صفحه 54 از 57 نخستنخست ... 44445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parisa4 نمایش پست ها
    سلام
    ولی من دقیقا برام همین وضعیت پیش اومد. اتفاقا دوستم بهم گفته بود اینجور هم امکان پذیره ولی من اینجا پرسیدم و همین جا بهم گفته بودن که نمیشه و من کلی برای گرفتن وقت تایید از سفارت سعی کردم ولی نشد.
    ولی اتفاقی که برام سفارت رخ داد این بود که:
    اصل ترجمه شناسنامم رو "بدون هیچ تاییدی از سفارت" و "فقط با مهر دادگستری و امورخارجه" قبول کردن.
    اصل ترجمه مدرک تحصیلیم رو بهم برگردوندن و گفتن کپی تایید شده رو بیار ولی روز بعد که به باجه نقصی مدارک مراجعه کردم بهم گفت:
    اگر اصل ترجمه رو لازم نداشتین میشد "اصل ترجمه مدرک تحصیلیتون"رو بدون تایید سفارت بدین و نقصی هم نخورین.
    تماسی هم هنوز نداشتم که بگن مدارکتون مشکل داره.

شما برای ویزای دانشجویی اقدام کردید، یا چون فاند دارین، ویزای کاری؟ مشاهده‌ و تجربه‌ی من از روز مصاحبه‌ی ویزا و قسمت تایید مدارک این بوده که برای ویزای دانشجویی اصل ترجمه بدون مهر سفارت رو هم نمی‌پذیرند. همین چهارشنبه‌ی گذشته هم چند نفر بودند که اصل ترجمه‌ها (بدون مهر سفارت) رو ازشون نپذیرفته بودند و نقص مدرک خورده بودند.

من برای لیسانس میخوام اقدام کنم و االان هم دانشجو لیسانس هستم. بنظرتون باید بگم که دارم درس میخونم یا نه؟ در اصل میخوام ارشد بخونم ولی بخاطر وقت دهی طولانی مدت سفارت با ریزنمراتم میخوام پذیرش لیسانس بگیرم که دست خالی نباشم وقت مصاحبه

Junior Member Rezalight آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

با سلام
    قصد گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس موسیقی سبک جز، از دانشگاه udk برلین رو دارم . ایا در مقطع لیسانس رشته های هنری هم باید قبولی کنکور سراسری رو به سفارت ارائه دهم ؟ ( کلا این رشته در ایران وجود ندارد )
    بدون ارائه قبولی آیا احتمال ریجکت ویزا زیاده ؟
    ( در ضمن من لیسانس عمران دارم، آیا لازم هست ارائه کنم ؟ )
    ممنون میشم پاسخ دهید .. چون خیلی در این باره سرچ کردم و چیزی پیدا نکردم

من برای مستر از دانشگاه دورتموند پذیرش مستقیم گرفتم (مشروط نیست)، برای ثبت نام دانشگاه از مدارک مورد نیاز DSH هست و من فقط ب2 دارم.. آیا سفارت موقع مصاحبه از من مدرک ثبت نام کلاس زبان یا آزمون میخواد یا همین فرم پذیرشی که از دانشگاه دارم کفایت میکنه..چون نمیخوام برای ویزام وقت سفارت که یک ماه دیگه هست نقصی بخورم اونم بخاطر مدرک زبان... در ضمن خود دانشگاه هم گفته برای ثبت نام آزمون DSH باید حداقل مدرک C1 داشته باشید !
    ممنون کسی از دوستان اگر تجربه مشابهی داره راهنماییم کنه

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_aria آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Elektrotechnik - Automatisierungstechnik

