نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: سوالات در مورد نحوه استفاده از کارت های اعتباری/نقدی برای پرداخت های اینترنتی

Junior Member

پیش فرض سوالات در مورد نحوه استفاده از کارت های اعتباری/نقدی برای پرداخت های اینترنتی

با سلام ...
    دوستان گرامی من یک گیفت کارت دارم که از دوبی برام خریدن...آیا با اون می تونم از سایت های خارجی خرید اینترنتی بکنم؟ به دلیل تحریم ...
    ضمنا خریدامو از سایت های چینی دارم...بسیار سپاسگزارم

پیش فرض سوالات در مورد نحوه استفاده از کارت های اعتباری/نقدی برای پرداخت های اینترنتی

سلام دوستان. من یک سوالی در مورد استفاده از کارت های اعتباری و نقدی داشتم. من یک کارت نقدی ویزا (دبیت) دارم که کلا حدود 600 دلار موجودی داره و این کارت رو برای بوک کردن یک هتل استفاده کردم. البته شرایط بوکینگ به این صورت هست که هیچ وجهی از کارت من کم نمیشه و من پول هتل رو نقدا در زمان check in می پردازم. حالا مشکلی که برام پیش اومده این هست که من می خوام وجه این کارت رو برای خرید بلیط هواپیمای سفرم استفاده کنم. ولی در این صورت مقدار موجودی باقی مانده در کارتم برای پرداخت هزینه هتل کافی نخواهد بود. می خواستم ببینم در صورتیکه من بلیط هواپیما رو بخرم و در کارتم موجودی کافی به اندازه هزینه اقامتم در هتل نباشه، هتل رزرواسیون من رو کنسل میکنه؟ یا اینکه همچنان رزرو من سر جاش خواهد بود و می تونم وقتی رسیدم هزینه رو نقدا پرداخت کنم؟
    من برای جواب این سوال خیلی عجله دارم. ممنون میشم کسی راهنمایی کنه. با تشکر.

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA گرایش - لیسانس کشاورزی- دانشگا�

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد نحوه استفاده از کارت های اعتباری/نقدی برای پرداخت های اینترنتی

سلام
    خود من هم با کارتم هتل رزرو کردم. اما مبلغ از کارت کسر نشده. موقع ورود به هتل مبلغ رو ازتون نقد می گیرن اما موقع خروج تا جایی که می دونم مبلغ رو از حساب کسر می کنند و وجه پرداختی رو بهتون بر می گردونن. برای همین باید پول توی کارت به اون اندازه باشه. ضمن اینکه به احتمال زیاد این مبلغ در کارت شما بلاک میشه. با اینکه کم نمی شه موقع بوکینگ. اما احتمالا نمیشه ازش خرج کرد. برای همین به نظرم به فکر شارژ کردن کارتتون باشید.

Junior Member mobina87 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SBU

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد نحوه استفاده از کارت های اعتباری/نقدی برای پرداخت های اینترنتی

نقل قول نوشته اصلی توسط booalisina نمایش پست ها
    سلام دوستان. من یک سوالی در مورد استفاده از کارت های اعتباری و نقدی داشتم. من یک کارت نقدی ویزا (دبیت) دارم که کلا حدود 600 دلار موجودی داره و این کارت رو برای بوک کردن یک هتل استفاده کردم. البته شرایط بوکینگ به این صورت هست که هیچ وجهی از کارت من کم نمیشه و من پول هتل رو نقدا در زمان check in می پردازم. حالا مشکلی که برام پیش اومده این هست که من می خوام وجه این کارت رو برای خرید بلیط هواپیمای سفرم استفاده کنم. ولی در این صورت مقدار موجودی باقی مانده در کارتم برای پرداخت هزینه هتل کافی نخواهد بود. می خواستم ببینم در صورتیکه من بلیط هواپیما رو بخرم و در کارتم موجودی کافی به اندازه هزینه اقامتم در هتل نباشه، هتل رزرواسیون من رو کنسل میکنه؟ یا اینکه همچنان رزرو من سر جاش خواهد بود و می تونم وقتی رسیدم هزینه رو نقدا پرداخت کنم؟
    من برای جواب این سوال خیلی عجله دارم. ممنون میشم کسی راهنمایی کنه. با تشکر.
    سلام
    چند مورد هست که توجه شما را بهش جلب می کنم:
    - اول اینکه سایت های رزرو هتل سیاست های خاص خودشون و همینطور سیاست خاص هتل را اعمال می کنند. اگر شما روی سایت Booking هتل موردنظرتان را رزرو کردید می توانید سیاست هتل را در پروفایلش در سایت بوکینگ ببینید. معمولاً بیشتر هتل ها در سایت Booking از کارت اعتباری شما فقط برای رزرو استفاده می کنند. حتی با ویزا کارتی که 0 دلار ( و یا هر ارزی ) باشد می توانید از بوکینگ هتل موردنظر خود را رزرو کنید. یعنی بابت رزرو هتل هیچ مبلغی از کارت کم نمی شود. البته این را هم اشاره کردم که سیاست هتل را باید بخوانید.
    - شما با مراجعه به هتل، تمام هزینه ها را باید بصورت نقدی بدهید. به هیچ عنوان از کارت شما مبلغی را کسر نخواهند کرد. حتی اگر شما اصرار هم کنید که نقدی نمی خواهید بدهید و از کارتی که با اون هتل را رزرو کردید کم کنید، باز هم اینکار را نمی کنند. البته شما می توانید از دستگاه کارت خوان هتل هم استفاده کنید و مبلغ را کارت بکشید ولی از حساب کارتی که رزرو انجام شده این مبلغ کم نمی شود.

