صفحه 35 از 57 نخستنخست ... 252627282930313233343536373839404142434445 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام . پذیرش کلاس زبانم اومده ولی هنوز پذیرش 5 تا دانشگاهی که فرستادم نیومده!! میخواستم بدونم به پذیرش زبان ویزا میدن یا نه ؟ چون باید 500 یورو واسه کلاس زبان بریزم به حساب!! واسه ترم زمستون 2016/17 اقدام کردم ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

Member azerrila آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering at azad university of najaf abad

سلام دوستان چند سوال داشتم که ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید در موردشون

1_ دوستان گفتن که خیلی مهم هست توی انگیزه نامه یا مصاحبه برنامه ای که برای بعد از فوق داریم رو بگیم و این رو نگیم که بعد از فوق دنبال دکترا، کار یا تفریح میریم. میخواستم بپرسم چی بگیم پس! چون اگر بگیم بر میگردیم ایران هم شاید یکم غیر قابل باور باشه

2_ من توی رزومم به کاراموزیم، TA و یک کار ساده دیگه توی طول تابستان اشاره کردم که برای کاراموزیم توی ریز نمراتم اومده و برای TA ای هم که داشتم تنها مدرکی که دارم توصیه نامه یکی از اساتیدم هست و برای مورد آخر هم مدرکی ندارم. میخواستم بپرسم اگر مشکلی ممکن هست پیش بیاد در این مورد. بطور کلی اثبات موارد توی رزومه اگر خیلی قابل توجه هم نباشن مهم هست؟ ضمن اینکه اگر رزومه رو تغییر بدیم و کاملا مثل رزومه ای که به دانشگاه فرستادیم نباشه مشکلی پیش میاد؟

3_من مدارکم شامل دانشگاه و دیپلم رو قبلا سفارت کپی هاش رو تایید کردم. الان متوجه شدم که ریزنمرات دیپلم هم لازم هست بعلاوه ی ریزنمرات و گواهی پیش دانشگاهی که ترجمشون کردم. پشت اصل مدارکی که قبلا کپی هاشون رو تایید کردم یک مهر خورده که یک ضربدر بزرگ روشه( برخلاف مهر هایی که روی کپی مدارک تایید شده خورده). حالا من اگر اصل مدارک دانشگاه که پشتشون اون مهر ناقص با ضربدر رو خورده رو ببرم کنار ترجمه ی جدیدم از دیپلم و پیشدانشگاهی مشکلی پیش میاد؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط azerrila نمایش پست ها
    سلام دوستان چند سوال داشتم که ممنون میشم اگر نظرتون رو بگید در موردشون

1_ دوستان گفتن که خیلی مهم هست توی انگیزه نامه یا مصاحبه برنامه ای که برای بعد از فوق داریم رو بگیم و این رو نگیم که بعد از فوق دنبال دکترا، کار یا تفریح میریم. میخواستم بپرسم چی بگیم پس! چون اگر بگیم بر میگردیم ایران هم شاید یکم غیر قابل باور باشه

2_ من توی رزومم به کاراموزیم، TA و یک کار ساده دیگه توی طول تابستان اشاره کردم که برای کاراموزیم توی ریز نمراتم اومده و برای TA ای هم که داشتم تنها مدرکی که دارم توصیه نامه یکی از اساتیدم هست و برای مورد آخر هم مدرکی ندارم. میخواستم بپرسم اگر مشکلی ممکن هست پیش بیاد در این مورد. بطور کلی اثبات موارد توی رزومه اگر خیلی قابل توجه هم نباشن مهم هست؟ ضمن اینکه اگر رزومه رو تغییر بدیم و کاملا مثل رزومه ای که به دانشگاه فرستادیم نباشه مشکلی پیش میاد؟

3_من مدارکم شامل دانشگاه و دیپلم رو قبلا سفارت کپی هاش رو تایید کردم. الان متوجه شدم که ریزنمرات دیپلم هم لازم هست بعلاوه ی ریزنمرات و گواهی پیش دانشگاهی که ترجمشون کردم. پشت اصل مدارکی که قبلا کپی هاشون رو تایید کردم یک مهر خورده که یک ضربدر بزرگ روشه( برخلاف مهر هایی که روی کپی مدارک تایید شده خورده). حالا من اگر اصل مدارک دانشگاه که پشتشون اون مهر ناقص با ضربدر رو خورده رو ببرم کنار ترجمه ی جدیدم از دیپلم و پیشدانشگاهی مشکلی پیش میاد؟

ممنون
    سلام دوست عزیز
    1. من خودم نوشته بودم علاقه دارم بعد تحصیلم توی اون زمینه کار تحقیقاتی کنم ولی هیچ اشاره ای به اینکه کجا میخوام این کارو کنم یا میخوام برگردم ایران نکرده بودم مشکلی هم پیش نیومد.
    2. من توی روزمه ام چیزای زیادی از جمله سابقه TA و RA بود و بجز مدارک چک لیست هیچ مدرک دیگه ای که مثلا TA بودنمو اثبات کنه نبود و بازم مشکلی نبود.

