صفحه 16 از 25 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 242

موضوع: آرشیو شده: ویزای فرانسه 2013 (تا پایان سال 2013)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات در مورد ویزای فرانسه (از زمان اقدام تا زمان دریافت نتیجه)

نقل قول نوشته اصلی توسط Damoon8 نمایش پست ها
    من برای M1 پذیرش گرفتم . برای یک سال تحصیلی . یعنی دو ترم. که ترم دوم توی خرداد تموم میشه . اگه تاریخ پایان ویزای من هم اون موقع باشه میشه کمتر از یک سال . و من باید دو طرفه بگیرم . واسه همین اصلا الان نمی دونم چی کار کنم . امروز یک آژانس هواپیمایی راهنمایی ام کرد و گفت اگر الان بلیط بخرم و بعد بخوام تو شرایط بلیط تغییر ایجاد کنم خیلی ضرر می کنم . تازه مثلا فرض کنیم من برای 28 اگوست بلیط گیرم بیاد و بخرم . اگر سفارت تاریخ شروع ویزای منو بزنه 31 اگوست باید چیکار کنم. بازم باید برم بلیطو تغییر بدم و بازم ضرر می کنم. این آژانسه به من گفت صبر کن تا ویزات بیاد .
    سلام دوست عزیز
    من در پاسخ به شما مینویسم ولی شاید به درد سایر دوستان هم بخوره.
    الان و در حال حاضر،بهترین راه پرواز ایران ایر هست.
    تماس میگیرید و در یه تاریخی که جای خالی هست،رزرو میکنید.
    رزرو بلیط هیچ هزینه ای نداره.شما تلفنی می تونید پروازتون رو رزرو کنید.و اگر تاریخ خاصی مد نظرتون هست،ولی پر شده،اسمتون رو در لیست ذخیره بنویسید.
    رزرو پروازهای اروپایی همیشه خالی میشن.و خود شرکت ایران ایر باهاتون تماس میگیره.
    وقتی شما در یه تاریخی بلیطتون رو رزرو میکنید،اونا به شما یه تاریخی رو میگن که شما فقط تا اون تاریخ وقت دارید پول بلیطتون رو پرداخت کنید.
    اگر اون تاریخ بگذره و شما پول بلیط رو پرداخت نکرده باشید،بدون هیچ هزینه ای رزروتون کنسل میشه.
    اگر هم پول بلیط رو دادید و جواب ویزاتون هم مثبت اومد،که در اون تاریخ میرید و اگر هم پرواز دیگه ای زودتر از پرواز شما جای خالی داشته باشه،شما میتونید بدون هیچ هزینه ای پروازتون رو جابجا کنید.
    در نهایت،اگر خدایی نکرده،جواب ویزاتون منفی باشه،هزینه کنسلی 100-150 هزار تومنه.ما که این همه پول خرج کردیم تا اینجا،اینم روش.
    بهتر از اینه که جواب ویزاتون مثبت باشه ولی بلیط هواپیما نداشته باشید.
    و 2 تا نکته:
    1-اول اینکه تو نامه پذیرشتون زده که برای کی بهتون پذیرش دادن.مثلا تو نامه پذیرش من زده از اول سپتامبر 2013 به مدت 1 سال تحصیلی 2013-2014
    زمانی هم که شما برای تحویل مدارکتون با سفارت تماس گرفتین و وقت گرفتین،حتما ازتون پرسیدن که کی باید اونجا باشید (از من که پرسیدن)
    بعدشم خود سفارت از دانشگاها اطلاع داره.میدونه هر دانشگاهی کی کلاساش شروع میشه.مثلا ویزای من رو زدن از 10 سپتامبر.کلاسای من از 24 سپتامبر شروع میشه
    2-ویزا 1 سالست.شما هر چقدر که بخواهید در فرانسه بمونید،ویزای شما از یک تاریخ مشخصی شروع و در همون تاریخ تموم میشه.مثلا از 1 سپتامبر 2013 تا 1 سپتامبر 2014
    هرگز نمیگن از 1 سپتامبر 2013 تا 1 جولای 2014 !!!
    شما میتونی بلیط رفت و برگشت رو بگیری.برگشتتو اپن بذاری.بعدا میتونی هزینشو بگیری اگه نخواستی برگردی
    بازم اگه کمکی از دستم بربیاد،در خدمت هستم
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas dehghani نمایش پست ها
    مال من فردا میشه سه هفته