پس بدون هیچ نگرانی سیاست هتل را در پروفایلش در سایت واسطه ای که رزرو کردی و یا اگر هم که در خود وب سایت هتل رزرو کردی بخوانید.

Banned

درود من یه ویزا کارت مجازی از یکی از شرکت ها گرفته بودم و واسه پرداخت مبلغی باید شماره کارت و تاریخ اکسپایرش را میدادم تا خودشون مبلغ را از حسابم کم کنند. الان که چک می کنم هنوز چیزی از مبلغ کارت کم نشده. کلا سیستم هایی که به این روش پول از حساب کم می کنند آیا واسه صاحب حساب یک صورت حساب میاد که تایید بکنه که این مبلغ کم بشه؟ اگه اینطوری نیست این دادو ستد بر پایه اعتماده؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط Lenient نمایش پست ها
    درود من یه ویزا کارت مجازی از یکی از شرکت ها گرفته بودم و واسه پرداخت مبلغی باید شماره کارت و تاریخ اکسپایرش را میدادم تا خودشون مبلغ را از حسابم کم کنند. الان که چک می کنم هنوز چیزی از مبلغ کارت کم نشده. کلا سیستم هایی که به این روش پول از حساب کم می کنند آیا واسه صاحب حساب یک صورت حساب میاد که تایید بکنه که این مبلغ کم بشه؟ اگه اینطوری نیست این دادو ستد بر پایه اعتماده؟
    برای تایید شما چیزی فرستاده نمی شود.
    بله بر اساس اعتبار و اعتماده. امکان شکایت و برگشت پول در برداشتهای غیرمجاز از کارت وجود دارد.

Junior Member

با سلام خدمت مدیریت سایت
    بنده مشکل بسیار فوری در خصوص خرید بیط هواپیما از مالزی ایرلاین دارم 2 روز پیش بلیطی از سایت آنلاین رزرو کردم و با استفاده از مستر کارت یکی از دوستانم در کره پرداخت و انجام داد.بلیط صادر شده و کاملا OK میباشد اما مبلغی از حساب مستر کارت کم نشده اگر طبق فرمایشات در مالزی نقدا حساب شه آیا خود مستر کارتم از ما میخوان.. لطفا اگر امکانش هست سریع تر پاسخ دهید برای ویزا وقت زیادی نمونده....

با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط IRAN2008 نمایش پست ها
    با سلام خدمت مدیریت سایت
    بنده مشکل بسیار فوری در خصوص خرید بیط هواپیما از مالزی ایرلاین دارم 2 روز پیش بلیطی از سایت آنلاین رزرو کردم و با استفاده از مستر کارت یکی از دوستانم در کره پرداخت و انجام داد.بلیط صادر شده و کاملا OK میباشد اما مبلغی از حساب مستر کارت کم نشده اگر طبق فرمایشات در مالزی نقدا حساب شه آیا خود مستر کارتم از ما میخوان.. لطفا اگر امکانش هست سریع تر پاسخ دهید برای ویزا وقت زیادی نمونده....

با تشکر

با سلام
    من دقیقا همین تجربه رو با پگاسوس داشتم، مبلغ بلیط روی کارت شما بلاک میشه، زمانی که پرواز انجام بشه، پول از حساب شما کسر میشه!(منظور روز پرواز هست)
    فقط زمان صدور کارت پرواز از شما اصل کارت رو می‌خوان که شما اگر با دفتر هواپیمایی هماهنگ بکنید تو فرودگاه اونم از شما نمی‌خوان.
    هیچ‌وقت بعد از پرواز از شما پول بلیط رو طلب نمیکنند.

Junior Member

سلام دوستان!

اگه پرداخت آنلاین دارین من می تونم براتون انجام بدم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه فردوسی مشهد

نقل قول نوشته اصلی توسط kiasunsun نمایش پست ها
    سلام دوستان!

اگه پرداخت آنلاین دارین من می تونم براتون انجام بدم.
    کارت کردیت شخصی دارین؟
    یا دوست آشنایی چیزی این کارو انجام میده؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)