صفحه 39 از 57 نخستنخست ... 293031323334353637383940414243444546474849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 381 تا 390 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein49 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    وقت بخیر. من با سفارت تماس رفتم و جواب مثبت ب درخواست وبزام از اداره مهاجرت اومده.
    حالا قصد دارم از استادم بخوام ک ائنم با اداره امنیت تماس بگیره.
    معادل اداره امنیت توی آلمان ب زبتن انلیسی همون security office میشه؟
    سلام.
    اداره امنیت در واقع بخشی از Foreign Ministry است و با همین اسم با استاد من تماس گرفتند.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای ارشد اپلای کردم ولی از لیسانسم 5 سال میگذره تو این 5 سال هم کار مربوط به رشته کردم ولی بیمه نداشتم
    1-از شرکت یه نامه بگیرم که انگلیسی نوشته شده باشه (تو سربرگ فارسی و مهر فارسی) بهتره یا
    2-یه نامه فارسی بگیرم و بدم ترجمه رسمی و مهر دادگستری و وزارت خارجه کنه البته تو این صورت باید قید شه
    کار نیمه وقت.
    سفارت به کدومش کمتر گیر میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirr66b نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای ارشد اپلای کردم ولی از لیسانسم 5 سال میگذره تو این 5 سال هم کار مربوط به رشته کردم ولی بیمه نداشتم
    1-از شرکت یه نامه بگیرم که انگلیسی نوشته شده باشه (تو سربرگ فارسی و مهر فارسی) بهتره یا
    2-یه نامه فارسی بگیرم و بدم ترجمه رسمی و مهر دادگستری و وزارت خارجه کنه البته تو این صورت باید قید شه
    کار نیمه وقت.
    سفارت به کدومش کمتر گیر میده؟
    سلام.نکته اول اینکه محل کارتون موافقت کنه که اون نامه رو بده اصلا چون شما بیمه نداشتین و اگر این نامه رو بده به این معناست که باید برای شما بیمه رد میکرده و شما میتونید با این نامه شکایت کنید و چون میترسه که شما اقدامی علیه اشون کنید پس شاید این نامه رو ندن. در هرصورت برای رسمی کردن نامه باید شما این نامه رو به ممهور به اون 2مهر کنید پس باید ترجمه دارالترجمه باشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jahangir نمایش پست ها
    سلام.نکته اول اینکه محل کارتون موافقت کنه که اون نامه رو بده اصلا چون شما بیمه نداشتین و اگر این نامه رو بده به این معناست که باید برای شما بیمه رد میکرده و شما میتونید با این نامه شکایت کنید و چون میترسه که شما اقدامی علیه اشون کنید پس شاید این نامه رو ندن. در هرصورت برای رسمی کردن نامه باید شما این نامه رو به ممهور به اون 2مهر کنید پس باید ترجمه دارالترجمه باشه.
    خیلی ممنون از جوابت
    شرکت نامه رو میده چون آشناست ولی مشکل اینجاست که ترجمه رسمی بشه تو نامه باید قید شه کار نیمه وقت می ترسم سفارت به این گیر بده

نقل قول نوشته اصلی توسط amirr66b نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابت
    شرکت نامه رو میده چون آشناست ولی مشکل اینجاست که ترجمه رسمی بشه تو نامه باید قید شه کار نیمه وقت می ترسم سفارت به این گیر بده
    خب اگه آشنا هستن بگید بزنه تمام وقت ☺
    این نکته خیلی مهمی نیس که بخواین نگرانش باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Management- tehran university

نکته مهم: مطابق آئین نامه روادید، در موارد ذیل امکان پذیرش درخواست روادید وجود ندارد:
    1- درخواست بیش از 3 ماه قبل از سفر پیش رو ارائه گردد
    2- فرم درخواست تکمیل و یا امضاء نشده باشد
    3- متقاضی گذرنامه معتبر با مشخصات ذیل ارائه ننموده باشد:
    a. دارای حداقل 3 ماه اعتبار پس از بازگشت از سفر پیش بینی شده
    b. دارای حداقل 2 صفحه خالی
    c. طی 10 سال گذشته صادر شده باشد
    4- عکس ارائه شده از سوی متقاضی مربوط به بیش از 12 ماه پیش باشد

همچنین تأکید می گردد که اصولاً تنها در صورت ارائه کامل و مطابق مقررات مدارک مربوط به درخواست روادید، امکان صدور روادید وجود دارد.
    درخواست های دارای نقص مدارک معمولاً رد می شوند.

بچه ها در مورد شماره 1 و شماره 3 بند الف کسی توضیحی داره بده؟
    من برای ترم تابستون اقدام کردم یعنی 11 آپریل شروع میشه. من برا 29 ژانویه وقت دارم یعنی زود وقت گرفتم.
    و اینکه پاسپورت من 1 سال اعتبار داره و دور ارشد من 1.5 طول میکشه . حالا این بینا هی میرم و میام اما آیا این موضوع بنند ال شماره 3 شامل حال من میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ITM نمایش پست ها
    نکته مهم: مطابق آئین نامه روادید، در موارد ذیل امکان پذیرش درخواست روادید وجود ندارد:
    1- درخواست بیش از 3 ماه قبل از سفر پیش رو ارائه گردد
    2- فرم درخواست تکمیل و یا امضاء نشده باشد
    3- متقاضی گذرنامه معتبر با مشخصات ذیل ارائه ننموده باشد:
    a. دارای حداقل 3 ماه اعتبار پس از بازگشت از سفر پیش بینی شده
    b. دارای حداقل 2 صفحه خالی
    c. طی 10 سال گذشته صادر شده باشد
    4- عکس ارائه شده از سوی متقاضی مربوط به بیش از 12 ماه پیش باشد

همچنین تأکید می گردد که اصولاً تنها در صورت ارائه کامل و مطابق مقررات مدارک مربوط به درخواست روادید، امکان صدور روادید وجود دارد.
    درخواست های دارای نقص مدارک معمولاً رد می شوند.