    یا بچه های مهندسی نتیجشون رو نمیذارن یا هنوز ویزا نیومده!!!!!
    سلام
    دوستان لطفا صبور باشد.
    اوج کاری سفارت فرانسه در این 1 ماه هستش.تا آخر ماه جولای،تمام پذیرش ها به دست متقاضی ها میرسه و همه میرن سفارت.
    هر کسی که توی مرداد ماه اقدام کرده باشه،زودتر از 3 هفته جوابش نمیاد.ولی تا جایی که من میدونم،(یکی از دوستام از سفارت پرسیده بود)،آخرین تاریخ نتایج ویزاها،25 آگوسته
    تا اون موقع سعی می کنند همرو اعلام کنند
    استاد زبان من میگفت اگر جواب ویزاتون تا 40 روز نیومد،با سفارت تماس بگیرید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kerasny نمایش پست ها
    برای من که رفت تو 4 هفته و همچنان هیچ خبری نیست
    چه کنم؟
    زنگ نزدی سفارت ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط fer25 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من در پاسخ به شما مینویسم ولی شاید به درد سایر دوستان هم بخوره.
    الان و در حال حاضر،بهترین راه پرواز ایران ایر هست.
    تماس میگیرید و در یه تاریخی که جای خالی هست،رزرو میکنید.
    رزرو بلیط هیچ هزینه ای نداره.شما تلفنی می تونید پروازتون رو رزرو کنید.و اگر تاریخ خاصی مد نظرتون هست،ولی پر شده،اسمتون رو در لیست ذخیره بنویسید.
    رزرو پروازهای اروپایی همیشه خالی میشن.و خود شرکت ایران ایر باهاتون تماس میگیره.
    وقتی شما در یه تاریخی بلیطتون رو رزرو میکنید،اونا به شما یه تاریخی رو میگن که شما فقط تا اون تاریخ وقت دارید پول بلیطتون رو پرداخت کنید.
    اگر اون تاریخ بگذره و شما پول بلیط رو پرداخت نکرده باشید،بدون هیچ هزینه ای رزروتون کنسل میشه.
    اگر هم پول بلیط رو دادید و جواب ویزاتون هم مثبت اومد،که در اون تاریخ میرید و اگر هم پرواز دیگه ای زودتر از پرواز شما جای خالی داشته باشه،شما میتونید بدون هیچ هزینه ای پروازتون رو جابجا کنید.
    در نهایت،اگر خدایی نکرده،جواب ویزاتون منفی باشه،هزینه کنسلی 100-150 هزار تومنه.ما که این همه پول خرج کردیم تا اینجا،اینم روش.
    بهتر از اینه که جواب ویزاتون مثبت باشه ولی بلیط هواپیما نداشته باشید.
    و 2 تا نکته:
    1-اول اینکه تو نامه پذیرشتون زده که برای کی بهتون پذیرش دادن.مثلا تو نامه پذیرش من زده از اول سپتامبر 2013 به مدت 1 سال تحصیلی 2013-2014
    زمانی هم که شما برای تحویل مدارکتون با سفارت تماس گرفتین و وقت گرفتین،حتما ازتون پرسیدن که کی باید اونجا باشید (از من که پرسیدن)
    بعدشم خود سفارت از دانشگاها اطلاع داره.میدونه هر دانشگاهی کی کلاساش شروع میشه.مثلا ویزای من رو زدن از 10 سپتامبر.کلاسای من از 24 سپتامبر شروع میشه
    2-ویزا 1 سالست.شما هر چقدر که بخواهید در فرانسه بمونید،ویزای شما از یک تاریخ مشخصی شروع و در همون تاریخ تموم میشه.مثلا از 1 سپتامبر 2013 تا 1 سپتامبر 2014
    هرگز نمیگن از 1 سپتامبر 2013 تا 1 جولای 2014 !!!
    شما میتونی بلیط رفت و برگشت رو بگیری.برگشتتو اپن بذاری.بعدا میتونی هزینشو بگیری اگه نخواستی برگردی
    بازم اگه کمکی از دستم بربیاد،در خدمت هستم
    موفق باشید
    من برای 13 سپتامبر ایران ایر رزرو کردم، بهم گفته تا 19 آگوست وقت دارم هم پولو بریزم هم با اصل پاسپورت برم بلیطمو بگیرم، اگه تا اون موقع ویزام نیاد چی ؟ همه چی کنسله من می مونم بدون بلیط ؟