Junior Member

سلام
    من برای آلمان کارشناسی پذیرش گرفتم و 20 روز دیگه وقت مصاحبه دارم. من دیپلم و پیشم ریاضی هس ولی کنکور هنر دادم، و خب امتحان عملی داشتم و از روز کنکور تا شروع ترم 6 ماه فاصله بود. به علاوه این 6 ماه، یکسال و 5 ماه هم انگلیسی و آلمانی میخوندم.(دانشگاه نمیرفتم) میتونم این گپ رو با همین دو دلیل پر کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvan73 نمایش پست ها
    سلام
    من برای آلمان کارشناسی پذیرش گرفتم و 20 روز دیگه وقت مصاحبه دارم. من دیپلم و پیشم ریاضی هس ولی کنکور هنر دادم، و خب امتحان عملی داشتم و از روز کنکور تا شروع ترم 6 ماه فاصله بود. به علاوه این 6 ماه، یکسال و 5 ماه هم انگلیسی و آلمانی میخوندم.(دانشگاه نمیرفتم) میتونم این گپ رو با همین دو دلیل پر کنم؟
    سلام
    بله، می تونین.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Junior Member

امضاء تفاهم نامه کنسولی میان ایران و آلمان/ مشکلات بانکی دانشجویان حل شد
    برلین - ایرنا - دکتر علی چگینی مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام خبر امضای تفاهم نامه همکاری کنسولی بین ایران و آلمان تاکید کرد که مشکلات بانکی دانشجویان ایرانی حل شد.
    به گزارش خبرنگار ایرنا، علی چگینی امروز (چهارشنبه) در مصاحبه با خبرنگاران ایرانی در برلین گفت: در پی جلسه دیروز که با طرف آلمانی داشتیم و تفاهم نامه کنسولی امضاء کردیم، آنها دستورالعملی را به نمایندگی ها و سفارت خانه های آلمان و همچنین مقامات داخلی خود به منظور رفع مشکلات بانکی دانشجویان ایرانی ابلاغ کردند که قرار است در اولین فرصت اجرایی شود.
    وی در رابطه با این تفاهم نامه کنسولی افزود: عرصه جدیدی در رابطه ایران و آلمان با امضاس این تفاهم نامه کنسولی به وجود خواهد آمد و قرار است تسهیلات جدید برای هر دو طرف صورت گیرد. از جمله اینکه این تفاهم نامه برای تجار، بازرگانان، سرمایه گذاران و دانشجویان تسهیلات زیادی قائل شده است.
    چگینی گفت: این تسهیلات همچنین کسانی را که مسافرت های زیادی انجام می دهند، بویژه ماموران دو طرف را شامل می شود تا گرفتن ویزا برای آنها تسهیل شود. همچنین بستگان و خانواده های آنها، هیات های دو کشور که دائم در تردد هستند، دارنده های گذرنامه های سیاسی و خدمت و بویژه مقام های بانکی و اقتصادی دو کشور بتوانند به آسانی رفت و آمد کنند.
    مدیر کل کنسولی وزارت امورخارجه ایران ضمن ابراز امیدواری نسبت به اینکه سطح روابط طبق آنچه که برنامه ریزی شده هر چه زودتر پیشرفت داشته باشد، اظهارداشت: طبق این تفاهم نامه، همکاری های اقتصادی و تبادل اطلاعات بین پلیس دو کشور از جمله در زمینه مبارزه با مواد مخدر، تروریسم ، قاچاق انسان، مساعدت های مربوط به زندانی های دو کشور (اگر احتمالا وجود داشته باشد) افزایش می یابد. همچنین برای انتقال محکومین بحث هایی برای آینده انجام شد که امیدواریم تمام مسائلی که در طول زمان شکل گرفته است رفته رفته حل شود.
    چگینی تاکید کرد: همکاری های های دو کشور بنوعی بازگشت به قرار داد 1922 (1307) است که طی آن عهد نامه مودتی بین طرفین به امضا رسیده بود که در اجلاس های بعدی برای به روز کردن قرارداد و استفاده های مطلوب از آن که تسهیلات اقامتی هر دو کشور را به سطح بالایی می رساند، تلاش می شود.
    وی در رابطه با تسهیلاتی که در این تفاهم نامه برای دانشجویان ایرانی در آلمان در نظر گرفته شده است، گفت: دانشجویانی که علاقه مندی زیادی برای تحصیل در کشور آلمان دارند با توجه به اینکه همکاری های دیرینه ای در زمینه های علمی، آموزشی، ورزشی، تجاری و اجتماعی بین دو کشور داشته ایم، با امضا این تفاهم نامه توقعات شان برآورده شود و بتوانند از این تسهیلات بهرمند شوند.
    مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه ایران با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر افزایش مدت زمان ویزای توریستی کشورمان از یک ماه به سه ماه که در فرودگاه های کشور صادر می شود، اظهارداشت : این مصوبه را به طرف آلمانی نیز اعلام کردیم تا در اختیار اتباع خود قرار دهند.
    وی در پایان ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهم نامه چشم انداز خوبی برای تجار، فعالان اقتصادی و دانشجویان حاصل شود.

