صفحه 37 از 57 نخستنخست ... 272829303132333435363738394041424344454647 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Moderator
    amirfriendship آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران- ارشد مدیریت و انرژی های تجدیدپذیر-دکترای

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

دوستان من یک نامه از یونی اسیست برای دانشگاه هامبورگ دارم. ولی هنوز نامه ادمیشن دانشگاه نیومده. به نظرتون با این نامه میشه برای ویزا اقدام کرد یا ممکن رجکت کنن؟
    آیا ممکن ناقصی بزنن تا نامه اصلی بیاد؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Management und Marketing

دوستان باتوجه به اینکه طبق قوانین جدید، نامه ی قبولی در کنکور برای بچه هایی با پیش دانشگاهی بعد از 2011 نمی خوان، سفارت همچنان در تماس تلفنی و مدارکش این نامه رو می خواد!
    کسی رو می شناسید یا شنیدین که بدون این نامه برای کالج اپلای کرده باشن؟

Junior Member

سلام دوستان. من قصدم اینه که برای ارشد دوم اقدام کنم. سوال اینجاست که آیا لازمه ریزنمرات و مدرک ارشد اول هم به سفارت ارایه بشه؟

Junior Member

سلام دوستان
    من دیروز سفارت وقت مصاحبه کاری داشتم و برام یه وضعیت عجیب غریب پیش امد. ممنون میشم برای حل مشکلم راهنماییم کنید:

من از دانشگاه هامبورگ برای مقطع دکتری پذیرش دارم و به عنوان ریسرچ اسیست برام قرار داد کاری فرستادن و بهم تاکید کردن، شما حتما برای ویزای کاری اقدام کن که منم این کار رو کردم و دیروز برای مصاحبه رفتم سفارت. وسط مصاحبه افیسر که داشت مدارکم رو چک می کرد بهم گیر داد که شما باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنی و نمیتونی و یزای کاری بگیری(البته با کلی توهین و داد و بیداد). هر چقدم من توضیح دادم از اون ور بهم گفتن ویزای کاری بگیر و من قرار داد کاری دارم قبول نکرد که نکرد و گفت تنها لطفی که مبتونیم بهت کنیم اینه که نمی ندازیمت بیرون و تا اخر وقت وایسا برای مصاحبه دانشچویی. منم به طبع تمام مدارکم برای ویزای کاری بود و نامه انگیزه نامه با اون فرمتی که سفارت اعلام کرده همرام نداشتم و موقع مصاحبه دانشجویی یه نسخه خیلی داغون از انگیزه نامم که همرام بود بهشون دادم که اصلا تو این نسخه جواب سوالایی که گفتن جواب بدین رو ننوشته بودم. (مثل انگیزه از ادامه تحصیل، چرا المان رو انتخاب کردین، توضیح گپ تحصیلی (۱۵ ماه گپ تحصیلی دارم)، برنامه بعد از ادامه تحصیل و ...)
    حالا من می ترسم به خاطر انگیزه نامه نا مناسب ریجکتم کنن. به نظرتون من چی کار میتونم کنم؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط negin557 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من قصدم اینه که برای ارشد دوم اقدام کنم. سوال اینجاست که آیا لازمه ریزنمرات و مدرک ارشد اول هم به سفارت ارایه بشه؟
    سلام
    اگر اعلام کنید که ارشد دارید پس مدارک ارشد رو باید ارایه بدید اما اگر نگید که ارشد دارید باید گپ تحصیلیتون رو با یک دلیلی پر کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط milad689 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دیروز سفارت وقت مصاحبه کاری داشتم و برام یه وضعیت عجیب غریب پیش امد. ممنون میشم برای حل مشکلم راهنماییم کنید:

من از دانشگاه هامبورگ برای مقطع دکتری پذیرش دارم و به عنوان ریسرچ اسیست برام قرار داد کاری فرستادن و بهم تاکید کردن، شما حتما برای ویزای کاری اقدام کن که منم این کار رو کردم و دیروز برای مصاحبه رفتم سفارت. وسط مصاحبه افیسر که داشت مدارکم رو چک می کرد بهم گیر داد که شما باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنی و نمیتونی و یزای کاری بگیری(البته با کلی توهین و داد و بیداد). هر چقدم من توضیح دادم از اون ور بهم گفتن ویزای کاری بگیر و من قرار داد کاری دارم قبول نکرد که نکرد و گفت تنها لطفی که مبتونیم بهت کنیم اینه که نمی ندازیمت بیرون و تا اخر وقت وایسا برای مصاحبه دانشچویی. منم به طبع تمام مدارکم برای ویزای کاری بود و نامه انگیزه نامه با اون فرمتی که سفارت اعلام کرده همرام نداشتم و موقع مصاحبه دانشجویی یه نسخه خیلی داغون از انگیزه نامم که همرام بود بهشون دادم که اصلا تو این نسخه جواب سوالایی که گفتن جواب بدین رو ننوشته بودم. (مثل انگیزه از ادامه تحصیل، چرا المان رو انتخاب کردین، توضیح گپ تحصیلی (۱۵ ماه گپ تحصیلی دارم)، برنامه بعد از ادامه تحصیل و ...)
    حالا من می ترسم به خاطر انگیزه نامه نا مناسب ریجکتم کنن. به نظرتون من چی کار میتونم کنم؟
    ممنون
    سلام
    خاطرتون باشه بهتون اشاره کردم که شما باید ویزای دانشجویی اقدام کنید وقتی تشریف میبرید اونجا شما اقامتتون به عنوان کارمند دانشگاه میشه یعنی عین ویزای شغلی برخورد میشه. عموما دانشگاه ها و سفارت درکی از بروکراسی هم ندارند.
    الان هم نگران نباشید. برای دانشجوی دکترا سفارت در روند ویزا خیلی کمتر اذیت میکنه و در واقع به نامه پذریش دانشگاه احترام بزاره و مثل دانشجوی مستر برخورد نمیکنند.
    به نظر میاد که باید فعلا صبر کنید و بعد یه مدت از قسمت روادید پیگیری کنید که تو چه مراحلی هست ویزاتون. میتونید از دانشگاه بخواهید پیگیری کنه ولی عملا کاری ازشون بر نمیاد. باز دوستان شاید تجربه مشابهی داشته باشن

Junior Member

بنده الان دانشجوی ارشدم توی ایران و چون به تازگی به آلمان سفر کردم و گواهی اشتغال به تحصیل به سفارت ارایه دادم, احتمالا نمی تونم ارشد ایران رو مخفی کنم. الان که هنوز دانشجو هستم و فارغ التحصیل نشدم ارایه گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع ارشد به سفارت کافیه؟ یا ریز نمرات رسمی هم میخوان؟؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط milad689 نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون
    سلام دوست عزیز

اول از همه به خاطر تجربه بدی که داشتین متاسفم . ولی در کل اصلا نگران نباشید.
    همونطور که Jahangir هم گفتند، "بسته به نوعِ قراردادی که استاد یا دانشگاه برای شما فرستاده" ، شما میتونید درخواست ویزای دانشجویی یا ویزای کاری بدین. احتمالا نوعِ قرارداد شما همونطور که خودتون گفتین به صورتی بوده که استاد اصرار به اقدام برای ویزای کاری داشته.
    حالا به هر دلیلی که بوده، سفارت صلاح دیده یا تصمیم گرفته که شما برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. اصلا نگران نباشید، اگر بقیه مدارکتون کامل باشه هیچ مشکلی از نظر انگیزه نامه نخواهید داشت. هر سوالی هم که داشته باشند خودشون با شما تماس میگیرند و ازتون در مورد اونها میپرسن. برای مثال گپ تحصیلی و ...
    هرچند که بهتر بود اینها رو در انگیزه نامه ی ویزای کاری خودتون هم مینوشتید. چون درسته که بطور دقیق قید نشده، ولی برای ویزای کاری هم لازمه که اطلاعاتی هرچند اندک در مورد این مواردی که قید کردین به سفارت بدین.