Junior Member

ممنون از جوابتون . متاسفانه من به هر آژانس هواپیمایی که مراجعه کردم بهم گفتند که بعد از یکی دو روز بعد رزو بلیط باید بلیط رو بخرم . از طرفی هم ایران ایر تا 24 سپتامبر پروازهاش پره .من شروع کلاس هام دوم سپتامبر

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

دوستان یک راهنمایی میخوام ازتون.
    2 تا از دوستهای یکی از دوستام بر حسب اتفاق همون دانشگاهی که من پذیرش گرفتم ، پذیرش گرفتن. ما یکی دوبار باهم تلفنی صحبت کردیم. حتی همدیگرو ندیدیم. بر حسب اتفاق وقت مصاحبه اونها بعد از وقت ما بود. فقط من از روی دلسوزی و خیرخواهی بعد از مصاحبه ام تلفنی بهش گفتم نگران نباشه و سوال ها راحت بود و پرسیدن میخواید بمونید یا نه و ما گفتیم نه چون مرخصی داریم نمیخوایم بمونیم و میخوایم برگردیم.
    حالا نمیدونم این دوست عزیز به خانم میربها چی گفته که خانم میربها عصبانی شده و گفته همتون میگید میخواید برگردید و همتون پیش یه وکیل رفتید و ...
    من خیلی نگرانم که حرفای این دوستمون رو پرونده ما تاثیر بزاره. چون انگار این دوست با ما آشنایی داده و به خانم میربها گفته که ما رو میشناسه!! در حالیکه ما حتی همدیگرو ندیدیم!!!
    من اصلا نمی فهمم بعضی از بچه ها چرا اینجوری رفتار میکنن!! بعد میگن سفارت بداخلاقه!!! خب دوست عزیز میری اونجا چه دلیلی داره راجع به بچه های دیگه و حرفاشون حرف بزنی!! که هم خودت رو تو دردسر بندازی هم دیگران رو!!
    به نظرتون زنگ بزنم به خانم میربها بگم این خانم رو من اصلا نمیشناسم؟ و هیچ ربطی به هم نداریم؟!! یا چیزی نگم بزارم تا ببینم چی میشه جواب مون
    به بقیه هم توصیه میکنم تا زمانیکه ویزاشون نیومده با هیچ احدی راجع به پرونده و روند کارشون صحبت نکنن!! چون متاسفانه بعضی از آدم ها به اون حد از بلوغ فکری نرسیدن که بدونن چه حرفی رو کجا باید بزنن!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدارك لازم براي ويزاي فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط monaquebec نمایش پست ها
    دوستان یک راهنمایی میخوام ازتون.
    2 تا از دوستهای یکی از دوستام بر حسب اتفاق همون دانشگاهی که من پذیرش گرفتم ، پذیرش گرفتن. ما یکی دوبار باهم تلفنی صحبت کردیم. حتی همدیگرو ندیدیم. بر حسب اتفاق وقت مصاحبه اونها بعد از وقت ما بود. فقط من از روی دلسوزی و خیرخواهی بعد از مصاحبه ام تلفنی بهش گفتم نگران نباشه و سوال ها راحت بود و پرسیدن میخواید بمونید یا نه و ما گفتیم نه چون مرخصی داریم نمیخوایم بمونیم و میخوایم برگردیم.
    حالا نمیدونم این دوست عزیز به خانم میربها چی گفته که خانم میربها عصبانی شده و گفته همتون میگید میخواید برگردید و همتون پیش یه وکیل رفتید و ...
    من خیلی نگرانم که حرفای این دوستمون رو پرونده ما تاثیر بزاره. چون انگار این دوست با ما آشنایی داده و به خانم میربها گفته که ما رو میشناسه!! در حالیکه ما حتی همدیگرو ندیدیم!!!
    من اصلا نمی فهمم بعضی از بچه ها چرا اینجوری رفتار میکنن!! بعد میگن سفارت بداخلاقه!!! خب دوست عزیز میری اونجا چه دلیلی داره راجع به بچه های دیگه و حرفاشون حرف بزنی!! که هم خودت رو تو دردسر بندازی هم دیگران رو!!
    به نظرتون زنگ بزنم به خانم میربها بگم این خانم رو من اصلا نمیشناسم؟ و هیچ ربطی به هم نداریم؟!! یا چیزی نگم بزارم تا ببینم چی میشه جواب مون
    به بقیه هم توصیه میکنم تا زمانیکه ویزاشون نیومده با هیچ احدی راجع به پرونده و روند کارشون صحبت نکنن!! چون متاسفانه بعضی از آدم ها به اون حد از بلوغ فکری نرسیدن که بدونن چه حرفی رو کجا باید بزنن!!
    به نظر من نه! زنگ زدنتون حساسیت برانگیزه! اونا الان فشار کاری بالایی دارند طبیعیه عصبانی بشن! بازم خودتون میدونید!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Damoon8 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون . متاسفانه من به هر آژانس هواپیمایی که مراجعه کردم بهم گفتند که بعد از یکی دو روز بعد رزو بلیط باید بلیط رو بخرم . از طرفی هم ایران ایر تا 24 سپتامبر پروازهاش پره .من شروع کلاس هام دوم سپتامبر
    ببین دوست عزیز توضیحات بچه ها در مورد ایران ایر کامل بود! می دونم همه مون موندیم تو آمپاس شدید! 2 تا راه هست :زنگ بزن به دفتر ایران ایر 44672200، بگو منو بزارین تو لیست انتظار هر زمان زودتر خالی شد بهت خبر میدن! کلاسام فکر نمی کنم تا اواسط سپتامبر شروع بشه! ایران ایر بهت یه هفته فرصت میده پول بریزی با کپی پاسپورتم کارت راه میفته بعد که ویزات اومد زنگ میزنی اطلاعات ویزاتو بهشون میدی! اگرم وضع مالیت خوبه برای آخر آگوست هم قطر بلیط داره! از تو سایتش می تونی ببینی qatarairways.com اینم شماره تلفنشه 22015214 ! یکی از این 2 تا راه رو انتخاب کن فوقش خدای نکرده 100-150 پول کنسلیشه دیگه !

