که مشکلی نیست.
    ویرایش توسط omid2015 : April 4th, 2016 در ساعت 10:29 AM دلیل: نظم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    material science and engineering/تربیت مدرس

برای پیشگیری از ریجکتی ویزا : لطفا موتیویشن رو خوب بنویسین . تاکید میکنم که خیلی مهمه ...

سلام دوستان
    من براي مستر دوم واسه ترم پاييز ٢٠١٥ اقدام كرده بودم و تمام مراحل و شامل پروسه چك امنيتي انجام داده بودم و جواب ويزام بعد از ٢.٥ ماه مثبت اومد و از سفارت زنگ زدن كه جواب درخواستت مثبته، پذيرشت رو بيار و ويزات رو بگير. ولي متاسفانه اين ويزا دوهفته دير اومده بود و به همين خاطر من ثبت نام دانشگاه رو از دست دادم و دانشگاهم هيچ جور راه نيومد و ديفر هم نكرد بنابراين نرفتم سراغ گرفتن ويزا. هفته پيش بعد شيش ماه دوباره سفارت بهم زنگ زد و گفت واسه ترم بهار اگه همون پذيرش رو داري بيار ويزاتو بديم ، گفتم متاسفانه دانشگاه جامو نگه نداشت چون مستر اين دانشگاه سالي يه بار و فقط ترم پاييزه، من دوباره بايد از اول پذيرش بگيرم . گفتن پس پروندتون رو ميبنديم و هر اقدام جديدي بايد از اول انجام بشه و يه پرونده جديد باز بشه.امروز زنگ زدن گفتن بيا برگه ريجكتيتو از سفارت بگير ! هرچي گفتم من ريجكت نشدم گفتن اينجا تو كامپيوتر زده پرونده ات ريجكت شده!
    من واقعا نميدونم اين منطقيه يا نه؟
    سوال ديگه ام اينه كه من اگه دوباره پذيرش تحصيلي داشته باشم (الزاما نه همون رشته و نه همون مقطع) مشكلي واسم پيش مياد؟
    آيا كسي كه جوابش ريجكت شده تا چه زماني نميتونه دوباره اقدام كنه؟ محدوديتي هست؟ يا نه؟
    ممنوون ميشم واقعا راهنمايي كنيد
    من كه ديگه از كاراي سفارت سر در نميارم!!

Junior Member

سلام دوستان. من برای دانشگاه گوتینگن پذیرش گرفتم. باید برای اکتبر اونجا باشم. سوالم اینه که برای گرفتن ویزا آیا حتما لازمه که من خونه اجاره کرده باشم؟ آخه تو سایت سفارت چیزی نزده. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mahkia نمایش پست ها
    سلام دوستان. من برای دانشگاه گوتینگن پذیرش گرفتم. باید برای اکتبر اونجا باشم. سوالم اینه که برای گرفتن ویزا آیا حتما لازمه که من خونه اجاره کرده باشم؟ آخه تو سایت سفارت چیزی نزده. خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    سلام
    خیر، لازم نیست.
    تو فرم درخواست ویزای سفارت هم یه جا داره ازتون می پرسه جایی که می خواین برین تو آلمان کجاست. اونجا آدرس دانشکده ای که پذیرش گرفتین رو بنویسین کافیه.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط saranr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من براي مستر دوم واسه ترم پاييز ٢٠١٥ اقدام كرده بودم و تمام مراحل و شامل پروسه چك امنيتي انجام داده بودم و جواب ويزام بعد از ٢.٥ ماه مثبت اومد و از سفارت زنگ زدن كه جواب درخواستت مثبته، پذيرشت رو بيار و ويزات رو بگير. ولي متاسفانه اين ويزا دوهفته دير اومده بود و به همين خاطر من ثبت نام دانشگاه رو از دست دادم و دانشگاهم هيچ جور راه نيومد و ديفر هم نكرد بنابراين نرفتم سراغ گرفتن ويزا. هفته پيش بعد شيش ماه دوباره سفارت بهم زنگ زد و گفت واسه ترم بهار اگه همون پذيرش رو داري بيار ويزاتو بديم ، گفتم متاسفانه دانشگاه جامو نگه نداشت چون مستر اين دانشگاه سالي يه بار و فقط ترم پاييزه، من دوباره بايد از اول پذيرش بگيرم . گفتن پس پروندتون رو ميبنديم و هر اقدام جديدي بايد از اول انجام بشه و يه پرونده جديد باز بشه.امروز زنگ زدن گفتن بيا برگه ريجكتيتو از سفارت بگير ! هرچي گفتم من ريجكت نشدم گفتن اينجا تو كامپيوتر زده پرونده ات ريجكت شده!
    من واقعا نميدونم اين منطقيه يا نه؟
    سوال ديگه ام اينه كه من اگه دوباره پذيرش تحصيلي داشته باشم (الزاما نه همون رشته و نه همون مقطع) مشكلي واسم پيش مياد؟
    آيا كسي كه جوابش ريجكت شده تا چه زماني نميتونه دوباره اقدام كنه؟ محدوديتي هست؟ يا نه؟
    ممنوون ميشم واقعا راهنمايي كنيد
    من كه ديگه از كاراي سفارت سر در نميارم!!
    سلام
    متاسفانه شما واقعا بدشانسی آوردین. حتی شاید اگه همون پذیرش رو هم می بردین، اصلا به تاریخش نگاه نمی کردن و ویزاتونو براتون می زدن. اما خب به هر حال اتفاقیه که افتاده.
    اما در کل، هر ریجکتی ای لزوما معنیش این نیست که شما دیگه نمی تونین ویزا بگیرین. شما دفعه ی بعد که برین احتمالا ازتون دلیل ریجکتیتونو بپرسن (البته دلیل مختصرش رو برای اونا تو سیستم می زنن، اما احتمالا باز راجع بهش ازتون سوال هم می کنن)، اونجا توضیح بدین و دلیلتون رو بگین. فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد.
    برای کسی که ریجکت شده هیچ محدودیتی نیست. چون شما هر زمان ممکنه اون مانع ریجکتی رو برطرف کرده باشین و بخواین دوباره اقدام کنین. ان شاءالله که این دفعه می گیرین ویزاتونو.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

