صفحه 56 از 57 نخستنخست ... 6464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 566

موضوع: پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پیشگیری از ریجکت ویزا؛ سوالات، توصیه ها و تجربه ها

سلام بچه ها من همین هفته که گذشت مصاحبه داشتم و یه تجربه درمورد کپی داخل سفارت بدم چون تجربه ی خیلی بدی داشتم.
    اول اینکه آفیسر ازمن خواست توی فرم پذیرش قسمت آدرس دانشگاه و خوابگاه رو هم پر کنم با اینکه هنوز پذیرش دانشگاه نداشتم و فقط تاییدیه یونی اسیست رو داشتم
    بعد توی دسته ی اول مدارک از من کپی گواهی کارمو خواست نه اصلشو
    کپی ها همه باید روی کاغذ A4 باشه و یه رو
    مصاحبه ام خوب بود چون پذیرش انگلیسی داشتم ولی قبل از من که پذیرش آلمانی داشتن به هر۳ شون گفت باید سطحتون رو تا موقع ویزا ببرین بالا
    گواهی تمکن با ۵۰ تومن بردم و سوالی که از من پرسید با قبلی هام که ۱۴۰ یا۱۶۰ برده بودند یکی بود فقط دوتا برگه داد امضا کنم که این پول باید پیشم باشه و بلوکه میکنه حسابمو و به اونام برگه میداد امضا کنن که فکر کنم همین تمکن بوده
    کلا من مشکلی با آفیسر نداشتم ولی مسئول کپی خیلی کلاشه
    بابت کپی داخل سفارت بابت ۱۹ برگه کپی مجبور شدم ۴۲ هزار تومن بدم نمیدونم با چه قائده ای ولی اعتراضی نکردم بهش
    پول نقد اینقدر پیشم نبود خواستم کارت بکشم ولی داد زد که کارتخوان ندارم بعد بعد یه مقدار رفتار توهین آمیز چون فقط پاسپورت پیشم بود نه کارت ملی یا شناسنامه مجبور شدم یه کپی از پاسپورتمو پیشش بذارم
    بعد از مصاحبه ازش پرسیدم الان برم ATM بیرون بگیرم بدم نگهبان یا یه نفر که میاد تو درست میشه که مثل روانی ها شروع کرد به دستور دادن، بهش پاسپورتمو دادم که مطمئن بشه بهش میرسه پول و پاسپورتمو بگیرم، بعد شروع کرد مثل پلیس ها که دزد گرفتن دنبالم راه افتاد که خانم کتت رو اینجا ندار از اینجا برو، درو باز کن برو موبایلتو بردار از این راه برو بعد گفت اونطرفه خیابون بانکه برو از اونجا پول بگیر بیار، بعد زمانی که خواستم پولو بهش بدم فقط پاسپورتمو خواست بده اعتراض کردم چرا، گفت کپیتو میدم به آفیسر ویزاتو حالا نشونت میدم واست درستش کنن، دیگه رفتم نگهبان آوردم با یه بحث اونجا که من بابت یک برگه ۳هزار تومن شاید هم بیشتر به این پرداخت کردم ولی از دادن برگه امتناع میکنه بالاخره برگه رو نصفه ازش گرفتم به علاوه ی پاسپورت ولی خیلی مسخره هست که نه تنها چند برابر پول دادم بابت کپی بلکه زننده ترین رفتارو توی کل عمرم دیدم و یه بحث هم جلوی در داشتم که شاید به خاطرش درخواست ویزام با مشکل مواجه بشه‌.
    فکر میکنم میخواست برگه مو نگه داره تا بعد شروع کنه به کلاشی و تا زمان ویزام هی به بهونه ی پول ازم هر نوبت پول بگیره.
    توی سایت نتونستم قسمت انتقاد و اعتراضات رو پیدا کنم به نظرتون جایی میتونم از این فرد شکایت کنم؟

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamdrezab نمایش پست ها
    سلام
    من ۷ ترم مهندسی متالورژی دانشگاه سراسری خوندم و متاسفانه با گرفتن کاردانی معادل نصفه رهاش کردم. (با معدل ۱۲/۵) اما معدل دیپلم و پیش‌دانشگاهیم ۱۹/۲۱ هست.
    فکر می‌کردم می‌تونم برای لیسانس مستقیم اقدام کنم که امروز یکی از این مشاور های پولی بهم گفت که گرفتن ویزا به خاطر این معدل کم کاردانی و ۷ ترمه شدنش خیلی خیلی احتمالش کمه. گفت که فقط برای کالج شانس دارم که اون هم باید ۶ سال گپ رو طوری پر کنم که شدنیه.