Junior Member

سلام دوستان
    من اسفند 92 تو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. تیر 93 دفترچه اعزام به خدمت پر کردم و از آبان 93 تا مرداد 95 مشغول خدمت سربازی بودم. الان هم مشغول آماده شدن واسه آزمون تافل هستم که آذر ماه امسال آزمون بدم. هدفم اپلای واسه ترم زمستان 2017 هست. با این شرایط من این گپ تحصیلی واسه سفارت توجیه پذیر هست؟ اگر نیست چه کاری میتونم انجام بدم که بتونم احتمال ریجکت رو کم کنم؟ دوستان ممنون میشم جواب بدید. واقعا ذهنم رو درگیر کرده

نقل قول نوشته اصلی توسط hamouniii نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اسفند 92 تو مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم. تیر 93 دفترچه اعزام به خدمت پر کردم و از آبان 93 تا مرداد 95 مشغول خدمت سربازی بودم. الان هم مشغول آماده شدن واسه آزمون تافل هستم که آذر ماه امسال آزمون بدم. هدفم اپلای واسه ترم زمستان 2017 هست. با این شرایط من این گپ تحصیلی واسه سفارت توجیه پذیر هست؟ اگر نیست چه کاری میتونم انجام بدم که بتونم احتمال ریجکت رو کم کنم؟ دوستان ممنون میشم جواب بدید. واقعا ذهنم رو درگیر کرده
    سلام.

خوب شما سربازی بودین و بعدش هم برای آزمون تافل آماده شدین و اپلای کردین. عین واقعیت رو براشون بنویسید و ارائه بدین. من خودم سال 2014 فارغ التحصیل شدم و دو سال بعدش پذیرش گرفتم. هیچ چیزی رو خلاف ارائه ندادم و دقیقا همون کارایی رو که توی 2 سال گپ انجام داده بودم از جمله آمادگی برای امتحان تافل و اینا نوشتم. توصیه ای که من بهتون می کنم اینه که صداقتتون رو حفظ کنید موقعی که به سفارت مراجعه می کنید چون خدای ناکرده اگه فقط یه مورد کوچیک رو خلاف بهشون ارائه بدین و اونا متوجه بشن واستون خیلی بد می شه. نگران گپ تحصیلی هم نباشید. هرچی که اتفاق افتاده رو بگید و بررسیش رو به عهده اونا بذارید.

موفق باشید.

سلام وقت بخیر
    ببخشید من یک سوال داشتم. اینکه میگن اگر مهر سفر به عراق داخل پاسپورت داشته باشی ویزای آلمان رجکت میشه درسته یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ie_s_h نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    ببخشید من یک سوال داشتم. اینکه میگن اگر مهر سفر به عراق داخل پاسپورت داشته باشی ویزای آلمان رجکت میشه درسته یا نه؟
    سلام.

در خصوص ریجکت شدن یا نشدنش نمی دونم ولی می دونم که خیلی خوب نیست اگه باشه چون انتهای فرم درخواست ویزایی که پر می کنید، یه برگه هست که به زبان فارسی هستش و یکی از سوالاتش اینه که طی سه سال گذشته به کدوم یک از کشورهایی که نام برده سفر کردین که عراق هم یکیشونه. اگر مهر عراق داخل پاسپورتتون هست به نظر من علت سفرتون رو توی فرم بنویسید و اگر مدرکی هم دارید نشون بدین. مثلا اگه برای بازدید از خویشان رفتین، هم توضیح بدید و هم مدرکی از اون قوم و خویش همراهتون باشه که یه وقت مشکوک نشن. البته این نظر من هستش. دوستانی که تجربه های مشابه دارن شاید بتونن بهتر راهنماییتون کنن.

موفق باشید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)