نقل قول نوشته اصلی توسط icebink_89 نمایش پست ها
    ببین دوست عزیز توضیحات بچه ها در مورد ایران ایر کامل بود! می دونم همه مون موندیم تو آمپاس شدید! 2 تا راه هست :زنگ بزن به دفتر ایران ایر 44672200، بگو منو بزارین تو لیست انتظار هر زمان زودتر خالی شد بهت خبر میدن! کلاسام فکر نمی کنم تا اواسط سپتامبر شروع بشه! ایران ایر بهت یه هفته فرصت میده پول بریزی با کپی پاسپورتم کارت راه میفته بعد که ویزات اومد زنگ میزنی اطلاعات ویزاتو بهشون میدی! اگرم وضع مالیت خوبه برای آخر آگوست هم قطر بلیط داره! از تو سایتش می تونی ببینی qatarairways.com اینم شماره تلفنشه 22015214 ! یکی از این 2 تا راه رو انتخاب کن فوقش خدای نکرده 100-150 پول کنسلیشه دیگه !
    با سلام و تشکر از توضیحات کاملتون و به امید دریافت ویزا برای تمام دوستان. لیست انتظار ایران ایر از 6 سپتامبر به بعد جا میده قبلش پر شده. خیلی خوب میشه که ایشالا همه بعد از جواب + ویزاشون برن بلیطشون رو اوکی کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Bioelectric

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas dehghani نمایش پست ها
    مال من فردا میشه سه هفته
    یا بچه های مهندسی نتیجشون رو نمیذارن یا هنوز ویزا نیومده!!!!!
    سلام، به نقل از یکی از کنسولهای فرانسه (برای ویزای ساینتیفیک):

At least 1 month is the average processing time if you are a citizen from :
    Afghanistan, Algeria, Bangladesh, Belarus, Burma, Burundi, Congo, DRC, Egypt, India, Indonesia, Iran, Iraq, Jordan, Kazakhstan, North Korea, Lebanon, Libya, Mauritania, Nigeria, Pakistan, Palestinians, Philippines, Rwanda, Saudi Arabia, Sudan, Surinam, Syria, Yemen, Vietnam, Zimbabwe

یعنی در حد آذربایجان و امارات یه وجبی هم نیستیم؟!
    حکمت وزیدن باد رقصاندن شاخه ها نیست، امتحان ریشه هاست. (نمیدونم از کیه، ایشالا که آدم خوبیه یا شاید بوده)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)