به نظر شما این حرف درسته؟ نمی‌شه با فاکتور های دیگه شانس ویزا رو بالا ببریم؟ چون من خودم فکر می‌کنم قصه‌ی کالج هم خیلی سخت باشه به خاطر گپ ۶ ساله و سن ۲۵ سال.
    سلام
    از اونجایی که معدل دیپلم شما انقدر بالا هست که بتونه نشون بده دانش آموز تنبلی نبودین، به نظر من ویزاتون با مشکل معدل رو به رو نخواهد بود. حالا شاید باز اون بنده خدا تجربه اش بیشتر بوده باشه. نمی دونم.
    سنتون برای کالج یا لیسانس زیاد و مشکل ساز نیست. هر کدومشو بخواین، می تونین اپلای کنین و به خاطر سنتون نباید نگران باشین.
    اما برای اون شش سال، می تونین بگین که این رشته رو خوندین، یعنی پنهان نکنین و بگین به دلیل عدم علاقه بهش می خواین برین آلمان و از صفر شروع کنین. من شخصا مشکلی ت این موضوع نمی بینم که مانع از دادن ویزاتون بشه. اما اگر دوباره درست برای همون رشته بخواین اپلای کنین، یه کمی به نظرم قشنگ نیست.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

درود
    آيا كسي اطلاع داره كه براي مقطع ارشد، نيازي به ارائه ترجمه مدرك ديپلم و ريزنمرات دبيرستان به سفارت هست يا نه ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Asenakiani نمایش پست ها
    درود
    آيا كسي اطلاع داره كه براي مقطع ارشد، نيازي به ارائه ترجمه مدرك ديپلم و ريزنمرات دبيرستان به سفارت هست يا نه ؟
    احتمالا تا الان کارتون راه افتاده ولی کلا برای ارشد بله این مدارک لازمه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