بچه ها در مورد شماره 1 و شماره 3 بند الف کسی توضیحی داره بده؟
    من برای ترم تابستون اقدام کردم یعنی 11 آپریل شروع میشه. من برا 29 ژانویه وقت دارم یعنی زود وقت گرفتم.
    و اینکه پاسپورت من 1 سال اعتبار داره و دور ارشد من 1.5 طول میکشه . حالا این بینا هی میرم و میام اما آیا این موضوع بنند ال شماره 3 شامل حال من میشه؟
    مورد اول که توضیح خاصی نداره. یعنی روزی که میری سفارت تا شروع ترم بیشتر از 3 ماه فاصله نباشه. در مورد شما گیر نمیده. نمیاد دقیقا 90 روز حساب کنه که. طبیعتا یه ده روزی زمان لازمه برای خونه گرفتن و کارای اولیه. نگران این مورد نباشین.
    پاسپورت هم مشکلی نداره سه ماه اعتبار داشته باشه ویزا رو میزنه. از آلمان میتونی پاسپورت خودتو تمدید کنی. کنسول ایران تو هامبورگ یا فرانکفورت اکثرا همون روز پاسپورت جدید رو میده بهتون. پرونده دانشجویی هم باز کنین تا مفت تمدید کنن. این مورد هم جای نگرانی نداره. مال من یکسال اعتبار داشت مشکلی پیش نیومد. فقط حواستون باشه رسیدین اینور کارای اولیه رو انجام دادین و بعدش که خواستین اقامت یکساله بگیرین قبلش پاسپورت رو تمدید کنین بعدش برین برای تمدید ویزا. اداره خارجی ها به اندازه اعتبار پاسپورت ویزا رو تمدید میکنه. و اگر پاسپورت رو عوض کنین وسط راه دوباره باید برین و 100 یورو بدین کارت اقامت جدید بگیرین. برای اینکه دوتا هزینه نشه اول پاسپورت رو تمدید کنین بعدش برین برای کارت اقامت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط merkava نمایش پست ها
    مورد اول که توضیح خاصی نداره. یعنی روزی که میری سفارت تا شروع ترم بیشتر از 3 ماه فاصله نباشه. در مورد شما گیر نمیده. نمیاد دقیقا 90 روز حساب کنه که. طبیعتا یه ده روزی زمان لازمه برای خونه گرفتن و کارای اولیه. نگران این مورد نباشین.
    پاسپورت هم مشکلی نداره سه ماه اعتبار داشته باشه ویزا رو میزنه. از آلمان میتونی پاسپورت خودتو تمدید کنی. کنسول ایران تو هامبورگ یا فرانکفورت اکثرا همون روز پاسپورت جدید رو میده بهتون. پرونده دانشجویی هم باز کنین تا مفت تمدید کنن. این مورد هم جای نگرانی نداره. مال من یکسال اعتبار داشت مشکلی پیش نیومد. فقط حواستون باشه رسیدین اینور کارای اولیه رو انجام دادین و بعدش که خواستین اقامت یکساله بگیرین قبلش پاسپورت رو تمدید کنین بعدش برین برای تمدید ویزا. اداره خارجی ها به اندازه اعتبار پاسپورت ویزا رو تمدید میکنه. و اگر پاسپورت رو عوض کنین وسط راه دوباره باید برین و 100 یورو بدین کارت اقامت جدید بگیرین. برای اینکه دوتا هزینه نشه اول پاسپورت رو تمدید کنین بعدش برین برای کارت اقامت.
    پس با این اوصاف همینجا برم تمدید کنم بهتره دیگه ؟! نه ؟! دو سه رورزه هم میدن. نظرتون چیه؟1

Junior Member
    رشته و دانشگاه

یه چند تا سوال دیگه:
    1) در مورد رزومه کاری که گفته مدرک بیاریم. آیا پرینت لیست بیمه کافیه؟!
    2) نمونه از نامه دلیل و انگیزه کاری دارید؟
    3) اگر برگه اپلیکیشن به دستمون نرسید چیکار کنیم؟ نوشته ارایه ایمیل یونی اسیست یا دانشگاه کافی نیست.

حیلی ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط Elnaz_ITM نمایش پست ها
    پس با این اوصاف همینجا برم تمدید کنم بهتره دیگه ؟! نه ؟! دو سه رورزه هم میدن. نظرتون چیه؟1
    مشکلی نیست. اگر هنوز مصاحبه نرفتین عوض کنین ولی تو مصاحبه بگین بات پاسپورت قبلی وقت سفارت و پذیرش رو گرفتم. آلمان میرین هم هر جفتشو داشته باشین ممکنه دانشگاه بخاد چک کنه قبلی رو.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)