نقل قول نوشته اصلی توسط m1a2h3y4a5r6 نمایش پست ها
    من برای مستر از دانشگاه دورتموند پذیرش مستقیم گرفتم (مشروط نیست)، برای ثبت نام دانشگاه از مدارک مورد نیاز DSH هست و من فقط ب2 دارم.. آیا سفارت موقع مصاحبه از من مدرک ثبت نام کلاس زبان یا آزمون میخواد یا همین فرم پذیرشی که از دانشگاه دارم کفایت میکنه..چون نمیخوام برای ویزام وقت سفارت که یک ماه دیگه هست نقصی بخورم اونم بخاطر مدرک زبان... در ضمن خود دانشگاه هم گفته برای ثبت نام آزمون DSH باید حداقل مدرک C1 داشته باشید !
    ممنون کسی از دوستان اگر تجربه مشابهی داره راهنماییم کنه
    تا حالا که سفارت در چنین مواردی ایراد نگرفته. شما میتونید به محض ورود در کلاس زبان ثبت نام کنید یا ازمون بدید.
    برای DSH توی بعضی جاها B2 کافیه ولی توی خود دورتموند C1 لازمه.
    Wo ein Wille ist , gibt es einen Weg
    لطفا به قوانین احترام بگذارید - سوالها رو در جای مربوط مطرح کنید - برای تشکر ازدادن امتیاز استفاده کنید نه پست جدید یا پیام خصوصی!
    از جواب دادن به سوالات تکراری و پیامهای خصوصی قابل طرح در فروم جدا معذورم.

Junior Member

سلام برای کار منظورم arbeitsaufnahme (Blaue Karte) کسی تجربخ ای داره در میون بزاره؟
    هم باید سوابق کاری رو ترجمه کنی و هم مدارکت رو annerkant کنی ک تو سایت anabin دانشگاه من هست اما رشته من رو ذکر نکرده (دانشگاه شیراز دولتی) اما رشته رو نزده و کلی نوشته ک ظاهرا ایراد میگیرند!
    کلا جدیدا کسی تجربه ای داره ممنون میشم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

کسی در مورد ویزای شنگن تجربه داره که چه مدارکی ببریم و از رد شدنش جلوگیری کنیم؟

Junior Member

سلام
    سوال داشتم در خصوص ریجکتی.اگه ریجکت ویزا صورت بگیره جند وقت بعد می تونم دوباره اقدام کنم؟ایا محدودیتی در این خصوص هست؟
    اگه مثلا از المان ریجکت بشم می تونم از یه کشور دیگه اقدام کنم یا اینکه محدودیت وجود داره؟

Junior Member

رود بر همه دوستان عزیز

من برای ویزای دانشجویی درخواست داده بودم و اواخر ژانویه وقت مصاحبه سفارت داشتم. چون مدرک زبانم رو چند سال قبل گرفته بودم بهم گفتن باید مدرک جدید بیاری و من قبلش نمی دونستم چون هیچ کجا نوشته نشده بود. اوایل فروردین باهام تماس گرفتن و گفتن ویزات آماده است. اما من نتونسته بودم واسه آزمون ثبت نام کنم. با بقیه مدارکم و همون مدرک زبان قبلی رفتم سفارت و براشون توضیح دادم. اما متاسفانه ریجکت شدم . یعنی بهم گفتن منتظر بمون چند دقیقه و بعد نامه ریجکتی رو دادن دستم!!!!!!!
    حالا مدرک زبان جدید گرفتم. و می خوام اعتراض بزنم. کسی می تونه راهنماییم کنه؟

Junior Member

سلام دوستان بنده خیلی از پست ها رو خوندم ولی چند تا سوال رو مطمئن نشدم :
    1. من با همسرم میخوام برم آیا ترجمه رسمی مدرک سند ازدواج نیاز هست برای روز مصاحبه؟ (مهر دادگستری هم لازم داره؟ چون تو سایت سفارت فقط گفتن رزومه همسر+آخرین مدرک تحصیلی + پاسپورت)
    2. من مدرک زبانم شاید 2 ماه بعد مصاحبه بیاد، یعنی زمان ازمونم اون موقع هست، آیا بدون مدرک زبان تایید میکنن چون استادم با این قضیه کنار اومده.
    3. تو روز مصاحبه ایا همسرم باید همراهم باشه؟ و اگر پاسخ مثبته باید ایشون هم انگلیسی رو خوب بتونه صحبت کنه یا فقط کافیه من بتونم صحبت کنم؟
    4. من اگر از استادم نامه بگیرم که پذیرش دارم بازم هم اون مبلغ 60 یورو رو بابت مصاحبه رو از من میگیرن. (برای تایید مدارک از استادم یه نامه می گیرم که رایگان تایید کنن)

ممنون از همه کسانی که لطف میکنند و جواب میدن

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)