من 20 ماه پیش (یعنی قبل از اینکه حتی از دانشگاهی OK بگیرم) وقت سفارت گرفتم. دوراندیشی کردم به حساب خودم. یک ماه پیش حدودا وقت مصاحبه ام بود و 8 روز بعد از مصاحبه ریجکت شدم!!
    یعنی 600 روز انتظار و کلی دوندگی و هزینه همش 8 روزه پودر شد . یعنی حتی پرونده ام نرفت آلمان و همون کنسول ردش کرد.
    من مستر مجدد بودم و برام زده بودن به نظر میاد شما "جدی" نیستید توی تحصیل. من هم اعتراضمو زدم ولی بعید میدونم نتیجه بده. چون رزومه بدی ندارم و تمام نکات رو برای نوشتن انگیزه نامه و ... رعایت کردم به نظرم قبول یا رد شدن ویزا بیشتر یه روند غیرقابل پیش بینی رو طی میکنه. اونهایی که میگن من رزومه ام خوب بود و بهم ویزا رو دادن یا میگن انگیزه نامه رو طوری نوشتم که ویزام اومد، این روند ناپیدا و نامعلوم رو ازش چشم پوشی کردن. البته همیشه همینه. وقتی به چیزی میرسیم (نمره، ویزا، ...) میگیم گرفتم (به قول یکی از دوستان که میگفت "ویزا دادنی نیست، گرفتنیه" که به نظرم یک مقدار توش توهم خودبزرگ بینی داره) و وقتی نمیرسیم (مثل الانه من ) میگیم ندادن. واقعیت چیزی بین این دو هست. مجموعه تلاش ما و on/off دیگران که بصورت سری (یا بقول کامپیوتریها AND) کنار هم هستن.
    امروز دیدم یکی از بچه هایی که روز مصاحبه اونجا بود ویزاش اومده. ایشون تربیت بدنی خونده بودن و برای مستر تربیت بدنی آلمان پذیرش داشتن. ویزاشون تو حدود 1 ماهه اومد. آفیسر دو سه مرتبه با ایشون بگو بخند کردن. آفیسری که فقط یکبار سرش رو آورد بالا تا من رو ببینه، به خاطر اینکه این دوستمون لیسانسشون از دانشگاه علی آباد کتول بود کلی بهش خندید. اون زمانهایی که دانشگاه آزاد نوپا بود، میخواستن مسخره اش کنن که ببین چه جاهایی شعبه شده، علی آباد کتول رو به عنوان سمبل این شوخی بکار میبردن. حالا این خانم آفیسر فوق جدی، این شوخی رو چندین بار تکرار کرد و خودش و دانشجو و یک عده توی سالن خندیدن.
    شاید نتیجه گیری از دو سه مورد چندان درست نباشه، ولی به نظرم به عنوان یه تئوری، نظر آفیسر به شدت مهمه. یعنی روز مصاحبه فقط برای دادن مدارک نیست. توی سایت سفارت هم نوشته آفیسر هیچ دخلی و تصرفی نداره. ولی به نظرم داره. فکر میکنم آفیسرها یه کامنت مهم روی پرونده میذارن که کنسول هم حالا یا حوصله نداره بررسی کنه همه رو یا میگه این هموطنش رو بهتر میشناسه، به هر دلیل نظر آفیسر رو رو سرش میذاره. مثلاً ایراداتی که از من گرفته بودن تا آخرش بگن تصمیمت برای تحصیل جدی به نظر نمیاد، همه رو توی انگیزه نامه توضیح داده بودم. پس احتمالاً انگیزه نامه من خونده نشده بوده. شاید بخاطر همینه که میگن دیگه همه چیز به آلمانی باشه. احتمالاً کنسول حس خوندن انگلیسی رو نداشته و کامنت منفی آفیسر (برای من) و مثبت آفیسر (برای اون دوست تربیت بدنیمون) رو ترتیب اصر داده.
    پس توصیه من به شما اینه که تلاشتون رو بکنید که مدارک کامل باشه ولی در کنار اون توی روز مصاحبه باید شانس بیارید که آفیسر از شما خوشش بیاد یا حداقل بدش نیاد.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman40 نمایش پست ها
    من 20 ماه پیش (یعنی قبل از اینکه حتی از دانشگاهی OK بگیرم) وقت سفارت گرفتم. دوراندیشی کردم به حساب خودم. یک ماه پیش حدودا وقت مصاحبه ام بود و 8 روز بعد از مصاحبه ریجکت شدم!!
    یعنی 600 روز انتظار و کلی دوندگی و هزینه همش 8 روزه پودر شد . یعنی حتی پرونده ام نرفت آلمان و همون کنسول ردش کرد.
    من مستر مجدد بودم و برام زده بودن به نظر میاد شما "جدی" نیستید توی تحصیل. من هم اعتراضمو زدم ولی بعید میدونم نتیجه بده. چون رزومه بدی ندارم و تمام نکات رو برای نوشتن انگیزه نامه و ... رعایت کردم به نظرم قبول یا رد شدن ویزا بیشتر یه روند غیرقابل پیش بینی رو طی میکنه. اونهایی که میگن من رزومه ام خوب بود و بهم ویزا رو دادن یا میگن انگیزه نامه رو طوری نوشتم که ویزام اومد، این روند ناپیدا و نامعلوم رو ازش چشم پوشی کردن. البته همیشه همینه. وقتی به چیزی میرسیم (نمره، ویزا، ...) میگیم گرفتم (به قول یکی از دوستان که میگفت "ویزا دادنی نیست، گرفتنیه" که به نظرم یک مقدار توش توهم خودبزرگ بینی داره) و وقتی نمیرسیم (مثل الانه من ) میگیم ندادن. واقعیت چیزی بین این دو هست. مجموعه تلاش ما و on/off دیگران که بصورت سری (یا بقول کامپیوتریها AND) کنار هم هستن.
    امروز دیدم یکی از بچه هایی که روز مصاحبه اونجا بود ویزاش اومده. ایشون تربیت بدنی خونده بودن و برای مستر تربیت بدنی آلمان پذیرش داشتن. ویزاشون تو حدود 1 ماهه اومد. آفیسر دو سه مرتبه با ایشون بگو بخند کردن. آفیسری که فقط یکبار سرش رو آورد بالا تا من رو ببینه، به خاطر اینکه این دوستمون لیسانسشون از دانشگاه علی آباد کتول بود کلی بهش خندید. اون زمانهایی که دانشگاه آزاد نوپا بود، میخواستن مسخره اش کنن که ببین چه جاهایی شعبه شده، علی آباد کتول رو به عنوان سمبل این شوخی بکار میبردن. حالا این خانم آفیسر فوق جدی، این شوخی رو چندین بار تکرار کرد و خودش و دانشجو و یک عده توی سالن خندیدن.
    شاید نتیجه گیری از دو سه مورد چندان درست نباشه، ولی به نظرم به عنوان یه تئوری، نظر آفیسر به شدت مهمه. یعنی روز مصاحبه فقط برای دادن مدارک نیست. توی سایت سفارت هم نوشته آفیسر هیچ دخلی و تصرفی نداره. ولی به نظرم داره. فکر میکنم آفیسرها یه کامنت مهم روی پرونده میذارن که کنسول هم حالا یا حوصله نداره بررسی کنه همه رو یا میگه این هموطنش رو بهتر میشناسه، به هر دلیل نظر آفیسر رو رو سرش میذاره. مثلاً ایراداتی که از من گرفته بودن تا آخرش بگن تصمیمت برای تحصیل جدی به نظر نمیاد، همه رو توی انگیزه نامه توضیح داده بودم. پس احتمالاً انگیزه نامه من خونده نشده بوده. شاید بخاطر همینه که میگن دیگه همه چیز به آلمانی باشه. احتمالاً کنسول حس خوندن انگلیسی رو نداشته و کامنت منفی آفیسر (برای من) و مثبت آفیسر (برای اون دوست تربیت بدنیمون) رو ترتیب اصر داده.
    پس توصیه من به شما اینه که تلاشتون رو بکنید که مدارک کامل باشه ولی در کنار اون توی روز مصاحبه باید شانس بیارید که آفیسر از شما خوشش بیاد یا حداقل بدش نیاد.
    موفق باشید