سلام

من با اپلیکیشنم موافقت شده،( برای master's معماری) اما هنوز برام نامه پذیرش صادر نشده.باید یه پولی بریزم تا بهم admission letter بدن. آیا باید از همین الان وقت سفارت بگیرم؟ یا فعلا صبر کنم و عجله نکنم؟

گفتم شاید حالا حالا ها بهم وقت مصاحبه ندن.

سوال دومم اینه که، من فارغ التحصیل معماری هستم. 2 سال اول دانشجوییم رو یه رشته دیگه میخوندم ( کامپیوتر)،بعد انصراف دادم و دوباره کنکور دادم و معماری قبول شدم. و 4 سال معماری خوندم. اما این رو تووی رزومه دانشگام قید نکردم. برای همین هم کلا دنبال گرفتن نامه شرکت در کنکور سراسری ( دولتی) ( اون سال اولی که کنکور دادم) و اینکه 2 سال دانشجوی یه دانشگاه دیگه بودم نرفتم. فقط شرکت در کنکور دانشگاه آزاد ( دفعه دوم که کنکور دادم) رو گذاشتم. آیا لازمه حالا برای گرفتن ویزا این رو توو رزومم قید کنم؟ برای این که گپ تووی رزومم نباشه؟ و پاشم برم شهرستان دنبال گرفتن نامه از دانشگاه قبلیم؟ یا این سفارت کاری به این کارا نداره؟ یهو نگه چرا اینجا 2 سال علاف بودی؟ بعد اون موقع فرصت گرفتن این نامه ها رو ندارم.

سوال سوم اینکه : از مدارک مورد نیاز برای دانشگاه سابقه کار به هر صورت( پارت تایم، اینترن و ..) بود. من گفتم اون 2 سال خدمت پارت تایم کار کردم و یه نامه هم از اونجایی که کار میکردم گرفتم. اما دارالترجه گفت نامه های سابقه کار پارت تایم رو امور خارجه تایید نمیکنه ( چون بیمه ندارن) و فقط تایید دادگستری میشه.( از اونجایی که میدونید سفارت تایید وزارت امور خارجه رو میخواد) حالا من تووی رزومم برای سفارت تووی اون 2 سالی که سرباز بودم رو چی بنویسم؟ آیا بنویسم سرباز بودم ؟ آیا بنویسم پارت تایم کار کردم؟ یا هر دو رو قید کنم( سرباز + کار پارت تایم)؟( البته همینجا ذکر کنم تووی رزمه دانشگاه فقط گفتم پارت تایم کار کردم، گفتم اسم military service رو نیارم که حساس شن و بعدا اگه پرسیدن بهشون میگم) آیا خود سفارت در جریان هست که کار نیمه وقت بیمه نداره و امور خارجه ما تایید نمیکنه؟

سوال چهارم( که یه جورایی مربوط به سوالهای قبل هم هست) : آیا دانشگاهی که توو آلمان میرم ، از من این مدارکی رو میخواد که سفارت تایید کرده؟ پس اگر اینطوره باید سعی کنم مغایرتی بین مدارکم و مخصوصا **رزومه ای** که به دانشگاه و به سفارت دادم نباشه. درسته؟ یا نه . مدارکی که تحویل سفارت میدیم مجزا از مدارکیه که بعدا تحویل دانشگاه میدیم؟

ممنون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)