درهرصورت، فکرشو هم نکنید که فقط به خاطر یک انگیزه نامه ناکامل ریجکت تون کنند (: صبر کنید تا روال بررسی اپلیکیشن شما جلو بره. اگر نیاز بود حتما خودشون با شما تماس میگیرند.

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    سلام
    خاطرتون باشه بهتون اشاره کردم که شما باید ویزای دانشجویی اقدام کنید وقتی تشریف میبرید اونجا شما اقامتتون به عنوان کارمند دانشگاه میشه یعنی عین ویزای شغلی برخورد میشه. عموما دانشگاه ها و سفارت درکی از بروکراسی هم ندارند.
    الان هم نگران نباشید. برای دانشجوی دکترا سفارت در روند ویزا خیلی کمتر اذیت میکنه و در واقع به نامه پذریش دانشگاه احترام بزاره و مثل دانشجوی مستر برخورد نمیکنند.
    به نظر میاد که باید فعلا صبر کنید و بعد یه مدت از قسمت روادید پیگیری کنید که تو چه مراحلی هست ویزاتون. میتونید از دانشگاه بخواهید پیگیری کنه ولی عملا کاری ازشون بر نمیاد. باز دوستان شاید تجربه مشابهی داشته باشن
    سلام. بله خاطرم هست. من اولش میخواستم برای ویزای دانشجوی اقدام کنم اما از طرف اینترنشنال آفیس دانشگاه بهم گفتن حتما برای ویزای کاری اقدام کن و ما دانشجوهای ایرانی دیگه ای هم داشتیم که با ویزای کاری امدن و منم چک کردم دیدم بله در حال حاضر ۸ دانشجوی ایرانی در دپارتمان فیزیک دانشگاه هامبورگ در حال تحصیلن. من به استناد حرف اونا وقت ویزای کاری گرفتم و این بلاها سرم امد متاسفانه.
    به هر حال دیگه گذشته و نمیشه کاریش کرد. به قول شما فقط میشه صبر کرد و امیدوار بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_z نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اول از همه به خاطر تجربه بدی که داشتین متاسفم . ولی در کل اصلا نگران نباشید.
    همونطور که Jahangir هم گفتند، "بسته به نوعِ قراردادی که استاد یا دانشگاه برای شما فرستاده" ، شما میتونید درخواست ویزای دانشجویی یا ویزای کاری بدین. احتمالا نوعِ قرارداد شما همونطور که خودتون گفتین به صورتی بوده که استاد اصرار به اقدام برای ویزای کاری داشته.
    حالا به هر دلیلی که بوده، سفارت صلاح دیده یا تصمیم گرفته که شما برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. اصلا نگران نباشید، اگر بقیه مدارکتون کامل باشه هیچ مشکلی از نظر انگیزه نامه نخواهید داشت. هر سوالی هم که داشته باشند خودشون با شما تماس میگیرند و ازتون در مورد اونها میپرسن. برای مثال گپ تحصیلی و ...
    هرچند که بهتر بود اینها رو در انگیزه نامه ی ویزای کاری خودتون هم مینوشتید. چون درسته که بطور دقیق قید نشده، ولی برای ویزای کاری هم لازمه که اطلاعاتی هرچند اندک در مورد این مواردی که قید کردین به سفارت بدین.

درهرصورت، فکرشو هم نکنید که فقط به خاطر یک انگیزه نامه ناکامل ریجکت تون کنند (: صبر کنید تا روال بررسی اپلیکیشن شما جلو بره. اگر نیاز بود حتما خودشون با شما تماس میگیرند.

موفق باشید
    سلام ممنون. کاملا حرف شما درسته اما اگه مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری رو ببینید هیچ اشاره ای به انگیزه نامه نشده و منم به طور کاملا شانسی و از روی احتیاط صبح قبل از رفتن به سفارت یه نسخه درفت از انگیزه نامه ای که داشتم پرینت گرفتم و با خودم بردم. فقط الان یه سوالی که دارم اینه که ایا الان میتونم نسخه کامل انگیزه نامم رو یه طوری ببرم سفارت که به پروندم اضافه کنن یا نه؟
    بازم ممنون بابت راهنماییتون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)