یه سوال داشتم
    میتونم بپرسم ریجکتیتون رو چطور اطلاع دادن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman40 نمایش پست ها
    موفق باشید
    دوست عزیز این همه نگرانی نداره که، خب دوباره درخواست ویزا بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Azineda نمایش پست ها
    یه سوال داشتم
    میتونم بپرسم ریجکتیتون رو چطور اطلاع دادن؟
    ایمیل زدن نامه ریجکت رو

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    دوست عزیز این همه نگرانی نداره که، خب دوباره درخواست ویزا بدید
    تجربیات و برداشتهامو توی قالب تئوری ارائه کردم. نگران نیستم. یعنی اصلا موضوعی برای نگران بودن ندارم. ناراحت چرا، هستم.
    من الان ده بار دیگه هم درخواست ویزا بدم، وقتی میگن جدی نیستید تو تحصیل، چه تغییری میخواد حاصل بشه.
    اصولا چیزهایی که قابل اندازه گیری نیستن رو نمیشه به خوبی براشون مدرک آورد. وقتی من یک ماه قبل از مصاحبه یه مقاله isi چاپ کردم و توی رزومه ام هست، دیگه چطور ثابت کنم علاقمندم. حالا ده بار دیگه هم درخواست ویزا بدم.

Junior Member

سلام دوستان یه چیزی ذهنم رو خیلییییی درگیر کرده ممنون میشم جواب بدین
    من میخوام برای اکتبر 2020 برای آلمان اپلای کنم تازه لیسانسمو گرفتم (آخر شهریور امسال) و دارم مدارکم رو آماده می کنم. چون نمره هام بالا بودن ارشد مستقیم شدم و الکی رفتم سر کلاس ارشد نشستم ولی میخوام انصراف بدم
    شنیدم اینکه بفهمن انصراف دادی تاثیر منفی داره و یا حتا ممکنه بعدن ویزات رو باطل کنن (اگه بفهمن) و یا اینکه اصلن پذیرش نتونی بگیری
    خواستم ببینم آیا درسته این موضوع؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)